Jak spustit instalaci Windows na notebooku ASUS

Jak nainstalovat Windows do notebooku (například Asus GL703GE)

Tato instrukce říká, jak kroky k instalaci Windows, pokud chcete znovu nainstalovat operační systém, nebo jej nainstalovat do notebooku poprvé, kdy nikdy nebyl operační systém. nyní mnoho výrobců nabízí nákup notebooku bez oken jako možnost. Toto je velmi rozumné řešení, pokud chcete hodně ušetřit, pokud používáte Linux jako operační systém nebo již máte okna zakoupená dříve než dříve zakoupená.

Ukážu s příkladem ASUS GL703GE. tento model má takovou možnost (možnost bez systému Windows).

Jak určit konfiguraci notebooku

V operačním systému Windows 7 se to provádí ve dvou kliknutích a samo o sobě:

Základní informace, jak je znázorněno na snímku obrazovky, jsem zdůraznil červenou čáru. Ale myslím si, že konkrétně v tomto případě bude hlavním typem systému hlavní věcí, to znamená, že jeho vypouštění.

Zájem o instalaci Windows 7 z flash disku notebooku? V počítači tedy není žádný pohon nebo se to zlomilo.

Что делать с ситуации, когда с компакт диска осуществить загруз staro? Existuje řešení: můžete nainstalovat operační systém z flash disk.

Před spuštěním popisu procesu instalace systému Windows z flash karty uvádíme všechny hlavní fáze tohoto procesu a podrobněji je zvážíme:

  • Nejprve: Příprava notebooku pro instalaci operačního systému (v tomto případě Windows 7)
  • Druhý: Příprava flash disků
  • Třetí: UEFI nastavení pro načítání „operací“ z flash karty.
  • Začtvrté: samotná instalace.

Poznámka: UEFI. Nahrazení zastaralého bios.

Řešení možných problémů

Bohužel, ale zdaleka vždy proces načítání z flash disk na notebooku Asus je úspěšný. Budeme analyzovat nejběžnější problémy.

BIOS nevidí flash disk

Snad nejběžnějším problémem načítání z USB jednotky. Již máme článek o tomto problému a jeho řešeních, takže nejprve doporučujeme, abyste se tím řídili. Na některých modelech notebooků (například Asus X55A) však existují nastavení v BIOS, která je třeba deaktivovat. To se děje takto.

Druhým důvodem problému je charakteristika pro flash disky s zaznamenanými Windows 7. jedná se o nesprávné schéma segmentů označení. Hlavní formát MBR byl po dlouhou dobu hlavní, ale s vydáním systému Windows 8 zaujal dominantní postavení GPT. Chcete.li vyřešit problém, přepište svou flash jednotku programem RUFUS a vyberte si v bodě „Schéma a typ systému Inte Wee“ „MBR pro počítače s BIOS nebo UEFI“ a nainstalovat souborový systém „FAT32“.

Třetím důvodem jsou problémy se samotným portem USB nebo flash disk. Nejprve zkontrolujte konektor. připojte jednotku k jinému portu. Pokud je problém pozorován, zkontrolujte její flash jednotku vložením do vědomě pracujícího konektoru na jiné zařízení.

Během načítání z flash disk, touchpad a klávesnice nefungují

Vzácný problém charakteristika notebooků nejnovějších verzí. Jeho řešení absurdního je jednoduché. Připojte externí ovládací zařízení k bezplatným konektorům USB.

spustit, instalaci, windows, notebooku

Jak výsledky, poznamenáváme, že ve většině případů proces načítání z flash disků na notebookech ASUS prochází bez selhání a výše uvedené problémy jsou spíše výjimkou z pravidla.

spustit, instalaci, windows, notebooku

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Jak stáhnout notebook ASUS z UEFI BIOS z flash disk

Přinesl mi druhý den notebook Asus x541n. Požádali jsme o instalaci systému Windows 10 nebo Windows 7. Mám flash jednotku s více vytížením s různými verzemi operačních systémů, které jsem udělal před pár lety. Přilepil jsem tuto flash disk na notebooku, zapnul ji a začal stisknout klávesu ESC na klávesnici. Myslel jsem, že rychle ovládám okna, ale nebylo tam.

Po stisknutí klávesy ESC se objevilo okno s nabídkou pro výběr spouštěcího zařízení. Ale v seznamu nebyl žádný flash disk. byl přítomen pouze pevný disk notebooku. Přesunul jsem se do tohoto okna do položky „Enter Nastavení“. Přede mnou, moderní notebook UEFI BIOS ASUS. bios Utility. EZ Mode:

Navíc v UEFI byla moje flash disk zobrazena v sekci „USB portu“, ale nebyla v sekci „Boot Priority“. To znamenalo, že jsem si to nemohl vybrat jako spouštěcí zařízení a nainstalovat z něj okna.

Pak jsem se rozhodl pokusit se změnit nastavení BIOS. už jsem to udělal před Lenovo (měl také UEFI BIOS). Okamžitě řeknu: pokud to pomohlo v situaci s Lenovo, pak to bylo s tímto notebookem ASUS, že změna v nastavení nic nedala:

Přesunul jsem se do „Advance Mode“. v sekci zabezpečení jsem vypnul protokol bezpečnostního protokolu (nastavte parametr zabezpečeného ovládání spouštění v deaktivovaném):

Dále v sekci spouštění jsem vypnul parametr Fast Boot (rychlé načítání): Poté jsem si zachoval změny a restartoval. Po restartování jsem znovu vstoupil do BIOS v sekci spouštění.

V této části se však neobjevilo žádné a neobjevilo se v této části „Spuštění CSM“ (a žádné jiné podobné, například: „CSM“, „CSM Boot“, „CSM OS“, „Legacy Bios“). V jiných modelech notebooků ASUS byla po aktivaci této možnosti v sekci spouště.

A teď vám řeknu, jak jsem tento problém vyřešil a stále nainstaloval okna na notebooku Asus:

Moderní notebooky mají bios UEFI. Aby bylo možné načíst z USB Flash Drive v UEFI a nainstalovat okna na GPT-Disk-tento flash disk by měl být naformátován v systému souborů FAT32.

Pokud tedy BIOS vašeho počítače nedefinuje vaši flash jednotku USB jako bootovatelný, nejprve zkontrolujte, jaký systém souborů má.

Vložil jsem svou flash jednotku do jiného počítače. šel jsem do jeho „vlastností“ a viděl jsem, že byl formátován v systému souborů NTFS:

Pak jsem to právě vyčistil a znovu vytvořil nakládací flash disk s Windows v souborovém systému FAT32.

Poté jsem to znovu vložil do notebooku Asus. zapínal jej. několikrát stiskl klávesu ESC na klávesnici. Bylo tam okno s návrhem na výběr zaváděcího zařízení. a tentokrát v něm, kromě pevného disku notebooku, byla moje flash disk. Vybral jsem to a začal instalovat Windows. Nemusel jsem ani chodit na bios a něco tam změnit.

Můžete si přečíst o tom, jak vytvořit bootovací flash disk s Windows.

Chci nainstalovat Windows 7 na notebook GPT-Disc. BIOS. UEFI. Ale nic nevyjde. během instalace notebook visí na logu Windows a nic se neděje dále.

Nainstalovat Windows 7 v režimu UEFI na GPT-Disk-First vypněte parametr Secure Boot v BIOS (protokol bezpečného načítání).

Zabezpečená boot vypnuto. nepomohlo to. Co jiného poradíte?

Pak bych vám doporučil přejít na BIOS na odkaz (nebo CSM. v závislosti na tom, který notebook), a pak redvert pevný disk do formátu MBR.

Proč vůbec nainstalovat sedm na disk GPT? Pak by dal tucet

Flash Drive s Windows 7 v FAT32, ale nepomohlo to. Zabezpečení je zakázáno, také rychlá spuštění. A kdo a teď tam.

Prosím, řekněte mi, nechce začít od Flash Drive. Problémy 0xc000000d a prokletí do souboru spouštění v katalogu EFI

Dobrý den, řekni mi, opravdu chci dát ze mě sedm asus fx505gm

Byl to rok 2018 a já jsem třetí den, odpusťte pro výraz, kurva s notebookem v naději, že tento zatracený flash disk chce stáhnout Windows. Zkontrolováno na jiných notebookech. všechno funguje. Ale v této verzi není BIOS fíkem. Nemohu nainstalovat ani nahoře. Miracle-Linux to neumožňuje, cituje skutečnost, že Linux neuznává formáty.Exe. Co dělat? Jak být? Na koho si stěžovat.

Disk byl vyroben jako obvykle Orefus. Ukázalo se tedy, že mám 10 Vynda pro 4.5 GB, při výběru FAT32 uvedl, že soubor je příliš velký (až 4 GB) a byl automaticky vložen do NTF. Bylo to na SD kartě na 128 GB. Ale nebylo to tam, rozhodl jsem se vyzkoušet 64 GB s flash disk a podařilo se mi to zaznamenat v FAT32, Eureka!

Schéma sekcí vybrala MBR pro počítače s UEFI.

Poté, když jsem naložil, stiskl jsem na útěk, vstoupil do nabídky boot a rozhodl se načíst z flash disk.

Zde je konec tohoto konce, autor článku je skvělý člověk! Úspěch!

Velmi, velmi, moc díky autorovi. Téměř den zabitý na tomto hloupém blátě, který se může načíst pouze pomocí FAT32.

ASUS X705MA-BX014 (bez Sidyuk) stejná „píseň“ se sedmi. S USB Sidyuk, Bay Bit. Ale disk Flash s tuctem byl ve Veil32. Alleyi. Žádné otázky. Navíc v BIOS je povoleno vše, co autor vypnul (Boot a Fast Boot). DRP 17.7.4 pomohl polovinu. Na ofsetové palivové dříví pouze pod vínem 10/64

Instalace Windows 10 Mobile na telefonu

Pro instalaci systému Windows 10 na mobilní zařízení se použije speciální aplikace od společnosti Microsoft. „Asistent pro aktualizaci na Windows 10 Mobile“. Můžete si jej stáhnout na oficiálních webových stránkách. Tento program vám řekne o možnosti instalace systému Windows 10 Mobile do vašeho zařízení a také provést tuto instalaci, pokud je to možné. K instalaci aktualizace do systému Windows 10 budete potřebovat asi 2 gigabajty volného prostoru.

Zaznamenejte Windows 10 na USB Flash Drive nebo DVD pro instalaci na notebook

Nejprve si musíme stáhnout obrázek Windows 10. Můžete si jej stáhnout z oficiálního webu nebo z jiných zdrojů. Rozumíte, o čem bych měl mít.ISO obrázek systému. V samostatném článku jsem již podrobně napsal o tom, jak stáhnout Windows 10 z oficiálního webu Microsoft. Prostřednictvím stejného nástroje pro tvorbu užitkových médií můžete okamžitě nahrávat obrázek na jednotky Flash.

Pak se musíme rozhodnout pro jednotku, ze které bude provést instalaci. Pokud má váš notebook kompaktní jednotku jednotky a máte čistý DVD disk, můžete na něm napsat obrázek. Ale doporučuji použít pro tento případ použití flash disk USB. Rozdíl je v zásadě malý. Takto se vám to líbí více a co je ve vašem případě vhodnější.

Abych byl tento článek co nejjednodušší a srozumitelnější, bez zbytečných informací, jen poskytnu odkazy na pokyny, na nichž můžete snadno vytvořit spouštěcí jednotku s operačním systémem pro další instalaci:

Vraťte se k tomuto článku, když máte hotový spouštěcí disk nebo jednotku USB.

Pokud se chystáte nainstalovat systém, který není na nový notebook, ujistěte se, že na místním disku neexistují žádné cenné informace C. Včetně složky „My Documents“ a na ploše. Vše bude odstraněno pouze z disku c (za předpokladu, že správně vyberete sekci pro instalaci).

Abychom neudělali chybu s výběrem sekce pro instalaci „desítek“, přejděte na „můj počítač“ a zapamatujte si velikost a volný prostor na disku c. Poté můžete tato čísla navigovat ve fázi výběru sekce pro instalaci.

Přeinstalace Windows na notebooku

Když mluvíme o opětovné instalaci oken na notebooku, máme na mysli nesprávný proces, který se vyskytuje na počítači PC. Každý model je jedinečné zařízení s vlastní sadou komponent. Proto obtíže: Po instalaci systému budete muset najít a instalovat ovladače navržené pro konkrétní notebook.

Spravedlivě stojí za zmínku, že notebooky mají jeden obrovský plus. Pokud tovární systém nebyl nahrazen „vlastním, pohodlnějším“, máme možnost použít „nativní“ programy k obnovení. Umožňují, aby se OS vrátil zpět do stavu, ve kterém byla v době nákupu. Zároveň jsou zachováni všichni řidiči, což nás zachrání před potřebou je hledat. V tomto případě navíc není instalační nosič vyžadován, protože disk již obsahuje speciální sekci obsahující soubory pro zotavení.

Dále zvážíme dvě přeinstalace oken.

Dokončení instalace

K tomu lze považovat fázi instalace, zbývá provést nejnovější nastavení:

Pokud jste předchozí čas neaktivovali Windows, ale stiskli jste „udělat později“, opakujte tuto akci.

Připojení k internetu

Okno by se mělo objevit s žádostí o připojení k internetu, můžete kliknout a přejít do další fáze, nebo můžete stisknout ANO a okamžitě vybrat připojení Wi-Fi, pokud je to.

Nastavení parametrů účtu

  • Pokud, jak jsem řekl na začátku článku, jste uložili data účtu společnosti Microsoft, pak, když jste připojili k internetu, stačí zadat své heslo nebo se přihlásit.
  • Při absenci účtu Microsoft klikněte na tlačítko „Vytvořit účet“. a vyplňte požadovaná pole.

Uložte tato data, používají se k zadávání oken a přicházejí se více než jednou.

Vytváříme účet Microsoft. tato data budou následně použita u vchodu.

spustit, instalaci, windows, notebooku

Instalace ovladačů a nezbytný software

Ačkoli je nainstalován operační systém, notebook nemůže plně fungovat. Zařízení postrádají řidiče a pro snadné použití je také vyžadováno několik programů. Podívejme se na všechno v pořádku:

    Instalace ovladačů. Pokud má notebook disk, nejčastěji existuje disk s oficiálními řidiči od vývojářů. Stačí to spustit a nainstalovat. Při absenci DVD si můžete stáhnout řešení Driver Pack nebo jakýkoli jiný vhodný program pro instalaci ovladačů do DVD Drive. Alternativní metoda. Manuální instalace: Stačí dát pouze síťový ovladač a všechno ostatní si můžete stáhnout z oficiálních stránek. Vyberte si jakýkoli způsob, jak pro vás pohodlný.

Nyní, když jsou operační systém Windows 7 a všechny potřebné důležité programy na notebooku, můžete bezpečně začít s pohodlným používáním. Po dokončení instalace stačí vrátit se k UEFI a změnit prioritu spouštění na pevný disk nebo nechat vše tak, jak je, ale vložte USB flash disk až po zahájení operačního systému, aby spuštění správně proběhlo správně.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS