Jak vyrobit iPhone pro dítě

Jak vytvořit dětské Apple ID nebo jak zaregistrovat dětský účet u společnosti Apple

S rodinným přístupem, který byl poprvé představen v iOS 8, můžete sdílet aplikace, hudbu, soubory a prostor na iCloudu, zeměpisnou polohu a dokonce utrácet peníze jednou bankovní kartou ve skupině až šesti osob. Do rodiny můžete přidat také děti a kontrolovat jejich nákupy. K tomu je třeba vytvořit dětské Apple ID, což provedeme v tomto návodu.

Jak nastavit omezení (blokování) jednotlivých aplikací v zařízeních iPhone a iPad

Čas u obrazovky můžete přidat ke sledování a monitorování používání miniaplikací svými dětmi z nastavení Rodinného přístupu v účtu iCloud (samozřejmě za předpokladu, že dítě používá samostatné zařízení, které do Rodinného přístupu přidal rodič).

Funkci „Čas u obrazovky“ můžete aktivovat také přímo na jakémkoli jiném sdíleném rodinném zařízení, například iPadu, aniž byste museli vytvářet Rodinný přístup.

V obou případech nemusí dítě znát přihlašovací údaje rodiče k Apple ID.

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do sekce „Čas u obrazovky“.

Na další obrazovce vyberte možnost „Povolit čas u obrazovky“.

Po této akci se na obrazovce zobrazí zpráva s popisem funkce: „Čas u obrazovky“. Získejte týdenní zprávy s přesnými informacemi o čase stráveném na obrazovce a nastavte časové limity pro činnosti, které chcete spravovat.“““.

Na další stránce klepněte na tlačítko „Toto je iPhone (iPad) mého dítěte“.

Dalším krokem je nastavení doby klidu, kdy budou blokovány všechny aplikace kromě těch nejdůležitějších, např. Telefon, Zprávy atd.д. (Rodič samozřejmě bude moci kdykoli použít jakoukoli aplikaci, stačí zadat kód.).

Během této doby lze stále používat hovory, zprávy a další povolené aplikace, vše ostatní, včetně oznámení, bude vypnuto. Vedle blokovaných aplikací se zobrazí ikona přesýpacích hodin.

Chcete-li přejít na další obrazovku, zadejte dobu odpočinku a stisknutím tlačítka „V klidu“ uložte změny. Pokud si nejste jisti, jaký čas nastavit, můžete také vybrat možnost „Ne teď“.

Poté budete přesměrováni na stránku s nastavením limitů aplikace. Vyberte kategorie, pro které chcete nastavit limity, například „Všechny aplikace“, „Hry„, „Sociální sítě“ nebo jiné.

Po výběru kategorií aplikací, pro které chcete nastavit limit, klikněte na tlačítko „Nastavit“ vedle položky „Časový limit“ a zadejte dobu limitu, po kterou budou aplikace blokovány až do dalšího dne.

Po dokončení klikněte na „Nastavit programový limit“, nebo pokud si nejste jisti, vyberte „Ne nyní“.

Nakonec se zobrazí karta „Obsah a ochrana osobních údajů“. Zde můžeš nastavit omezení explicitního obsahu nebo obsahu pro dospělé v iTunes, App Store, Apple Music nebo na webových stránkách a požádat o povolení změnit nastavení ochrany osobních údajů.

Vytvoření čtyřmístného rodičovského hesla. Pokud chcete prodloužit dobu používání aplikace nebo změnit nastavení „času na obrazovce“. K přiřazení hesla použijte číselnou klávesnici. Zadejte ji znovu.

Po provedení výše uvedených kroků se zobrazí závěrečná obrazovka s nastavením času obrazovky pro zařízení vašeho dítěte.

Na této stránce můžete také změnit svůj přístupový kód času u obrazovky nebo jej zcela zakázat.

Vytvoření Apple ID

Abyste mohli používat všechny služby společnosti Apple, musíte si vytvořit vlastní Apple ID. Apple ID je v podstatě soubor e-mailových adres, které používáte ke stahování aplikací z App Storu, přístupu ke cloudové službě iCloud a dalším funkcím.п.

Na našich webových stránkách najdete podrobné pokyny k vytvoření Apple ID bez zadávání údajů o kreditní kartě (odkaz níže). Vytvořte ji nyní a přejděte k dalšímu kroku.

ZAPAMATUJTE si své uživatelské jméno, heslo, odpovědi na bezpečnostní otázky, datum narození a záložní e-mail, který zadáte při registraci.

iphone, dítě

Pokud máte špatnou paměť, pořiďte si zápisník a vše si zapište! Zaručuji vám, že bez těchto údajů by se váš iPhone mohl jednoho dne stát dýní nebo cihlou.

Nikdy také nikomu nesvěřujte své Apple ID ani na iPhonu nezadávejte cizí účet Apple ID (iCloud).

Kolikrát mě oslovily dívky se slzami v očích a se slovy “ použila jsem účet své kamarádky a teď nejsme kamarádky a ona mi zablokovala telefon a změnila heslo ach, to je běda. „. Víte, co mám na mysli.

Omezení komunikace

Pomocí funkce Čas u obrazovky můžete nastavit omezení komunikace, která se vztahují na aplikaci Telefon, kontakty na iCloudu, FaceTime a aplikaci Zprávy. Vždy budou k dispozici čísla tísňového volání.

Přejděte na „Nastavení“ „Čas u obrazovky“ „Omezení komunikace“.

Zvolte možnost „Probíhající čas obrazovky“ a poté „Pouze s kontakty“, „S kontakty a skupinami s alespoň jedním kontaktem“ nebo „Se všemi“.

Můžete také nastavit limity pro funkci „V klidu“ a zakázat úpravu kolíků.

Co dalšího můžete na iPhonu svého dítěte zamknout

Dobře, aplikace jsme vyřešili. To ale není vše, co můžete s časem u obrazovky dělat.

V části Obsah a soukromí můžete zakázat přístup k následujícím funkcím iPhone

Můžete také nastavit funkci Omezení obsahu, která zabrání vašemu dítěti surfovat na pornografických stránkách.

Zde je popsáno, jak to funguje? Je to velmi jednoduché! Používání aplikace, která nedosahuje nastaveného limitu, bude omezeno a následně se zobrazí oznámení.

Používání můžete prodloužit pouze v případě, že máte číselný kód (který jste sami zadali dříve).

To je vše! Vy ani vaše dítě už nikdy nebudete snít o strašácích z Minecraftu. V dnešním světě tráví děti méně času s knihou a jen pro živou interakci s vrstevníky.

Často vidím děti, které sedí vedle sebe, ale každé má svůj vlastní gadget. Nemyslím si, že je to správné.

Jak sledovat zprávy na iPhonu nebo iPadu dítěte

Děti by samozřejmě měly mít své soukromí, ale přesto je lepší mít jejich aktivity pod dohledem. To lze provést několika způsoby. Můžete použít rodičovskou kontrolu, nastavit omezení času stráveného u obrazovky nebo jen čas od času zkontrolovat jejich smartphone. Existují také placené aplikace pro sledování zpráv, sledování polohy atd.

Existují také dva bezplatné způsoby, jak sledovat zprávy v iPhonu vašeho dítěte. Fungují pouze se zprávami SMS, ale ne se zprávami instant messenger.

Guide-Access, neboli jak nastavit čas (časovač) na iPhonu nebo iPadu vašeho dítěte

Otevřete v zařízení aplikaci Nastavení a přejděte do části Obecné. Univerzální přístup. Přístup k průvodci;

Povolte klávesové zkratky, které vám umožní rychle aktivovat funkci Guide-Access v jakékoli aplikaci trojitým klepnutím na tlačítko Domů;

Můžete také aktivovat snímač Touch ID pro ukončení přístupu a nastavit zvuk připomenutí ukončení relace.

Spusťte aplikaci, například YouTube, a vyvolejte hledaný režim pomocí metody uvedené v předchozím bodě;

V levém dolním rohu obrazovky najdete tlačítko Nastavení, kde můžete nastavit dobu používání zařízení. Upozorňujeme, že pokud displej miniaplikace zhasne, časovač přestane odpočítávat;

Nastavení navíc umožňují zakázat nebo povolit používání hardwarových tlačítek a klávesnice;

Po nastavení všech údajů stiskněte tlačítko „Start“ v pravém horním rohu obrazovky.

Časovač se poté okamžitě spustí (časovač se sám na několik sekund zobrazí a poté zmizí).

Pro deaktivaci přístupu k průvodci je třeba zadat heslo. Alternativně lze k odemykání zařízení použít Touch ID (rodičovský otisk prstu), a to po přednastavení nastavení.

Režim si automaticky pamatuje nastavené úlohy pro jednotlivé programy. Za předpokladu, že jsme již nastavili přístup Guide-Access s řadou nastavení pro použití YouTube, pak při příštím spuštění nástroje můžete trojitým klepnutím na klávesu Domů aktivovat režim.

Vytvoření Apple ID pro dítě

I dítě potřebuje vlastní Apple ID, představte si? ID se hodí pro nastavení rodinného přístupu. Děti do 13 let dostanou speciální „dětské“ Apple ID. Není potřeba žádná karta. Dítě bude moci „požádat o koupi“ aplikace, která se mu líbí. Nejjednodušší způsob, jak si takové Apple ID vytvořit, je přímo přes iPhone:

Nastavení dětského a rodinného účtu na iPhonu a iPadu

Pokud je vašemu dítěti méně než 13 let a máte vlastní zařízení se systémem iOS (další podmínkou je mít v nastavení iPhonu kreditní kartu, která potvrzuje, že jste dospělí), můžete povolit rodinný přístup a nastavit dětský účet (Apple ID dítěte), který vám poskytne následující možnosti:

 • vzdáleně (z vlastního zařízení) konfigurovat výše uvedená omezení z vlastního zařízení.
 • vzdálený přehled o tom, které stránky dítě navštěvuje, které aplikace používá a jak dlouho.
 • Pomocí funkce „Najít iPhone“ povolte pro zařízení svého dítěte režim pohřešování z účtu Apple ID.
 • Zobrazení zeměpisné polohy všech členů rodiny v aplikaci Najít přátele.
 • Vaše dítě bude moci požádat o povolení používat aplikace, pokud vypršela doba jejich používání, a vzdáleně požádat o zakoupení jakéhokoli obsahu z App Store nebo iTunes.
 • S nastaveným rodinným přístupem mohou přístup ke službě Apple Music využívat všichni členové rodiny, i když za službu platí jen jeden z nich (cena je však o něco vyšší než při jednorázovém použití).

Vytvoření Apple ID pro dítě zahrnuje následující kroky:

 • Přejděte do Nastavení, klepněte na své Apple ID v horní části a klepněte na „Rodinný přístup“ (nebo iCloud. Rodina).
 • Povolte rodinný přístup, pokud ještě není povolen, a po jednoduchém nastavení klikněte na „Přidat člena rodiny“.
 • Klikněte na tlačítko „Vytvořit záznam dítěte“ (pokud chcete, můžete do rodiny přidat dospělého, ale nebudete pro něj moci nastavit omezení).
 • Projděte všemi kroky k vytvoření dětského účtu (uveďte věk, přijměte smlouvu, zadejte CVV kód své kreditní karty, zadejte jméno, příjmení a požadované Apple ID dítěte, položte ověřovací otázky pro obnovení účtu).
 • Na stránce nastavení rodinného přístupu v části „Obecné funkce“ můžete povolit nebo zakázat jednotlivé funkce. Pro účely rodičovské kontroly doporučuji mít povolenou funkci „Čas u obrazovky“ a „Přenos zeměpisné polohy“.
 • Po dokončení nastavení se pomocí vytvořeného Apple ID přihlaste k iPhonu nebo iPadu svého dítěte.

Pokud nyní v telefonu nebo tabletu přejdete do nabídky „Nastavení“. „Čas u obrazovky“, zobrazí se nejen možnosti nastavení omezení pro aktuální zařízení, ale také jméno vašeho dítěte, po jehož kliknutí můžete nastavit rodičovskou kontrolu a zobrazit informace o době, po kterou vaše dítě používá iPhone/iPad.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS