Jak vložit disk SSD do notebooku

Jak nainstalovat SSD do notebooku

Ahoj. Disky SSD každý den se na trhu komponent stávají populárnějšími. Velmi brzy si myslím, že budou nezbytné než luxus (alespoň někteří uživatelé je považují za luxus).

Instalace SSD na notebooku poskytuje řadu výhod: rychlejší nakládací okna (doba načítání je zkrácena o 4-5krát), delší provoz baterie z baterie, disk SSD je odolnější vůči otřesům a otřesům, chrastítko zmizí ( což se někdy děje na některých discích HDD modelů). V tomto článku chci rozebrat instalaci kroku SSD do notebooku (zejména proto, že na discích SSD je mnoho otázek).

Co je potřeba k zahájení práce

Navzdory skutečnosti, že instalace disku SSD je poměrně jednoduchá operace, která se má vyrovnat s téměř každým uživatelem, chci varovat, že děláte vše, co děláte, a riskujete. V některých případech může také instalace jiného disku způsobit odmítnutí záruční služby!

Křížové a přímé šroubováky (s největší pravděpodobností první, závisí na upevňování krytů vašeho notebooku).

Plastová karta (každý je vhodný, je vhodné umístit víko, které chrání disk a beran na notebook).

Flash disk nebo externí pevný disk (pokud právě vyměňte disk HDD za SSD, pravděpodobně máte soubory a dokumenty, které je třeba zkopírovat ze starého pevného disku. Později je přenesete z flash disků na nový disk SSD).

Možnosti instalace disku SSD

disk, notebooku

Mnoho otázek pochází z možností instalace disku SSD v notebooku. Například:

-„Je možné nainstalovat disk SSD místo CD-ROM’A?“;

Okamžitě chci zdůraznit několik způsobů, jak nainstalovat SSD na notebook:

1) Stačí vyjmout starý HDD a umístit na své místo nový SSD (na notebooku je speciální obal, který uzavírá disk a RAM). Chcete.li použít data ze starého HDD. potřebujete předem, než nahradíte disk, zkopírujte všechna data přes ostatní nosiče.

2) Nainstalujte disk SSD namísto diskotéky pro optické disky. K tomu potřebujete speciální adaptér. Esence je obecně: Vyjměte CD-ROM a vložte tento adaptér (do kterého vložíte předem disk SSD). V anglické verzi se nazývá následující: HDD CADDY pro notebook notebook.

Důležité! Pokud si zakoupíte takový adaptér, věnujte pozornost tloušťce. Faktem je, že existují 2 typy takových adaptérů: 12,7 mm a 9,5 mm. Chcete.li přesně vědět, co potřebujete, můžete to udělat následovně: Začněte program AIDA (například), zjistěte přesný model své optické diskotéky a poté najděte jeho vlastnosti na internetu. Kromě toho můžete jednoduše odstranit jednotku a měřit ji pravítko nebo tyčí cyklus.

3) Toto je zpětná možnost od druhé: SSD ji místo starého disku HDD dal a nainstaloval HDD místo jednotky pomocí stejného adaptéru jako v rýži. 3. Tato možnost je výhodná (zobrazení).

4) Poslední možnost: Nainstalujte SSD namísto starého HDD, ale pro HDD si koupí speciální krabici, aby ji připojil k portu USB (viz viz. Rýže. 4). Můžete tedy také použít disk SSD a HDD. Jediným negativním je další drát a krabice na stole (pro notebooky, které často tolerují, je špatná volba).

Jak nainstalovat disk SSD místo starého HDD

Budu zvažovat nejvyšší a nejčastější možnosti setkání.

1) Nejprve vypněte notebook a vypněte všechny dráty (výživa, sluchátka, myši, externí pevné disky atd.D.). Dále to otočte. na spodní stěně notebooku by měl být panel, který uzavírá pevný disk notebooku a baterie (viz. Rýže. 5). Vyjměte baterii a zatlačte západky různými směry.

Upevnění na různých modelech notebooků se může mírně lišit.

2) Po odstranění baterie odšroubujte šrouby, s nimiž je víko uzavřené tvrdé péro připojeno (viz viz. Rýže. 6).

disk, notebooku

3) Pevný disk v notebookech, obvykle připojený k několika šroubům. Chcete.li jej odstranit, stačí je odšroubovat a poté tvrdý z konektoru SATA odstranit. Poté. vložte na jeho místo nový disk SSD a opravte ho šrouby. To se provádí docela jednoduché (viz. Rýže. 7. ukazuje upevnění disku (zelené šipky) a konektor SATA (červená šipka)).

4) Po výměně disku upevněte víko šroubem a vložte baterii. Připojte všechny dráty k notebooku (deaktivovány dříve) a zapněte je. Při načítání přejděte okamžitě do BIOS (článek o vstupních klíčích: https: // pcpro100.info/Kak-VYTI-vios-Klavishi-Vhoda/).

Je důležité věnovat pozornost jednomu bodu: zda byl disk určen v BIOS. BIOS obvykle v notebookech obvykle ukazuje model disku na první obrazovce (hlavní). viz. Rýže. Osm. Pokud nebyl disk určen, jsou možné následující důvody:

Co bude potřeba k nahrazení?

Nejprve si budete muset zakoupit solidní jednotku. Při nákupu věnujte pozornost dvěma hlavním parametrům: Formaci a objem.

Notebooky používají jednotky ve formovém faktoru 2,5 ‚. Chcete.li odhalit plnou rychlost rychlosti předem, zadejte intenzitu připojení notebooku: jsou vyžadovány konektory sataiii.

Vzhledem k tomu, že ukládání informací na pevném jednotce je dražší, nemůžete pronásledovat stejné svazky. Při výběru kapacity SSD udržujte v plnosti současného tvrdého disku notebooku a postarejte se o rezervní prostor. Je možné, že budete mít dostatek SSD s objemem 240 GB nebo populární možnosti pro 0,5 TB.

Rovněž bude také nutné zakoupit externí adaptér pro připojení disků HDD/SSD k portu USB. Později bude možné do něj nainstalovat osvobozený pevný disk a použít jej jako mobilní úložiště.

Jak připojit 2 disky HDD a SSD k notebooku (pokyny k připojení)

Mnoho uživatelů často nestačí na jeden disk pro každodenní práci na notebooku. Samozřejmě existují různé možnosti řešení problému: koupit externí pevný disk, flash disk a PR. Dopravci (tuto možnost v článku nebudeme zvážit).

A můžete nainstalovat druhý pevný disk (nebo SSD (solidní.state)) místo diskotéky pro optické disky. Například to jen zřídka používám (za poslední rok jsem ho několikrát použil, a kdyby to nebylo, pravděpodobně bych si to nepamatoval).

V tomto článku chci zjistit hlavní problémy, které mohou nastat při připojení druhého disku k notebooku. Tak…

Výběr požadovaného „adaptéru“ (který je umístěn namísto jízdy)

Toto je první otázka a nejdůležitější! Faktem je, že mnozí nemají podezření, že tloušťka pohonů v různých notebookech se může lišit! Nejběžnější tloušťky jsou 12,7 mm a 9,5 mm.

Chcete.li zjistit tloušťku jeho disku, existují 2 způsoby:

Otevřete nějaký nástroj, například AIDA (bezplatné nástroje: https: // pcpro100.info/Harakteristiki-KOMPYUTERA/#I), poté v něm zjistěte přesný model disku a poté najděte jeho vlastnosti na webových stránkách výrobce a podívejte se tam na velikost.

Změřte tloušťku jednotky a vyřaďte ji z notebooku (to je 100% možnost, doporučuji ji, aby se neudělal chybu). Tato možnost je v článku považována za níže.

Mimochodem, všimněte si, že takový „adaptér“ se správně nazývá trochu jinak: „Caddy pro notebook notebook“ (viz viz. Rýže. Jeden).

Jak odstranit uvolnění notebooku

Děje se to docela jednoduše. Důležité! Pokud váš notebook v záruce, může taková operace způsobit odmítnutí záruční službě. Vše, co uděláte dál. udělejte na vlastní riziko.

1) Vypněte notebook, vypněte všechny dráty (výživa, myši, sluchátka atd.).

2) Otočte jej a vyjměte baterii. Obvykle jeho držák představuje jednoduchou západku (někdy tam mohou být 2).

3) Pro odstranění jednotky zpravidla stačí otočit 1 šroub, který jej drží. V typickém designu notebooků je tento šroub umístěn přibližně ve středu. Když to odšroubujete, bude stačit k mírnému vytažení těla (viz. Rýže. 2) A musí snadno „odejít“ z notebooku.

Zdůrazňuji úhledně, zpravidla se pohon velmi snadno dostane z těla (bez jakéhokoli úsilí).

4) Je žádoucí měřit tloušťku pomocí Rod-Cycle. Pokud tomu tak není, můžete vytvořit pravítko (jako v rýži. 3). V zásadě odlišit 9,5 mm od 12.7. vládce je více než dost.

Připojení druhého disku na notebook (krok.by.krok)

Budeme předpokládat, že jsme se rozhodli s adaptérem a již máme

Nejprve chci věnovat pozornost 2 nuancím:

Disk zpravidla snadno vstupuje do hnízda adaptéru a problémy s instalací disku v samotném adaptéru nevzniká (viz viz. Rýže. 5).

Problémy se často objevují, když se uživatelé snaží nainstalovat adaptér na místě optického diskotéky v notebooku. Nejčastěji jsou problémy následující:

-V takových adaptérech můžete často najít kompenzátory šroubů. Výhody podle mého názoru nejsou od nich, doporučuji, aby je okamžitě odstranili. Mimochodem, často se stává, že jsou to oni, kdo spočívají na těle notebooku, a brání adaptéru v notebooku (viz. Rýže. 6).

Pokud je vše provedeno pečlivě, bude mít notebook po instalaci druhého disku svůj původní vzhled. Každý bude „zvažován“, že notebook má discode pro optické disky, ale ve skutečnosti existuje další HDD nebo SSD (viz. Rýže. 7).

Pak zbývá pouze uvést zadní kryt a baterii na místo. A na tom ve skutečnosti můžete začít pracovat!

Doporučuji po instalaci druhého disku, přejděte do notebooku BIOS a zkontrolujte, zda byl disk určen. Ve většině případů (pokud má pracovník pracovníka, dříve nebyly problémy s pohonem) Bios správně určuje disk.

Připojte externí jednotku HDD/SSD k portu USB

Externí pevný disk může pomoci výrazně rozšířit místo. Je to malá krabice, velikost běžného telefonu. Se připojuje k klasickému portu USB. Takový disk je dnes v průměru schopen pojmout asi 1 000 ÷ 8000 GB (t.E. 1 ÷ 8 TB).

Pokud zvažujete modely s další výživou (adaptér, obvykle přichází na některé disky). pak kontejner může dosáhnout až 12 ÷ 20 TB! Myslím, že postupem času to bude ještě vyšší.

disk, notebooku

Poznámka!

1) Kupte si externí pevné disky levnější než v běžném obchodě, můžete na Aliexpress

2) Jak vybrat externí pevný disk (HDD). 7 důležitých bodů

V této verzi je pravda, určité nevýhody:

 • Extra dráty na stole (mimochodem, měl jsem nějakou poznámku o tom, jak „skrýt“ dráty před počítačem a TV);
 • Nižší rychlost interakce s disku (pokud HDD. pak v průměru až 60 MB/s v USB 3.0);
 • Nepříjemnosti při přenášení notebooku (je to jedna věc vzít notebook v jedné ruce a jít, a druhá se navíc pohrává s externím disku. ).

Je pravda, že existují nepopiratelné výhody: takový disk může být připojen k jakémukoli notebooku nebo počítači, můžete přenášet informace z jednoho počítače na druhý (místa v kapse si toho moc nezabere), můžete si koupit několik kusů a střídavě a střídat se střídavě použij je.

4) Proces přenosu starých oken (nebo instalace nového operačního systému)

Po instalaci disku v notebooku a zkontrolujete, zda jej zařízení rozpozná a uvidí, budou existovat 2 možné možnosti vývoje událostí:

 • Na disku SSD můžete nainstalovat nový operační systém Windows. O tom, jak to udělat, podívejte se. Tady;
 • Buď na SSD můžete přenést svůj „starý“ systém z disku HDD. Jak to udělat, popsal jsem také v jednom z mých článků (.: Sledujte krok 2).

Možná jediný bod, který stojí za zmínku: ve výchozím nastavení budou vaše „stará“ okna z pevného disku (HDD) načtena jako první. Chcete.li to změnit, musíte přejít na BIOS/UEFI do sekce BOOT a změnit prioritu (příklad je zobrazen na fotografii níže).

Přidání!

O tom, jak zadat bios/UEFI. viz. Tento článek

Vložili jsme na první místo v řadě načítání našeho SSD M2 // UEFI, notebook Asus

Po změně priorit nezapomeňte uložit nastavení: Sekce „Uložit a ukončit“. klikněte na bod, ve kterém je řádek „Uložit změny. „(T.E. Uložit nastavení/změny).

Po restartu by měl být ve výchozím nastavení načteno nový systém z jednotky SSD.

Mimochodem, můžete si také vybrat operační systém, který je ve výchozím nastavení zvažován v nastavení Windows: Chcete.li to provést, otevřete ovládací panel na adrese. Ovládací panel \ Systém a bezpečnost \ Systém. Dále klikněte na odkaz „Další parametry systému“ (v nabídce vlevo).

Okno „Vlastnosti systému“ by se mělo otevřít. Potřebujeme kartu „navíc“: má v sobě pododstavec „načítání a obnovy“. Otevřeme jeho parametry.

V této pododdílu si můžete vybrat, který operační systém všech sad je ve výchozím nastavení zvažován, a načtete, když zapnete notebook/PC.

No, nebo, pokud se nezbavíte, můžete ručně označit načtený systém při zapnutí každého počítače (viz viz. Příklad níže, takové okno by mělo po instalaci 2., 3. Atd.D. OS).

Instalace HDD

Je žádoucí instalovat tuhý disk zpět v případech, kdy na něm systém zůstává.

disk, notebooku

Nebo, pokud rozměry SSD nejsou dostatečné k umístění všech potřebných informací a samotná pevná jednotka se používá k ukládání pouze systémových souborů a operačního systému.

V tomto případě je rychlost přenosu dat optické jednotky docela dost pro udržení provozu HDD.

A zajistit, aby efektivní používání SSD tímto způsobem nebude fungovat.

Standardní pevný disk notebooku je proto vložen do adaptéru a pohon je odstraněn. zejména proto, že se dnes prakticky nepoužívá.

Adaptér pro připojení HDD je vybrán v tloušťce pohonu, který se může rovnat 12,7 a 9,5 mm. Dále se provádějí následující akce:

 • Jeden je nainstalován uvnitř adaptéru;
 • Optická jednotka je extrahována z notebooku (ve většině modelů drží na jednom šroubu). Chcete.li to provést, otevřete discodmer (obvykle je dostatek stisknutí s tenkou jehlou na tlačítku uvnitř speciálního otvoru na panelu před tlačítkem;
 • Panel je odstraněn z zásobníku pohonu a nainstalován na adaptéru tak, aby náhrada neovlivnila vzhled zařízení;
 • Pevný disk v adaptéru je umístěn na místě jednotky;
 • Šroub je zkroucený, který je nyní pevně upraven HDD.

Nastavení systému

Po návratu na místo pevného disku a instalaci systému solidního státu by systém měl automaticky určit typ nového zařízení a nainstalovat vše potřebné pro IT software.

Pokud potřebujete operační systém ze starého disku přesunout operační systém, může být nutná další užitečnost migračního operačního systému na typ SSD.

Nyní můžete jít na hlavní akce a optimalizovat systém. Tyto zahrnují:

Funkce oříznutí nezbytná pro nalezení místa po mazání souborů v čase je součástí Windows, počínaje 7. Verzí.

Pokud je deaktivován, produktivita disku je v průběhu času snížena.

Chcete.li ověřit funkci funkce, otevřete příkazový řádek jménem administrátora a zadejte příkaz dotaz na chování FSUTIL.

Pokud je v důsledku toho získána hodnota 1, potom nefunguje oříznutí. Můžete jej zapnout znovu naříznutím řádku a zavedením dotazu chování FSUtil | Nastavení deaktivovaně = 0.

Odpojení defragmentace

Defragmentace je zcela zbytečná funkce pro disky SSD. Navíc v některých případech může časté provádění procesu dokonce snížit zdroj úložiště.

Aby se tomu zabránilo, je defragmentace odpojena pomocí nabídky „Winr) a příkazu dfrgui. V okně se otevřela optimalizace plánu odpojena.

Odpojení indexace

 • Otevřete okno „Můj počítač“;
 • Klikněte na pravé tlačítko jménem disku a vyberte „Vlastnosti“;
 • Odstraňte značku, která umožňuje indexování obsahu souborů.

Ukládání do mezipaměti

Zapněte ukládání do mezipaměti, které umožňuje disku rychleji zpracovávat soubory, můžete použít vstup v nabídce „Spusťte“ příkazy Devmgmt.MSC.

Poté se správce zařízení otevře, kde můžete otevřít vlastnosti požadovaného disku a povolit ukládání do mezipaměti souborů na kartě Zásady.

Instalace na notebook

Instalace disků pevných state na notebooku je mírně odlišná. Za prvé, vzhledem k tomu, že místo v těle přenosný počítač je menší a s největší pravděpodobností propojení druhého disku bude uživatel extrahovat první. Ale po instalaci bude notebook fungovat rychleji a výdrž baterie se prakticky nezmenší, i když znovu připojíte starý HDD.

Chcete.li nainstalovat uživatele, budete potřebovat standardní SSD a adaptér pro disk. Mezi hlavní fáze instalace patří:

 • Vypnutí napájení notebooku (extrakcí baterie);
 • Otevření zadního krytu a úhledné extrakce HDD. V tomto případě jsou vlak a potravinový drát vypnuty;
 • Instalace stabilního jednotky SSD s připojením vlaku na místo dutiny;
 • Instalace HDD pomocí adaptéru;
 • Vrátit se na místo notebooku;
 • Zapnutí notebooku a nastavení systému.

Jak nainstalovat SSD do notebooku

Chcete.li nainstalovat SSD do notebooku, nejprve jej vypněte z výstupu a odstraňte baterii, pokud je odnímatelná. Poté odšroubujte kryt kompartmentu pevného disku (obvykle největší, je blíže k okraji) a pevný disk opatrně odstraňte:

 • Někdy je nainstalován na druhu kopce, který je připojen k víku, který jste právě odšroubovali. Pokuste se také najít pokyny pro odstranění pevného disku z modelu notebooku, může to být užitečné.
 • Musíte to vzít ne na sebe, nahoru, ale nejprve na stranu. aby se odpojil od kontaktů SATA a síly notebooku.

V dalším kroku odšroubujte pevný disk z platu (pokud je to návrh vyžadován) a nainstalujte do nich SSD, poté opakujte výše uvedené body v opačném pořadí, abyste nainstalovali SSD do notebooku. Poté se na notebooku budete muset nainstalovat z nakládacího disku nebo flash disk pro instalaci Windows nebo jiného operačního systému.

POZNÁMKA: Můžete také použít stolní počítač k klonování starého pevného disku notebooku na SSD a teprve poté, co jej nainstaluje. v tomto případě nemusíte systém instalovat systém.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS