Jak vypnout iTunes na placených odběrech pro iPhone

Jak zrušit odběr iPhonu, pokud není k dispozici ikona pro zrušení odběru

Odběry v mobilních zařízeních jsou přiřazeny k Apple ID uživatele. Zakoupené služby lze používat na jakémkoli zařízení. Jak se ale můžete odhlásit z odběru na iPhonu, když v nastavení není žádná ikona pro odhlášení? V naší recenzi.

Postupujme podle standardních pokynů pro odhlášení odběru ze zařízení Apple. Možná je to užitečné pro ty, kteří nemohou. Proces odhlášení se může lišit pouze u různých verzí iOS. Obecně existuje jeden pokyn.

Zahrnuje otevření nastavení účtu. Kde je třeba najít požadovaný oddíl:

Téměř všechny předplatné iPhonu se řídí stejným principem, i když není k dispozici ikona pro zrušení. I když automatickou platbu deaktivujete, bude platit až do konce platebního období. Během této doby lze využívat předplacené služby. V okně předplatného je také uvedeno datum, do kterého bude předplatné trvat. Své rozhodnutí můžete zrušit tak, že se vrátíte do nastavení a prodloužíte splatnost služeb, které jste dříve zaplatili.

Jak zrušit předplatné iOS, které ti strhává peníze z karty

Během konference WWDC 2017 generální ředitel společnosti Apple Tim Cook prozradil, že společnost za rok vyplatila vývojářům aplikací celkem 70 miliard dolarů. Jeden z nich, Johnny Lin, byl zvědavý, odkud se vzala tak obrovská částka.

Tento obrovský skok mě překvapil, protože jsem si nevšiml, že bychom s přáteli v posledním roce utráceli více peněz za aplikace. Odkud tento příjem pochází? Otevřel jsem App Store, abych si prohlédl nejprodávanější aplikace.

Johnny Lin, vývojář mobilních aplikací

Lin se podíval na nejlukrativnější aplikace v digitálním obchodě a zjistil, že některé jsou poněkud podezřelé. Patří mezi ně odběry, které si uživatelé nevědomky nastaví při instalaci aplikace. Například jedna služba VPN účtovala člověku asi 125 dolarů týdně.

Proto je velmi užitečné pravidelně kontrolovat své odběry.

Jak zkontrolovat odběry

Chcete-li zjistit, které aplikace vysávají peníze z vaší karty, přejděte nejprve do nastavení iPhonu nebo iPadu. Na kartě „iTunes Store a App Store“ najděte tlačítko Apple ID, klikněte na něj a vyberte možnost „Zobrazit Apple ID“.

V dolní části stránky s nastavením účtu se nachází část Odběry. Můžete najít informace o všech aktivních předplatných a o tom, kdy vyprší jejich platnost a kdy budou obnoveny.

Kliknutím na konkrétní předplatné změníte jeho délku nebo ho úplně zrušíte. Všechny výhody budete moci využívat až do vypršení jeho platnosti.

Předplatné můžete spravovat i z Macu. Přejděte do iTunes a na kartě „Účet“ na liště nabídek vyberte možnost „Zobrazit můj účet“. Otevře se stránka s informacemi o účtu. Pokud na domovské stránce Mac App Store kliknete na „Účet“, zobrazí se stejná stránka.

Zde můžete provádět úpravy plateb a předplatného. Pokud spravujete rodinné předplatné, nemůžete spravovat předplatné jiných osob. To mohou dělat pouze majitelé účtů.

Zrušení předplatného v zařízení se systémem Android

Pokud používáte aplikaci Apple Music pro Android, můžete předplatné zrušit přímo ze zařízení se systémem Android. Spusťte aplikaci a klikněte na tlačítko se třemi tečkami v pravém horním rohu obrazovky.

Zobrazí se obrazovka s nastavením vašeho účtu. Zde byste měli přejít na „Spravovat předplatné“.

Zobrazí se informace o vašem předplatném a seznam všech dostupných předplatných.

V dolní části obrazovky se nachází tlačítko „Odhlásit“, které můžete použít k odhlášení odběru služby Apple Music.

Deaktivace placené aplikace prostřednictvím iTunes

Pokud máte v počítači nainstalované iTunes, můžete se pomocí nich odhlásit z placené aplikace. Spusťte iTunes, otevřete nabídku Účet a přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla Apple ID. Pokud jste již přihlášeni k iTunes, můžete tento krok přeskočit.

Po přihlášení byste měli znovu otevřít nabídku „Účet“ a přejít na „Zobrazit“.

Otevře se stránka s údaji o vašem účtu. Zde si můžete zobrazit informace o svém Apple ID a historii nákupů a předplatného.

Chcete-li se z odběru odhlásit, musíte přejít dolů do bloku „Nastavení“. Zde uvidíte položku „Předplatné“ a tlačítko „Spravovat“.

Kliknutím na tlačítko „Spravovat“ se otevře stránka s informacemi o vašich odběrech. Zde můžete povolit nebo zakázat zasílání účtenek a zobrazit seznam všech nákupů. Najděte aplikaci, u které chcete zakázat odběr, a klikněte na tlačítko „Upravit“.

Tím se dostanete na stránku vybraného předplatného. Chcete-li ji zrušit, jednoduše klikněte na tlačítko „Zrušit“ v dolní části obrazovky a potvrďte své rozhodnutí.

Odhlášením aplikace zůstanou všechny její placené funkce dostupné až do konce předplaceného období. Aplikace se již nebude účtovat a přejde do bezplatného režimu.

Zrušení předplatného App Store nebo News na Apple TV

Je snadné přehlédnout poplatek 149 za měsíc na vašem účtu, takže nezapomeňte zkontrolovat své předplatné a zrušit zbytečné. Nyní víte, jak se odhlásit z iTunes na iPhonu a dalších zařízeních.

Jak zrušit předplatné App Store

Budete k tomu potřebovat počítač se systémem Windows.

◉ Nainstalujte nástroj a přihlaste se ke svému Apple ID.

◉ Přejít na účet. Zobrazit

itunes, odběrech, iphone

◉ Najděte položku Předplatné a stiskněte tlačítko Spravovat.

itunes, odběrech, iphone

Stiskněte tlačítko Upravit vedle aktivního odběru a vyberte možnost Odhlásit odběr.

Pokud se vám z nějakého důvodu nedaří zrušit předplatné některým z výše uvedených způsobů, obraťte se na podporu společnosti Apple.

itunes, odběrech, iphone

Zobrazení aktivních odběrů v iPhonu

Chcete-li zobrazit všechny aktivní odběry služeb Apple nebo nákupy v aplikacích, přejděte do Nastavení. Apple ID. Odběry. Podobná nabídka je k dispozici v aplikaci App Store v části Účet. Předplatné.

Zde můžete vidět aktivní předplatné s datem a částkou příštího výběru a také nedávno dokončená předplatná, která lze na přání prodloužit.

Cupertinians umožňují zahrnout oznámení o prodloužení předplatného ve formě e-mailové účtenky, ale přijdou až po zaplacení za další výplatní období.

Není možné předem zjistit, zda vám bude účtováno další předplatné. Kromě toho se na iPhonu nezobrazí odběry, které nebyly provedeny prostřednictvím aplikací nainstalovaných v zařízení.

Pokud máte například předplatné služby YouTube Premium, Netflix nebo Yandex.Hudba prostřednictvím prohlížeče na webových stránkách služby. Což je výhodnější, protože zaplatíte méně za poplatek App Store. Sledovat tyto odběry je ještě těžší.

Proč iTunes vybírá peníze

Téměř všechny tyto aplikace byly buď kalkulačky, skenery QR kódů nebo editory fotografií, které jsou zaručeně populární. Ačkoli měli deklarované schopnosti, cena předplatného byla zjevně předražená. Vývojáři zpravidla požadovali od uživatelů 30 až 100 dolarů měsíčně, s čímž uživatelé souhlasili, aniž by cítili nějaké triky. Mnoho lidí si tak možná celé měsíce nevšimlo, že se jim z karty strhávají poplatky za předplatné, které ve skutečnosti nepotřebují.

Ano, v systému iOS je spousta bezpečnostních mechanismů, které mají uživatele chránit. Nejenže se žádná aplikace App Store nemůže přihlásit k odběru bez vědomí uživatele, ale protože všechny platby probíhají přes iTunes, vždy vyžadují biometrické ověření. To znamená, že všechny neoprávněné úpisy, o nichž poškození tvrdí, byly ve skutečnosti zcela sankcionovány. Další věc je, že většina z nich se prostě nepodívala na to, co schvaluje, ale jednoduše přiložila prst na snímač nebo potvrdila platbu obličejem.

Nenechte se zmást. Utrácejte peníze moudře

Průměr za týden. Za stejné peníze můžete získat plně neomezený mobilní internet na celý měsíc.

A na internetu si můžete najít jakýkoli horoskop, jen kdybyste chtěli.

Nenechte se zmást, kontrolujte své výdaje a správně spořte.

Přidat do záložek

| Denial of responsibility | Contacts |RSS