Jak vymazat paměť telefonu se systémem Android v zařízení Samsung

V telefonu se systémem Android nic není, ale paměť je plná: 5 tipů, jak problém vyřešit

Jak vymazat paměť telefonu se systémem Android?. je otázka, která zajímá mnoho uživatelů chytrých telefonů. Nedostatek paměti je jedním z nejčastějších problémů, protože se může vyskytnout i u smartphonů s velkým množstvím úložného prostoru. Problém je obvykle signalizován systémovou zprávou „Memory full“. V zařízení skutečně nemusí být žádné volné místo a někdy je místa dost. Tento problém vede k zákazu stahování, aktualizace, vytváření fotografií a videí. Telefon se stává nepoužitelným zařízením, které je zbaveno většiny svých funkcí.

Řešením je uvolnit místo nebo změnit nastavení. Ukážeme vám 5 účinných způsobů, jak odstranit nedostatek volného místa ve smartphonu.

Proč potřebujete uvolnit paměť

Vnitřní paměť je určena pro širokou škálu úloh, z nichž hlavní jsou

  • telefonní hovory a odesílání SMS;
  • Instalace aplikací i jejich aktualizace;
  • Stahování programů z Internetu;
  • přijímání dat prostřednictvím systému Bluetooth nebo NFC;
  • aktualizace operačního systému.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se orientuje v tarifech a vidí všechna úskalí. Miluji gadgety, zejména Android.

Co se stane se smartphonem, pokud dojde k přetečení paměti. Jak to ovlivňuje výkon?

Příliš mnoho informací vede k tomu, že zařízení přestane správně fungovat. Kromě zpomalení a zamrzání se mohou objevit i další závažné problémy. Smartphone přestane odesílat a přijímat zprávy a mediální soubory. Nebude možné pořizovat fotografie ani videa, stahovat aktualizace.

Uživatel ztratí přístup k některým funkcím, nemůže používat některé programy. Je zřejmé, že přetížení gadgetu způsobuje poruchy. Uvolnění paměti je proto nezbytnou procedurou, která by se měla provádět pravidelně.

Jak odstranit systémovou mezipaměť v zařízení Samsung

Nejjednodušší způsob, jak odstranit soubory v mezipaměti v telefonu Samsung, je vyčistit systémové úložiště. Ten systém využívá pro své potřeby a jeho nestabilní provoz může ovlivnit funkčnost celého zařízení.

Je důležité si uvědomit, že pořadí kroků pro odstranění dat ze smartphonu závisí na konkrétním modelu zařízení. Obecně je algoritmus poměrně jednoduchý a můžete jej snadno použít v kontextu svého stávajícího telefonu Samsung.

  • Zapněte telefon Samsung;
  • Přejděte na “ Nastavení „;
  • V seznamu nastavení klepněte na položku „Optimalizace“ (nebo „Údržba zařízení“ v jiných verzích telefonů Samsung);

Jak vymazat systémovou mezipaměť v zařízení Samsung Galaxy

Pokud se podivně chová operační systém Android a ne jedna nebo dvě aplikace, můžete zkusit vymazat systémovou mezipaměť. Doporučujeme to provést při každé aktualizaci smartphonu na novější verzi operačního systému. Pomáhá předcházet nejrůznějším softwarovým problémům. Nyní víte, jak vymazat mezipaměť ve smartphonu. V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte!

Málokdo se ptá, jak lze vymazat mezipaměť v systému Android. Je to pochopitelné, protože je radost držet v rukou nový smartphone. Vše běží rychle, rozhraní je klouzavé a téměř nikdy nespadne, a pokud aplikace zamrznou, tak jen výjimečně. Ale po několika měsících (a někdy i týdnech) se naše zařízení začne „potácet“, zdá se, že večer. programy trvají déle, animace ztrácí svou bývalou hladkost a místo na vnitřním úložišti začne záhadně mizet.

vymazat, paměť, telefonu, systémem, android, zařízení

Důvody tohoto jevu mohou být četné, ale první věc, kterou můžete udělat, abyste zrychlili zařízení Android. vyčistěte jej od zbytečných souborů, které se hromadí během života aplikace: mohou to být chybová data, zastaralé soubory, náhledy fotografií, mezipaměť prohlížeče nebo VK, soubory cookie a spousta dalších balastů, které kazí naše zkušenosti s gadgetem. Tyto „odpadkové“ soubory se označují termínem „cache“. „Cache“ je název souboru a postup pro jejich odstranění je čištění cache, resp.

70 % zbytkových souborů nemá pro uživatele ani pro zařízení žádný význam a pouze negativně ovlivňují provoz smartphonu, protože prodlužují dobu otevírání aplikací a načítání systému. Můžete je bezpečně odstranit bez obav z následků.

Do mezipaměti se však mohou ukládat důležitá data, například zvukové záznamy, fotografie nebo hesla. K vymazání paměti je tedy třeba přistupovat s rozvahou. Musíte se naučit rozlišovat mezi soubory, které mohou být později potřebné pro normální fungování zařízení, a těmi, které můžete bez obav vymazat, aniž byste přišli o důležité informace.

Potřebujete pomoc??

Pokud potřebujete rychlou konzultaci, vyberte možnost „Zahájit chat“. Můžete nám také poslat e-mail a my se vám co nejdříve ozveme.

Telefony často trpí nedostatkem paměti. I když si kupující vybere verzi s nejvyšší kapacitou, dříve nebo později se stejně setká s podobným problémem. Nejčastěji je to způsobeno tím, že spolu s programy a hrami jsou nainstalovány systémové soubory, které vyžadují další místo. Proto je užitečné vědět, jak vyčistit paměť zařízení Samsung, abyste se vyhnuli drastickým opatřením.

Zbytečná data Map Google v systému Android

Nejnovější verze aplikace “ Google Maps “ (mapy od společnosti Google) umožňují stáhnout mapu jakékoli trasy nebo místa, což usnadňuje navigaci. Stažení těchto map bude vyžadovat hodně místa v úložišti telefonu. Mapy zemí mohou zabírat mnoho gigabajtů. Proto může být nutné vymazat paměť systému Android.

Chcete-li aplikaci odinstalovat, otevřete „Mapy“, klepněte na svého avatara a ze seznamu vyberte „Offline mapy“.

Na stránce, která se otevře, zjistěte, zda máte nějaké offline mapy a kolik místa zabírají v paměti. V případě potřeby je odstraňte.

Jak vymazat nepotřebné aplikace a soubory z paměti smartphonu

Nejnáročnější na zdroje jsou obvykle různé hry s nabobtnalými rozpočty, které mohou zabírat gigabajty i na mobilních zařízeních. Pokud už takové hry nehrajete a máte je nainstalované v dobré paměti, je nejlepší je odstranit. Jedná se o snadný a rychlý způsob, jak vyčistit úložiště v zařízení Samsung a zvýšit množství volného místa v zařízení.

Doporučujeme také navštívit složku „Stažené soubory“ v telefonu a projít její obsah. Je možné, že většinu souborů již nepotřebujete a můžete se jich snadno zbavit, čímž uvolníte místo v zařízení Samsung.

Soubory Google pro vymazání a uložení dat ze smartphonu Samsung

Dalším užitečným způsobem, jak odstranit nepotřebné položky z paměti Samsungu, je použití externích aplikací. Kromě již zmíněné aplikace „Clean Master“ doporučujeme čtenářům upozornit na aplikaci „Soubory Google“.

Funkce aplikace: Vysvětlení:
Čištění paměti. Snadno uvolníte místo v mobilním telefonu.
Integrace s cloudem. Ukládá potřebné soubory do cloudu a uvolňuje tak místo v zařízení.
Granulární kontrola dat. Zkontroluje velikost úložiště v zařízení Samsung a zjistí, kolik máte volného místa
Chytrá analýza. Doporučuje, které soubory v zařízení Samsung odstranit.
Automatické vyhledávání. Rychlé vyhledání potřebných souborů v zařízení.
Funguje v režimu offline. Sdílení souborů bez připojení k internetu.

Ukládání souborů do cloudu pomocí Souborů Google Ovládání aplikace je jednoduché a přímočaré a nečiní potíže ani začínajícím uživatelům. Nainstalujte si aplikaci, která provede analýzu obsahu telefonu a poskytne vám výsledky. Stačí stisknout tlačítko „free“ a můžete zvětšit volnou paměť v zařízení Samsung.

Uvolnění místa v telefonu pomocí Souborů Google

Dobré vědět: Jak odstranit vyskakovací reklamy v zařízení Samsung.

Použití jednotky flash

Alternativním způsobem ukládání dat ze smartphonu může být USB disk. Flash disky jsou kompatibilní se všemi zařízeními se systémem Android 4 a vyšším.0 a více. K připojení budete potřebovat speciální adaptér, kabel OTG. Na jedné straně má plný konektor USB a na druhé straně konektor mini nebo microUSB.

Kabel OTG může váš přístroj připojit nejen k flash disku, ale také k dalším periferním zařízením: myši, klávesnici atd.д.

Dále je třeba pro přenos dat otevřít Průzkumníka souborů, vybrat požadovaná data a přesunout je na flash disk.

Tyto jednoduché kroky vám umožní uvolnit paměť, aniž byste přišli o důležité informace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS