Jak vložit kartu SIM do tabletu Huawei

Jak používat tablet: kompletní průvodce pro začátečníky

Pro mladší generace je snadné naučit se používat gadgety, ale starší lidé mohou mít problém naučit se používat tablet.

Právě pro takové případy byl napsán tento článek, který vysvětluje to nejdůležitější a co nejsrozumitelnějším jazykem. Je vhodný i pro ty, kteří se snaží naučit používat tablet ostatní.

Důležité! Vzhledem k tomu, že operační systém Android je pro nováčky nejjednodušší, je to ten, který je třeba zkontrolovat. Zejména většina tabletů běží na operačním systému Android. Rozhraní a obecné principy porozumění jsou však stejné bez ohledu na software.

Instalace karty SIM

Důležité! Chcete-li vložit kartu SIM do tabletu, musí být vypnutý. Některá zařízení mohou pracovat v horkém režimu, tj. mohou jej detekovat bez vypnutí, ale nejčastěji bez restartování tablet nevidí kartu SIM.

Po vypnutí je nutné najít místo pro SIM kartu. Mohou existovat různé varianty. V moderních tabletech Huawei se vkládá do speciálního slotu. K otevření je třeba použít malou kancelářskou sponku, která je součástí balení. Vozík se vytáhne z tabletu a karta se na něj položí. Bez ohledu na výrobce vypadá karta SIM stejně. má obdélníkový tvar s oříznutým rohem. Ve skutečnosti je obtížné kartu na vozík umístit nesprávně, protože existuje pouze jedna poloha, do které se vejde.

Druhou možností je otevřený slot. Tento slot je instalován v zařízeních Asus.

Zde se SIM karta jednoduše vloží do pouzdra. Pro správné vložení karty SIM do tabletu je třeba sledovat piktogram vedle slotu. Zde je znázorněno, jak vložit kartu SIM do zařízení. Při správném vložení je slyšet cvaknutí. Chcete-li kartu vyjmout, musíte na ni lehce zatlačit nehtem. vyskočí, jako by ji tlačila pružina.

Třetí možnost. štěrbina je zakryta plastovou krytkou. V tomto případě vznikne malá mezera, kterou lze snadno zachytit nehtem. Strana, na kterou vložíte kartu SIM, je opět vyznačena na krytu. Tento typ slotu se nachází v tabletech firmy Samsung.

Poslední možností je odnímatelný kryt. Majitelé produktů Prestigio a Digma se často ptají, kam vložit SIM kartu do tabletu. Tyto značky jsou jedny z mála, které umožňují používat dvě karty najednou. Pro instalaci je nutné zařízení otočit vzhůru nohama. Na horní straně zařízení je odnímatelný panel malé šířky. Ve střední části nad kamerou je mezera, kterou je třeba zaháknout nehtem. Po sejmutí krytu se zobrazí prostor pro SIM kartu a microSD. V tomto případě by karta měla být umístěna čipem dovnitř, oříznutý roh by měl být nahoře.

V tabletu PC není žádné jiné místo, kam byste mohli vložit kartu SIM. Pokud otázka, kam se do tabletu vkládá karta SIM, zůstává nevyřešena, je třeba nahlédnout do dokumentace k hardwaru. Místo a způsob instalace jsou uvedeny v tabulce.

Po instalaci karty a restartování zařízení se nejčastěji SIM karta automaticky detekuje a začne fungovat. Při první instalaci bude do tabletu odeslána SMS s nastavením, kterou je třeba otevřít a uložit. Pokud žádná SMS nepřijde, pomůže zavolání na horkou linku pro střihače. V některých případech si musíte tablet nastavit sami. Za tímto účelem vstupte do nastavení a najděte položku „nastavení mobilní sítě“. Dále otevřete „přístupové body“ a vytvořte nový bod.

Při vytváření bodu je důležité napsat správnou adresu, kterou bude zařízení používat pro připojení k síti. Tato položka se nazývá APN. Různí operátoři mají různé adresy, takže správnou adresu pro konfiguraci najdete na webových stránkách operátora.

Adresa obvykle vypadá takto: internet.tele2.V případě společnosti Tele2 není třeba nastavovat jméno a heslo. Název přístupového bodu a heslo v případě Tele2 nejsou vyžadovány. Megafon a MTS je mohou mít, takže byste se měli podívat na oficiální webové stránky nebo se obrátit na salon, abyste se ujistili, že máte správný.

Jak získat SIM kartu z Honoru 10?

Vyjmutí karty SIM z telefonu bez ohledu na jeho model (včetně Smart, Honor 10 a dalších) je stejně snadné jako instalace. Pro dokončení úkolu je třeba postupovat stejně jako při instalaci karty. Potřebné:

Pokud není karta SIM správně nainstalována a je zaseknutá, doporučujeme ji zvednout něčím velmi tenkým a jemně ji zatlačit na správné místo. Poté nebude odstranění obtížné.

Pokud majitel smartphonu nemá po ruce klíč, můžete ho nahradit pevným, robustním a tenkým předmětem, například jehlou nebo kancelářskou sponkou. Používání párátek se nedoporučuje, protože jejich náhodné zlomení může vést k vážným problémům.

V případě nepředvídaných potíží se obraťte na zaměstnance společnosti Huawei na oficiálních rusky mluvících webových stránkách. Odpoví na dotazy zákazníků a pomůže vyřešit jakoukoli situaci.

Nejoblíbenější zařízení roku 2018

Pokračování tématu: Přihlaste se k odběru a ve vašem kanálu VK najdete to nejzajímavější o technice: Hodnocení Hodnocení tabletů 2018

10 nejlepších tabletů roku 2018. Žebříček zahrnuje modely různých velikostí: 7, 8, 10 palců, levné (do 10 000 Kč) i špičkové.

11.11.2019 Jak si doma vyrobit inkubátor na vejce Ostatní digitální 05.11.2019 Jak vybrat nejlepší čelovku Ostatní digitální 29.10.2019 Jak vybrat účinný odpuzovač psů Ostatní digitální technologie

Váš názor Stáhnout Technické recenze Kalkulačka pro výpočet výkonu Vypočítat

V závislosti na době vydání a modelu mají různé smartphony Huawei přihrádky na kartu SIM na různých místech. Někdy uživatelé ztratí klíče k otevření slotu dodávané se smartphonem a zajímá je, jak vložit SIM kartu do telefonu Huawei pomocí improvizovaných metod

Jak správně vložit kartu SIM

Téměř všechny smartphony Honor mají hybridní přihrádky na karty SIM. To znamená, že do přihrádky můžete nainstalovat jednu SIM kartu a kartu microSD nebo vložit druhou SIM kartu, ale pak tam nebude místo pro „flash disk“. To záleží na preferencích majitele, zda se rozhodne rozšířit paměť svého zařízení, nebo zda je pro něj důležitější mít telefon 2 v 1.

vložit, kartu, tabletu, huawei

Honoráře se mohou u jednotlivých modelů lišit. Například Honor 8x má zvětšený slot a zásobník je rozdělen na tři přihrádky místo dvou. Zde si nemusíte vybírat, co vložíte a co ne. Dostatek místa pro dvě SIM karty a paměťovou kartu. Stejně tak si u Honoru 10 nebudete muset vybírat mezi kartou microSD a kartou SIM, protože zde není vůbec žádný prostor pro externí paměťovou kartu. najednou lze vložit pouze 2 karty SIM, a to je vše.

Ve všech případech je myšlena nejmenší karta nano SIM; do zásobníku nelze vložit karty jiného formátu. 8x podporuje výměnu karet za provozu, můžete vyjmout zásobník, aniž byste museli telefon vypínat. Další velkou výhodou je, že nezáleží na tom, do kterého zásobníku SIM kartu vložíte.

Pro usnadnění jsou přihrádky hybridního zásobníku označeny: SIM 1 a SIM 2. Blíže ke konci, který se zasouvá do slotu, je místo pro hlavní SIM kartu (SIM1), zatímco větší přihrádka je pro SIM2 (např. Honor 5 X, Honor 8c, Honor 9, Honor 9 Lite mají takovou přihrádku). Do karty SIM 2 můžete vložit kartu SIM nebo paměťovou kartu podle vlastního uvážení.

Karta SIM by měla být vložena do slotu čipem dolů, zkoseným rohem vlevo nahoře. Karta musí být vložena rovnoměrně, bez naklánění, jinak může dojít k zaseknutí karty SIM a zásobníku. Pokud není karta SIM správně nainstalována, telefon ji jednoduše neuvidí. Poté je třeba kartu SIM znovu správně vložit do zařízení Honor. Smartphone nemusí kartu rozpoznat, pokud je její čip poškozený. Pokud k tomu dojde, je třeba vyměnit kartu SIM za novou v pobočce mobilního operátora.

Běžná karta SIM místo micro-SIM nebo nano-SIM?

Často se stává, že uživatel má standardní kartu SIM, ale mobilní zařízení je kompatibilní s jiným typem, např. micro-SIM. V takovém případě je mnohem vhodnější a bezpečnější obrátit se na servisní středisko, kde vám na požádání rychle a obvykle bezplatně vymění SIM kartu za jiný typ.

Pokud není přístup k servisnímu středisku, např. při nutnosti výměny SIM karty v nouzové situaci, může uživatel SIM kartu odstřihnout nůžkami. Normální kartu SIM je možné přeměnit na jinou. Kromě toho lze micro-SIM snadno přeměnit na nano-SIM pomocí nůžek.

Je třeba mít na paměti, že tyto manipulace nejsou vždy úspěšné. Pokud byla karta SIM během experimentu poškozena (například jsou poškozeny kontakty), musíte se obrátit na zákaznické centrum mobilního operátora. Proto je vhodné zvážit všechna rizika, než přistoupíte k zákroku.

Proč tablet nevidí kartu SIM?

Co dělat, když tablet nevidí kartu SIM?? Je třeba zjistit příčinu problému a v závislosti na ní přijmout nezbytná opatření.

Samozřejmě můžete jednoduše provést všechny níže uvedené položky za sebou, aniž byste zjistili příčinu, ale zabere to spoustu času, úsilí a může to pouze zničit stav zařízení.

Níže jsou uvedeny nejčastější důvody, proč zařízení nevidí kartu Tele2, Beeline, MTS, Megafon, Iota a dalších operátorů.

Rozbitý slot pro kartu SIM v tabletu

Mechanické závady, jako je poškozený slot pro kartu SIM nebo rozbitý komunikační modul, se většinou vyskytují u levných tabletů.

Je to způsobeno tím, že jejich pouzdro je z levného plastu a vnitřní prvky nemají žádnou dodatečnou ochranu. Takový model mohou mít následující značky: Prestigio, Irbis, Digma.

To platí i pro levné modely Lenovo, což způsobuje, že tablet Lenovo nevidí kartu SIM. Slot pro SIM kartu je poškozený fyzickou deformací nebo častým používáním.

Komunikační modul přestane fungovat, protože je vyhořelý. Oba problémy může vyřešit pouze kvalifikovaný servis.

Chyba hardwaru

Pokud se nevyskytnou žádné problémy s tím, jak správně vložit kartu SIM do tabletu, ale zařízení ji přesto nevidí, může být příčina v softwaru.

To je jasně indikováno vadnou kartou SIM po aktualizaci nebo přehrání operačního systému. V tomto případě může pomoci obnovení továrního nastavení.

 • Vypnutí zařízení.
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení a tlačítko zvýšení hlasitosti.
 • V zobrazené nabídce vyberte možnost „Wipe data\factory reset“. Pomocí tlačítek hlasitosti přesuňte kurzor na položku a stiskněte tlačítko napájení pro výběr.
 • Potvrzení akce.
 • Po chvíli bude reset dokončen a znovu se objeví nabídka s následujícími možnostmi. Vyberte poslední bod „Restartovat systém nyní“. Zařízení se restartuje ve stavu „reset do továrního nastavení“.

Důležité! Resetování je snadné provést, ale po provedení resetu se vymažou všechna uživatelská data.

Doporučujeme je předem uložit na externí paměťové zařízení.

Problém s kartou SIM

Příčinou problému může být karta SIM. Pokud je použita stará karta, nemusí fungovat ani po správném vložení karty SIM do tabletu.

Stará karta SIM se mohla porouchat nebo jednoduše nepodporuje mobilní formáty 3G a LTE. Stačí vložit kartu SIM do cizího tabletu. Pokud nefunguje ani tam, problém je určitě na kartě SIM. Starou kartu můžete odnést do prodejny operátora, kde vám ji bezplatně vymění za novou se stejným číslem.

Prach a špína

Kontaminace není vlastní kartám SIM, protože jsou vždy uvnitř zařízení. V otevřených slotech pro SIM karty se však rychle hromadí nečistoty v podobě prachu a špíny.

S takovými otvory bez uzavíracího prvku se setkáváme u levných tabletů, např. u Prestigia. Stejný důvod může být příčinou toho, že tablet Texet nevidí kartu SIM, ačkoli dříve fungoval správně.

 • Vypněte mobilní zařízení.
 • Vyjměte kartu SIM a slot pro kartu, pokud je vyjímatelný.
 • Vezměte si malou tyčinku na uši, která se neodlepuje od vaty, a očistěte nejprve slot na kartu a poté samotný slot (pokud se jedná o samostatné položky).
 • Samotnou kartu otřete gumičkou, aniž byste ji silně třeli.

Samozřejmě, že pro podrobnější a pohodlnější čištění je nejlepší zařízení rozebrat, ale ne každý ví, jak na to.

Nekompatibilní

Nekompatibilita se týká různých formátů karet SIM. Pokud formát karty neodpovídá slotu v mobilním zařízení, SIM karta se do slotu buď jednoduše nevejde, nebo bude naopak špatně zajištěna.

 • Mini je standardní formát, známý již od dob tlačítkových telefonů, o rozměrech 25x15x0.76 mm;
 • Micro. zkrácená standardní verze používaná v některých moderních mobilních zařízeních o rozměrech 15 × 12 × 0.76 mm;
 • Nano. mírně oříznutý mikroformát, kde je vidět pouze samotná karta, má rozměry 12 × 12 mm.3 na 8.8 na 0.67 mm.

Pokud je karta větší než otvor, můžete si ji sami nastříhat, pokud si vezmete tenké ostré nůžky a pravítko, kterým si předem vyznačíte okraje.

Nebo můžete zajít do jakéhokoli obchodu s chytrými telefony, kde vám rychle vyrobí kartu ve správném formátu. Obtížnější, pokud je pro velký slot k dispozici malá SIM karta. V takovém případě je lepší zajít do prodejny operátora a bezplatně vyměnit kartu SIM potřebného formátu, přičemž předchozí telefonní číslo zůstane zachováno.

Nastavení tabletu

V ojedinělých případech existují tablety, u kterých je nutné zadat mobilního operátora ručně i s vloženou sim kartou. V této situaci byste měli otevřít Nastavení, stisknout sekci „Připojení“ („Připojení“, „Mobilní síť“, „Připojení“, „Sítě a Internet“) a vybrat „Hledání sítě“. Nastavení se mohou lišit v závislosti na modelu.

V otevřeném seznamu klikněte na svého poskytovatele služeb. Pokud ani to nefunguje, zjistěte příkaz svého operátora k odeslání nastavení mobilních dat a „zavolejte“ jej, přičemž uložte nastavení, které přišlo. Obnovte tablet a vše by mělo fungovat.

Jaká by měla být karta SIM

Naprostá většina smartphonů Huawei funguje s Nano-SIM. Výjimka:

 • G300, G350, G6, G7. Micro.
 • G510. Micro, (nebo 1 Micro 1 Mini).
 • G610. Mini.
 • D2, Enjoy 6S, Mate, Y5C, Y3 II, Y5 II, Y3 2021, Y3 (2018), Y6 2017, Y6 II 2021, MATE 7. Micro.
 • Mate 7, GR3, Y5 2021. 1 Micro 1 Nano.
vložit, kartu, tabletu, huawei

Před vložením sim karty do telefonu Huawei však doporučujeme, abyste si ujasnili informace určené konkrétně pro vaše zařízení. najdete je v přiložených dokumentech. Na některých modelech jsou také sloty pro simulátory opatřeny odpovídajícími značkami.

Co dělat, když vaše sim karta nepasuje do smartphonu Huawei?

Pokud nemůžete vložit SIM kartu do telefonu Huawei, protože je příliš velká, zkontrolujte, zda na ní není peoron, který ji zmenší na správnou velikost. V posledních několika letech jsou k dispozici simky se třemi pásky na plastu, které umožňují použití mini, mikro nebo nano čipu. Takto to vypadá:

Pokud tomu tak není, raději přebytečný plast neodřezávejte a nepokoušejte se vložit SIM kartu do telefonu Huawei. velmi snadno tak poškodíte jak samotný čip, tak zásobník se sloty. Je jednoduché se obrátit na kterýkoli salon a napsat žádost o opětovné vydání SIM karty. je to zdarma, je to dostatečně rychlé a původní číslo zůstane zachováno.

Upozorňujeme, že údaje, které jsme použili v tomto článku, se týkají ruského trhu s elektronikou. V jiných zemích se mohou dostupné produktové řady a technické vlastnosti lišit.

Jak vložit standardní kartu SIM do slotu micro-SIM a nano-SIM

Univerzálnost karet SIM spočívá v tom, že navzdory různým parametrům plastového pláště se geometrické rozměry samotného čipu nemění. Fanoušci experimentování s technologií tak mohou upravit velikost zařízení tak, aby splňovalo požadavky samotných slotů. Budete potřebovat ostré nůžky a šablonu s následujícími rozměry.

Jak vložit běžnou kartu SIM do tabletu s micro-SIM

Pokud máte novou SIM kartu, je třeba vytlačit mikro variantu. Pokud není k dispozici prefabrikované řešení, provádí se stříhání pomocí nůžek:

 • Je vybrána správná šablona.
 • Oblast ořezu je označena.
 • Přebytečný plast se opatrně odstraní.
 • Okraje jsou oříznuté.
 • Testování funkčnosti obnovené karty SIM v zařízení.

Jak vložit běžnou kartu SIM do tabletu s Nano-SIM

Pokud se používá nová karta SIM, je třeba vybrat správný typ peokroužku a jednoduše jej stlačit na správnou velikost.

Pokud máte SIM kartu starého typu bez peorizace, budete si muset ořezání provést sami. Tento postup je zásadnější, protože musíte pracovat velmi blízko pracovních pinů čipu. Za tímto účelem:

 • Nejlepší je najít si šablonu na internetu nebo si ji vyrobit (obdélník 12 x 5 mm se zkoseným okrajem).
 • Vyznačíte obrys lišty s ohledem na orientaci.
 • Přebytečný plast opatrně odřízněte.
 • Vzhledem k tomu, že nanopodložky jsou o 15 % tenčí, plastová vrstva na zadní straně se brousí smirkovým papírem.
 • Všechny hrany se čistí, třísku lze otřít.
 • Čip je vložen do tablety. Pokud se vyskytne problém s instalací, rozměry se opraví.
vložit, kartu, tabletu, huawei

Proč tablet nevidí vaši kartu SIM?

Důvodů může být několik. Níže je uvádíme od nejběžnějších po méně běžné.

 • Selhání systému v tabletu. Může to být způsobeno nesprávně nainstalovanou aktualizací nebo bez zjevného důvodu. „Obvykle se to vyřeší restartováním zařízení.
 • SIM karta není v pořádku. Kontrola je snadná. vložte jej do jiného tabletu nebo chytrého telefonu. Pokud nefunguje ani tam, musíte zajít do prodejny telekomunikací a napsat žádost o nové vydání SIM karty.
 • Nesprávně vložená karta SIM. Vyjměte čip, zkontrolujte obrázek na zařízení nebo na krytu slotu a znovu jej vložte.
 • Kontakty čipu jsou znečištěné. Ne vždy je to vizuálně zřejmé. karta může vypadat čistě. Zkuste ji otřít měkkým hadříkem nebo kapesníkem.

Pokud tablet nevidí kartu SIM, nezoufejte a zkuste postupovat podle pokynů k řešení problémů v jiném článku na našich webových stránkách.

Připomínáme, že otvory ve štěrbinách na povrchu šasi by měly být vždy pevně zakryty zátkami nebo okraji vaniček.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS