Jak ušetřit životnost baterie na iPhonu

způsobů: jak prodloužit životnost iPhonu X/8/8 Plus

Přestože Apple svá zařízení neustále aktualizuje, spotřeba energie je stále překážkou. Pokud na iPhonu rádi hrajete hry nebo sledujete filmy, budete se stále potýkat s vybitou baterií. Naštěstí jsme pro vás připravili 10 způsobů, jak prodloužit výdrž baterie iPhonu X/8.

Pokud spustíte příliš mnoho aplikací najednou, baterie iPhonu se rychle vybije. Nejprve je tedy třeba ukončit některé aplikace běžící na pozadí. Dvakrát rychle stiskněte tlačítko Domů pro přístup k přepínači aplikací, přejetím prstem po obrazovce v aplikaci ji zavřete.

Kontrola stavu baterie iPhonu

Baterie chytrých telefonů časem degradují, s tím nic nenaděláte. Pokud je váš smartphone starý několik let, nevydrží nabitý jako nový. A nemluvíme o kapacitě baterie, která udává množství nabití baterie, ale o stavu baterie, což znamená, kolik nabití je schopna udržet po určité době používání.

Apple začíná s iOS 11.3 zpřístupnil zobrazení stavu baterie bez aplikací třetích stran.

Poté vyberte kartu Stav baterie

Snížení výkonu nebo zkrácení doby provozu se obvykle projeví, když je stav baterie 80 % nebo méně. Přestože můžete použít níže uvedené tipy, jejich účinnost situaci nijak zásadně nezmění. Nejlepším řešením je výměna baterie nebo koupě nového zařízení.

Vyhledávání mobilní sítě v „poušti

Je to jen slovní obrat, ale vystihuje podstatu věci. Pokud cestujete vlakem například v Rusku, kde je špatné pokrytí mobilními telefony, je nejlepší aktivovat režim letadlo. V opačném případě bude iPhone neustále hledat síť, což se výrazně projeví na stavu baterie.

Chcete, aby vás upozorňovaly všechny aplikace nainstalované ve vašem smartphonu?? Sociální sítě, messengery, naše aplikace. to je v pořádku. Ale všechna ta upozornění ve hře si klidně vypněte. Vývojáři je používají záměrně, aby vás nalákali do hry.

Kdy je nejlepší zapnout na iPhonu úsporu baterie?

Pokud se chystáte na cestu a zapomněli jste si přenosnou nabíječku, zapněte úsporný režim co nejdříve. tento režim je nejúčinnější, když je aktivován na 100 %. Čím více vybíjíte iPhone, tím méně má režim úspory baterie smysl. „Poslední“ šance na úsporu baterie se objeví při 20 %. zobrazí se oznámení a vy byste ji měli využít. Aktivace o 20 % znamená, že baterie vydrží v průměru o hodinu déle než bez úspory energie.

Mimochodem, aktivaci úspory energie můžete snadno automatizovat pomocí „Rychlých příkazů“, takže se úspora energie aktivuje sama při určité úrovni nabití baterie:

 • otevřete „Rychlé příkazy“ a klepněte na „Vytvořit automatizaci pro sebe“;
 • vyberte možnost „Úroveň nabití“ a nastavte posuvník na číslo, které vám vyhovuje (např. 30 %);
 • Vyberte možnost „Lower 30%“ a stiskněte tlačítko „Next“;
 • stiskněte tlačítko „přidat akci“;
 • Vyberte možnost „Zapnuto“./vypnuto. úsporný režim“ a stiskněte tlačítko „Další“;
 • deaktivujte funkci „Zeptat se před spuštěním“ a stiskněte tlačítko „Hotovo“.

Spořič energie se nyní automaticky zapne při poklesu úrovně nabití iPhonu. Další zajímavé rychlé příkazy najdete v článku mého kolegy Artema Rakhmatullina.

Zvednutí pro aktivaci. deaktivace

Když je iPhone v pohotovostním režimu a vy ho zvednete. rozsvítí se displej. Tato funkce spotřebovává hodně energie a často způsobuje, že se obrazovka rozsvítí „vypnutá“ (například když mám smartphone v ruce).

Chcete-li funkci vypnout, přejděte do Nastavení. Obrazovka a jas. Zvyšte pro aktivaci (vypnuto).

Ve stejné sekci můžete zkrátit dobu automatického zamykání zařízení. Т.е. Je to doba, kdy obrazovka iPhonu zhasne a zablokuje se. Ušetříte tak baterii a snížíte pravděpodobnost, že si dáte telefon do kapsy odemčený a budete volat všem.

Funkce baterie iPhonu

Nejprve je třeba vědět, že lithium-iontová baterie je spotřební baterie, která podléhá chemickému stárnutí. A to je v pořádku. Je jen otázkou času, kdy se baterie v telefonu vybije. A samotná změna stojí 3 až 4 tisíce. při službě.

Za druhé: O výměně baterie neuvažujte, dokud zbývající kapacita neklesne pod 80 %. Pokud věříte webu společnosti Apple, je to 500 dobíjecích cyklů.

Za třetí: Nezáleží ani tak na zbývající kapacitě baterie, ale spíše na počtu dobíjecích cyklů. Pro kontrolu počtu můžete použít iBackupBot (řádek Cycle Count).

ušetřit, životnost, baterie, iphonu

Jeden úplný cyklus dobíjení se počítá, když je smartphone vybitý na 100 % 1×. Т.е. pokud jste iPhone nabili na 100 %. Neúplné nabití smartphonu, například na 50 nebo 60 %, se nepočítá jako 1 cyklus dobíjení. Ale několikanásobné dobíjení, které vám dá celkem 100 %, se rovná 1 dobíjecímu cyklu (103060 nebo 501535).

Proč se iPhone rychle vybíjí

Snapchat je jednou z aplikací, která je náročná na zdroje a vůbec se to nezdá

Nikdy byste si neměli stahovat Snapchat, protože jednoduše ničí baterii iPhonu. Aplikace má obrovský vliv na výdrž baterie smartphonu, protože neustále aktualizuje vaši aktuální polohu, aby vás udržela vzhůru, udržuje vás připojené k internetu, abyste mohli přijímat oznámení. To znamená, že ať už používáte Wi-Fi nebo mobilní data, poplatek se vám doslova rozplyne před očima,“ vysvětlil Chen.

Kromě pasivních funkcí, které vybíjejí baterii, však existují i aktivní funkce, připomíná Chen. Používání kamery a speciálních efektů v rozšířené realitě značně zatěžuje baterii. Zatímco tuto funkci můžete ovládat sami, pasivní aktualizace je obtížnější. Nejvíce, co můžete udělat, je zakázat zjišťování polohy Snapchatu na pozadí v nastavení iOS. Tímto způsobem ušetříte baterii, protože zabráníte aplikaci v přístupu ke geolokačním službám, když ji nepoužíváte. Oznámení můžete také úplně vypnout, aby na ně služba nečekala a neposílala je každou minutu, čímž aktivuje obrazovku a plýtvá energií baterie.

Doktor pro životnost baterie

Doktor pro životnost baterie. Velmi jednoduchá aplikace s atraktivním a uživatelsky přívětivým rozhraním. Aplikace poskytuje přesné informace o vašem systému, takže můžete sledovat své činnosti, které vybíjejí baterii zařízení. Z aplikace lze také získat důležité údaje o baterii a zjistit tak její aktuální výdrž. Následně můžete také zkontrolovat dostupnou výdrž baterie.

Hlavní tajemství úspory baterie na iPhonu 11

Nejprve je vhodné se podívat, jak telefon používáte. K tomu existuje několik tipů:

 • Nejprve je třeba získat přístup k nastavení baterie. Na této kartě můžete zjistit, kolik energie baterie spotřebovávají vaše aplikace. Zde můžete sledovat, které aplikace se používají nejčastěji, a také zjistit, které aplikace nejsou potřeba.
 • Poté byste měli otevřít nastavení oznámení. Zobrazuje všechny aplikace, které odesílají oznámení do telefonu. Lze je také vypnout výběrem všech nebo jen některých z nich.

Zde je 7 nejzajímavějších tipů, jak ušetřit baterii iPhonu 11:

 • Deaktivace funkce fyzické aktivity. iPhone funguje jako fitness tracker, který neustále počítá kalorie a ujetou vzdálenost. Pokud tato data nepotřebujete používat, můžete tuto funkci vypnout, což prodlouží životnost baterie zařízení a pomůže vám méně často nabíjet telefon. Chcete-li funkci zakázat, přejděte do nabídky „Nastavení. Soukromí. Pohyb a fitness“. Poté zakažte položku „Sledování kondice“.
 • Vypnutí vizuálních efektů. Neovlivní výkon smartphonu, ale může výrazně zvýšit výdrž baterie iPhonu 11. Chcete-li se odpojit, měli byste přejít do „Nastavení. Obecné. Univerzální přístup. Pohyb zakázán“ a nastavit na „Povoleno“. Tím se zakáže efekt živé tapety, animace, otevírání a minimalizace aplikací a další drobné efekty.
 • Zakázání geolokačních služeb. Mnoho aplikací využívá geolokační služby ke shromažďování statistických údajů o majiteli chytrého telefonu. Přenos těchto dat na pozadí je skutečně velmi náročný na baterii a vybíjí mobilní zařízení. Chcete-li tuto funkci nakonfigurovat s ohledem na úsporu baterie, přejděte na kartu nastavení „Soukromí“ a poté na „Geolokační služby“. Poté zkontrolujte seznam a zakažte některé aplikace a většinu her ze služby.

Na samém konci seznamu je důležité nezapomenout zkontrolovat služby, které také pracují s geolokací. Pozorně si přečtěte jednotlivé názvy, např. „Časové pásmo“, „Kalibrace kompasu“ a mnoho dalších, a jednoduše je vypněte. Samozřejmě nezapomeňte, že některé služby mohou být důležité pro normální provoz a zabezpečení vašeho zařízení. Nedoporučuje se vypínat systémové služby, jako je „Cellular Search“, „Find iPhone“ a „Emergency Calls and SOS“. Pokud chcete, můžete vypnout takzvané „Vylepšení produktu“, abyste se vyhnuli odesílání chybových dat telefonu na servery společnosti Apple. to může také ušetřit baterii.

 • Správa mobilních dat. Některé aplikace samy stahují data na pozadí, takže majitel telefonu má ve svém zařízení nejaktuálnější informace. To spotřebovává nejen energii baterie, ale také megabajty mobilního internetu. Aktualizaci aplikací na pozadí můžete omezit následujícím způsobem: „Nastavení. Nastavení mobilních sítí“. Dále si zobrazte seznam aplikací, které používají mobilní data na pozadí, a zakažte ty, u kterých nepotřebujete používat aktuální data.
 • Případně můžete přejít na hlavní kartu nastavení, kde najdete funkci „Aktualizace obsahu“. Mnoho aplikací aktualizuje obsah bez vašeho vědomí, ale je důležité si uvědomit, že když přistupujete k jakékoli aplikaci, sama si stáhne aktualizované informace. Můžete tak bezpečně zakázat aktualizace aplikací, které nepotřebujete.
 • Přizpůsobení displeje. Tuto funkci najdete také v základním nastavení. Dále najděte kartu „Univerzální přístup“ a otevřete potřebná nastavení, kde doporučujeme vypnout funkci „Automatický jas“. Když je tato funkce zapnutá, senzor se neustále snaží přizpůsobit jas okolnímu světlu. Pokud tuto funkci zakážete, nebude se používat a baterie se bude vybíjet pomaleji. Všichni majitelé chytrých telefonů vědí, že požadovaný jas můžete snadno nastavit na ovládacím panelu, což je mnohem pohodlnější, protože o jasu displeje rozhodujete vy, nikoli telefon.
 • Deaktivace widgetů. Tlačítko „vyladit“ na přístrojové desce se změní na „skrýt“, pokud se nepoužívá. Na obrazovce widgetů je tlačítko „upravit“. Po jeho stisknutí se zobrazí část funkce smartphonu, kde můžete zakázat nepotřebné funkce. Například „Akcie“ nebo „Předpověď počasí“, které téměř nikdo nepoužívá.
 • Úsporný režim. Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak snížit spotřebu baterie. Vypne všechny procesy na pozadí a mírně ztlumí jas obrazovky. Telefon tak vydrží déle.

V pohotovostním režimu se iPhone 11 zcela běžně vybíjí. Obvykle je zařízení schopno zůstat v tomto režimu déle než jeden den. Uživatelé se však často setkávají s problémem, kdy se tak neděje. Důvodů může být celá řada, a to jak výše popsaných, tak i některých dalších. Například:

 • Ztráta kapacity baterie v důsledku opotřebení. Aby baterie vydržela co nejdéle, měli byste iPhone nabíjet jen v případě potřeby, včas jej obnovit a nenechávat jej zapnutý přes noc;
 • Obrazovka automatického zamykání je vypnutá nebo je doba automatického zamykání velmi dlouhá;
 • Wi-Fi zapnuté, i když iPhone nepoužíváte;
 • Mobilní internet, který je často zapnutý, i když je zařízení v pohotovostním režimu.
ušetřit, životnost, baterie, iphonu

Při správném postupu vydrží telefon déle bez dobíjení a baterie si dlouho zachová svou kapacitu. Doufáme, že jsme odpověděli na otázku, jak prodloužit životnost baterie iPhone.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS