Jak spustit systém Windows z disku v počítači

Instalace systému Windows 7/10: Od stažení po plochu

Není žádným tajemstvím, že jedním z hlavních zdrojů příjmů počítačových služeb a „počítačových odborníků“ je notoricky známá reinstalace systému Windows. Nyní můžete ušetřit slušné množství peněz tím, že to jednoduše uděláte stejným způsobem jako v tomto článku. Systém Windows 7-10 si budete moci do počítače, notebooku nebo netbooku nainstalovat sami. Snažil jsem se co nejsrozumitelněji vysvětlit jednotlivé kroky a poskytnout několik možností.

Je to vlastně docela jednoduché, ale pro přehlednost jsem postup rozdělil do několika bodů, přičemž ne všechny kroky jsou nutné pro každého. Postup můžete provést několika způsoby, podle toho, který vám vyhovuje nejvíce. Možnosti jsou podle mého názoru následující. Т.е., Pokud první metoda funguje, neztrácejte čas s ostatními.

Celý postup je ve zkratce následující: Nejprve si z internetu stáhnete obraz systému Windows (obraz je kopií skutečného disku) a vypálíte jej na disk DVD nebo paměťovou kartu. Předinstalovaný disk si můžete půjčit například od kamaráda. Dále se USB pamětí rozumí také paměťová karta nebo externí pevný disk.

Počítač se pak spustí z DVD nebo USB disku a začne instalační proces, který je podobný instalaci jednoho velkého programu. Nakonec nainstalujte ovladače zařízení, pokud je to nutné. Samotný proces instalace systému Windows 7 nebo 10 se příliš neliší a vše, co je popsáno výše, bude fungovat pro jakoukoli verzi systému Windows.

Pokud již máte instalační disk systému Windows 7/10, přejděte rovnou k bodu 5.

Pokud máte nový HDD nebo SSD disk, stačí přenést starý systém na nový disk.

Jak spustit systém ze zařízení bez vstupu do systému BIOS

K tomu stačí při spuštění počítače nebo notebooku stisknout některé tlačítko. Například tento systém Award BIOS vás vyzve ke stisknutí klávesy „F9“, abyste vyvolali nabídku spouštění:

Zobrazí se něco podobného jako „Press F9 to Select Booting Device after POST“, t.е. Stisknutím klávesy „F9“ vyberte spouštěcí zařízení. Stiskněte tlačítko a zobrazí se následující:

Toto je seznam zjištěných zařízení. Vyberte flash disk, CD/DVD nebo něco jiného a stiskněte tlačítko „Enter“. V systému AMI BIOS to může být jinak:

Píše se tam „Press F8 for BBS POPUP“. To znamená, že stisknutím klávesy „F8“ vyvoláte nabídku výběru. Na noteboocích to může být klávesa „F12“ a nabídka bude následující:

Stačí si vybrat, co chcete, a počkat na spuštění. Zde je video z tohoto okamžiku:

Jak spustit notebook z instalačního disku systému Windows

wikiHow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků píše více autorů. Během psaní tohoto článku jej upravilo a vylepšilo 9 lidí(a), a to i anonymně.

Počet zobrazení tohoto článku: 5594.

Instalační disky systémů Windows a Linux a různé diagnostické nástroje jsou dodávány na zaváděcích discích CD/DVD. Z těchto disků můžete spustit počítač. Mnoho počítačů je nastaveno na spouštění z pevného disku, což znamená, že systém Windows se spustí tak jako tak. Abyste mohli spustit systém z CD/DVD, musí být primárním spouštěcím zařízením počítače optická jednotka. Na novějších noteboocích se systémem Windows se postup mírně liší.

 • Důvodem je, že novější počítače používají k řízení spouštění počítače systém UEFI, nikoli BIOS. UEFI umožňuje rychlé a bezpečné spuštění systému Windows, ale je obtížné změnit hlavní spouštěcí zařízení. Pokud sestavujete počítač, vyžaduje UEFI kompatibilní hardware a vlastní konfiguraci.
 • Pokud chcete na disk zapsat obraz (soubor ISO), který má být zaváděcí, použijte aplikaci PowerISO. Po přidání souboru ISO do aplikace PowerISO se v levém dolním rohu zobrazí, zda je obraz spustitelný, nebo ne.
 • Chcete-li rychle ověřit, zda je disk spustitelný, jednoduše z něj zkuste nabootovat.

Otevřete panel Charms a stiskněte „Settings“. Tuto nabídku otevřete přesunutím ukazatele myši do pravého horního rohu obrazovky nebo stisknutím klávesy ⊞ Win I.

Stiskněte tlačítko „Vypnout“, podržte klávesu ⇧ Shift a klikněte na tlačítko „Restartovat“. Počítač se restartuje a zobrazí se nabídka „Select Action“.

Vyberte možnost Odstraňování potíží → Rozšířené možnosti. Pokud se vám v předchozím kroku nepodařilo vybrat jednotku CD/DVD, proveďte tento krok.

Najděte nabídku „BOOT“. Pomocí této nabídky můžete změnit pořadí spouštění. Umístění této nabídky se liší podle modelu základní desky.

 • Pro změnu pořadí spouštění může být nutné vypnout funkci „Secure Boot“. Tato možnost se obvykle nachází také v nabídce „Boot“.

Uložte změny a restartujte počítač. Po změně pořadí spouštění uložte změny a ukončete systém UEFI. Počítač se restartuje a pokusí se spustit z CD/DVD. [2] X Zdroj

Vytvoření spouštěcího disku nebo paměti USB

Pokud chcete nainstalovat/nově nainstalovat licencovanou verzi systému Windows, ujistěte se, že máte příslušný aktivační klíč. I v případě, že již používáte aktivovaný systém a chcete pouze znovu nainstalovat stejnou verzi, může být starý aktivační klíč znovu potřeba.

 • Pokud již máte bootovací USB disk nebo disk s verzí systému Windows, kterou se chystáte nainstalovat, můžete přejít ke kroku 3. V opačném případě si stáhněte bitovou kopii systému Windows z Internetu a zapište ji na některé z níže uvedených médií.
 • Rozhodněte se, jakou verzi systému Windows budete instalovat, a zkontrolujte, zda váš počítač splňuje systémové požadavky. Tyto informace naleznete na oficiálních stránkách společnosti Microsoft nebo na disku se zakoupeným systémem Windows. Ujistěte se, že je váš počítač 32bitový nebo 64bitový kompatibilní s novou verzí. Pro jistotu můžete nainstalovat verzi se stejnou bitovou rychlostí, jakou má vaše aktuální verze systému Windows.
 • Chcete-li vytvořit bootovací USB disk pomocí libovolného obrazu systému Windows nalezeného na webu, použijte program Rufus (s podporou UEFI) a přejděte ke kroku 3.

A níže vám řeknu, jak vytvořit bootovací disk nebo flash disk s oficiálním obrazem systému na příkladu systému Windows 10.

 • Přejděte na webovou stránku společnosti Microsoft a kliknutím na tlačítko „Stáhnout nástroj nyní“ stáhněte nástroj Windows 10 Bootable Media Utility (pokud potřebujete jinou verzi, vyberte ji na kartě Windows).
 • Spusťte stažený program a přijměte licenční smlouvu.
 • Klikněte na „Vytvořit instalační médium pro jiný počítač“.
 • Ručně vyberte nastavení pro novou verzi systému Windows nebo ponechte zaškrtnuté políčko „Použít doporučené nastavení pro tento počítač“, pokud instalujete systém Windows na stávající počítač.
 • Rozhodněte se pro typ média.
 • Zadejte cestu k disku nebo USB flash disku, na který chcete obraz zapsat.
 • Počkejte na dokončení procesu.

Jak nainstalovat systém Windows 7 do počítače

Dobrý den všem. Tento článek se zabývá instalací systému Windows 7 do počítače pomocí instalačního disku. Instalace systému Windows 7 do počítače netrvá dlouho a není tak složitá, jak by se mohlo zdát. Podívejme se, co budeme muset udělat jako první.

Pro instalaci systému Windows 7 budeme samozřejmě potřebovat obraz iso operačního systému (nebo licencované DVD). Za druhé, pokud jste si stáhli obraz iso systému win 7, budete jej muset vypálit na disk DVD, další informace o tom, jak to udělat, najdete v tomto článku Vypalte systém Windows 7 na disk nebo si můžete vytvořit bootovací disk se systémem Windows 7. A za třetí, dát cd rom v biosu jako první v zavádění. Po provedení všech těchto kroků přejděte k instalaci systému Windows 7 z disku DVD.

Chcete-li do počítače nainstalovat systém Windows 7, vložte disk DVD do CD-romu, restartujte počítač a po zobrazení spouštěcí obrazovky stiskněte tlačítko „delete“ nebo F1, F4 (v závislosti na základní desce) pro vstup do systému BIOS a spuštění z instalačního disku. V okně BIOS se zobrazí okno pro přechod na kartu „Boot“.

V zobrazeném okně klikněte na kartu „Boot Device Priority“.

spustit, systém, windows, disku

V tomto okně je pro spuštění instalace operačního systému z jednotky nutné nastavit CD rom jako první spouštěcí zařízení. Poté stiskněte klávesu F10 pro uložení nastavení a „OK“. Tím je nastavení systému BIOS dokončeno.

Po uložení nastavení systému BIOS stiskněte libovolnou klávesu pro spuštění z CD nebo DVD a zobrazí se okno se zprávou „Press any key to boot from CD or DVD“, což umožňuje spuštění z jednotky CD-DVD a přístup k nastavení rozdělení a formátování pevného disku.

V tomto okamžiku se začnou nahrávat soubory pro instalaci systému Windows. Počkejte na načtení souborů.

Soubory byly načteny a v tomto okně musíme provést počáteční nastavení operačního systému. Vyberte si jazyk.

Zde také vybereme požadovaný jazyk a klikneme na tlačítko „Další“. V tomto okamžiku jsme dokončili počáteční nastavení.

spustit, systém, windows, disku

Nejdůležitějším krokem je rozhodnutí, zda chcete mít v počítači nainstalovanou 32bitovou nebo 64bitovou verzi operačního systému. Podívejte se pozorně na snímek obrazovky

Položka: „Architektura

Architektura „x86“ znamená 32bitovou verzi operačního systému. Zvládne až 4 GB paměti RAM.

Architektura „x64“ znamená 64bitovou verzi systému. zvládne 4 GB nebo více paměti RAM, ale zvažte, zda váš procesor podporuje běh 64bitového operačního systému.

Zde je třeba vybrat typ instalace, zvolte úplnou instalaci.

V tomto okně je třeba vybrat oddíl, na který bude systém Windows nainstalován, pokud váš pevný disk není rozdělen na dva hlavní oddíly, jak je znázorněno na obrázku, bude zde jeden, který vyberete. Poté klikněte na položku „Disk Setup“.

V tomto okně budete vyzváni ke konfiguraci disku, pokud jej nechcete rozdělit, stačí kliknout na „Format“ (Formátovat), a pokud jej chcete rozdělit, klikněte na „Delete“ (Odstranit). Doporučuji rozdělit pevný disk na dva oddíly? To je pro vás mnohem pohodlnější, operační systém bude nainstalován v samostatném oddílu na jednotce „C“ a v druhém oddílu, například „D“, budete instalovat: programy, hry atd., to znamená, že nebudete muset tlačit a instalovat vše na stejný oddíl se systémem.

V tomto okně se po kliknutí na tlačítko „Odstranit“ objeví možnost „Vytvořit“, na kterou klikněte.

Po kliknutí na tlačítko „Vytvořit“ se zobrazí další možnost, kde je třeba nastavit velikost druhého oddílu, nastavte velikost a klikněte na tlačítko „Použít“ a poté na tlačítko „Další“.

Zobrazí se dlouho očekávané okno „Nainstalovat systém Windows“. Zde stačí počkat, až se nainstalují všechny součásti operačního systému.

Po rozbalení všech souborů a instalaci komponent je třeba vybrat název účtu, zvolit jej a kliknout na tlačítko „Další“.

Zavedení systému z jednotky USB flash

Vytvořte bootovací disk USB podle těchto pokynů. Poté ji připojte k portu USB a změňte prioritu spouštění v systému BIOS základní desky tak, aby se tato karta spouštěla jako první. Pokud máte v tomto okamžiku potíže, zde naleznete podrobné pokyny, jak spustit systém z paměti USB. Pokud jste vše provedli správně a změnili prioritu spouštění, po ukončení systému BIOS a restartu počítače se zobrazí zpráva „Press any key“. Požadujte, abyste stisknutím libovolné klávesy zahájili spouštění z instalačního média.

Po stisknutí libovolné klávesy se zobrazí zpráva, že systém Windows načítá soubory.

Proč a kdy to udělat ?

Než však nainstalujete systém Windows z pevného disku. musíme ještě odněkud získat instalační soubory. To znamená, že si stáhnete systém Windows ze sítě. Tento postup naleznete v části UNLOCKED nebo konkrétně v článku Stažení Kali Linuxu. Všechny zdroje jsou online. Pokud vám mnohé není jasné, přečtěte si článek Jakékoli informace v síti pro sdílení souborů. Obraz libovolné verze si však můžete stáhnout přímo ze serveru společnosti Microsoft pomocí jednoduchého souboru:

V žádné fázi souboru se nevyskytují žádné viry. Osobně jsem to zkontroloval a také jsem to zabalil. Při výběru verze systému Windows by měl antivirus reagovat na volbu uživatele. to je normální. Vybírejte postupně:

Zbývá jen zadat, odkud chcete stáhnout obraz systému Windows. Tento nástroj podrobně používám v článku Oprava služby Windows Update.

Jak nainstalovat operační systém do zcela nového počítače

wikiHow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků píše více autorů. Tento článek upravilo a vylepšilo 9 lidí, včetně anonymních přispěvatelů.

Počet zobrazení tohoto článku: 98 319.

V tomto článku se dozvíte, jak nainstalovat operační systém do nového počítače. Chcete-li nainstalovat systém Windows, vložte instalační disk nebo USB flash disk s operačním systémem a spusťte počítač z disku. Počítače Mac se dodávají s nainstalovaným operačním systémem, ale můžete jej znovu nainstalovat v režimu obnovení na prázdný pevný disk.

Restartujte počítač. Stisknutím a podržením tlačítka napájení počítač vypnete, počkáte několik sekund a opětovným stisknutím tlačítka napájení počítač zapnete.

 • Obvykle je třeba několikrát stisknout jednu z kláves F, abyste vstoupili do systému BIOS. Nacházejí se v horní části klávesnice; v některých případech (obvykle u notebooků) je třeba podržet klávesu Fn a stisknout odpovídající klávesu F.
 • V příručce k počítači nebo základní desce (papírové nebo online) najdete informace o tom, jak vstoupit do systému BIOS.
 • Název sekce spouštěcí sekvence závisí na verzi systému BIOS. Pokud tuto část nemůžete najít, přečtěte si příručku k počítači nebo základní desce (papírovou nebo online) a zjistěte, jak manipulovat s BIOSem.

Restartujte počítač. Spustí se z disku DVD nebo paměťového zařízení USB a zahájí instalaci operačního systému.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS