Jak vypnout SMS v telefonu

Jak spravovat oznámení v systému Android

Zde se dozvíte, jak odfiltrovat informační šum a nepřijít o nic důležitého v zařízení se systémem Android.

Neustálá oznámení na smartphonu vám ztěžují soustředění na práci nebo relaxaci u oblíbeného televizního pořadu? Pronásledují vás upozornění na sociálních sítích, reklama, nechtěné zprávy? Několik jednoduchých nastavení vám pomůže převzít kontrolu nad tímto infoproudem, takže celý svět může čekat. Řekněte nám, jak spravovat oznámení v telefonu nebo tabletu se systémem Android.

Jak ručně zablokovat číslo

Chcete-li číslo zablokovat ručně, musíte přejít do nastavení černé listiny. Můžete to provést ze zpráv:

  • Otevřete aplikaci, kterou používáte k přijímání zpráv;
  • Stisknutím tří teček přejděte do nabídky nastavení;
  • Zde najdete blokovaná čísla.

Ne všechny telefony a tablety se systémem Android mají tuto funkci. V dřívější verzi softwaru bylo možné čísla odstraňovat a přidávat pouze voláním nebo zasláním SMS. Nyní je k dispozici rozšířená verze černé listiny s blokovanými čísly.

Pokud v aplikaci nemáte černou listinu, můžete přejít na kartu kontaktů a najít ji tam:

Zobrazí se zde všechna aktuální čísla na černé listině a samostatný řádek pro přidání účastníka. Kliknutím na tlačítko „Přidat číslo“ se zobrazí nabídka, ve které můžete přidat libovolné číslo na černou listinu.

Megafon

Existují dva způsoby, jak zjistit cenu SMS na krátké číslo pro předplatitele společnosti Megafon:

    Vytočení příkazu USSD 107 krátké číslo#. V odpovědi obdržíte informace o ceně služeb poskytovatele obsahu. Pokud máte k číslu přiřazeno několik služeb (tj. můžete na číslo posílat SMS, MMS nebo hlasové volání či požadavek USSD), obdržíte pro každou službu samostatný výkaz nákladů.

Odeslání tokenu na krátké číslo, o které máte zájem. Poznámka. SMS nesmí obsahovat nic jiného než symbol ! V odpovědní zprávě budou uvedeny náklady na odeslání SMS na toto číslo.

Chcete-li deaktivovat všechny placené služby, zavolejte z mobilního telefonu na číslo 0500

„Odmítnout z „Trybuy““ (zakázat připojení bezplatných služeb, které se pak stanou zpoplatněnými)

Případně můžete vytočit příkaz USSD 526# nebo zavolat na číslo0500914 a spravovat službu „Odmítnutí placených služeb“. Volání na tato čísla jsou bezplatná.

Službu „Zastavení obsahu“ lze aktivovat z telefonu vytočením čísla 105 801# nebo aktivací systému „Průvodce službou“. Služba je bezplatná.

Černá listina“ programů

Dalším způsobem, jak se vypořádat s nechtěnými SMS, mohou být telefonní aplikace. Existují speciální programy, které nepovolí odesílání nechtěných zpráv do telefonu. A takových aplikací je na trhu celá řada. Vyberte si ten, který se vám líbí. Představujeme dvojici pro systém Android.

Uživatelé iPhonu to však mají těžší. K takovým aplikacím nelze přistupovat přes AppStore. Můžete si však vytvořit kontakt s názvem Spam, např. Zakázat oznámení pro tento kontakt a přidat k němu čísla spammerů.

Tato metoda však vůbec nefunguje, pokud pole „číslo odesílatele“ neobsahuje čísla, ale jméno. Program jednoduše nebude schopen číslo identifikovat a přidat ho na černou listinu.

Vypnutí oznámení SMS na pobočce banky

Tato metoda je pravděpodobně nejracionálnější a nejsložitější. Budete muset jít do banky a vystát si frontu. Vhodné spíše pro ty, kteří se v mobilních službách/aplikacích příliš neorientují a potřebují pomoc odborníka.

Nezapomeňte si s sebou při návštěvě banky vzít všechny potřebné doklady: cestovní pas, samotnou kartu a doklady ke kartě.

Operátor vás požádá o vyplnění žádosti s mnoha poli. Je toho ale víc. Téměř jistě vás bude manažer horlivě přesvědčovat, abyste službu neodpojovali. Budete muset strávit nějaký čas a být velmi tvrdohlaví. Pokud jste připraveni službu deaktivovat a nepotřebujete ji, nepodléhejte přesvědčování.

Po všech zkouškách vám bude sděleno datum přezkoumání žádosti a bude vám sděleno, kdy bude služba SMS oznámení odpojena. Bohužel to nepůjde tak rychle jako u výše uvedených možností. Nezapomeňte si poznamenat kontaktní číslo zákaznického servisu a zavolejte, pokud služba nebude včas deaktivována. Obvykle trvá zpracování vaší žádosti 5 pracovních dnů. Pokud uplynul týden, ale nic se nezměnilo, neváhejte zavolat a zeptat se.

Dalším klasickým způsobem deaktivace upozornění SMS je telefonický rozhovor s vedoucím kontaktního centra. Nebudete muset stát ve frontě, ale nebude snadné se k němu dostat.

Vytočte telefonní číslo podpory uvedené na kartě. Samozřejmě vám odpoví záznamník. Chcete-li se spojit s operátorem, vytočte na telefonu 0 a vyčkejte na spojení. Po spojení s operátorem se představte a řekněte, co chcete dělat. Budete dotázáni na údaje o pasu, údaje o kartě a řadu dalších otázek. Poté, co bude vaší žádosti vyhověno, budete informováni o datu deaktivace SMS, která vás bude informovat.

Jak zablokovat zasílání SMS zpráv v telefonu

Obtěžují vás reklamní sdělení od montážních firem plastových oken, úvěrových institucí, developerů a dalších inzerentů? V tomto případě nemá provozovatel MTS žádný vztah k obdrženým reklamním a informačním materiálům. rozesílání provádějí společnosti třetích stran. Jak se zbavit obtěžujícího spamu?

Za tímto účelem byste měli použít službu odhlášení SMS poskytovanou operátorem MTS. Jak se skákání provádí? Jak víme, reklama často vychází z krátkých čísel a alfa čísel (tato čísla se skládají z latinských písmen). Příjem zpráv z těchto čísel můžeme zablokovat pomocí sady příkazů SMS na speciální číslo služby 4424. Zde je seznam příkazů:

  • SMS s textem „vypnuté číslo“. aktivace blokování;
  • SMS s textem „opnumber“. deaktivace blokování;
  • SMS s textem „checknumber“. kontrola stavu blokování;
  • SMS s textem „seznam“. žádost o seznam blokovaných čísel;
  • SMS s textem „clear“. úplné vymazání seznamu blokovaných čísel.

Tato služba má dva důležité rozdíly oproti černé listině:

Jedná se tedy o vynikající nástroj v boji proti reklamním zásilkám na MTS. Blokování je k dispozici předplatitelům všech tarifních plánů a všechny příkazy SMS jsou zasílány zcela zdarma. Maximální počet blokovaných čísel. 300. Tento limit však můžete zvýšit, pokud se obrátíte na zákaznický servis společnosti MTS. Doba zpracování příkazů SMS je 24 hodin. Pokud jde o správu přes „Můj účet“, neexistuje, můžete si pouze zobrazit seznam blokovaných čísel.

Text v příkazech SMS se musí zadávat bez uvozovek. Zasílání textových zpráv na číslo služby 4424 není zpoplatněno.

Jak zakázat informační SMS od společnosti Beeline

Textové zprávy od operátora, které obsahují informace o nových tarifech nebo službách, lze zablokovat vytočením čísla 06740431. Automatický odpovídač vás upozorní, pokud je žádost přijata, a poté bude deaktivována.

Při kontrole zůstatku pomocí USSD s požadavkem 102# se na obrazovce zobrazí oznámení s informacemi o tom. Obvykle obsahuje reklamu společnosti Beeline na konci zprávy, po informacích o stavu účtu a zůstatcích balíčků. Tento doplněk lze odstranit na telefonním čísle 067405541.

Reklamy se systémovými zprávami se odstraňují po zavolání na číslo 067401231.

Jak se odhlásit z odběru upozornění na webu

Stává se, že prohlížeče poskytují majiteli telefonu skutečně užitečná oznámení. Například o spotřebě dopravy. Zároveň však člověk dostává zbytečná oznámení z webových stránek. A objevují se nejen v režimu spánku spolu s vyzváněcím tónem, ale také při používání samotného prohlížeče.

vypnout, telefonu

To vše má negativní dopad na celkový zážitek z interakce se zařízením. Jediným správným řešením je tedy deaktivace oznámení webu. Podobná možnost je k dispozici v jakémkoli prohlížeči od Google Chrome po UC Browser. Stačí, když se dobře podíváte do nastavení aplikace.

Bez ohledu na to, který prohlížeč používáte, se vám budou hodit pokyny pro Google Chrome, protože ostatní podobné aplikace blokují oznámení podobným způsobem:

vypnout, telefonu

Upozornění z vybraného zdroje již nebudou přijímána. Současně budou moci všechny ostatní weby zasílat oznámení. Ale nebojte se, je na uživateli, aby si vybral, která oznámení z webu chce aktivovat. To se obvykle stává, když zdroj navštívíte poprvé.

Proto je vhodné věnovat pozornost všem informacím, které se objeví na obrazovce. Jediný špatný dotyk může způsobit, že budete trpět neustálými vyskakovacími upozorněními, která jen ruší vaše každodenní činnosti.

Jak vypnout vyskakovací oznámení v prohlížeči Android

Prohlížeče nainstalované ve smartphonu také často vyžadují pozornost. Zasílají také oznámení o své práci a o akcích webových stránek, na které se můžete náhodně přihlásit. To je vyjádřeno kruhem v pravém horním rohu ikony programu (např. Google Chrome, Yandex).Prohlížeč nebo Opera). Tato oznámení můžete zakázat pomocí standardního algoritmu:

Pro ty, kteří si dávají velký pozor na informace, které dostávají, a nechtějí je s nikým sdílet, existuje úkol, jak odstranit oznámení ze zamčené obrazovky. Pokud tato možnost není nakonfigurována, můžete příchozí informace zobrazit prostřednictvím vyskakovacího okna i bez znalosti hesla nebo přístupového kódu. Abyste tomu zabránili, musíte také přejít do Nastavení a provést několik operací k deaktivaci služby.

V závislosti na datu vydání zařízení mohou být k dispozici flexibilnější nastavení. Zobrazí se zejména titulky, ale ne smysluplné informace. Někdy je to velmi výhodné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS