Jak upravit soubor hostitelů v systému Windows 10. Soubor hostuje Windows 11

Jak upravit soubor hostitelů na Windows

Hostitelský soubor je obecně používán operačním systémem k vytvoření spojení mezi názvy domény a IP adresami, než přejde na servery domény názvu. Hostitelský soubor v systému Windows není nic jiného než obyčejný textový soubor sestávající z doménových jmen a IP mapovaných tam. Někdy je však nutné hostit soubory ve Windows, aby se zabránilo jakémukoli škodlivému útoku.

V tomto článku je praktická praxe prokázána pro lepší pochopení metody úpravy hostitelského souboru na Windows.

Kroky k úpravě souboru hostitele:

V systému Windows existují 2 různé standardní metody pro úpravu hostitelského souboru:

upravit, soubor, hostitelů, systému, windows

Methode 1: Používání poznámkového bloku k hostování souborů v systému Windows

Methode 2: Použití Powertoys k hostování souborů v systému Windows

Pojďme projít obě metody pro úpravy souboru hostitelů na Windows

Methode 1: Použití poznámkového bloku

Krok 1: Přejděte do nabídky Start na ploše a zadejte poznámkový blok a stiskněte tlačítko Enter

Krok 2: Poté otevřete poznámkový blok. soubor. Otevřeno pro otevření souboru hostitelů

Krok 3: Nyní musíte přejít na disk System C a přejít na ovladače systému Windows System32 atd. A vyberte všechny soubory na pravé straně

Krok 4: Poté se nyní uvidíte hostitelský soubor a klikněte na položku pro otevřený soubor v poznámkovém bloku

Krok 5: Nyní náš soubor připraven k úpravě

Nyní je váš soubor hostitelů připraven k úpravě pouhých 5 jednoduchých kroků.

Methode 2: Použití Powertoys

Krok 1: Stiskněte start na ploše a zadejte Microsoft Store a stiskněte tlačítko Enter

upravit, soubor, hostitelů, systému, windows

Krok 2: Musíte prohledat Microsoft Powertoys a kliknout na tlačítko Instalovat z Microsoft Store.

Krok 3: Po dokončení instalace jednoduše klikněte na ikonu Powertoys a klikněte na Nastavení

Krok 4: Poté nyní klikněte na editor souborů hostitelů a klikněte na spuštění editoru hostitelského souboru

Krok 5: Nyní jednoduše klikněte na editor hostitelských souborů a váš soubor hostitelů je připraven k úpravě

Dodržováním těchto 5 jednoduchých kroků jsme úspěšně upravili hostitelský soubor dostupný na Windows, abychom zabránili jakémukoli škodlivému útoku.

Jak upravit soubor hostitelů v systému Windows 10

Systém názvů domény (DNS) je klíčem k nalezení webu na internetu. S tolika v sázce může být změny ve vašich záznamech DNS zážitkem s odražením nervů.

Naštěstí existuje způsob, jak otestovat změny související s DNS bez úpravy vašich živých záznamů. Úpravou vašeho souboru místních hostitelů si můžete prohlédnout, jak budou vaše domény fungovat na novém serveru, aniž byste ohrozili živý web.

V tomto příspěvku prozkoumáme, co jsou hostitelské soubory, a sdílíme některé důvody, proč je možná budete chtít upravit. Poté vám ukážeme, jak upravovat soubory hostitelů na Windows 10. Začněme!

Úvod do souboru hostitelů

Soubor hostitelů je lokální textový soubor, který mapuje váš server nebo jména hostitelů na adresy internetového protokolu (IP). Pokaždé, když se Windows 10 připojí přes síť pomocí názvu hostitele, bude to odkazovat na soubor hostitelů. Pokud Windows najde položku v tomto souboru, pak se obrátí na zadaný server.

Pokud nenajde relevantní název hostitele, Windows 10 vyřeší název hostitele pomocí služby názvu domény (DNS). Toto je proces používaný k získání IP adresy serveru za názvem domény.

Každý záznam hostitelů má svůj vlastní řádek s numerickou IP adresou, prostorem nebo znakem karty a nakonec názvem hostitele nebo domény. Podívejme se na příklad položky souboru hostitele:

120.0.0.0 Příklad.com #example

Ve výše uvedeném příkladu první část označuje adresu IP, kde bude tento požadavek přesměrován na (120.0.0.0). Druhá část označuje umístění, na které chceme přesměrovat požadavek (příklad.com). Závěrečná část určuje komentář pro tuto položku. Používáme hashtag, abychom sdělili Windows 10, aby ignoroval komentář při čtení souboru místních hostitelů.

Vyzkoušejte Kinsta bez rizika

Optimalizujte své úkoly a rozpočet správců s 275 funkcemi podnikových úrovní zahrnuty zdarma ve všech plánech WordPress. Podporováno 30denní zárukou zpětného zájmu. Učit se

Po přidání informací o doméně se váš systém změní na zadanou adresu IP. Ve výše uvedeném příkladu spojujeme příklad názvu domény.com s IP adresou 120.0.0.0. Stojí za zmínku, že nějaký software využívá své vlastní techniky, aby vyhledal názvy hostitelů. To znamená, že vždy existuje šance, že může soubor hostitelů zcela ignorovat. DNS je klíčem k nalezení webu. S tolika v sázce může být změny ve vašich záznamech DNS zážitkem s odražením nervů. Naučte se, jak bezpečně upravit své hostitelské soubory v této příručce Klikněte na tweet

Co se stane, když upravíte soubor hostitelů?

Když upravíte soubor hostitelů, způsobí to, že se váš místní stroj dívá přímo na IP adresu určenou podle vás. Například, pokud jste chtěli ukázat Mywebsite.com na IP adresu 1.2.3.4.5, přidali byste následující: 1.2.3.4.5 mywebsite.com, pokaždé, když se pokusíte navštívit mywebsite.com, ocitnete se na 1.2.3.4.5 místo toho. Úpravou souboru hostitelů můžete přepsat DNS pouze pro doménu na vašem konkrétním počítači. V tomto příspěvku se zaměříme na otevření souboru hostitelů a přidání jednotlivých položek. Je však také možné tento soubor zcela nahradit. To může být snadný způsob, jak zablokovat škodlivé nebo spamové webové stránky ve velkém. Existují dokonce i weby, které zveřejnily hotové seznamy IP adres spojených s reklamami, únosy, čítači stránek a dalšími nežádoucími spojeními. Jeden z těchto předem připravených seznamů si můžete stáhnout a zkopírovat/vložit jeho obsah do souboru stávajících hostitelů. Alternativně můžete nahradit soubor nativních hostitelů nově nahraným souborem. Pokud se rozhodnete pro druhé, doporučujeme si ponechat kopii původního souboru, jen pro případ, že se s jeho náhradou setkáte s jakýmkoli podivným chováním.

Proč možná budete chtít upravit soubor hostitelů Windows 10

Soubor hostitelů můžete použít k testování změn souvisejících s DNS, aniž byste museli měnit své záznamy DNS. Představte si například, že jste migrovali na nový server. Před aktualizací nastavení DNS je dobré ověřit, jak budou vaše domény vypadat a fungovat na tomto novém serveru. Pokud však zadáte svůj aktuální doménový název, pak se rozhodne na váš starý server. V tomto scénáři můžete svůj soubor hostitelů upravit tak, aby nasměroval doménu na IP nového serveru. Tento soubor může také pomoci otestovat, jak se váš web dívá na jiný server, když se vaše DNS dosud nepropagovala. V Kinsta poskytujeme dočasnou adresu URL (SITename.Kinsta.Cloud), ale to nemůže napodobovat všechno. Například ve výchozím nastavení nebude CDN fungovat na dočasné URL. Soubor hostitelů můžete také použít k blokování určitých webových stránek. To může být užitečné pro zaměstnavatele, kteří chtějí zajistit, aby jejich zaměstnanci neztráceli čas na neoprávněných stránkách nebo YouTube. I když existuje méně technických způsobů, jak blokovat přístup na neautorizované webové stránky, mnoho z těchto metod je relativně snadné zvrátit. Například technicky důvtipné dítě může mít malé problémy obcházení rodičovských kontrol, ale úprava souboru hostitelů vyžaduje vyšší úroveň technických znalostí. Můžete to udělat o krok dále a zablokovat všechny webové stránky, které obsluhují reklamy. Pokud zmapujete adresy všech hlavních poskytovatelů reklamy na nevyužitou interní IP adresu, nebude Windows 10 schopen tyto adresy vyřešit. Poté si můžete pochutnat na webu, bez reklamy. Nakonec mohou některé škodlivé třetí strany nastavit přesměrování změnou souboru hostitelů. Toto je známé jako únos souboru hostitelů. Pokud narazíte na podivné přesměrování, pak by stálo za to zkontrolovat váš soubor hostitelů pro podezřelé položky.

Jak učinit Firefox Honor Soubor Windows 10 Hosts

Pokud používáte Firefox pro Windows, pak Mozilla prohlížeč vyřeší IP adresy mírně odlišně ve srovnání s ostatními hlavními prohlížeči. Ve výchozím nastavení Firefox používá DNS-Over-HTTPS (DOH). Toto je protokol pro provádění vzdáleného rozlišení DNS prostřednictvím HTTPS. S povoleným nastavením bude Firefox používat server DOH jako primární resolver názvu, spíše než kontrolovat soubor místních hostitelů nebo resolveru DNS. Výsledkem je, že zobrazený web bude vždy poukazovat na IP adresu, kterou internet považuje za autoritativní pro tuto doménu. I když upravíte soubor hostitelů, vaše změny nebudou mít žádný účinek, pokud server DOH vrátí pracovní adresu IP. Existuje spousta skvělých webových prohlížečů, které jsou kompatibilní s Windows 10 a které čest hostitelé soubor out-of-the-box. Pokud se však chcete držet s Mozilla Firefox, můžete vždy deaktivovat DOH. Chcete.li začít, vyberte tlačítko nabídky v prohlížeči Mozilla Firefox a přejděte do Nastavení. Na následující kartě se ujistěte, že je vybrán generál. Poté přejděte do části Nastavení sítě a klikněte na Nastavení. V vyskakovacím okně, který se objeví, posouvejte a povolte DNS přes HTTPS. Poté zaškrtněte zaškrtnutí doprovodné krabice. Chcete.li uložit změny, klikněte na OK a poté opusťte toto okno. Od této chvíle bude Firefox ctít jakékoli vlastní adresy, které přidáte do souboru hostitelů Windows 10 Hosts.

Jak upravit soubor hostitelů Windows 10 (ve 3 krocích)

Existuje mnoho důvodů, proč možná budete muset upravit tento důležitý soubor. Bez ohledu na to, zda chcete blokovat reklamní sítě, ověřit novou doménu nebo provést jiné testy související s DNS, bude tento proces úplně stejný. Podívejme se na to, jak přidat vlastní adresy do souboru hostitelů Windows 10.

Najděte svou IP adresu

Často budete chtít změnit, jak Windows 10 řeší IP adresu webu, který vlastníte. Chcete.li provést tuto úpravu, budete muset znát IP adresu vašeho webu. Pokud jste zákazníkem Kinsta, můžete tyto informace snadno načíst pomocí řídicího panelu Mykinsta. Najděte doménu, se kterou chcete pracovat, a klikněte na ni. Na další obrazovce najdete nějaké informace o této doméně, včetně vaší adresy IP. Alternativně možná budete chtít upravit, jak Windows 10 řeší IP adresu třetí strany. IP adresy jakéhokoli webu můžete načíst pomocí Tracert. Tracert se obvykle používá jako diagnostický nástroj sítě, který pomáhá vyřešit problémy s připojením sítě. Můžete jej však také použít ke sledování cest, které datový paket vezme ze svého zdroje na cíl, který odhalí IP adresu cílové webové stránky. Chcete.li spustit Tracert, klikněte na ikonu Start a poté zadejte příkazový řád do vyhledávacího panelu. Když se objeví ikona příkazového řádku, dejte jí kliknutí. V následujícím okně zadejte Tracert následovaný URL dotyčné webové stránky, například: Tracert Web.com dále stiskněte klávesu Enter na klávesnici. Příkazový řád poté zobrazí adresu IP webové stránky.com v držáku vedle adresy URL.

Spusťte poznámkový blok jako správce

V systému Windows XP a dříve bylo úpravy souboru hostitelů relativně jednoduché. Můžete jednoduše přidat výjimku na svůj antivirus, otevřít soubor hostitelů v aplikaci Poznámkový blok a poté provést své změny. Windows 10 však přidal některá bezpečnostní opatření, aby uživatelům zabránila náhodnému úpravě tohoto důležitého souboru. To dává smysl, protože editace soubor hostitelů by mohla potenciálně učinit vaše oblíbené webové stránky nepřístupné. Ve scénáři nejhoršího případu by to mohl dokonce učinit internet nepoužitelný na vašem stroji. V systému Windows 10 jsou informace hostitele uloženy do prostého textového souboru ve složce interního systému32. I když byste neměli mít žádné problémy s otevřením tohoto souboru, když se pokusíte uložit své úpravy, můžete se setkat s následující chybou: „Nemáte oprávnění uložit na tomto místě. Kontaktujte správce a získejte povolení “. Pokud chcete uložit změny, budete potřebovat přístup správce. Nejrychlejším způsobem, jak toho získat, je použít textovou aplikaci, která má zvýšená privilegia. V tomto příspěvku budeme používat poznámkový blok. Chcete.li začít, stiskněte klávesu Windows a zadejte poznámkový blok do vyhledávacího pole. Dále klepněte pravým tlačítkem myši na poznámkový blok a vyberte běžet jako správce. Windows 10 se nyní zeptá, zda chcete tuto aplikaci nechat provést změny vašeho zařízení. Vyberte ano. Tím se spustí privilegovanou instanci aplikace pro poznámkový blok. Všimněte si, že můžete být požádáni o zadání administrativního hesla, abyste se znovu autentizovali.

Proveďte změny

Jakmile máte poznámkový poznámkový program otevřený v režimu správce, jste připraveni upravit soubor hostitelů. Na panelu nástrojů Poznámkový blok vyberte Otevřít soubor. Poté přejděte na C: Windowssystem32DriversEtchosts. Případně můžete zkopírovat/vložit tuto cestu souboru do adresního řádku a poté stisknout Enter. Pokud nevidíte soubor hostitelů ve svém adresáři /etc, možná budete muset změnit typ filtru souboru. V poznámkovém bloku otevřete rozbalovací název souboru a vyberte všechny soubory. Jakmile máte soubor hostitelů ve svých památkách, jste připraveni upravit. Pokud je to váš první otevření tohoto souboru, uvidíte nějaký text popisující účel souboru a jak provést úpravy, například:

# Tento soubor obsahuje mapování IP adres na jména hostitele. Každý # vstup by měl být uchováván na jednotlivé lince. IP adresa by měla být # umístěna do prvního sloupce, po kterém následuje odpovídající název hostitele. # IP adresa a název hostitele by měly být odděleny alespoň jedním # Space.

Nyní můžete přidat vlastní IP adresu a název hostitele na konec tohoto souboru. Pokud přidáváte více položek, nezapomeňte umístit každou položku na samostatný řádek. Až budete se svými změnami spokojeni, můžete uložit a zavřít soubor hostitelů. Chcete.li se ujistit, že váš počítač rozpozná vaše úpravy, je dobré propláchnout mezipaměť DNS. Pokud v současné době nemáte otevřené okno příkazového řádku, klikněte na tlačítko Windows a vyhledejte příkazový řádek. V následujícím okně zadejte následující:

Chcete.li propláchnout mezipaměť DNS, stiskněte klávesu Enter. Jakmile je tento proces dokončen, mělo by Windows 10 používat nastavení vašich nových souborů hostitelů. Alternativně by restartování počítače mělo mít stejný účinek.

Jak zamknout soubor hostitelů na Windows 10

Ve výchozím nastavení nemůžete upravit soubor hostitelů bez oprávnění správce. Není však nemožné získat tato privilegia, zejména pro technicky důvtipné jednotlivce. Pokud se obáváte neautorizovaných úprav, můžete do souboru hostitele přidat další vrstvu zabezpečení. Například můžete používat soubor hostitelů, abyste zabránili zaměstnancům v přístupu na weby sociálních médií a máte obavy, že obchází své omezení. Možná se také obáváte o útoky na únos hostitelů. V těchto scénářích možná budete chtít zvážit uzamčení souboru hostitelů. Zatímco toto bezpečnostní opatření není odolné proti neprůstřebům, odradí třetí strany od manipulace se souborem. Chcete.li zamknout soubor hostitelů, přejděte na C: Windowssystem32DriversEtchosts. Poté klepněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte Vlastnosti. V okně Vlastnosti označte soubor hostitelů jako pouze pro čtení. Tím se soubor zamkne a zabrání tomu komukoli v jeho úpravě. Pokud chcete tento zámek odstranit v kterémkoli bodě, jednoduše přejděte zpět do okna vlastností. Poté můžete odstranit toto omezení pouze pro čtení.

Jak resetovat soubor hostitelů Windows 10

Jednotlivé položky ze souboru hostitele můžete vždy odstranit. Jednoduše otevřete soubor v poznámkovém bloku a smažte danou linku. Někdy však budete možná muset vrátit svůj soubor hostitelů do původního stavu. Například jste možná provedli více úprav vašeho souboru a zvlášť nechcete každou z těchto změn ručně vypínat. Můžete se také setkat s podivnými přesměrováními, což naznačuje, že se soubor vašich hostitelů poškodil. Chcete.li resetovat soubor hostitelů zpět do původního stavu, otevřete průzkumník souborů. V adresním řádku typu nebo kopírování/vložení následující:

% Systemroot% System32DriverSetc

Poté stiskněte klávesu Enter na klávesnici. V tomto okamžiku doporučujeme přejmenování vašeho původního souboru hostitelů. Tento soubor bude poté sloužit jako záloha, jen pro případ, že se setkáte s jakýmkoli problémům se svým novým souborem hostitelů.Možná budete muset nejprve převzít vlastnictví tohoto souboru, v závislosti na tom, jak jsou privilegia nakonfigurována na vašem počítači. Dalším krokem je vytvoření nového výchozího souboru hostitele. Chcete.li toho dosáhnout, vytvořte textový soubor v adresáři %Windir %System32DriverSetc a pojmenujte tento soubor hostitele. Nyní můžete zkopírovat/vložit text z výchozího souboru hostitelů systému Windows, který poskytuje Microsoft:

# Copyright (C) 1993-2009 Microsoft Corp. # # Toto je ukázkový soubor hostitelů používaný společností Microsoft TCP/IP pro Windows. # # Tento soubor obsahuje mapování IP adres na jména hostitele. Každý # vstup by měl být uchováván na jednotlivé lince. IP adresa by měla být # umístěna do prvního sloupce, po kterém následuje odpovídající název hostitele. # IP adresa a název hostitele by měly být odděleny alespoň jedním # Space. # # Navíc, комментари и мнения владелцев (jako jsou tyto) mohou být vloženy na jednotlivé # řádky nebo podle názvu stroje označeného symbolem ‚ #‘. # # Například: # # 102.54.94.97 Rhino.vrchol.com # zdrojový server # 38.25.63.10 x.vrchol.COM # X Client Host # Localhost Name Resolution je zpracován v samotném DNS. # 127.0.0.1 localhost # :: 1 localhost

souhrn

Začněte s bezplatnou zkušební verzí naší aplikace pro hostování aplikací nebo hostingem databáze. Prozkoumejte naše plány nebo si promluvte s prodejem, abyste našli nejvhodnější fit.

Naučte se, jak změnit nastavení DNS na vašem zařízení

Madalina je fanouškem Windows od té doby, co dostala ruce na svůj první počítač Windows XP. Zajímá se o všechny věci technologie, zejména vznikající technologie. Přečtěte si více

Vášnivý pro technologii, okna a vše, co má tlačítko napájení, trávil většinu času rozvíjením nových dovedností a více se dozvěděl o technickém světě. Příchod. Přečtěte si více

 • Soubor hostitelů z Windows převádí názvy hostitelů na Numeric Protocol Adress (IP adresa).
 • Proto vám úpravy souboru hostitelů pomůže potlačit nastavení DNS pro doménu nebo PC.
 • Je to velmi snadné to provést pomocí poznámkového bloku, ale také vysvětlujeme, jak připnout zkratku pro rychlý přístup.

Soubor hostitele počítače je soubor Windows, který překládá názvy hostitelů na IP adresy.

Přesně to slouží funkci převodu názvů hostitelů na adresy numerických protokolů (IP adresa), která vyhledá hostitele v síti IP. Soubor hostitelů má formu souboru prostého textu.

Před vývojem systémů doménových názvů (DNS) byly soubory hostitelů jediným řešením pro počítače, které mapují hostitelské jméno na IP adresy.

Poté, co byl tento proces automatizován prostřednictvím DNS, se účel souboru hostitelů stal trochu zbytečným.

Většina uživatelů počítačů neví, že soubor s názvem Hostitelé.TXT existuje. Přesto v moderních operačních systémech může být jeho funkce užitečná.

Soubor hostitelů zůstává interpretačním mechanismem alternativního názvu a má přednost před konfigurovaným serverem DNS.

Proč byste potřebovali upravit soubor hostitelů?

Obvykle se provádí editace souboru hostitelů, aby se potlačila nastavení DNS pro doménu nebo počítač.

Například pokud chcete zablokovat přístup na konkrétní web, z vašeho počítače. Nebo když přenesete web na nového poskytovatele hostitele.

Nejprve musíte přesunout soubory na nový server a poté přesunout doménu na novou IP adresu.

Nebo možná, když nemáte nakonfigurovaný server DNS a musíte přeložit IP adresu na název počítače. Je prostě snazší použít název hostitele, než sekvence čísel (IP adresa).

Ať už máte jakýkoli důvod, v tomto článku můžete uvést kroky k úpravě souboru hostitelů v systému Windows 10.

Jak mohu upravit hostitelský soubor v systému Windows 10?

Ve skutečnosti to bude o něco jednodušší, protože, jak si pravděpodobně všimnete, je již poznámkový blok připnut do nabídky Start.

Ještě jedna věc, kterou musíte vědět o souboru hostitelů, je, že tento soubor může být infikován malwarem.

Prostřednictvím souboru hostitelů viry zkorumpovaly váš systém a přesměrovaly jej na jiné weby s malwarem.

Pokud se tedy pokoušíte očistit počítač, je vždy dobré zkontrolovat hostitele.soubor txt.

Věci můžete vždy vyčistit pomocí antiviru třetích stran, jako je ESET Internet Security, který je velmi spolehlivý a bude tuto práci dělat dokonale.

A je to! Nyní víte, jak můžete upravit soubor hostitelů v systému Windows 10 a 11 a přepsat nastavení DNS pro doménu nebo počítač.

Pokud máte nějaké návrhy nebo pokud vám náš průvodce pomohl, je pro váš vstup připravena коментари и мнения.

Jaký je soubor hostitelů Windows a jak jej upravit

Soubor hostitelů Windows je prostý textový soubor na vašem počítači se systémem Windows, který můžete ručně udržovat jako správce. Přestože byl soubor hostitelů volitelný, byl ponechán v systému Windows 11 a 10, aby pomohl spravovat jakýkoli web, adresu sítě serveru, sledovače reklam, spyware a trojské koně. Tento snadno srozumitelný průvodce podrobně popisuje, co je soubor hostitelů Windows a jak jej otevřít a upravovat.

Jaký je soubor hostitelů Windows?

Pokud jste někdy použili adresář telefonní společnosti, věděli byste, jak mapuje jakýkoli telefonní záznam jedinečnému, podnikání nebo rezidenci. Stejně tak soubor hostitelů v jakémkoli operačním systému odpovídá IP adresům s jedinečnými názvy hostitelů založených na doméně, názvy serverů, proxy a dalšími.

V systémech Windows, stejně jako u Linuxu nebo Mac, je hlavním účelem souboru hostitele povolit jednoduché mapování IP adresy hostitelských jmen a serverů. Proto je podobný systému názvů domény (DNS).

Každý položku souboru hostitele sleduje výchozí položku localhost v samostatném řádku. Každému řádku předchází symbol hash (#), který vám umožní vložit комментарии и мнения. Skutečné aplikace souboru hostitelů Windows vyžadují, abyste vynechali #.

Kde je soubor hostitelů na Windows?

Soubor hostitelů Windows je vždy nalezen na „C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ atd.„Je to textový soubor, který není spojen s žádným programem. Můžete jej snadno otevřít pomocí poznámkového bloku.

Poznámka: Pokud se pokusíte přidat další soubor s názvem „Hostitelé“ do složky „ETC“, bude to mít zanedbatelný dopad na původní proces souborů hostitelů, protože jej jednoduše přejmenováváte jako další duplicitní soubor.

Jak otevřít soubor hostitelů v systému Windows jako správce

Jediným způsobem, jak otevřít soubor hostitelů ve Windows jako správce, je použít poznámkový blok. Důvodem, proč potřebujete přístup administrátora, je to, že interní položky souboru hostitele mohou být spravovány pouze uživateli s nejvyššími administrativními oprávněními.

 • Přejděte do nabídky vyhledávání v systému Windows a otevřete poznámkový blok jako administrátor. Pokud pro vás není viditelná možnost správce, klikněte na symbol šipky dolů. Také, pokud jste uložili zkratku poznámkového bloku na jiném místě PC, můžete ji otevřít pomocí pravého kliknutí na symbol aplikace a výběrem „Spustit jako správce.“

Узнай, потянет ли твой ПК Windows 11!

 • Jakmile je otevřený soubor prázdného poznámkového bloku, přejděte do „Soubor. Otevřete ”pro vyhledávání souborů na počítači, které fungují s poznámkovým blokem v režimu správy.
 • Přejděte do složky „C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ atd.“Možná nejprve nic nevidíte.“. Kliknutím na položku nabídky malého textového dokumentu odhalíte více možností.
 • V možnosti nabídky vybrané výše vyberte uvedenou výše uvedenou. Nyní je soubor hostitelů jasně viditelný spolu s jakýmikoli jinými soubory. Vyberte správný soubor hostitelů v režimu Poznámkové správy a zabránit jakýmkoli duplikátům.
 • Soubor hostitelů naplní poznámkový blok v režimu administrátoru. Tento dokument můžete volně upravovat a uložit jej, aniž byste se setkali s chybami.
 • Pokud si přejete pouze zkontrolovat soubor hostitelů a neupravit jej, můžete jej přímo otevřít s poznámkovým blokem z jednoduchého kliknutí pravým tlačítkem myši.

Jak upravit můj soubor hostitelů v systému Windows

Zde se naučíme, jak upravit soubor hostitelů v systému Windows, což je způsob, jakým se používají aplikace používat.

 • Otevřete soubor hostitelů v poznámkovém bloku v režimu správce.
 • Horizontální položky souboru hostitele jsou odděleny prostorem nebo kartou. Chcete.li zajistit, že nedochází k chybám v důsledku problémů s syntaxí, vyberte celý blok textu včetně 127.0.0.1 a localhost, ale ne symbol hash (#).
 • Zkopírujte IP adresu a localhost v novém řádku. Můžete jej přidat vedle předchozí položky. Aby byl soubor hostitelů čistý, je nejlepší přidat rozestup odstavce.
 • Chcete.li začít přidávat položky do souboru hostitelů, jednoduše vložte nový název domény místo localhost. Můžete také upravit adresu IP.
 • Stisknutím klávesy Enter přidejte nový řádek.

Poznámka: Pokud zapomenete upravit soubor hostitelů jako uživatel správce v systému Windows, narazíte na „nemáte oprávnění uložit na tomto místě. Kontaktujte správce a získejte zprávu “.

Aplikace souboru hostitelů Windows

Protože soubor hostitelů může přepsat server DNS, může dosáhnout pokročilých cílů, jako je blokování nebo přesměrování libovolného webu nebo adresy URL podle vašeho výběru.

Upravit soubor hostitelů Windows pro blokování webových stránek

Soubor hostitelů Windows můžete použít k odstranění URL s časem, zábavními stránkami a dalšími webovými stránkami, které nechcete navštívit. Nechci trávit čas na Netflixu? Jednoduše to zablokujte zcela na úrovni systému.

 • Otevřete soubor hostitelů v poznámkovém bloku jako uživatel administrátora.
 • Naplnit seznam webových stránek, které chcete blokovat ve formátu 127.0.0.1 doména. Sledujte to uložením a ukončením souboru Počet.

V souboru hostitelů může být čas zablokovat více domén stejné služby jako jednotlivé položky jako jednotlivé položky. Například zachází „.com ”a„ MCom “jako dva samostatné položky.

Po uložení seznamu blokovaných webových stránek v poznámkovém bloku nebudete mít přístup k němu znovu v prohlížeči, pokud neupravujete soubor hostitelů, abyste znovu získali přístup. Tato metoda blokování je podporována na Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox, Opera a mnoha dalších prohlížečích. Po blokování webu v souboru hostitelů je velmi důležité smazat mezipaměť prohlížeče, jinak se bude znovu načíst znovu.

Kromě hlavních prohlížečů můžete také blokovat webové stránky na méně používaných alternativních prohlížečích, jako je Slimbrowser.

Upravit soubor hostitelů Windows pro přesměrování webových stránek

Soubor hostitelů Windows můžete použít k přesměrování libovolného webu na jinou adresu URL. To nemusí být vždy podporováno kvůli konfliktům certifikátů bezpečnosti.

 • Otevřete soubor hostitelů systému Windows v poznámkovém bloku v režimu správy.
 • Vložte název webu, který chcete přesměrovat jinde. Náš příklad nahradí „Nytimes.com ”s„ BBC.com.“
 • Výše uvedený příkaz vygeneruje řadu odpovědí z koncového webu a odhalí jeho IP adresu. Někdy můžete místo IPv4 vidět adresu IPv6, jak je uvedeno v níže uvedeném příkladu.
 • Jakmile je adresa IP nalezena, vraťte se k souboru hostitelů a změňte 127.0.0.1 položka pro web, který chcete přesměrovat, a nahradit jej IP adresou generovanou v příkazovém řádku.
 • Uložte soubor hostitelů a vraťte se zpět do prohlížeče pro testování.
 • Po nastavení vlastnosti přesměrování pro libovolný web uvidíte zprávu o přesměrování. Někdy je to chyba, protože bezpečnostní certifikáty obou webů se neshodují. Proto je jeho hlavním účelem přesměrovat zábavu nebo neproduktivní stránku na domovskou stránku společnosti nebo na vaši vlastní serverovou adresu.

Ochrana proti spamu a malwaru se souborem hostitelů

Soubor hostitelů Windows může být také použit ke správě více odkazů na uživatelské spam, weby třetích stran, souborů cookie, reklam a robotů pro sledování. Lze jej použít k udržení stránek malwaru na uzdě. Prohlížeče jako Firefox vám poskytují kompletní seznam sledovačů a robotů na jakékoli webové stránce. Pokud chcete navštěvovat web a zároveň se vyhnout svým spamovým odkazům, jednoduše je přidejte jako blokované položky do hostitelského souboru.

Často kladené otázky

Proč můj soubor hostitelů nefunguje?

Je Windows schopen číst soubor hostitelů v počítači? S touto chybou se můžete setkat, pokud v poznámkovém bloku nestavíte zakončení řádku jako uživatel administrátora. Opravdu se scvrkává na chyby syntaxe při ukládání záznamů. Dobrá věc je, že tyto problémy jsou velmi snadné opravit.

Chcete-li se zabránit možným chybám v uložených položkách pomocí souboru hostitelů Windows, ujistěte se, že zkopírujete celou první větu obsahující „127.0.0.1 “a„ Localhost “ve výchozím položce. Použijte jej k úpravě každého řádku níže.

Jak mohu vyčistit soubor hostitelů v systému Windows?

Vymazání souboru hostitelů je velmi snadné. To vám umožní znovu použít dokument souboru hostitelů stejně jako v předchozím stavu.

 • Otevřete soubor hostitelů v poznámkovém bloku v režimu správce.
 • Vyberte všechny položky, které jsou nevzdáleny, které jsou zbývajícím textem pod linky LocalHost.
 • Odstraňte položky a uložte soubor hostitelů. Nyní je očištěno pro opětovné použití.

Jak mohu resetovat soubor hostitelů Windows zpět do výchozího?

Někdy můžete čelit chybám v konfiguraci souborů hostitelů Windows, zejména poté, co byl několikrát změněn. Chcete.li tyto chyby vrátit, je dobré resetovat soubor hostitelů Windows zpět do výchozího stavu.

Windows 10 �� Windows 11. Сравнение производительности в играх


# Copyright (C) 1993-2006 Microsoft Corp. # # Toto je ukázkový soubor hostitelů používaný společností Microsoft TCP/IP pro Windows. # # Tento soubor obsahuje mapování IP adres na jména hostitele. Každý # vstup by měl být uchováván na jednotlivé lince. IP adresa by měla být # umístěna do prvního sloupce, po kterém následuje odpovídající název hostitele. # IP adresa a název hostitele by měly být odděleny alespoň jedním # Space. # # Navíc, комментари и мнения владелцев (jako jsou tyto) mohou být vloženy na jednotlivé # řádky nebo podle názvu stroje označeného symbolem ‚ #‘. # # Například: # # 102.54.94.97 Rhino.vrchol.com # zdrojový server # 38.25.63.10 x.vrchol.com # x klient host # localhost name Resolution je rukojeť v rámci DNS samotného. # 127.0.0.1 localhost # :: 1 localhost

 • Uložte výše uvedenou položku na ploše nebo jakékoli jiné poloze počítače kromě složky „ETC“ v System32. Pojmenujte dokument jako „hostitelé.“
 • Vraťte se do souboru hostitelů ve složce „ETC“ a přejmenujte jej jako „hostitelé.starý.“
 • Přeneste nově vytvořený soubor hostitelů do složky „ETC“, aby byl znovu soubor výchozího hostitele.

Mohu smazat soubor hostitelů Windows?

Zatímco soubor hostitelů má velmi výkonnou funkci při blokování webových stránek, je to zajímavé, je to pouze volitelný systémový zdroj v systému Windows 11/10. Soubor hostitelů můžete snadno smazat z počítače, aniž by to jakýmkoli způsobem ovlivnilo operace PC. Nový soubor hostitelů můžete vždy znovu vytvořit jeho resetováním jako výchozí hodnoty v poznámkovém bloku pomocí výše uvedené metody.

Může malware ovlivnit soubor hostitelů?

Vzhledem k tomu, že soubor hostitelů má při blokování a přesměrování webových stránek ve Windows silnou roli, je to oblíbený útočný bod pro autory malwaru. Někdy dokonce i obránce Windows může nesprávně určit, že soubor hostitelů byl změněn malwarem nebo spywarem. V tomto případě můžete vyloučit soubor hostitelů z naskenování Windows Defender, zatímco opravíte odkazy malwaru vložené do souboru. V jiných případech však autoři malwaru mohou po hostitele jmenovat svůj malware a pokusit se jej umístit do složky ETC.

Sayak Boral je spisovatel technologie s více než jedenáct let zkušeností s prací v různých průmyslových odvětvích, včetně polovodičů, IoT, Enterprise IT, telekomunikací OSS/BSS a zabezpečení sítě. Píše pro MakeTecheaier na širokou škálu technických témat, včetně Windows, Android, internetu, hardwarových průvodců, prohlížečů, softwarových nástrojů a recenzí produktů.

Naše nejnovější tutoriály byly dodány přímo do vaší doručené pošty

| Denial of responsibility | Contacts |RSS