Jak stáhnout hudbu z iTunes do iPhonu

Stahování hudby z iTunes do iPhonu. Jak stahovat filmy

Obliba chytrých telefonů Apple stále roste a tyto situace jsou stále častější. Je čas na osobní přístup! V tomto obsahu podrobně vysvětlíme, jak vytvořit a nastavit vlastní vyzváněcí tón pro příchozí hovory iPhonu pomocí počítače.

Vzhledem k tomu, že se Apple s vydáním systému macOS Catalina v roce 2019 rozhodl upustit od aplikace iTunes a přesunul její funkce do standardních aplikací Finder a Hudba, podrobně vám popíšeme všechny možnosti dostupné pro staré i nové počítače Mac a také pro počítače se systémem Windows.

První krok: příprava

Hudbu můžete do iTunes přesunout dvěma způsoby: otevřením požadovaných souborů pomocí funkce vložit a vyhledat v počítači nebo jednoduchým přetažením multimediálního obsahu do okna programu. Zde je návod, jak si je stáhnout.

 • V prvním případě najděte v okně nástroje pole „Soubor“, najeďte na něj a vyberte možnost „Přidat soubor do knihovny médií“. Otevřete požadovanou složku s hudbou, přidejte skladby a počkejte na dokončení importu. Stejně tak je pohodlnější přidat několik seřazených složek se zvukovými stopami.
 • V druhém případě stačí otevřít složku s hudebními skladbami a buď přesunout jednotlivé soubory (stisknutím klávesy Ctrl a levého tlačítka myši), nebo je všechny vybrat (současným stisknutím klávesy CtrlA). Poté přetáhněte vybrané zvukové soubory do okna iTunes.

Jak rychle uložit hudbu do iPhonu pomocí iTunes

Vybraná hudba se ihned zkopíruje do zařízení. Ostatní data již nebudou synchronizována, což vám umožní využívat mnohem kratší dobu stahování.

Tato možnost je mnohem jednodušší, pokud máte telefon nebo tablet synchronizovaný s iTunes přes Wi-Fi. Ano, přenosová rychlost nebude příliš vysoká, ale stahování nové hudby bez připojení je mnohem příjemnější, že??

Jak přidat hudbu do iPhonu přes iTunes

Při prvním seznámení s iPhonem má mnoho uživatelů potíže s některými operacemi. Ne každý například dokáže zjistit, jak přidat hudbu do iPhonu z počítače pomocí iTunes. Zejména pokud uživatel již dříve používal chytré telefony se systémem Android a přidával hudbu jednoduchým kopírováním souborů.

Pokud se také potýkáte s podobnými obtížemi, tento materiál by vám měl pomoci. Zde si krok za krokem projdeme celý proces přidávání hudby do iPhonu prostřednictvím iTunes.

Spusťte iTunes a přejděte do sekce Moje hudba.

Pokud chcete do iPhonu přidat hudbu z počítače, musíte nejprve nainstalovat iTunes. Stáhněte si iTunes do počítače (odkaz ke stažení) a nainstalujte jej. Pak spusťte iTunes a ihned otevřete sekci „Moje hudba“.

Pokud jste předtím žádnou hudbu nepřidali, nebudete mít v části „Moje hudba“ žádnou hudbu. To je normální, mělo by to být.

Přidání hudby do knihovny iTunes.

Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Soubor. Přidat soubor do knihovny (chcete-li přidat pouze jednu skladbu) nebo do nabídky Soubor. Přidat složku do knihovny (chcete-li přidat celou složku hudby najednou).

Pokud vyberete složku s mnoha skladbami, otevře se obrazovka „Přidávání souborů“, která vám ukáže, jak přidat soubory do knihovny iTunes.

Než přejdete k dalšímu kroku, počkejte, až se všechny soubory přidají do knihovny iTunes.

Synchronizace knihovny iTunes s iPhonem.

Po přidání hudby do knihovny iTunes ji můžete synchronizovat s iPhonem. Chcete-li to provést, musíte připojit iPhone k počítači pomocí kabelu a klepnout na ikonu iPhone v levém horním rohu iTunes. Tím se z knihovny médií iTunes dostanete do nastavení iPhonu.

stáhnout, hudbu, itunes, iphonu

Kliknutím na ikonu iPhonu v levé části okna iTunes se zobrazí obrázek vašeho zařízení a pod ním nabídka nastavení. V této nabídce vyberte sekci „Hudba“, aktivujte funkci „Synchronizovat hudbu“ a potvrďte akci stisknutím tlačítka „Hotovo“ v dolní části okna. Pokud nechcete, aby se do iPhonu přidávala veškerá hudba z knihovny iTunes, můžete povolit možnost Oblíbené seznamy skladeb, interpreti, alba a žánry. V tomto případě si můžete vybrat, kterou hudbu chcete do iPhonu stáhnout a kterou ne.

Po kliknutí na tlačítko „Hotovo“ se zobrazí další okno s žádostí o potvrzení. Zde stačí kliknout na tlačítko „Použít“.

Po dokončení synchronizace se hudba přidaná do knihovny iTunes objeví v paměti iPhonu.

Ručně prostřednictvím iTunes

Tato metoda se mírně liší od předchozí. Potřebujete ji, pokud nechcete pokaždé synchronizovat, ale chcete si požadované skladby stáhnout sami ručně.

 • Připojte zařízení k počítači a přejděte do iTunes. Nyní přejděte do nastavení miniaplikace a zaškrtněte políčko Ruční zpracování hudby a videa úplně dole.
 • Nyní přejděte do knihovny médií a začněte přetahovat libovolnou skladbu nebo album. Vlevo se zobrazí panel zařízení. Přetáhněte a pusťte to, co jsme si vybrali na požadovanou miniaplikaci v seznamu a skladby budou staženy do něj.

Jak vidíte, je to mnohem jednodušší, ale pokud máte mnoho skladeb z různých alb, může to být časově velmi náročné. Ano, a automatická synchronizace hudby nebude fungovat. Obecně platí, že každá metoda má své výhody a nevýhody.

Nahrávání hudby z počítače do iPhonu, iPadu nebo iPodu?

Připojte zařízení k počítači a spusťte iTunes, pokud se neotevřou automaticky. Pak přejděte na stránku svého zařízení. Ve výchozím nastavení je název připojeného zařízení v pravém horním rohu okna programu.Nebo v postranním panelu iTunes, pokud je povolen v nabídce Zobrazit.Zobrazit postranní panel.

Synchronizace veškeré hudby je nejjednodušší způsob přenosu hudby z počítače do zařízení iOS. Stačí zjistit, kolik úložného prostoru je v zařízení k dispozici (pomůže vám spodní lišta v iTunes).

Přejděte na kartu Hudba a zaškrtněte políčko Synchronizovat hudbu.

Pokud chcete synchronizovat veškerou hudbu z knihovny iTunes do zařízení, můžete zaškrtnout políčko Synchronizovat veškerou hudbu.

Můžete také zvolit synchronizaci oblíbených skladeb pomocí oblíbených seznamů skladeb (musíte je nejprve vytvořit), interpretů, alb a žánrů.

V tomto režimu můžete ručně vybrat požadované skladby, které chcete přidat do zařízení iOS. Můžete vybírat podle interpreta, seznamu skladeb, žánru nebo alba.

Po výběru požadovaných skladeb stiskněte tlačítko Použít a počkejte na dokončení synchronizace.

Přenos hudby pomocí nástroje iTools

Kromě výše uvedené metody existují i další alternativní způsoby přenosu hudby z počítače do iPhonu. Můžete například použít program iTools. Tento program není oficiální. Vyvinuli ho čínští programátoři. To má své výhody i nevýhody. Na jedné straně je program iTools mnohem jednodušší než iTunes, ale na druhé straně má problémy s kompatibilitou, někdy prostě odmítá pracovat.

Stáhnout iTools at pro.itools.cn nebo na fóru 4PDA. Tam můžete získat další informace o programu.

Chcete-li přenést hudbu z počítače do iPhonu pomocí softwaru iTools, musíte připojit iPhone, spustit software iTools a přejít na kartu „Hudba“. Zde stiskněte tlačítko „Importovat“ a vyberte požadovanou hudbu.

stáhnout, hudbu, itunes, iphonu

Stahování hudby z počítače do iPhonu pomocí iTools

Hudbu z počítače můžete do iPhonu stahovat i jinými způsoby. můžete k tomu použít například iTools. Tento program vytvořili čínští vývojáři a umožňuje provádět stejné akce jako iTunes, ale mnohem snadněji a rychleji. Stáhněte si software iTools z webových stránek vývojáře pro.itools.cn nebo navštivte fórum 4PDA.

Chcete-li stáhnout hudbu z počítače do iPhonu pomocí nástroje iTools, musíte spustit software, připojit iPhone kabelem, přejít na kartu „HUDBA“ a stáhnout hudbu pomocí tlačítka „Importovat“.

Jak vidíte, tento způsob stahování hudby je mnohem jednodušší, ale má jednu nevýhodu. iTools. nejedná se o oficiální program, takže se občas vyskytují problémy.

Jak odstranit hudbu z iPhonu?

Existují nejméně čtyři možnosti, jak odstranit hudbu z iPhonu, přičemž všechny závisí na tom, jak radikální přístup zvolíte:

Odstranění jedné skladby z iPhonu

 • Způsob je jednoduchý. nepotřebujete počítač ani žádné další nástroje.
 • Postup je následující: otevřete vestavěnou aplikaci „Hudba“.
 • Najděte píseň, která vás nudí, a stiskněte prst na jejím názvu.
 • V zobrazené nabídce vyberte možnost „Odebrat z knihovny médií“.

Odstranění veškeré hudby z iPhonu

Sice radikální, ale v některých situacích opravdu užitečné, zejména při přechodu ze zimního na jarní nebo letní playlist. Proč vlastně ne emocionální restart??

 • „Vše“ můžete vymazat v nastavení vyhledáním položky „Hudba“.
 • V zobrazené nabídce vyberte možnost „Downloads“. Zde se zobrazuje množství prostoru stráveného na skladbách.

Odstranění hudby prostřednictvím iTunes

 • Nejdříve je třeba připojit smartphone nebo tablet k počítači přes USB.
 • Poté vyberte v levém menu vpravo položku „Skladby“ a otevřete celou řadu skladeb dostupných ve vaší hudební knihovně.
 • Pokud se vám některá skladba nelíbí, musíte na ni kliknout pravým tlačítkem myši a aktivovat příslušnou rozbalovací nabídku, kde se objeví dlouho očekávaná možnost „Odstranit“.

Jak změnit počet skladeb na iPhonu bez odstranění čehokoli?

 • Metodu „knihovna médií“ není nutné opakovat. Úprava seznamu souborů, které chcete synchronizovat s knihovnou iPhonu, je mnohem jednodušší.
 • Za tímto účelem je nutné připojit smartphone k počítači a ihned se „ponořit“ do informací o telefonu.
 • Tam je třeba v sekci „Hudba“ (vybírá se v levém rohu ve speciálním menu) zaškrtnout interprety, alba a žánry, které mají být ve smartphonu. Posledním krokem je synchronizace s výslednou sadou a to je vše, sbírka je dokonalá!

Výše uvedené pokyny mohou pomoci zbavit se nevyžádané pošty v iPhonu několika různými způsoby. Některé z nich jsou dočasné (do příští synchronizace s počítačem) a umožňují vám vytvořit knihovnu doslova od nuly. Zde záleží na tom, jak moc jsou písně a skladby otravné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS