Základní nastavení Wi-Fi routeru TP-Link AC 750 Archer C20: Internet, Wi-Fi, DHCP, Heslo
Přečtěte si, jak nastavit směrovač Wi-Fi na příkladu zařízení TP-Link AC750 Archer C20. Poradím vám, jak provést základní nastavení směrovače pro přístup k internetu a jak vytvořit a nakonfigurovat síť Wi-Fi.

Podívejme se na konfiguraci směrovače pomocí počítače, ale lze ji provést i pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.
Jedná se o dvoupásmový Wi-Fi router, ale jeho nastavení jsou víceméně standardní a pomocí těchto pokynů můžete nastavit téměř jakýkoli router.
Oficiální webové stránky s konfigurací směrovače TP-Link
Na každém zařízení lze nalézt nálepku se základními informacemi, jako je název modelu, číslo produktu, sériové číslo, adresa a heslo, které lze použít k přihlášení do nastavení společnosti TP-Link. Dříve byla IP adresa 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1. Nyní jsme pro pohodlí uživatele zavedli symbolickou adresu tplinkwifi.net, který je pro běžného uživatele mnohem srozumitelnější než digitální IP adresa. Ale také prostřednictvím adresy 192.168.0.K dispozici je také 1 přihlášení k osobnímu účtu směrovače.
Zde jsou uvedeny všechny možné varianty místních adres pro zařízení od společnosti TP-Link:
- 192.168.1.1
- 192.168.0.1
- tplinkwifi.net
- tplinklogin.net
- tplinkmodem.net
- tplinkrepeater.net
- tplinkextender.net
Poslední 4 možnosti se u běžných směrovačů nepoužívají, protože se používají u modemů ADSL a prodlužovačů Wi-Fi. V každém případě bude možnost, kterou v zařízení používáte, uvedena na nálepce, takže se nejprve podívejte tam.
Pokud se ke směrovači nelze připojit
Při prvním použití směrovače není vždy nutné přihlašovat se do panelu správce směrovače. Někdy to může být nutné, pokud změníte poskytovatele internetových služeb nebo potřebujete změnit nastavení. Pokud uživatel původně změnil heslo a pak si ho nemůže zapamatovat, je nutné provést obnovení továrního nastavení.
To se provádí stisknutím speciálního tlačítka na zadní nebo boční straně zařízení. Je zapuštěný v pouzdře, aby se zabránilo náhodnému stisknutí, takže musíte použít jehlu nebo jiný jemný předmět. U většiny modelů je třeba podržet tlačítko stisknuté po dobu 10 sekund.
Po resetování se router restartuje. Můžete k němu přistupovat výše popsaným způsobem.
Důležité! Tyto směrovače dnes často prodávají poskytovatelé internetových služeb. Mohou změnit výchozí uživatelské jméno a heslo. Obvykle jsou tyto informace uvedeny v kupní smlouvě na zařízení, ale někdy je tato informace uvedena i na nálepce na samotném zařízení.
Pomocí speciálních programů, jako je TeamViewer, je možné se k počítači přihlásit na dálku a provádět všechny operace z pohodlí domova. Tyto metody často používají správci systému k řešení problémů s konflikty IP adres nebo jiných problémů souvisejících s routerem Wi-Fi.
Přejděte na ovládací panel
Otevřete libovolný prohlížeč. Můžete také použít Internet Explorer, ale lepší volbou je Chrome, Opera atd. д.
Nyní dávejte pozor! Vezměte svůj router a vyhledejte na něm nálepku s různými informacemi (model, verze atd.). д.).
Zde je třeba vyhledat IP adresu (obvykle 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1) a heslo/přihlašovací jméno pro přístup k nastavení. Pokud jste to nezměnili, je to pravděpodobně admin a admin.
Jak vidíte, moje IP je 192.168.1.1. Zadejte tuto adresu do prohlížeče do adresního řádku a klikněte na ni.
Zobrazí se okno s žádostí o zadání uživatelského jména a hesla.
Zadejte přihlašovací jméno a heslo, které jsou napsány na směrovači. Nezaměňovat s heslem k síti Wi-Fi!
Pokud jste tyto údaje již změnili v procesu nastavení, bude pravděpodobně nutné provést úplný reset, abyste obnovili heslo a znovu se přihlásili do výchozího nastavení.
Po kliknutí na tlačítko Odeslat se dostanete do nastavení. V závislosti na modelu (verzi firmwaru) a výrobci se mohou lišit.
Pokud narazíte na nějaké problémy, určitě si přečtěte tento článek. https://f1comp.Pokud se vyskytnou problémy, přečtěte si tento článek Zde jsem se pokusil podívat na všechny možné důvody, proč nemůžete mít přístup k nastavení.
Zapojení sami
Významnou výhodou zařízení této společnosti je, že přístup k ovládacímu panelu není o nic složitější než u jiných směrovačů a je téměř totožný pro všechny směrovače této společnosti (TL-WR841N, TL-WR741N, TL-WR940N atd.). д.).
Po zakoupení routeru není překvapivé, že se budete muset přihlásit do panelu nastavení routeru a nainstalovat jej sami. Díky článku z tohoto webu se pravděpodobně nesetkáte s žádnými potížemi při nastavování routerů. Přestože se pro počáteční nastavení používá průvodce, jakmile začnete router používat, budete v něm pravděpodobně muset provést některé změny: změnit heslo Wi-Fi, obnovit zapomenuté hesloя, aktualizace firmwaru. Pravidelné volání průvodci vám život neusnadní a ani vám neušetří peníze. Vše můžete zvládnout sami nebo v případě potíží požádat o pomoc na adrese.
Metoda jedna. jednoduchá
Směrovač můžete spravovat pomocí webového rozhraní, tj. vše můžete provádět v libovolném prohlížeči. Pro přístup k ovládacímu panelu směrovače TP-Link je třeba znát jeho adresu připojení. K tomu je třeba najít na krabici nebo na samotném směrovači (na spodní nebo zadní straně) nálepku s následujícími informacemi: IP: 192.168.0.1, Uživatelské jméno: admin, Heslo: admin.
Důležité: Údaje se mohou u jednotlivých modelů lišit, ale obecně platí pouze pro IP adresu. Například u směrovače TP-Link TL-WA701ND se adresa změní na 192.168.0.254.
Směrovače TP-Link mají často místo číselné adresy název webové stránky (hostitele): http://tplinkwifi.net. Zadáním uživatelského jména a hesla budete automaticky přesměrováni na přihlašovací stránku.
Zadejte adresu nebo název směrovače do adresního řádku prohlížeče a stiskněte klávesu Enter. V otevřeném okně pak musíte zadat své uživatelské jméno a heslo.
Upozornění: Po prvním přihlášení je nutné změnit alespoň heslo routeru! V opačném případě mohou narušitelé získat plný přístup do sítě.
Pokud jsou zadané údaje správné, otevře se okno správy směrovače. Jste připraveni ke konfiguraci.
Problémy s přístupem k nastavení směrovače
Někdy může prohlížeč po zadání IP adresy vrátit chybovou zprávu. Texty chyb se mohou lišit v závislosti na prohlížeči. Důvodů může být několik:
- Připojení počítače ke směrovači není navázáno (uvolněný síťový kabel, chybějící ovladače pro síťovou kartu v počítači, špatné připojení přes Wi-Fi atd.)
- připojení není správně nastaveno;
- IP adresa je zadána nesprávně;
- IP adresa směrovače byla dříve změněna;
- Směrovač je vadný.
Nejčastěji jsou tyto problémy způsobeny maličkostmi. Než se tedy pokusíte o vážnější rekonfiguraci, vyzkoušejte následující kroky:
- Operaci zopakujte a k připojení použijte jiný prohlížeč;
- Použití jiného zařízení. Pokud nemáte jiný počítač nebo notebook, můžete použít i tablet nebo telefon;
- Zkontrolujte, zda je směrovač připojen k elektrické síti a zda je jeho napájení bez závad;
- Zkuste zakázat veškerý software, který by mohl bránit připojení. Např. antivirový program nebo brána firewall.
Často je také způsobena velmi jednoduchou chybou: síťový kabel je často zapojen do modré zásuvky. Jedná se o port WAN určený pro internetový kabel. Síťový kabel musí být připojen do žluté zásuvky LAN.
Vyplatí se také zkontrolovat nastavení připojení IP adresy. Toho lze dosáhnout přístupem k vlastnostem připojení, ke kterému jste připojeni, z notebooku. Zkontrolujte, zda je nastaveno automatické získávání IP a DNS.
Připojení směrovače k počítači
Po zakoupení Wi-Fi routeru TP-Link v obchodě se zákazník stane majitelem sady, která obsahuje řadu komponent:
- Kryt směrovače.
- Síťový kabel pro připojení zařízení k počítači.
- návod k použití, který popisuje, jak odstranit případné poruchy.
- Napájení.
- Dokumentace se specifikacemi produktu.
- CD s materiály.
Na začátku musí být zakoupené zařízení připojeno k počítači. V mnoha případech je kabel dodávaný se směrovačem krátký. Umístěte proto směrovač do blízkosti počítače. Zapojte jednu stranu kabelu do internetové zásuvky a druhou stranu do jedné z několika zásuvek LAN na routeru, které jsou obvykle žluté a mají vedle sebe odpovídající štítek.
Kabel Ethernet se připojuje k portu WAN, který je zvýrazněn modře.
Nastavení směrovače TP-Link s novou verzí firmwaru
Přejděme k tomu nejdůležitějšímu. konfiguraci směrovače TP-Link. Tyto pokyny se týkají novější verze firmwaru s modrým a bílým rozhraním.
Vazba na adresy Mac
Někteří operátoři vyžadují vazbu podle adresy MAC (speciální jedinečné číslo zařízení), aby mohli uživatele pro přístup k internetu uzamknout na konkrétní zařízení. Zařízení, která nejsou na seznamu, nebudou mít síťový signál. Může to být počítač (pokud je připojen kabelem), router, televizor atd. д.
Informujte se na podpoře svého operátora, zda je vyžadována vazba, a pokud ano, nastavte ji na TP-Link:
- Klikněte na třetí kartu nahoře „Rozšířená nastavení“.
- V části „Zabezpečení“ rozbalte položku pro adresy MAC.
Aktivujte vazbu pomocí přepínače v horní části
Zadejte adresu zařízení, které chcete připojit k síti poskytovatele internetu
Dynamická nebo statická IP adresa
Pokud máte dynamické připojení, nemusíte ho nastavovat. Jen se ujistěte, že je na kartě „Síť“ v části „Internet“ vybrána možnost „Dynamická IP“.
Pokud máte dynamickou IP adresu, nemusíte v shellu nic nastavovat
Pokud vaše síť používá statickou IP adresu, proveďte následující kroky

-
V rozevírací nabídce vyberte možnost „Statický“.
Zadejte všechny údaje, které vám poskytl váš operátor
V případě potřeby povolte klonování MAC
Připojení PPPoE
Protokol PPPoE vyžaduje autorizaci určitých údajů na internetu. Ty jsou individuální pro každého účastníka. jsou určeny k ochraně proti neoprávněnému použití sítě uživatele. Tento protokol je podporován společností Dom.Tento protokol podporují společnosti Dom, Rostelecom, TTK a další poskytovatelé internetových služeb. Přejděme ke konfiguraci:
-
V rozevíracím seznamu klikněte na možnost PPPoE.
Nastavte PPPoE jako typ připojení
Otevřete nabídku Rozšířená nastavení a vyberte možnost Statická nebo dynamická IP
Po konfiguraci nezapomeňte uložit všechny změny
Připojení L2TP a PPTP (VPN)
Typy připojení L2TP a PPTP se vztahují k privátním sítím VPN. První protokol používá například operátor Beeline. Nastavení jsou stejná:
-
V nabídce Typ připojení vyberte L2TP nebo PPTP. podle toho, který typ používá váš poskytovatel.
Pokud máte Beeline, zadejte jako typ připojení L2TP
Nastavení Wi-Fi
Je třeba změnit hlavně heslo pro přístupový bod. Dostat se do sítě Wi-Fi není tak snadné. Pokud vám nezáleží na rychlosti a šířce pásma, klíč si stejně zapněte, protože prostřednictvím sítě Wi-Fi mohou vetřelci získat přístup k souborům ve vašem počítači. Přejděte ke konfiguraci:
-
Otevřete čtvrtou nabídku „Bezdrátový režim“. V prvním poli nastavení změňte název svého „hotspotu Wi-Fi“ (pole SSID), pokud je to nutné.
V „Bezdrátovém režimu“ změňte název Wi-Fi podle potřeby
Napište heslo, které bude platné pro váš přístupový bod
Server DHCP
Směrovač kolem sebe vytvoří místní síť, která zahrnuje všechna zařízení připojená k přístupovému bodu. Server DHCP ve vašem směrovači přidělí každému novému zařízení jedinečnou IP adresu. ta je platná pouze lokálně, nikoli globálně (internet).
- V nabídce „Síť“ na levé straně klikněte na stejnojmennou kartu. Zaškrtněte políčko vedle možnosti „Povolit server“.
- Definujte fond adres (rozsah) pro síť LAN směrovače (podle počtu miniaplikací, které budete ke směrovači připojovat). Můžete jich vložit více, než je požadováno.
Nastavení požadovaného rozsahu IP adres (fondu)