Jak stahovat hudbu do iPhonu přes počítač

stahovat, hudbu, iphonu, přes, počítač

Jak stahovat hudbu z počítače do iPhonu přes iTunes

Uživatelé, kteří používají iPhone poprvé, mají často problémy s používáním některých funkcí smartphonu. Například může být obtížné stáhnout hudbu z počítače do iPhonu. Zejména pokud uživatel v minulosti vlastnil smartphone se systémem Android a je zvyklý stahovat hudbu jednoduchým kopírováním souborů. Pokud máte podobné problémy, měl by vám pomoci tento článek. Zde se dozvíte, jak stahovat hudbu z počítače do iPhonu přes iTunes.

Nejjednodušší způsob stahování hudby z počítače do iPhonu je pomocí iTunes. Pokud ještě není v počítači nainstalována, přejděte na webovou stránku společnosti Apple.com, stáhněte si instalační soubor a nainstalujte iTunes.

Po instalaci spusťte program a začněte stahovat hudbu. Chcete-li tak učinit, přejděte v iTunes do sekce „Moje hudba“. Odkaz na tuto sekci se nachází v horní části okna softwaru. Pokud jste do iPhonu dosud nestáhli žádnou hudbu z počítače, bude sekce Moje hudba pravděpodobně prázdná.

Chcete-li do této části přidat hudbu, přejděte do nabídky Soubor a vyberte možnost „Přidat složku do knihovny médií“. Hudbu můžete přidávat i po jednom souboru. Pokud vám tato možnost vyhovuje, použijte nabídku „Soubor. Přidat soubor do knihovny médií“.

Po použití nabídky Soubor. Přidat složku do knihovny médií se zobrazí obvyklé okno pro výběr složky. Vyberte složku s hudbou, kterou chcete stáhnout do iPhonu, a klikněte na „Vybrat složku“.

Po výběru složky se hudba z této složky začne nahrávat do iTunes. Pokud je ve složce mnoho souborů, může to chvíli trvat. Jednoduše počkejte, dokud nebudou nahrány všechny soubory.

Po nahrání se hudební soubory objeví v adresáři iTunes. V katalogu iTunes lze hudbu třídit podle interpreta, alba, času přidání, žánru nebo jednotlivých skladeb. Nejpohodlnější možností je třídit hudební katalog podle jednotlivých skladeb. Chcete-li se dostat k tomuto zobrazení hudby, otevřete část „Skladby“.

Po stažení hudby do iTunes ji můžete začít stahovat do paměti iPhonu. Za tímto účelem připojte iPhone k počítači pomocí kabelu USB. Jakmile iTunes rozpoznají připojení, klikněte na tlačítko iPhone.

V levém horním rohu iTunes se zobrazí obrázek iPhonu a hned pod ním nabídka Nastavení. Zde byste měli přejít na položku Hudba a povolit synchronizaci hudby.

Na této obrazovce si také můžete vybrat, co chcete z počítače do iPhonu stáhnout. Pomocí možnosti „All Music Library“ můžete například do iPhonu stáhnout veškerou hudbu, kterou jste přidali do iTunes.

stahovat, hudbu, iphonu, přes, počítač

Do iPhonu můžete také stahovat hudbu, ale pouze určité interprety nebo seznamy skladeb, a to výběrem možnosti „Oblíbené seznamy skladeb, interpreti, alba a žánry“.

Jakmile se rozhodnete, kterou hudbu do iPhonu stáhnete a kterou ne, můžete zahájit samotný proces stahování. To můžete provést kliknutím na tlačítko „Hotovo“ pod funkcí „Synchronizovat hudbu“.

iTunes vás pak upozorní na změny provedené v iPhonu. Chcete-li pokračovat, musíte stisknout tlačítko „Použít“.

Kliknutím na tlačítko „Použít“ zahájíte stahování hudby z počítače do iPhonu.

V horní části okna iTunes se zobrazí ukazatel průběhu stahování. Po dokončení stahování můžete iPhone odpojit od počítače a začít poslouchat staženou hudbu.

Jak přidat hudbu do iPhonu přes iTunes

Mnoho uživatelů iPhonu má při prvním seznámení problémy s některými operacemi. Ne každý by například dokázal zjistit, jak přidat hudbu z počítače do iPhonu přes iTunes. Zejména pokud uživatel již dříve používal chytré telefony se systémem Android a přidával hudbu jednoduchým kopírováním souborů.

Pokud se také potýkáte s podobnými obtížemi, tento materiál by vám měl pomoci. Zde si krok za krokem projdeme proces přidávání hudby do iPhonu pomocí iTunes.

Spusťte iTunes a přejděte do sekce Moje hudba.

Pokud chcete do iPhonu přidat hudbu z počítače, musíte nejprve nainstalovat iTunes. Stáhněte si iTunes do počítače (odkaz ke stažení) a nainstalujte jej. Pak spusťte iTunes a přejděte přímo do sekce Moje hudba.

Pokud jste předtím žádnou hudbu nepřidali, nebudete mít v části Moje hudba žádnou hudbu. To je normální a mělo by to tak být.

Přidání hudby do knihovny iTunes.

Dále je třeba otevřít nabídku Soubor (chcete-li přidat pouze jednu skladbu) nebo nabídku Soubor (chcete-li přidat celou složku hudby najednou).

Pokud vyberete složku s mnoha skladbami, otevře se okno „Přidávání souborů“, ve kterém se zobrazí proces přidávání souborů do knihovny iTunes.

Před dalším krokem počkejte, dokud nebudou všechny soubory přidány do iTunes Store.

Synchronizace knihovny iTunes s iPhonem.

Po přidání požadované hudby do knihovny iTunes ji můžete synchronizovat s iPhonem. K tomu je třeba připojit iPhone k počítači kabelem a kliknout na ikonu iPhone v levém horním rohu iTunes. Tím se dostanete z knihovny iTunes do nastavení iPhonu.

Po kliknutí na ikonu iPhone v levé části okna iTunes se zobrazí obrázek iPhonu a pod ním nabídka nastavení. V této nabídce je třeba vybrat sekci „Hudba“, aktivovat funkci „Synchronizovat hudbu“ a potvrdit akci kliknutím na tlačítko „Hotovo“ v dolní části okna. Pokud nechcete, aby byla veškerá hudba z hudební knihovny iTunes uložena v iPhonu, můžete povolit Hot Playlists, Artists, Albums & Genres. Můžete si vybrat, které skladby se do iPhonu stáhnou a které ne.

Po kliknutí na tlačítko „Hotovo“ se zobrazí další okno s žádostí o potvrzení. Zde stačí kliknout na tlačítko „Použít“.

Po dokončení synchronizace se hudba přidaná do knihovny iTunes objeví v paměti iPhonu.

iCloud a iTunes Match

iTunes má obchod s hudbou, kde si můžete koupit jednotlivé skladby nebo alba. Všechny jsou uloženy v cloudu a můžete si je kdykoli stáhnout do svého zařízení. Stačí provést několik jednoduchých kroků.

 • Nyní přejděte do aplikace Hudba a uvidíte, že v ní jsou nejen skladby, které již máte v zařízení, ale také skladby zakoupené v obchodě. Můžete je poslouchat nebo si je stáhnout do svého gadgetu. Stačí kliknout na tlačítko cloud a skladby se začnou stahovat. Stahovat můžete jak jednotlivé skladby, tak celá alba.

Co když ale hudbu nekupujete a máte již v počítači uloženo velké množství skladeb? Společnost Apple pro tyto případy vytvořila speciální službu iTunes Match. Za 799 ročně vám umožní ukládat skladby do cloudu. Přesněji řečeno, Apple nejprve porovná vaši hudební knihovnu se svou vlastní, a pokud najde shodu, bude vám jednoduše umožněno tyto skladby poslouchat a stahovat ze serverů společnosti (skladby však nebudou označeny jako zakoupené). A pokud žádné skladby nenajdeš, nahrají se na iCloud. Kromě skladeb v knihovně Apple lze uložit až 25 000 skladeb. Docela užitečná služba, pokud máte širokou škálu hudby a chcete ji zpřístupnit z jakéhokoli zařízení. Můžete si je stáhnout stejným způsobem jako zakoupenou skladbu nebo album.

Naučili jsme se stahovat hudbu, teď je čas přejít k videím.

Přenos hudby přes iTunes

Tato možnost je považována za nejrychlejší způsob přenosu hudby do iPhonu z osobního počítače. Pokud ještě nemáte v počítači nainstalované iTunes, musíte si je nainstalovat z oficiálních stránek společnosti Apple

Po instalaci výše uvedeného nástroje je třeba provést následující kroky:

 • Připojte mobilní zařízení k počítači a na obrazovce se zobrazí nápis „Trust this computer“, odpovězte kladně;
 • Pak otevřete nástroj. Pokud systém vyžaduje aktualizaci, klikněte na příslušné tlačítko a restartujte osobní počítač;
 • Nyní musíte kliknout na ikonu iPhonu a vybrat jeho model. Poté vás systém automaticky přesměruje na stránku iPhone;
 • Klikněte na tlačítko „Soubor“ v levém horním rohu stránky. Měla by se otevřít nová nabídka, ve které je třeba kliknout na tlačítko „Přidat do knihovny“;
 • Vyberte složku s přidanou hudbou a klikněte na „Vybrat složku“. Tím zahájíte proces importu nových hudebních souborů do knihovny mobilního zařízení;
 • Nakonec je třeba otevřít část „Hudba“ a zaškrtnout políčko vedle položky „Synchronizovat hudbu“ a vedle položky „Všechny hudební knihovny“. Poté klikněte na tlačítko „Použít“.

Je třeba poznamenat, že předložená metoda má jak nevýhody, tak výhody.

Část 1 Co potřebujete k přenosu hudby z iPhonu do počítače

Chcete-li přenést hudbu ze zařízení se systémem iOS do počítače se systémem Windows, musíte si připravit následující položky

 • iPhone, iPad nebo iPod, ze kterého hudbu přenášíte;
 • Počítač se systémem Windows, do kterého přenášíte hudbu, s nainstalovanou nejnovější verzí iTunes;
 • Kabel USB podporující přenos mezi systémy iOS a Windows;
 • Hudební soubory, které chcete přenést.

Připravte si vše výše uvedené a začněme přenášet hudební soubory z iPhonu, iPadu nebo iPodu do počítače se systémem Windows.

Přenos hudby prostřednictvím nástroje iTools

Kromě výše uvedené metody existují i další alternativní způsoby přenosu hudby z počítače do iPhonu. Můžete například použít nástroje iTools. Nejedná se o oficiální aplikaci, ale o aplikaci vyvinutou čínskými programátory. To má své výhody i nevýhody. Na jedné straně je iTools mnohem jednodušší než iTunes, ale na druhé straně má problémy s kompatibilitou, někdy prostě odmítá fungovat.

Software iTools si můžete stáhnout z webových stránek společnosti pro.itools.cn nebo na fóru 4PDA. Tam také najdete další informace o něm.

Chcete-li přenést hudbu z počítače do iPhonu pomocí nástroje iTools, musíte připojit iPhone, spustit nástroj iTools a přejít na kartu „Hudba“. Zde stiskněte tlačítko „Importovat“ a vyberte požadovanou hudbu.

Jak odstranit hudbu z iPhonu?

Existují nejméně čtyři způsoby, jak odstranit hudbu z iPhonu, v závislosti na tom, jak radikální je to přístup:

Odstranění jedné skladby z iPhonu

 • Metoda je jednoduchá. není potřeba žádný počítač ani další nástroje.
 • Postup je následující: otevřete integrovanou aplikaci Hudba.
 • Najděte otravnou skladbu a klepněte na její název.
 • V zobrazené nabídce vyhledejte položku „Odebrat z knihovny médií“.

Odstranění veškeré hudby z iPhonu

Radikální metoda, ale v některých situacích opravdu užitečná, zejména při přechodu ze zimního playlistu na jarní nebo letní. Proč vlastně ne emocionální restart??

 • Odstranění „všeho“ lze provést na obrazovce Nastavení výběrem možnosti Hudba.
 • V zobrazené nabídce je důležitá sekce „Ke stažení“. Zde se zobrazuje množství prostoru stráveného na skladbách.

Odstranění hudby prostřednictvím iTunes

 • Nejdříve je třeba připojit smartphone nebo tablet k počítači přes USB.
 • Poté v levém menu vyberte položku „Skladby“ a otevřete celou sadu skladeb dostupných v hudební knihovně.
 • Na jakoukoli skladbu, která se vám nelíbí, kliknete pravým tlačítkem myši a zobrazí se rozbalovací nabídka, kde se objeví dlouho očekávaná položka „Smazat“.

Jak změnit počet skladeb v iPhonu, aniž byste cokoli odstranili?

 • Opakování sekvence „hudební knihovna“ nemusí být vůbec nutné. Je několikanásobně snazší upravovat seznam souborů, které chcete synchronizovat s knihovnou iPhonu.
 • K tomu je třeba připojit smartphone k počítači a okamžitě se „ponořit“ do informací o telefonu.
 • Tam v sekci „Hudba“ (vybírá se v levém rohu ve speciální nabídce) musíte zaškrtnout interprety, alba a žánry, které by měly být ve vašem smartphonu. Posledním krokem je synchronizace s výslednou množinou a tím je kolekce kompletní!

Výše uvedené pokyny vám pomohou zbavit se nepořádku v iPhonu několika různými způsoby. Některé fungují dočasně (do příští synchronizace počítače), což vám umožní vytvořit knihovnu doslova od nuly. Záleží na tom, jak moc vás skladby nudí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS