Jak uzamknout telefonní číslo v iPhonu

Jak vytvořit černou listinu v iPhonu

Obtížnost: pro začátečníky. V nedávné minulosti bylo pro majitele iPhonů jediným způsobem, jak se vypořádat s hovory od obchodníků s telefony a nežádoucích osob, útěk z vězení. Pouze jeho instalací jste si mohli stáhnout tweaky pro vytvoření černé listiny telefonních čísel. Po vydání systému iOS 7 se situace změnila, protože systém má možnost přidat nežádoucí volající na černou listinu. Jak to udělat, se dozvíte v tomto článku. Shromáždili jsme také několik užitečných tipů na blokování hovorů pro uživatele, kteří stále používají staré verze operačního systému.

Odemkněte zařízení a přejděte do Nastavení. Telefon. Zámek. Pokud jste již dříve zablokovali některé účastníky, zobrazí se zde seznam jejich telefonních čísel. Chcete-li do tohoto seznamu přidat nové číslo, klikněte na „Přidat nové číslo„. „.

Nyní můžete vybrat libovolného účastníka z telefonního seznamu, klepnout na příslušnou položku a ta se přesune do seznamu blokovaných čísel.

Pokud jste omylem přidali špatné číslo nebo ho chcete jen odemknout, stačí přejet na čísle v seznamu doleva a vybrat možnost „Odemknout“.

Jak blokovat hovory na iPhonu

Všechny hovory z neznámých čísel budou ztlumeny, odeslány na záznamník a zobrazeny v seznamu „Poslední“, takže stále vidíte, kdo vám volal, a v případě potřeby můžete vytočit správnou osobu. Uživatelé z vašich kontaktů vám budou moci volat jako dříve; hovory od těch, kterým jste nedávno volali, nebudou umlčeny (to je velmi praktická funkce).

Může to být poměrně zřejmé, ale před aktivací této funkce byste se měli ujistit, že všichni volající, které chcete nadále kontaktovat, již byli přidáni do sekce Kontakty v iPhonu.

Doporučujeme vám přihlásit se k odběru našeho kanálu Yandex.Zen.“. Najdete zde exkluzivní obsah, který není na webu k dispozici.

Tato funkce se hodí, pokud váš iPhone pravidelně zvoní a vibruje kvůli nekonečným nevyžádaným zprávám a nevyžádaným hovorům, které trápí mnoho ruských předplatitelů. Dříve jsme uvažovali o některých řešeních pro blokování neznámých volajících, ale tato nová funkce implementuje zákaz na úrovni systému. Mohla by být použita jako náhrada za aplikace pro blokování hovorů.

telefonní, číslo, iphonu

Ztlumení neznámých volajících je k dispozici pouze na iPhonech s iOS 13 a novějším. Ostatní mohou blokovat neznámé volající pomocí funkce Nerušit a povolit hovory pouze od kontaktů. Tato metoda má jednu nevýhodu. abyste nepřijímali hovory od spammerů, musíte neustále zapínat režim Nerušit. Pro některé na tom není nic špatného, jiným to pravděpodobně nevyhovuje, pouze ve výjimečných případech. Existuje tedy další možnost. blokovat volající pomocí aplikací třetích stran.

V květnu letošního roku například společnost Yandex představila aktualizovanou verzi své stejnojmenné aplikace pro iOS, která obsahuje pokročilou identifikaci volajícího. Data získává od společnosti Yandex.Adresář“, který obsahuje telefonní čísla více než 5 milionů podniků, k nimž aplikace přiřadí číslo volajícího. Speciální algoritmy založené na technologii strojového učení analyzují četnost a délku hovorů z každého čísla, ze kterého vám někdo volá.

Jak blokovat „neznámé“ volající na iPhonu

Počet nevyžádaných hovorů se v posledních letech výrazně zvýšil. společnost Apple si to uvědomuje, a proto umožnila majitelům iPhonů blokovat hovory a zprávy z určitých čísel. Tato funkce však nechrání v případech, kdy účastník skryje své číslo. může volat dál, dokud telefon vypnete. Tento problém lze řešit několika způsoby.

telefonní, číslo, iphonu

První je se standardními nástroji iOS, přesněji s režimem Nerušit. Otevřete nastavení iPhonu, vyberte možnost „Nerušit“ a poté „Přijetí hovoru„. Nastavením možnosti přijímat hovory pouze od vybraných volajících nebo skupiny (např. pouze kontakty) již nebudete přijímat hovory od nezvaných hostů.

telefonní, číslo, iphonu

Tato metoda má jednu nevýhodu. abyste nedostávali hovory od spammerů, musíte vždy zapnout režim Nerušit. Pro některé lidi na tom není nic špatného, pro jiné to pravděpodobně nebude výhodné, pouze ve výjimečných případech. Další možností je blokovat volající pomocí aplikací třetích stran.

App Store je plný příslušných aplikací, mezi nejoblíbenější patří Truecaller. Integruje se s vaším smartphonem na systémové úrovni, umožňuje zbavit se nechtěných hovorů a blokovat obtěžující čísla.

Název: Truecaller Cena: Zdarma Cena: Zdarma Kompatibilita: Pro iPhone Odkaz: Nainstalovat

Možná ke sledování hovorů používáte nějakou jinou aplikaci? Šíření informací v komentářích.

Jak blokovat neznámé nebo anonymní hovory v iPhonu

Už víme, jak číslo ručně zablokovat. Navrhovaná metoda je rafinovanější a jde chytřejší a sofistikovanější cestou, kdy využíváme možnosti do značné míry nedoceněné funkce Nerušit.

Po aktivaci této funkce iPhone nezazvoní ani nezavibruje, když vám zavolá někdo, kdo není uveden v aplikaci telefonních kontaktů na vašem mobilním zařízení.

Otevřete aplikaci Nastavení na iPhonu a vyberte možnost Nerušit.

Aktivujte přepínač Nerušit. Tato akce aktivuje funkci Nerušit. Na stavovém řádku se zobrazí ikona půlměsíce.

Klepněte na možnost „Povolit hovory z“. Nyní je třeba rozhodnout, od koho přijímat hovory a od koho příchozí hovory blokovat. Pokud vyberete možnost „Z oblíbených“, zařízení bude přijímat všechny hovory od osob ze seznamu oblíbených (například od rodiny nebo přátel). Pokud vyberete možnost „Všechny kontakty“, budou vás moci kontaktovat všechny kontakty v seznamu kontaktů. Druhá možnost se zdá být nejlepším řešením, protože nezmeškáte hovor od lidí, kteří jsou skutečně ve vašem adresáři kontaktů.

To je vše a všechna neznámá a anonymní čísla vám nebudou volat. Užijte si klid.

Jak zablokovat telefonní číslo v iPhonu

Pokud chcete zablokovat kontakt v iPhonu:

Jak najít a odemknout uzamčené kontakty v iPhonu prostřednictvím Nastavení

První metoda umožňuje odstranit kontakt z černé listiny telefonu prostřednictvím aplikace Nastavení. Můžete to provést pomocí dvou karet nabídky a přikládáme pokyny pro obě možnosti.

Úprava černé listiny iPhonu přes Nastavení

 • Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do části Telefon.
 • Zvolte možnost Zámek a identifikace hovoru.
 • Klepněte na tlačítko Upravit v pravém horním rohu.
 • Klikněte na červenou ikonu vlevo od požadovaného čísla.
 • Na pravé straně se zobrazí tlačítko Odblokovat. Klepnutím na tuto možnost odeberete uživatele z černé listiny.
 • Po odblokování všech požadovaných čísel klepněte na Hotovo.

Jak najít zablokovaný kontakt v iPhonu pomocí předvoleb FaceTime

 • Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na FaceTime.
 • V části Hovor vyberte kartu Blokováno.
 • Klepněte na tlačítko Upravit v pravém horním rohu.
 • Klikněte na červenou ikonu vlevo od daného čísla.
 • Na pravé straně se zobrazí tlačítko Odblokovat. Klepnutím na něj odeberete uživatele z černé listiny.
 • Po odblokování všech požadovaných čísel klepněte na Hotovo.

Neustálé hovory z neznámých čísel

Největší otázkou, kterou si mnozí kladou, je, zda je legální skrývat své číslo, když voláte? Jistě, ano. Například pokud nechcete, aby vám bylo voláno zpět nebo aby se číslo objevilo v jakékoli databázi. Totéž platí pro telefonní podvody. Nejdůležitější je mluvit. Pokud neplánujete žádnou podvodnou činnost, nemusíte se obávat. Vězte, že skryté číslo lze zjistit: Operátoři nabízejí „superidentifikátory čísel“, které umožňují zobrazit i skryté číslo.

A zde je návod, jak zjistit číslo, i když je skryté

Tele2 například umožňuje povolit „ID volajícího záměrně skryté číslo„, abyste zjistili neznámé číslo. Podrobnosti o hovorech můžete použít také ve své osobní skříňce operátora: získejte bezplatný výpis s hovory a výdaji, včetně neznámého volajícího.

Důrazně doporučuji povolit ID volajícího v aplikaci banky (Tinkoff a Sberbank je mají) nebo v aplikaci Yandex.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS