Jak vypnout hlasový asistent na Android

Jak odstranit hlasový vstup na Android

Správa hlasu je moderní a nová funkce, kterou vývojáři implementovali za účelem zlepšení života uživatelů. To však není pro uživatele vždy nutné.

vypnout, hlasový, asistent, android

Pokročilé technologie pomáhají ovládat smartphone, aniž by neprováděly žádné akce. Vše, co je nutné, je samotný hlas uživatele. Funkce se objevila v roce 2019. Avšak i s obrovskými schopnostmi spektra to mnoho majitelů nepoužívá, protože v této funkci nevidí potřebu, nebo ji prostě nepotřebují. Nerozumí tomu, jak vypnout funkci, jak ji ovládat v provozní verzi systému Android. Všechno lze vypnout a je velmi snadné to udělat.

Vypnutí spuštění asistenta tlačítkem domů

Pokud nechcete úplně odstranit asistenta Google ze systému, ale rozzlobí vás, že přidrží tlačítko „domov“, postupujte podle níže uvedeného algoritmu:

Po tomto postupu pro použití asistenta Google Voice se neobjeví při držení tlačítka „Domů“. Všimněte si, že položky nabídky lze volat odlišně, v závislosti na tom, jakou verzi Android funguje váš smartphone. Ale posloupnost samotných akcí je stejná na zařízeních všech výrobců. Honor, Samsung nebo Xiaomi.

Odpojení hlasového asistenta prostřednictvím výchozí aplikace

Pro provádění určitých akcí nebo otevřených souborů v operačním systému Android se používají určité aplikace (výchozí aplikace pro výchozí)). V tomto případě má uživatel příležitost změnit tyto aplikace. Například pro přijímání a odesílání zpráv ve výchozím nastavení je použita standardní aplikace „Zpráva“, ale pokud je to žádoucí, může uživatel nainstalovat aplikaci od vývojáře třetí strany a nakonfigurovat ji jako výchozí aplikaci pro práci se zprávami.

vypnout, hlasový, asistent, android

Tato příležitost také funguje pro hlasové asistenty. To umožňuje uživateli nainstalovat několik hlasových asistentů z různých vývojářů na zařízení a ve výchozím nastavení vybrat jednu z nich jako asistenta. Uživatel také nemusí indikovat výchozí asistent, v tomto případě nebudou akce, které jsou s ním spojeny, prováděny.

Chcete.li vypnout asistenta Google ve výchozím nastavení aplikace, musíte otevřít nastavení Android a přejít do části „Aplikace a oznámení“.

Poté musíte procházet stránkou na samém konci a přejít na „rozšířená nastavení“.

V rozšířeném nastavení musíte otevřít pododdíl „Výchozí aplikace“.

V důsledku toho otevřete seznam akcí, pro které jsou nainstalovány výchozí aplikace. Zde si musíte vybrat možnost „Asistent a vstup hlasu“.

Otevření „Assistant and Voice vstup“ uvidíte v telefonu seznam nainstalovaných hlasových asistentů.

Chcete.li vypnout asistenta Google a také všechny ostatní hlasové asistenty, musíte si vybrat možnost „Ne“.

Jak deaktivovat asistenta Google na telefonech Samsung?

Ve výchozím nastavení Samsung je ve výchozím nastavení nainstalován hlasový asistent od společnosti Google, takže jej můžete vypnout pomocí výchozích aplikací. To je nutné:

 • Otevřete nastavení mobilního zařízení.
 • Vyberte část „Aplikace“.
 • Klikněte na tlačítko ve formě tří bodů a vyberte položku „Výchozí aplikace“.
 • Najděte „Asistent zařízení“.
 • Vyberte „ne“ odmítnout aktivovat asistenta.

Změny v interakci

Postup manipulace pro odpojení

Pokud jde o otázku, jak odstranit vokální doprovod na Androidu, měli byste prokázat nejlehčí sekvenci akcí:

 • Dvojité klikněte, otevřete plochu;
 • Najděte aplikaci Standard Settings a vyberte pomocí dvou lisů;
 • Po zadržení několika prstů na displeji byste měli jít dolů seznamem do bodu „systému“;
 • Přejděte do pododdílu zvláštních schopností a najděte v ní komponentu s názvem „Služba“;
 • Přejděte na parametr Talkback, po kterém se zobrazí určitý popis funkce a páka aktivity poblíž pravého horního okraje;
 • Pomocí dvojitého stisknutí přepněte páku směrem k odpojení a zastavte možnosti možnosti.

Jak nahradit asistenta Google

Pokud je standardní hlasový asistent z Googlu unavený, může jej majitel mobilního zařízení nahradit dalším populárním asistentem.

Cortana

Hlavním rysem prezentovaného hlasového asistenta je, že asistent může studovat na příkazech uživatele, aby si přizpůsobil svou vlastní práci. Majitel zařízení může představit otázky i týmy a promluvit si s hlasovým asistentem a říká tým „Hej, Cortana!““.

Amazon Alexa

Toto je další asistent, kterého může uživatel spravovat pomocí hlasu. Alex je schopen uspořádat a zjednodušit život majiteli mobilního zařízení. Směrnice jsou k dispozici v aplikaci pro obrovské množství funkcí inteligentního domu, včetně lamp, přepínačů, televizorů atd. Kromě toho se s pomocí prezentovaného asistenta můžete naučit počasí, novinky, zahrnovat hudbu do týmu Voice.

Apple představil tohoto asistenta, který může být aktivován hlasem v roce 2011. Od té doby se funkčnost Siri pouze rozšířila. Dnes může Siri odpovědět na otázky uživatelů, ukázat zprávy, připomínat důležité události, nainstalovat budíky, volat milované a mnoho dalšího.

vypnout, hlasový, asistent, android

Důležité! Stojí za zmínku, že tento hlasový asistent je automaticky nainstalován ve všech zařízeních na operačním systému Apple.

Odstranění aktualizací asistenta

Další možností, jak se zbavit asistenta Google, je vrátit se do předchozí verze Google, kde nebyl asistent. To lze provést odstraněním aktualizací pro aplikaci Google.

 • Přejděte do nastavení.
 • Vyberte „Aplikace“.
 • Najděte aplikaci Google a klikněte na ni.
 • Najděte tříbodovou nabídku umístěnou v pravém horním rohu.
 • Vyberte možnost „Odstranit aktualizace“.

Mějte na paměti, že pokud se rozhodnete tuto metodu použít, mohou také zmizet jiná vylepšení a již k nim nebude přístup.

vypnout, hlasový, asistent, android

Umístění

Chcete.li aktivovat asistenta z Googlu ve všech příslušných mobilních zařízeních na základě platformy Android, je poskytnut příkaz „OK, Google“.

Většina majitelů chytrých telefonů zaznamenává výkon virtuálního asistenta zcela zbytečných možností, které mohou způsobit nepohodlí nebo podráždění. Například při odstraňování blokování smartphonu zobrazíte asistenta asistenta, takže před použitím musíte nejprve zavřít okno asistenta.

Funkce je neobydlená v okamžiku, kdy je zařízení umístěno v kapse nebo tašce, zatímco chytí konverzaci a porozumění namísto žádosti, rozptyluje zbytečné okamžiky. Proto se objeví logická potřeba odpojení takových schopností mobilního operačního systému. V praxi musíte uvést dostupné metody pro jednoduchou deaktivaci asistenta.

Jak znovu zapnout hlasové vyhledávání

Mnoho majitelů mobilních telefonů se bojí, že deaktivací práce virtuálního asistenta už nebudou moci používat svůj vlastní hlas k práci na svých zařízeních. Takové obavy jsou však neopodstatněné. Je.li to žádoucí nebo potřeba znovu aktivovat provoz služby OR, Google, můžete snadno během několika minut snadno.

Protože možnost hlasových příkazů funguje pouze v aplikaci Google Now, je třeba ji otevřít a nastavit. Poté bude možné spravovat všechny funkce a programy zařízení.

 • Po spuštění užitečnosti v okně, které se objeví, stiskněte tlačítko Otevřít nabídku.
 • V seznamu vyberte část „Nastavení“ a zadejte ji (je důležité, aby se nemělo zaměnit s možností „Konfigurace“!).
 • Na nové stránce budete muset otevřít sekci „Voice Search“ a poté rozdělit „Uznání O’Kay Google“.
 • V nastavení objeveného hlasového ovládání bude nutné povolit možnost „Všechny aplikace“.
 • Systém dále nabídne třikrát vyslovit frázi „O’Kay Google“. Je důležité vyslovovat slova jasně a samostatně. Tato akce je nezbytná, aby systém mohl lépe rozpoznat hlas.

Po ukončení provedení na obrazovce se po dokončení nastavení objeví oznámení. Od této chvíle bude možné využít schopnosti hlasového ovládání v plném rozsahu.

Funkce hlasového ovládání na Androidu může být omezena nebo zcela odpojena. K provedení takových akcí poskytl vývojář několik možností. Pokud jasně dodržujete pokyny a postupně splňujete všechny své položky, lze se vyhnout problémům.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS