Jak úplně odstranit viry z počítače

Jak odstranit viry, kalhoty, špiony ručně

Není vždy možné snadno detekovat počítačovou infekci, protože kybernetičtí zločinci přijímají všechna možná opatření a techniky, aby skryli svůj kód a skryli akce svých programů na infikovaném počítači. Je problematické zdůraznit příznaky infikovaného počítače, protože většinu příznaků lze připsat konfliktům nebo softwaru zařízení, ale existuje několik možností, pro které lze předpokládat, že váš počítač byl infikován:

 • Získání chybové zprávy „Internet Explorer nemůže zobrazit stránku“, při pokusu o přístup k určitým webům
 • Váš prohlížeč (ať už chrome, opera nebo safari) zamrzne, na chvíli zamrzne nebo neodpovídá
 • Změní se stránka domácí (počáteční) stránky prohlížeče
 • Přístup na populární bezpečnostní místo je blokován (antivirová místa atd.Str.)
 • Vůbec se dostanete na stránkách, které jste vstoupili
 • V prohlížeči obdržíte řadu vyskakovacích zpráv
 • Podivný, neznámý panel nástrojů v horní části prohlížeče
 • Váš počítač funguje pomaleji než obvykle
 • Váš počítač je na chvíli nebo pevně visí
 • Objevují se nové ikony, které vám nejsou známy
 • Počítač je sama o sobě restartován bez varování
 • Přijímání chybových zpráv (mluvení, že jakékoli systémové soubory chybí nebo poškozují
 • Nemůžete získat přístup k ovládacím panelu, dispečerům úkolů, editoru registru nebo příkazovým řádkem

Tento článek je vyčerpávajícím průvodcem, se kterým je možné odstranit většinu malwaru, který může být na vašem počítači.

A pokud jste našli některý z výše uvedených příznaků, důrazně se doporučuje dodržovat toto pokyny, abyste zkontrolovali a odstranili jakoukoli infekci, která by mohla proniknout do vašeho počítače.

Jak viry spadají na počítač (zdroje počítačové infekce)

Chcete.li chránit váš počítač před viry, musíte zjistit, jak se na něj dostanou.

Existuje několik hlavních způsobů, jak doručit virus do uživatelského počítače:

 • Prostřednictvím globálního internetu (infikované weby, internetové aplikace);
 • E-mailem (e-mail);
 • Prostřednictvím odnímatelných médií a místní sítě (disky USB Flash disce, USB-HDD odnímatelné disky, NAS Network Drives)

Jak se zbavit viru

Nepříjemný pocit, když jste se dozvěděli, že váš počítač nebo notebook je infikován virem, protože mohou existovat důležité soubory, nenahraditelné fotografie nebo nějaký neúplný projekt, na který jste zapomněli ušetřit na pevném disku. Viry a škodlivé programy mohou představovat významnou hrozbu pro vaše data a vaše osobní údaje a mohou také negativně ovlivnit váš počítač.

Existuje mnoho důvodů, proč váš počítač může začít pracovat pomalu, ale jedním z důvodů je přítomnost škodlivých programů, a proto je třeba tomu nejprve věnovat pozornost tomu. T.Na. Někdy je obtížné se zbavit virů, pak jsme se na vás připravili na krok.krok od začátku do konce o tom, jak se zbavit virů.

Než se ponoříte do procesu čištění počítače, je důležité se ujistit, že máte virus nebo ne. Zde je několik zřejmých známek, že počítač může být infikován virem:

 • Často existují různá okna vyskakovacího objektu. Pokaždé, když pracujete na počítači, začnou vás obtěžovat svým vzhledem, zatímco není vždy jasné, jak je lze uzavřít, a není vždy možné se jich zbavit. Nikdy klikněte na podezřelé okno vyskakovacího okna, i když se říká, že byl nalezen virus, t.Na. Může to být falešný antivirový systém.
 • Váš počítač pracuje pomalu. Ujistěte se, že všechny vaše aplikace a systémy jsou aktualizovány. Pokud to stále funguje pomalu, je možné, že váš prohlížeč „napadl“ virus pomocí reklamních nebo phishingových webů.
 • Váš pevný disk je hlučný. Pokud váš pevný disk reprodukuje nepřetržité zvuky nebo pravidelně začne, ačkoliv na počítači není prováděna žádná aktivita, pak je to také znamení, že váš počítač může být infikován.
 • Programy neustále létají. Pokud jsou programy spuštěny a uzavřeny automaticky nebo je váš systém náhodně restartován nebo zamrzne, může být váš počítač infikován virem.
 • Zmizeli jste soubory. Pokud jste zmizeli soubory, které jste rozhodně neodstranili, může k tomu dojít v důsledku akcí škodlivého programu, který může odstranit soubory, přesunout je nebo zašifrovat takovým způsobem, že je nemůžete otevřít.
 • Vysoká síťová aktivita. Pokud vaše Wi-Fi aktivně pracuje a internetový provoz silně rostl, i když nic takového neděláte, je docela možné, že virus pronikl do počítače a posílal informace přes internet a zpět.

Před zahájením procesu odstraňování virů zkontrolujte, zda máte záložní kopii všech vašich nejdůležitějších souborů. To vám zaručuje, že všechny cenné soubory budou bezpečné, a poté bude možné zahájit proces čištění počítače. Nejlepší je skenovat všechny vaše osobní údaje, než je zkopírujete na nějaký externí pevný disk. Existuje mnoho programů pro odstranění špionů/virů/škodlivých programů, většina z nich je zdarma. Například dva bezplatné skenování pro ošetření vašeho počítače v několika krocích: čistič cloudu Panda a čistič cloudu Panda pro nouzové USB, o kterém budeme diskutovat o něco níže.

Pokud jste nenainstalovali antivirový program, nezapomeňte to udělat. Nainstalujte antivirový systém, který se také chrání před šifrováním, t.Na. Oba tyto programy mohou proti nim účinněji bojovat. Poté restartujte počítač v nouzovém režimu. Virus má přístup k počítači po spuštění. Některé viry jsou spuštěny „připojením“ k nějakému programu při automatickém nakládání při spuštění Windows. Když je systém spuštěn v nouzovém režimu, váš počítač spustí pouze nejdůležitější systémové soubory, aniž by umožnil další programy začít viry. Pak je najdete a smazat.

Po dokončení skenování obdržíte konsolidované informace o nalezených škodlivých programech. Zkontrolujte seznam detekce, aby náhodně neodstranil legitimní programy a ujistěte se, že byly odstraněny škodlivé programy. Poté restartujte počítač a zkontrolujte jeho práci a rychlost. Zkuste otevřít prohlížeč nebo jakýkoli jiný program, s nímž jste měli problémy předtím. Pokud se váš počítač stal dobrým, pak s největší pravděpodobností je nyní bez virů.

Pokud váš počítač nemůže spustit v důsledku viru, musíte použít nouzový disk nebo USB. Nouzová nouze USB umožňuje skenovat počítač bez nutnosti spustit svůj systém. Pomocí jiného počítače si stáhněte iso-image souborů poskytovaných vaší antivirovou společností a zapište je na disk nebo USB.

Poté spusťte počítač z tohoto USB („Flash Drive“) nebo disk namísto spuštění oken v počítači v obvyklém režimu a poté začněte s tímto nouzovým „flash disk“ speciální antivirový program. T.Na. Systém vašeho počítače není spuštěn, virus by se neměl ve vaší práci zasahovat, a proto budete mít skvělou příležitost zbavit se viru. Většina počítačů může být klidně spuštěna z nouzového USB jednoduše připojením před zapnutím počítače. Stiskněte zde. Chcete.li získat podrobnější informace o čističi cloudu Panda pro nouzové USB.

Některé viry lze odstranit pouze ručně. Ale můžete to udělat, pouze pokud dobře znáte Windows a víte, jak zobrazit a smazat softwarové soubory. Pokud se cítíte docela sebevědomí, stáhněte si autoruny, které vám umožní vidět přesně to, co přesně funguje na vašem počítači a jak se toho můžete zbavit. Po nahrávání Autoruns zkontrolujte, zda je na vhodném místě (složce), kde se v případě potřeby můžete rychle kontaktovat později.

Spusťte program a pamatujte, že existuje mnoho bodů, které mohou být neznámé. Chcete.li tento proces zjednodušit, odpojte zprávy o některých podepsaných službách a programech Microsoft, které přesně víte, že nejsou škodlivé. Filtrujte parametry pro kontrolu podpisů kódu, zapněte prázdná místa a skrýt záznamy Microsoft.

Poté restartujte PC v bezpečném režimu s podporou sítě. To vám umožní použít internet k vyhledávání těchto podezřelých programů, které jsou staženy s vaším počítačem. Spusťte program Autoruns a začněte hledat podezřelé objekty.

Ochrana proti Troyanům a škodlivým doplňkům

Nemohl nezdůraznit v samostatné „kastě“ od virových programů. Které se specializují na krádež osobních údajů: hesla, přihlášení, data z platebních karet, fotografujte pomocí webové kamery, zapište všechny stisknutí klávesnice atd.D.

Obecně se nejedná o „klasické viry“ a zpravidla se chovají velmi „tiše“, takže se v žádném případě nevzdávají (jako špehové nebo slavný trojský kůň (odtud a jméno))).

Ale když obdrží informace, které potřebují, okamžitě je posílají svému vývojáři. Takže takové „kousky“ jsou mnohem nebezpečnější než neškodné reklamní bannery.

A bohužel je velmi obtížné identifikovat. Obyčejné antiviry „nevidí“ nic, specializovaný software pomáhá, ale ne vždy.

Multifunkční antivirová nástroj, který nemusí nainstalovat. Pomůže to rychle skenovat systém a smazat: spyware, adware, dialer (trojan.Dialer), trojské programy a další „dobré“.

Dodám, že ve svém arzenálu existuje také několik užitečných „kusů“: obnovení systému, odemknutí vstupu do systému systému (viry to často blokují), vyhledávání a eliminaci zranitelnosti.

Níže na promítání jsou uvedeny nezbytné akce, které zkontrolují systémový disk z Windows pro viry a další škodlivý software.

AVZ. Kontrola počítače na viry (kliknutí)

Pokud jde o odstranění zranitelnosti: přejděte do nabídky souboru a otevřete „vyhledávání a eliminaci problémů“. Jak je znázorněno na níže uvedené obrazovce.

Vyhledávání a eliminace Master of Problémy (AVZ)

Dále vyberte kategorii problému (Systemic), stupeň nebezpečí (vše) a klikněte na „Start“ (viz viz. Snímek obrazovky níže).

V mém případě bylo například povoleno autorun z připojených nosičů (CD, řekněme).

V některých případech, pokud je vložený nosič infikován a jeho autorizové autorizové se automaticky vytvoří. Dojde k infekci PC/Windows.

Je vhodné označit všechny problémy zjištěné s klíšťatami a kliknout na tlačítko „Opravit známé problémy“.

Obecně platí, že v nástroji AVZ desítky funkcí a schopností (v jednom článku je jednoduše nereálné zvážit). Doporučuji to mít na nouzovém disku (pro případ. ).

Lovec špionů

Spyhunter (pokud v ruštině: „Spy Hunter“). Hlavní směr užitečnosti: Boj proti Spy Software (Trojan, Rutkins, Worms, The Utility se také vyrovná s mnoha klasickými viry, reklamními Tulbars, bannery).

 • Není v rozporu s klasickým antivirem;
 • Ochrana v reálném čase (je možná současná práce s obvyklým antivirem);
 • Pravidelné aktualizace;
 • Všechny změny (odstranění, „ošetření“ atd.) lze zrušit, pokud program udělá něco zbytečného;
 • Pohodlná integrace ve stylu minimalismu;
 • Podpora ruského jazyka funguje ve všech nových Windows 8.1/10 (32/64 bitů).

Spyware Terminator

Oficiální web: https: // www.Spywareterminátor.com/ru/

Spyware Terminator. Hlavní okno programu

Bezplatný nástroj pro ochranu počítače před trojským a špionážním softwarem v reálném čase.

Všiml jsem si, že aplikace se také dobře vyrovnává s jinými typy malwaru: doplňky reklamy, červy, klasické viry atd.D.

odstranit, viry, počítače

Ovládací body obnovy systému Windows

Mnoho problémů by se dalo zabránit, kdyby domácí uživatelé pracovali s minimálními privilegia. Každý uživatel domácího, který se snaží splnit tuto jednoduchou užitečnou radu, spočívá na zprávách Windows, které musíte být správcem pro identifikaci nového flash disku, musíte být správcem pro zaznamenání DVD disku. A nakonec plivá na užitečné tipy, zahrnuje administrativní práva a nadále žije šťastně, a zajímavé je, že po dlouhou dobu, protože moderní malware prozatím nepoškodí jejich strážce, dokud za to není přijato odpovídající tým. Ale když byl tým přijat a vy jste požádáni, abyste poslali SMS na krátké číslo nebo převedli peníze za dešifrování vašich souborů Doc. určitě to přišlo k hraní.

Práce s minimálními privilegiami. Není všelék ze všech problémů

V oknech pravidelně najděte způsoby, jak zvýšit úroveň privilegií správci. Například dokonce i tento rok byla nalezena zranitelnost, která umožnila správce a Windows XP SP3 a Windows 7. Popis zranitelnosti najdete podle čísla 2010-0232 (http: // xforce.ISS.Net/xforce/xfdb/55742) Takže ani práci s minimálními právy nemáte 100% záruku, že škodlivý kód nebude schopen získat práva správce. Proto se doporučuje odpojit zranitelné služby a neustále instalovat aktualizace komponent pro Windows všech verzí.

Před zahájením léčby si musíte pamatovat den, kdy byste se mohli nakazovat. Obecně by to mohla být návštěva jakéhokoli webu, stažení jakéhokoli programu, prohlížení jakéhokoli PDF nebo internetového videa uvíznutého v USB flash disk, útok ze sousedního počítače. Nyní se můžete nakazovat všude, dokonce i na docela slušných stránkách a dokonce se dívat na zcela neškodné dokumenty: PDF, XLS, Doc. S výběrem data se nemůžete bát: I když se mýlíte s datem, můžete se vždy vrátit nebo vybrat datum ještě dříve. Ve výchozím nastavení funkce systému Windows XP a Vista Recovery Recovery ukládá systémové soubory a registr jednou denně a Windows 7. Jednou týdně.

Poté spustíte standardní servisní program „Obnovení systému“ z nabídky Start a vrátit systém do stavu na infekci, což uvádí požadované datum v odpovídajícím okně programu. Bod obnovy systému. Tato informace o stavu systému v zadaném datu a čase. Proto výběrem požadovaného bodu obnovy můžete v té době vrátit stav systému. To je vše. Opakuji: Pokud byla léčba neúspěšná, můžete změny vrátit zpět nebo vybrat ještě dřívější bod zotavení.

Takto vypadá snímek pro WindowsXP.

Takto vypadá snímek pro Windows 7.

Při zotavení v systému Windows 7 můžete vidět programy, které budou ovlivněny při obnově. V systému Windows XP sleduje služba obnovy systému pouze sadu klíčů systémů a aplikací a v systému Windows 7 monitoruje změny na celém disku na celém disku. V obou operačních systémech však uživatelské soubory nejsou zahrnuty do bodů obnovy systému, takže návrat do předchozího bodu nevede ke ztrátě vašich dokumentů.

V systému Windows XP, pokud jste uložili dokumenty ve složce My Documents, zůstanou neporušené, ale plocha bude vrácena do předchozího stavu, navíc budou systémové soubory obnoveny, včetně registru. V systému Windows 7 se při obnově nezmění ani složka My Documents, ani plocha.

Pokud si tento článek přečtete dříve, než se chystáte použít body obnovy, pak zkontrolujte, zda je tato funkce zahrnuta do vás. to vám pomůže obnovit systém v budoucnu v jakékoli nouzové situaci. V Windows XP vyberte: Můj počítač. Vlastnosti. obnovení systému v systému Windows 7: Počítač. Vlastnosti. Ochrana systému.

Snímek obrazovky z Windows 7 s ochranou disku c:

Brandmauer of Windows Defender:

Tato funkce zabraňuje infekci vašeho počítače nebo notebooku z nových virů.

Chcete.li tuto funkci používat, musíte provést následující akce:

 • Otevřete „Ovládací panel“ a poté klikněte na „Windows BrandMare“ a vyberte „Zapněte nebo vypněte Windows Defender Brandmare“.
 • Nainstalujte zaškrtávací políčko „Zapněte se Windows Defender“ a klikněte na OK.
 • Tento proces chrání váš počítač nebo notebook před infekcí viry bez použití antiviru.

Co je třeba udělat po čištění virů a škodlivých programů

Nainstalujte a nakonfigurujte antivirový program s zahrnutým monitorem v reálném čase, aktualizujte základnu a naskenujte celý pevný disk (bude trvat hodně času).

Aktualizujte software ve vašem počítači, zejména prohlížeč s pluginy, samozřejmě, v tuto chvíli nainstalujte všechny záplaty operačního systému Windows!

Změňte hesla pro všechny vaše účty na internetových a přístupových programech, například online banky, poštu, sociální sítě a další.

Skenování antivirových služeb

Na rozdíl od předchozích programů musí být tyto antiviry nejprve nainstalovány a nakonfigurovány. Liší se ve větší účinnosti, pomáhají v případech, kdy se online aplikace nevyhovují. Mezi takové programy patří AVZ Antiviral Toolkit, nástroj pro odstranění virů Kaspersky a další. Abyste mohli využít veškerou funkčnost, musíte za předplatné zaplatit.

odstranit, viry, počítače

Na příkladu anti-malware MalwareBytes vypadá proces čištění počítače z škodlivých kódů takto:

 • Stáhnete si spustitelný soubor. Nainstalujte a spusťte program.
 • Na kartě „Kontrola“ vyberte možnost detekce virů a poté klikněte na „Scan“.

Lovec špionů

Lovec špionů. Skenování a ošetření systému

odstranit, viry, počítače

Spyhunter je velmi výkonná užitečnost pro skenování systému pro přítomnost škodlivého. Umožňuje identifikovat a neutralizovat následující odrůdy škodlivého softwaru: viry, trojské koně, rootkins, červy, reklamní tubary a bloky, špionážní moduly, vydírání atd.

Přidám ze sebe, že Spyhunter je velmi pečlivě a „hluboce“ skenuje váš systém: všechny sekce na pevném disku, všechny složky/soubory, včetně registru, cookies, paměti.

Při skenování systému často existují desítky různých malware, které obvyklý antivirus „zmeškal“.

 • Velmi spolehlivá ochrana v reálném čase od 14 typů hrozeb;
 • Skenování pokročilých procesů, shledává podezřelé a deaktivuje je;
 • Není v rozporu s obyčejnými antiviry a dalšími. Ochranný software;
 • Chcete.li plně zkontrolovat počítač. Stačí kliknout na 1 kliknutí myší;
 • Intuitivně pochopitelná integrace ve stylu minimalismu;
 • Pravidelná exponentální základna škodlivého softwaru;
 • Možnost zrušení mazání souborů a provedených změn (i když po celou dobu práce si nepamatuji, že program odstranil něco špatně ✌);
 • Podpora ruského jazyka;
 • Pracuje v systému Windows XP/7/8/10.

Článek v průběhu času bude doplněn extrémně žádnými prostředky na ochranu (kromě klasického antiviru).

Za tip a doplňky. děkuji předem (komentáře jsou otevřeny všem).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS