Jak spustit počítač bez systémové jednotky

Počítač „nařídil žít dlouho“. Na vině je napájecí zdroj? Jak to spustit bez počítače ke kontrole?

Jeden ne zcela skvělý den, kdy je počítač zapnutý, je nutné uvést skutečnost, že počítač „nařídil žít dlouho“. Technologické zákony, které říkají:

 • Jakékoli technicky složité zařízení selže, jedinou otázkou je, kdy.
 • Životně důležitá jednotka selže v nejvíce nepřítomném okamžiku.
spustit, počítač, systémové, jednotky

Když je tedy systémová jednotka zapnutá, nedává zvukové ani světelné signály. Situace může být komplikována skutečností, že zítra musíte předat vícedenní práci, která je na pevném disku tohoto počítače. Je zcela přirozené, že tato titanická práce není zkopírována do externího média. Co dělat?

Nejprve se musíme uklidnit a pokusit se přijít na to, co se stalo, počínaje nejjednoduššími. Nemá smysl okamžitě zavolat službu nebo se systémovou jednotkou, aby se vrhla na známého počítačového mistra. Pokusme se krok za krokem najít selhání.

Zdroj napájení. Obecná informace. Standardní spuštění napájení

Použití elektrické napájecí jednotky pomáhá chránit počítač před častými přívěsy sítě. Povinný prvek, který je připojen k napájení, je ventilátor (jiná jména: chladič, chladič). Provádí neustálé chlazení PS, chrání jej před přehřátím, což může vést k rozpadu.

Standardní proces napájení je zapojen do stisknutí tlačítka Start na základní desce, který aktivuje proces napájení jednotky. Existuje společný názor, že je nemožné zapnout napájení bez základní desky, protože nezačíná bez napětí, ale toto je jen mylná představa.

Pokud stisknete tlačítko pro zapnutí počítače, nezapne se a nereaguje v žádném případě, lze předpokládat, že s největší pravděpodobností základní deska selhala nebo se napájecí zdroj rozpadl. Před zakoupením nových drahých komponent byste měli diagnostikovat práci stávajícího.

Majitelé notebooků

Demontáž těla notebooku je o něco obtížnější. Aby nedošlo k problémům, podívejte se na pokyny speciálně pro váš model. Poté, co se dostanete na tlačítko napájení zezadu, podnikněte dva jednoduché kroky:

Pokud byl problém na tlačítku, měl by notebook spustit. To se nestalo? S největší pravděpodobností je věc ve vlaku: možná na něm jsou excesy nebo poškození. V tomto případě nemáte jinou možnost, než úplně změnit celý uzel.

Ať už je to jakkoli, pokud tlačítko nefunguje, musíte co nejdříve dát nový. Pokaždé nebudete spustit počítač s perem nebo šroubovákem :).

Mimochodem, pokud si nejste jisti, že se vám to podaří dělat ve výše popsaných metodách, je lepší to nezkusit; zvláště když je železo stále v záruce. Koneckonců, poté, co jej analyzujete, je kupón zrušen a záruka má šanci eliminovat rozpis zdarma.

Charakteristiky počítače BP

Hlavním účelem napájení počítače je převést síťové napětí. Jak víte, v síti 220 voltů střídavé napětí. Počítačový zdroj počítačového napájení tedy nejen snižuje na 12 voltů, ale také je konstantní, to znamená bez váhání.

Napětí, které lze získat z počítačového napájení, je:

Je třeba poznamenat, že blok napájení s kontakty, který je připojen k základní desce, má nejen kontakty s výstupním napětím, ale také oficiální vstupy/výstupy.

Uzavřením některých z nich budeme o tom mluvit níže, můžete spustit napájení počítače samostatně, aniž byste se připojili k základní desce.

Zapněte počítač bez tlačítka napájení

Tlačítko napájení je obvykle vyrobeno z plastu, uvnitř hlavního designu, který jej podporuje, je také vyroben z plastu. Důraz v tomto designu často může proniknout od silného tisku, takže nebudeme mít příležitost zapnout počítač obvyklým způsobem, tlačítko se zapnout. Existuje však několik možností, jak to udělat bez zvláštního tlačítka, i když to není tak pohodlné.

Chcete.li to provést, musíte otevřít pozorovací obal své systémové jednotky.

spustit, počítač, systémové, jednotky
 • Chcete.li to udělat, položte jej na rovný povrch a odšroubujte šrouby na zadní straně.
 • Kontakty, které jsou odpovědné za spuštění a restartování počítače, jsou obvykle umístěny ve spodní části základní desky. Chcete.li zkontrolovat, že se jedná přesně o kontakty, které potřebujeme, můžete sledovat dráty, kde přesně vedou. Pokud na předním panelu v umístění tlačítka napájení, pak je to přesně to, co potřebujeme.
 • Pokud jste nenašli níže uvedené kontakty, otevřete dokumentaci na základní desce a podívejte se s ní. Různí výrobci mohou na mapu umístit kontakty různými způsoby. Pokud neexistuje žádná dokumentace, požádejte o pomoc na oficiální webovou stránku výrobce základní desky. Výrobce je napsán na samotné mapě, obvykle uprostřed nebo blíže k chladiči s mikroprocesorem.
 • Pokud najdete kontakty odpovědné za zapnutí počítače, musíte je zavřít. To lze provést jako jakákoli kovová položka, například šroubovák.

Nejprve, dokud se nerozhodnete vzít systémovou jednotku v opravě, můžete tuto metodu použít. Můžete také uspořádat tlačítka nebo kontakty, pokud vám to umožní provádět tvar a umístění pouzdra.

Algoritmus akcí

Nejprve musíte rozebrat systémovou jednotku a najít určité dráty:

 • Odpojte počítač od napájecí sítě.
 • Odšroubujte levý panel pouzdra a podívejte se na základní desku, protože je to „mozkové centrum“ vašeho železa.
 • Musíte najít zapojení různých barev přicházejících z přední části pouzdra na základní desku.
 • Každý je obvykle psán o tom, za co odpovídá. Potřebujete „sílu“. Zpravidla se jedná o dva propojené dráty.
spustit, počítač, systémové, jednotky

Ve většině počítačů zahrnují konektory 9 kontaktů. Z nich jsou poslední dva, sestávající ze 4 kontaktů a umístěné v krátké řadě, zodpovědné za zařazení. Mohou být podepsány jako spínač napájení (přepínač PW), zapnutí, zapnutí. Potřebujeme to.

Pokud je tlačítko napájení mimo objednávku, můžete jako dočasné opatření uspořádat tlačítko restartu na svém místě (čip z tlačítka resetování).

Proč zapnout BP bez počítače?

Připojte jej k nové železe a získáte dvojitou energii (zvýšená nabídka ve Watts). To platí zejména pro hráče nebo ty, kteří se chystají nainstalovat další chladicí zařízení nebo neonové podsvícení. Buď můžete napájet jiná zařízení z energetické jednotky, například pokud se jejich nativní adaptéry zlomí.

Vzdálený start

V této metodě se budete muset znovu dostat do nastavení BIOS. Tam musíte najít položku související s LAN. Nejčastěji název tohoto nastavení: Probuď se na LAN, ale může být více. odkazovat na pokyny vašeho železa.

Pak potřebujeme program, který pošle balíček do počítače ze vzdáleného zařízení. Pokud se jedná o další počítač, doporučuji tento, a pokud chytrý telefon, pak v závislosti na systému najděte pro vás správnou možnost (PC se probudí pro Android).

Vše, co potřebujete znát vaši bílou (statickou) IP adresu a MAC adresu.

Zjistěte, jakou IP můžete jednoduše přejít na web. MAC adresa je rozpoznána pomocí příkazového řádku:

 • Stiskněte klávesy Win a R na klávesnici.
 • Do otevřeného okna zadejte příkaz „CMD“ a klikněte na tlačítko OK.
 • V okně, které se otevírá, píšeme příkaz ipconfig/all.
 • Hledáte význam „fyzické adresy“ pomocí síťového adaptéru. (Formát bude přibližně jako tento 10-10-10-10, ale v aplikaci na smartphonu musíte místo spojovníku použít kolonie).

Další akce budou uvedeny v pokynech aplikace, kterou budete používat.

Varování

Před spuštěním napájecího zdroje bez základní desky se uživatel musí ujistit, že je na něm zatížení. To znamená, že zařízení musí být připojeno k napájení (červené a černé dráty). Začlenění zařízení „v Idle“ je nesmírně nežádoucí a může vést k selhání zdroje energie. Zátěž může být reprezentována konvenční žárovkou s kapacitou asi 10 W, rezistorem, konvenčním ventilátorem pro PC atd. D.

Tak jednoduchým způsobem lze vdechnout život do zdánlivě zbytečného a nesnesitelného zařízení. Samotný způsob, jak začít, jak vidíme, je poměrně jednoduchý, hlavní věcí je dát před vás konečný cíl, dělat vše úhledně a úhledně a úhledně.

spustit, počítač, systémové, jednotky

Ahoj. Doufám, že všichni dobře víte, že v systémové jednotce počítače skrývá tak zajímavou a užitečnou věc jako napájecí jednotka. A pro americké kurzy potravin mají zvláštní hodnotu. Určitě pro mnohé leží kolem nečinnosti. Stává se to. koupil jsem si nový počítač a náhradní díly ze starého prachu ve skříni. Zkusme je najít aplikaci.

Starší zdroje energie fungovaly přímo. Napájecí zdroj ATX nelze spustit tímto způsobem. Ale na tom stále nezáleží. Abychom zapnuli napájení, musíme jen mít jedno malé zapojení, se kterou uzavřeme 2 kontakty na vidličce.

Nejprve vás ale chci varovat. odpojte všechny dráty od základní desky, šrouby a pohonů, pro případ, že máte dostatek mysli, abyste mohli spustit napájení přímo do systémové jednotky.

Takže začněme. Nejprve odstraníme naši napájecí jednotku ze systémové jednotky.

Další varování. Nemusíte spustit svůj blok nečinnosti. Snižujete tedy jeho život. Nezapomeňte dát náklad. Chcete.li to provést, můžete připojit ventilátor nebo starý pevný disk ke zdroji energie.

Ve skutečnosti, abyste spustili zdroj energie, musíte uzavřít kontakt PS_ON na nulu. Ve většině případů se jedná o zelené a černé kontakty na zástrčce, ale někdy se nachází vysoká škola mezi mazanými čínsky, které jsou zmateny barevným kódováním. Proto doporučuji, abyste nejprve prostudovali krucifix. Je prezentován na následujícím obrázku. Levý hráč nového standardu pro 24 kontaktů a na pravé straně starší starých kontaktů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS