Jak vymazat úložiště iCloud v iPhonu

Jak vymazat iCloud na iPhonu

Chytré telefony Apple iPhone jsou drahé, takže fanoušci musí kupovat modely s minimální vestavěnou pamětí. Pro ukládání většího množství informací používají majitelé iPhonů službu iCloud, ale ani kapacita cloudového úložiště není neomezená, takže je třeba ji pravidelně čistit.

iCloud je cloudová služba, která uživatelům nabízí ukládání dat na serverech společnosti Apple.To výrazně rozšiřuje kapacitu vestavěné paměti, ale nemyslete si, že můžete zapomenout na nedostatek volného místa při nahrávání souborů na iCloud.

Služba iCloud má řadu kapacitních omezení. Majitelé iPhonů, kteří používají cloud zdarma, tak mají k dispozici pouze 5 GB paměti. Tento objem je příliš malý a lze jej rozšířit pouze předplacením služby.

V současné době jsou k dispozici 3 plány: 50 GB, 200 GB a 2 TB. Stojí 59 p/měsíc, 149 p/měsíc a 599 p/měsíc.

Ať už máte přiděleno jakékoli cloudové úložiště, musíte si ho hlídat, stejně jako hlavní paměť zařízení. Majitelé potřebují vědět, kolik místa jim na iCloudu zbývá, aby věděli, zda je třeba cloud vyladit, nebo zda mohou počkat.

Chcete-li zjistit, kolik volného místa je na iCloudu k dispozici, musíte

Množství volného místa se zobrazuje v podobě šedého pruhu. Stupnice změní barvu, jakmile se zásobník zaplní. Například fotografie jsou označeny žlutě, zálohy tmavě fialově a dokumenty oranžově. V závislosti na typu uložených souborů se však barva může lišit.

Totéž platí pro iPod Touch a iPad. V počítači se systémem MacOS naopak musíte otevřít příslušnou aplikaci iCloud, abyste zjistili, kolik volného místa je k dispozici.

V každém zařízení, kde je iCloud k dispozici, může uživatel vždy vidět, kolik místa je aktuálně obsazeno soubory. Pokud je volného místa příliš málo, doporučujeme přijmout drastická opatření k vyčištění úložiště.

Co je úložiště iCloud?

iCloud je online služba společnosti Apple, která zajišťuje synchronizaci zařízení Apple. Zahrnuje také cloudové úložiště pro fotografie, videa, zálohy, data z aplikací třetích stran atd.

Po vytvoření Apple ID získá každý uživatel 5 GB úložiště zdarma. Téměř každý se jich nemůže nabažit, protože ukládání všech dat do cloudu se rychle zaplní.

Pokud je vaše bezplatné úložiště plné, můžete si zakoupit další úložiště. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, budete muset uvolnit místo v úložišti pro další synchronizaci.

Jak uvolnit místo v iCloudu

Jak jsme právě zjistili, hlavním problémem přeplněného úložiště iCloud je hromadění fotografií a možná i dvakrát. Chcete-li zjistit, co zabírá nejvíce místa ve VAŠEM úložišti iCloud, přejděte do Nastavení. [Vaše jméno]. iCloud. Správa úložiště.

A tady by vám mělo být vše jasné. Obvykle první dvě části (iCloud Media Library a BACKUP) „sežerou“ veškeré místo. Naším cílem je odstranit duplicitní fotografie a uvolnit tak místo v iCloudu.

S knihovnou médií není snadné pracovat, protože.к. Musíte ručně vyčistit fotografie ze svých zařízení a počkat, až se změny překryjí s fotografiemi synchronizovanými do cloudu. Navrhuji tedy vyloučit fotografie ze záloh, které vytváříme. Za tímto účelem proveďte následující kroky:

KROK 1. Klikněte na Zálohy a potom na název zařízení.

vymazat, úložiště, icloud, iphonu

KROK 2. V části VÝBĚR DAT PRO KOPÍROVÁNÍ zakažte položku „Knihovna médií“ (a data všech programů, o kterých si myslíte, že by se neměly zálohovat).

KROK 3. Přejděte na konec stránky a klikněte na „odstranit kopii“.

Ano, musíme odstranit zálohu, která zabrala veškeré dostupné místo v úložišti iCloud. Nebojte se, ručně vytvoříme novou kopii, která již nebude obsahovat proud fotografií. Za tímto účelem proveďte následující kroky:

KROK 1. Přejděte do Nastavení. [Vaše jméno]. iCloud. Zálohování na iCloud

KROK 2. Klikněte na „Zálohování“ počkejte na dokončení procesu.

Jak jste již pochopili, smazali jsme starou zálohu a vytvořili novou. Nová záloha neobsahuje žádné fotografie z fotostreamu, což znamená, že v cloudu zabírá podstatně méně místa.

Může se stát, že se vaše knihovna médií rozroste na neúnosnou velikost (přes 5Gb). V takovém případě musíte buď zvýšit kapacitu úložiště iCloud, nebo přenést fotografie z iPhonu do počítače a poté je z iPhonu odstranit.

Odstranění dat pomocí počítače MAC

Mnoho uživatelů používá špičkové počítače MAC. Není tedy divu, že se ptají, co dělat, když je úložiště iCloud plné. Není to nic složitého, proto doporučujeme použít následující pokyny:

Tyto kroky nevyžadují mnoho, ale pomohou pouze v případě, že používáte MAC. Pro řešení problému na jiném počítači je třeba použít jiný pokyn, o kterém si povíme příště.

Hack pro odvážné

Pokud vidíte, že je paměť vašeho smartphonu opravdu malá, a jste líní ji čistit, můžete vyzkoušet tento trik. Otevřete videopůjčovnu v iTunes a film si půjčte. Mějte na paměti, že velikost videa musí být větší než volné místo v telefonu. Zkuste si stáhnout něco „těžkého“, například Pána prstenů.

Ujistěte se také, že k nákupu potřebujete autorizaci pomocí Touch ID nebo heslo. Při půjčování filmu tedy zařízení zobrazí varování, že není dostatek volného místa. Během této doby smartphone maže mezipaměť a snaží se odstranit nepotřebná data. Operaci lze opakovat několikrát, přičemž uživatelé uvádějí, že najednou získají 500 MB nebo i více.

Co je to „Jiné“ v paměti iPhonu?

Podle společnosti Apple zahrnují další data nastavení zařízení, hlasy Siri, systémová data a soubory mezipaměti. S nastavením systému nemůžete nic dělat, ale můžete vymazat mezipaměť.

Nejprve je třeba zjistit, kolik paměti zabírají ostatní data v iPhonu nebo iPadu. To je důležité, protože existují „jiná“ data, která nelze odstranit a která v zařízení vždy zůstanou. Neměly by však zabírat 10-12 GB paměti.

Pravidelně odstraňujte mediální soubory

Každá fotografie pořízená iPhonem může mít snadno 2 MB a videa dosahují téměř stovek MB, s několika stovkami nebo dokonce tisíci fotografií rychle spotřebujete místo na iPhonu. Je rozumné pravidelně přenášet multimediální soubory do počítače a zálohovat data, a pak je ze zařízení iOS odstranit.

Hodně místa na iPhonu zabírají také aplikace, zejména hry. Pokud jste již hru hráli a už ji nehrajete, odinstalujte aplikaci, abyste uvolnili místo? Také uchovávání nepoužívaných aplikací, které již nepotřebujete, nemá smysl. Jednoduše je bez váhání odstraňte a nezapomeňte, že každou aplikaci lze kdykoli znovu nainstalovat.

Vymazání iPhonu nebo iPadu

Pokud je volného místa málo a žádné z provedených nastavení synchronizace, nastavení a dalších nástrojů nepomohlo přidat více volného místa, budete muset jít jinou cestou. vymazat úložiště iCloud. A možností je mnoho:

Změna sazeb

V části „Úložiště iCloud“ vývojáři společnosti Apple navrhují nenápadně zvýšit množství volného místa.

Ceny jsou poměrně mírné (například za 2TB tarif je cena 599 měsíčně, konkurence není tak šťastná) a zakoupené předplatné lze sdílet s rodinou (platí pro 200 GB volného prostoru měsíčně). Pokud za něj nechcete platit a potřebujete cloudové úložiště pro synchronizaci zpráv a záložek prohlížeče, je lepší zvolit jiný způsob.

Odstranění záloh

  • Služba iCloud ukládá důležitá data účtů Apple ID, zejména těch, které jsou v cloudu už několik let. Pokud jste tedy v minulosti měli k účtu Apple ID připojené jiné, aktuálně nepoužívané zařízení, určitě máte v úložišti nějakou starou zálohu;

Změna způsobu ukládání fotografií

Pokud je pro vás důležité mít poslední fotografie po ruce (když ne v telefonu, tak alespoň v cloudu) a nechcete zrušit zaškrtnutí možnosti synchronizace iCloud spojené s přidáváním fotografií do cloudu, změňte možnost „Uložit originály“ na „Optimalizovat úložiště“. V druhém případě budou muset být všechny snímky (i ty stažené ze sítě) kvalitně archivovány. Bude k dispozici více místa a stahování nebude nikdy problém.

Projděte všechny skladovací položky

Zprávy zabírají příliš mnoho místa? Propojená data lze smazat! Váš iBook je plný nepotřebných knih? Ani zde není problém, hlavní je dostat se do nastavení a zvolit způsob vyčištění dat.

Odstranění v počítači

To lze provést prostřednictvím programu „Fotografie“ nebo oficiálních webových stránek úložiště. Druhá možnost je efektivní a snadná:

Důležité! Odinstalací v počítači odstraníte soubory ze všech zařízení a zachytíte více položek najednou

Uvolnění místa pro nepotřebná data

V cloudu jsou uloženy nejen multimediální soubory, ale také záložní soubory, e-mailová korespondence atd. Po určité době se data stanou irelevantními, takže je třeba je vymazat.

Přečtěte si, jak odstranit data z iCloudu pomocí telefonu:

Některé aplikace ve smartphonu zálohují data. To také zabírá místo, takže byste měli informace pravidelně čistit:

E-mailová korespondence nezabírá mnoho místa, což se nedá říci o přílohách. Co potřebujete, je uloženo, a co nepotřebujete, je smazáno. Chcete-li to provést, klikněte na „Mail“, proveďte odstranění a vyprázdněte koš.

Pokud je cloudová pošta používána s jinými e-mailovými klienty:

  • V Macu: přejděte do „Poštovní schránky“ a vyberte „Vymazat smazané položky“. Dále vyberte účet iCloud.
  • V aplikaci Windows Microsoft Outlook 2007: stiskněte dvě tlačítka „Upravit“ a „Vymazat„, vyberte Apple ID. V případě verze 2010-2016 je nutné korespondenci odstranit a program znovu spustit.
  • V počítači s libovolným prohlížečem: přihlaste se na cloudovou stránku.

Řešení prostorových omezení

Můžete začít vypnutím služby iCloud Drive, která umožňuje ukládat všechna data aplikací. Jak to udělat přes telefon:

Existuje možnost, která nezahrnuje odstranění nebo zakázání programů. Uživatel může zvýšit množství paměti. To lze provést následujícím způsobem:

  • Přejít do nastavení.
  • Vyberte Apple ID a iCloud.
  • Klikněte na „Spravovat úložiště“ a „Změnit plán“.

Funkce nabízí placenou službu. Ceny začínají od 0.99 za 50 GB

vymazat, úložiště, icloud, iphonu

Cloudové úložiště pro iPhone poskytuje omezený volný prostor pro různá data. Proto musíte neustále odstraňovat nepotřebné soubory, které zahlcují paměť.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS