Jak vyjmout kartu SIM z iPhonu

Jak vyjmout kartu SIM z iPhonu bez klíče

Každý majitel zařízení Apple by měl vědět, jak vyjmout SIM kartu ze svého iPhonu. tyto znalosti vám v každodenním životě nejednou pomohou. Podívejme se, jak správně vyjmout kartu ze zařízení, a promluvme si o dostupných alternativách. A také vám poradíme, co dělat, když se vaše SIM karta v průběhu procesu zasekne!

Vyjmutí karty SIM z iPhonu není složité. stačí postupovat podle jednoduchých pokynů. Výše uvedená metoda je vhodná pro jakýkoli model smartphonu iPhone, slot snadno najdete na boku (nebo na horní straně) pouzdra.

Před vyjmutím SIM karty z iPhonu 6 musíte najít slot pro SIM kartu. to je snadné, stačí najít malý kulatý otvor. Nyní můžete pokračovat podle našich pokynů!

 • Vyzbrojte se přiloženou sponkou;
 • Vložte jej ostrým koncem do otvoru ve štěrbině;
 • Lehce přitlačte tak, aby okraj zásobníku vyčníval ven;
 • Opatrně prsty vytáhněte podložku a zcela vytáhněte slot, nyní vyjměte SIM kartu.

Je to tak snadné! Zjistili jsme, jak vyjmout SIM kartu z iPhonu 5S (nebo jiného modelu) během několika sekund. Zde je několik užitečných tipů, které vám pomohou:

 • Před vyjmutím zařízení není nutné jej vypínat. všechny funkce smartphonu iPhone budou k dispozici, pouze mobilní síť bude vypnutá;
 • Ujistěte se, že jste podklad vrátili do otvoru stejnou stranou, jakou byl vyjmut.

Zájem o opačný proces? Přečtěte si náš článek o tom, jak do iPhonu bez problémů vložit jinou SIM kartu!

Zde je zajímavé a užitečné video s dalšími tipy:

Už víte, jak vyjmout SIM kartu z iPhonu. A co dělat, když se standardní příslušenství ztratí, nemůžete najít původní sponku?? Existuje cesta ven!

Jak vyjmout kartu SIM z iPhonu pomocí klíče

POZNÁMKA: Před vyjmutím karty SIM společnost Apple důrazně doporučuje telefon zcela vypnout.

Zda se tohoto doporučení budete držet, je samozřejmě na vás, ale stále existuje alespoň malé riziko ztráty „kontaktu“.

Pokud si koupíte nový, měl by být dodáván se speciálním klíčem k otevření slotu.

Jednoduše ji zacvakněte do malého otvoru (je pouze jeden na pravé straně obrazovky).

Je to jednoduché. není třeba chodit do servisu. Operace je tak jednoduchá, že ji zvládne i školák.

Zatímco ve starších zařízeních se používala „plnohodnotná“ SIM karta, v moderních zařízeních není ani mini, ale mikro.

Karta je zaseknutá: co dělat??

Důležité! Dávejte pozor, abyste nepoužili příliš velkou sílu, abyste neporušili rozmarnou techniku. Pokud se přihrádka na SIM kartu při vytahování zasekne, doporučujeme provést následující kroky:

 • Zkuste podklad jemně uchopit ostrým předmětem, přitáhnout jej k sobě a mírně jím pohybovat v různých směrech;
 • Pomocí tenké jehly se pokuste upravit polohu nerovnoměrně položené karty SIM. Dávejte pozor, abyste jehlu nezapíchli hluboko dovnitř a nezasáhli ozubená kola;
 • Jemným poklepáním na okraj stolu kartu umístěte a vyjměte ji.

Pokud problém nemůžete vyřešit sami, můžete se obrátit na servisní středisko. Odborníci se úkolu zhostí. za pár minut budete mít smartphone s otevřeným slotem!

Nyní můžete kartu SIM snadno vyjmout a v případě potřeby ji vyměnit za jinou. Doufáme, že vám naše tipy pomohou!

vyjmout, kartu, iphonu

Mnoho nových majitelů iPhonu dostane svůj smartphone od zaměstnance obchodu, který do zařízení pečlivě vložil SIM kartu. Poté se iPhone používá již dlouhou dobu a jeho majitelé nemají podrobnou představu o tom, jak vyjmout SIM kartu ze zařízení, aby mohli nainstalovat jinou.

vyjmout, kartu, iphonu

Zásuvka na kartu SIM je v závislosti na modelu iPhonu umístěna na boční nebo horní hraně zařízení. Proces vysunutí karty SIM je v obou případech stejný. k vysunutí karty SIM do otvoru určeného k uchycení zásobníku je třeba stisknout běžnou kancelářskou sponku nebo speciální nástroj. K iPhonu se obvykle dodává kancelářská sponka, pokud ji však nemáte, můžete použít jakoukoli jinou sponku, kterou lze pohodlně ohnout (jak je znázorněno na obrázku).

Vyjmutí karty SIM bez klíče

Skutečný mobilní expert! Píše užitečné články a návody na mobilní témata jednoduchým a srozumitelným jazykem a rozdává ty nejužitečnější tipy zleva i zprava. Sleduje sekci „Články a životní cykly“.

Proč používat jehlový klíč??

Jehla je určena právě k tomuto účelu. Během používání iPhonu však nezřídka dochází k jeho vynechání nebo ztrátě. Nebo jste právě zůstali doma a jste na cestách a potřebujete svou kartu naléhavě získat.

Stačí jakýkoli ostrý, tenký předmět. Nejběžnějším nástrojem je narovnaná kancelářská sponka. Její výhodou je, že stačí narovnat pouze jeden konec a zbytek sponky poslouží jako pohodlná rukojeť. Kancelářské sponky jsou snadno k nalezení v každé kanceláři nebo na úřadě. Velmi často je lze najít v kapsách studentů, žáků a jednoduše těch, kteří pracují s dokumenty. Průměr kancelářské sponky je dostatečně velký, aby pronikl otvorem. A tupý hrot zaručuje, že uvnitř zařízení nic nepoškodíte.

Pokud nemáte po ruce kancelářskou sponku, může vám pomoci jakýkoli kousek tenkého drátu nebo dokonce jehla. Nezapomeňte tupým koncem jehly zatlačit do otvoru a otevřít slot pro SIM kartu. V opačném případě vás mohou stát opravy spoustu peněz.

Obvykle má majitel iPhonu časem u sebe potřebný „otvírák“. Mnoho lidí si na klíčenku zavěsí odpovídající předmět. Některé víceúčelové nože obsahují tenké šídlo. S určitou opatrností jej lze použít i k otevření miniaplikace.

Riziková skupina

Přesná příčina onemocnění není známa. Existují však některé faktory, které zvyšují pravděpodobnost vzniku nádoru

 • onemocnění virového, infekčního původu (u matky),
 • genetické predispozice, mutace,
 • Zneužívání špatných návyků,
 • Nedostatečné zásobování plodu kyslíkem,
 • zánět,
 • léčba drogami,
 • otrava toxiny,
 • vystavení záření,
 • porod s komplikacemi,
 • Dlouhodobé vystavení slunci, solárium,
 • pokročilý věk,
 • časná meningitida,
 • mozková mrtvice s krvácením do mozku,
 • encefalitida,
 • Práce v nebezpečném prostředí,
 • chemoterapie,
 • dědičnost.

Co dělat, když se SIM karta zasekne

Nezřídka dochází k situacím, kdy se karta SIM během provozu portu SIM nenachází ve správné poloze, což způsobí, že se karta SIM jednoduše zasekne. Pak je tu logická otázka. jak vyjmout kartu SIM, pokud je zaseknutá.

Pokud je to možné, měli byste se obrátit na servisní středisko, kde lze problém co nejbezpečněji vyřešit.

V tomto případě se hodí tenká, ale strukturálně odolná fólie, například vystřižený obdélník z plastové složky. Vložte ji do mezery mezi krytem telefonu a kartou SIM tak, že ji zatlačíte směrem k obrazovce. Pak v této poloze otevřete kartu SIM a vysuňte ji. Jakmile to uděláte, karta se posune tak, abyste na ni mohli dosáhnout prsty.

Musím iPhone před vyjmutím nebo vložením SIM karty vypnout??

Může zůstat zapnutý, ale Apple doporučuje vyjmout a vložit SIM kartu s vypnutým zařízením.

Smartphone se vypíná příslušným tlačítkem na horní straně sluchátka. Po stisknutí tlačítka napájení se na displeji zobrazí možnost „Vypnout“. Když máte prst stále na obrazovce, přejeďte prstem po tlačítku doprava.

Bezpečnost při odstraňování

Všichni jsme se už někdy dostali do situace, kdy bylo nutné vyjmout SIM kartu z iPhonu. Postupujte správně a opatrně, abyste nepoškodili slot pro kartu SIM ve svém zařízení. Jak vyjmout SIM kartu z iPhonu 5s svépomocí. Vyjmutí karty SIM z iPhonu 5s:

  Nejprve vyjměte iPhone z pouzdra. Slot pro kartu SIM je umístěn na boku zařízení, takže k němu nemáte přístup, pokud máte pouzdro.

 • Vypněte svůj přístroj. Když je iPhone zapnutý, neprovádějte s ním žádné operace. Stiskněte tlačítko napájení na horní straně telefonu. Měl by se objevit posuvník „Posunutím vypnout“ nebo „Vypnout“. Přejeďte prstem zleva doprava. Vaše zařízení je nyní vypnuté.
 • Součástí balení je zpravidla speciální klíč, který odemyká kartu SIM. Jednoduše ji vložte do otvoru na SIM kartě.Vyjměte kartu SIM ze slotu a vyjměte ji.
 • Po vyjmutí nezapomeňte kartu SIM znovu vložit do slotu, abyste ji neztratili.

Lidový způsob

Pokud nemáte speciální klíč, nic se neděje. Existuje „lidový“ způsob, jak vyjmout kartu SIM z iPhonu, a pomocníkem v tomto případě bude obyčejná kancelářská sponka! Narovnejte ji a vložte do otvoru vedle slotu pro kartu SIM. Nikdy nepoužívejte jehlu! Může zničit systém upevnění slotu pro kartu SIM v iPhonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS