Jak vysílat z počítače do televizoru LG

Dnes budeme duplikovat obrazovku počítače přes Wi-Fi do televizoru

Dobré odpoledne, milí předplatitelé a čtenáři! Lidé se často ptají, zda mohou používat televizor jako monitor pro počítač. Taková možnost existuje. Můžete k tomu použít kabelové připojení nebo můžete obrazovku počítače duplikovat na televizor prostřednictvím Wi-Fi. Já, Rostislav, doporučuji si článek pozorně a úplně přečíst, abyste tento problém plně vyřešili.

Spotřebitelé nejčastěji používají televizi ke sledování filmů z počítače. Mnoho lidí chce tuto akci provádět bez drátů, protože není vždy vhodné je vytáhnout přes byt, kromě toho prodloužení drátů začne klesat kvalita obrazu a nikdo to nechce. Je tedy zcela logické, že je možné nastavit bezdrátové internetové vysílání. Důležitou podmínkou je, že televizor musí mít zabudovaný bezdrátový modul, konkrétně adaptér Wi-Fi. Lze jej také použít k vysílání přes směrovač.

Poměrně běžným způsobem, jak sledovat video na televizoru prostřednictvím počítače, je propojení obou zařízení do sítě. V tomto případě se nejedná o živé vysílání, ale o přístup z televizoru do síťových složek obsahujících data.

 • Televizor a počítač musí být připojeny ke stejnému směrovači.
 • V počítači v části „Ovládací panely“ nastavíte sdílený server. Ve Windows 10 například přejděte na. „ovládací panely“. „síť a internet“. „domovská skupina“. Zde musí uživatel vybrat, ke kterým datům mohou zařízení v síti přistupovat. Lze vybrat pouze video nebo fotografii.
 • Nyní je nutné získat přístup ke složce v počítači prostřednictvím nabídky TV, abyste mohli přijmout soubory a začít je procházet. Připojení ke složce je pro každý televizor jiné. V případě televizoru Sony je třeba stisknout tlačítko „home“ na dálkovém ovladači a poté vybrat typ obsahu.

Další možností, jak spustit přehrávání videa na televizoru, je spustit streamování z počítače. Měli byste nastavit připojení DNLA pomocí výše popsaného algoritmu. Poté uživatel vybere požadovaný videoklip v počítači a otevře kontextovou nabídku, aniž by jej spustil. Zajímavým bodem je „play on“, který určí zařízení dostupná pro streamování. V tomto případě musí uživatel vybrat televizor.

Pro vytvoření síťového spojení mezi televizorem a počítačem je vhodné použít program Windows Media Center Extender, který zobrazuje obsah dostupný pro zobrazení na zařízeních připojených v síti. Zbývá jen spustit soubor a vybrat zobrazení na televizoru.

Připojení DLNA

Chcete-li připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi, musí být obě zařízení připojena ke stejné síti. Moderní modely televizorů podporují technologii Wi-Fi Direct. v tomto případě není nutné připojení k jednomu routeru, televizor si automaticky vytvoří vlastní síť. Stačí se k němu připojit z notebooku.

Jak přenášíte obraz z notebooku do televizoru?? Nejprve je třeba nastavit server DLNA. Myšlenka je taková, že uživatel povolí síťový přístup ke složkám, které obsahují obsah. Připojení k domácí síti. Adresáře s hudbou, videem a obrázky jsou okamžitě k dispozici k prohlížení v televizi.

Chcete-li získat přístup k dalším složkám, přepněte na kartu „Přístup“ ve vlastnostech každého adresáře. Vyberte možnost „Pokročilé nastavení“. Zaškrtněte políčko „Sdílet s ostatními“. Stiskněte tlačítko „OK“, aby se změny projevily.

Synchronizace počítače a televizoru pomocí Průzkumníka souborů je mnohem rychlejší. Vyberte možnost „Síť. Zobrazí se oznámení „Network Discovery“, na které klikněte. Chcete-li nastavit bezdrátové připojení mezi počítačem a televizorem, postupujte podle pokynů průvodce na obrazovce.

Po nastavení DLNA si vezměte dálkový ovladač televizoru a zkontrolujte, jaká externí připojení jsou k dispozici. Na obrazovce se zobrazí seznam připojených zdrojů.

Pokud používáte techniku od společnosti LG, přejděte do sekce „Smart Share“, kde musíte vybrat příkaz „Connect to PC“. V ostatních moderních televizorech je synchronizační algoritmus také co nejjednodušší. Hlavní rozdíl je v názvech sekcí.

Ihned po aktivaci DLNA vyberte obsah, který chcete přehrávat. Stiskněte tlačítko PCM na souboru. V kontextové nabídce vyberte možnost „Přehrát na“ a klepněte na název televizoru.

Nyní už každý uživatel ví, jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi nastavením připojení DLNA. Nezapomeňte, že i moderní televizory zřídkakdy podporují MKV. Soubory s touto příponou tedy nebude možné přehrávat. Problém vyřeší převodem souboru do jiného formátu.

Definice dostupných připojení

Chcete-li odesílat obrázky z notebooku do televizoru, musíte zjistit, jaké metody jsou k dispozici. Nejprve zkontrolujte, které porty jsou na televizoru a notebooku k dispozici, a poté rozhodněte o nejlepším způsobu duplikace obrazovky notebooku.

Pro zobrazení obrazu z přenosného počítače na televizoru existují bezdrátové a kabelové metody. Při kabelovém připojení nemusíte mít na obou zařízeních stejné porty. Pokud se liší, je třeba použít adaptéry. Pokud potřebujete převést digitální data na analogový vstup, budete potřebovat další převodníky nebo set-top boxy.

Nevýhodou bezdrátového připojení je omezená šířka pásma a možné přerušení signálu. Nevýhodou kabelového připojení může být dostupnost samotného kabelu a také omezení délky kabelu pro různé normy. Pokud však chcete připojit svůj notebook a užívat si sledování, není tato nevýhoda vůbec závažná a nezpůsobí žádné nepříjemnosti.

vysílat, počítače, televizoru

Všechny moderní televizory jsou vybaveny technologií DLNA, která umožňuje zařízením sdílet obsah v domácí síti. To lze provést buď kabelem, nebo pomocí Wi-Fi. Pokud se připojujete přes Wi-Fi, musí k ní být připojen notebook i televizor. Televizor však „uvidí“ pouze sdílené složky. Chcete-li televizoru zpřístupnit všechny informace, můžete v nastavení „Síť“ v notebooku sdílet všechny složky. To se však z bezpečnostních důvodů nedoporučuje. Takto mohou vaše data používat všichni, kdo jsou připojeni k vaší síti. Další možností je sdílet konkrétní složku.

Lepší však bude, když si stáhnete software, který vám usnadní prohlížení na televizoru. Jedním z doporučených nastavení je „Home Media Server“. Je zdarma a univerzální pro různé modely televizorů. Chcete-li ji nainstalovat do svého notebooku, jednoduše si stáhněte aplikaci (nejlépe z oficiálních webových stránek) a spusťte instalační soubor. Po spuštění aplikace můžete v okně nastavení vybrat kategorii médií a v ní již zadat přístup ke složkám.

Pokud vaše zařízení podporují technologii Miracast nebo Intel WiDi, stačí ji v televizoru povolit. Pak se může bezdrátově připojit k notebooku bez nutnosti použití směrovače. Musíte si však do notebooku nainstalovat příslušnou aplikaci. Po připojení však můžete zobrazit libovolný obrázek z notebooku.

Pokud váš televizor není vybaven Wi-Fi, můžete použít různé adaptéry, které lze připojit k portu HDMI. Jedním z takových zařízení je například Google Chromecast, který vypadá jako USB flash disk. Tento gadget je určen pro streamování mediálního obsahu.

Připojení HDMI je ideální pro streamování médií z jednoho zařízení do druhého. Tento standard umožňuje vysokorychlostní přenos, a to i ultra HD souborů, a přenáší nejen video, ale i vícekanálový zvuk.

Jak zobrazit obraz z počítače na televizoru pomocí HDMI? Obě zařízení stačí propojit kabelem. Poté přepněte televizor do režimu AVI a vyberte port, ke kterému je připojen kabel. V notebooku je třeba vyvolat nastavení obrazovky a v něm nastavit požadované rozlišení a vybrat displeje, které se mají zobrazit. To znamená, že na přenosném počítači můžete ovládat obě obrazovky a pro televizní obrazovku je třeba vybrat zobrazení. K dispozici jsou tyto možnosti:

 • Duplikace. na obou obrazovkách se zobrazuje stejný obrázek;
 • Zobrazení na 1 obrazovce. druhá obrazovka bude vypnutá;
 • Rozšíření obrazovky. televizor se stane druhým monitorem.

Nastavení se mohou lišit v závislosti na verzi operačního systému.

Při jakémkoli kabelovém připojení je třeba před připojením zařízení odpojit ze zásuvky

Další způsob odesílání obrazu přes DVI. Standard DVI byl vyvinut pro přenos video obsahu do digitálních zařízení. Jedná se o předchůdce HDMI. A na rozdíl od něj nepřenáší zvuk. Poté budete potřebovat konektor TRS nebo adaptér, jinak známý jako „mini jack“. velmi oblíbený audio konektor, který mnoho lidí zná jako konektor pro sluchátka. Chcete-li duplikovat obrazovku počítače nebo notebooku, postupujte stejně jako v případě HDMI. Po připojení je snadné přenést přehrávaný soubor.

S-Video

S-Video je analogové rozhraní. Dokáže vyvést pouze televizní video soubory ve standardním rozlišení (576i a 480i), takže moderní formáty kvality nepřipadají v úvahu. Televizory jsou tímto portem vybaveny jen zřídka, takže pro promítání obrazu z notebooku je navíc nutný adaptér S-Video na RCA. Měli byste se také vyvarovat použití kabelu S-Video delšího než 2 metry, protože to povede ke snížení kvality signálu. Pro přenos zvuku do televizoru, stejně jako u DVI, je nutné použít „mini jack“.

Po připojení kabelu musíte vždy nastavit zdroj videa na televizoru

Podívejme se, jak můžete zobrazit obraz videa na televizoru přes USB. V tomto případě nebude možné zobrazit video při připojení USB-USB, protože tento standard není určen pro přenos videodat. Pomocí tohoto připojení můžete prohlížet obrázky, prezentace a textové dokumenty. Při tomto připojení bude televizor zobrazovat notebook jako USB disk.

Chcete-li však duplikovat displej notebooku, můžete použít port HDMI televizoru. Budete potřebovat adaptér, což je externí grafická karta. V notebooku je třeba mít nainstalovaný ovladač grafické karty. Při nákupu takového adaptéru věnujte pozornost vlastnostem přenášeného obrazu (podpora Full HD) a zvuku.

Připojení

Připojte internetový kabel k routeru, potřebný port najdete na zadní straně, má jinou barvu. Poté zařízení otočte vzhůru nohama a na výrobním štítku najděte IP adresu, která vám umožní přístup do rozhraní nastavení. Zadejte adresu do vyhledávacího pole prohlížeče a nakonfigurujte směrovač podle pokynů a zadejte všechny údaje od poskytovatele internetových služeb.

 • Pokud došlo k poruše bezdrátového modulu, televizor LG ani nedetekuje dostupné sítě a v takovém případě bude pravděpodobně nutné nechat televizor LG opravit, což je možné pouze v odborném servisním středisku.

Poté v počítači nebo notebooku vyhledejte dostupná připojení, vyberte internetové jméno, zadejte heslo a klikněte na tlačítko „připojit“.

Poté přejděte k nastavení televizoru. Vyberte možnost „síť“. „bezdrátové připojení“. „vyhledat dostupná připojení“. Zde také vyberete název internetu a zopakujete všechny kroky, které jste provedli v případě počítače.

Obě zařízení jsou nyní připojena k bezdrátové síti, ale na obrazovce televizoru se nic nezmění, tj. nezačne fungovat jako monitor, to vyžaduje další nastavení. V závislosti na technologii se nabídka může mírně lišit, ale obvykle se jedná o specifickou nabídku „Správa vlastního zařízení“. Zde můžete vyhledat zařízení, které je k dispozici pro připojení, a synchronizovat je s televizorem LG.

Řemeslníkům našeho servisního střediska můžete položit dotaz telefonicky nebo prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

Jak připojit kabel HDMI k televizoru LG?

U televizorů LG je třeba stisknout tlačítko INPUT na dálkovém ovladači. A pomocí joysticku na dálkovém ovladači vyberte správné HDMI, ke kterému jsme připojili kabel. U televizorů LG musíte stisknout tlačítko INPUT na dálkovém ovladači. Bude aktivní.

 • Nastavení televizoru do režimu Wi-Fi Direct
 • V počítači vyberte v nabídce Start položku Ovládací panely.
 • Vyberte možnost Síť a Internet (pokud se nezobrazí, vyberte možnost Kategorie pro nastavení Zobrazení podle)
 • Vyberte možnost Připojit k síti.

Nastavení prostřednictvím přehrávače Windows Media Player

Jak přenášet video obsah do televizoru pomocí bezdrátového připojení

Nemáte rádi spoustu kabelů v domě? Pak by bylo nejlepším řešením bezdrátové připojení. Můžete:

Přehrávání videa na televizoru přes Wi-Fi

Přenos dat je možný, pokud je počítač připojen k síti Wi-Fi a má server DLNA. Pokud vaše televizní zařízení podporuje streamování médií DLNA, můžete posílat filmy, fotografie a další soubory bez nutnosti dalšího vybavení.

Chcete-li vysílat video přes místní síť do televizoru, postupujte podle následujících kroků:

Aktivace režimu Wi-Fi Direct v televizoru prostřednictvím nabídky. V počítači otevřete „Ovládací panely“ nebo „Nastavení“. Zadejte kategorii Internetu. Vyberte možnost „Zobrazit dostupné sítě“ a nastavte ji ve vyskakovacím okně.

Zadejte klíč WPA zobrazený na velké obrazovce a potvrďte akci. U tohoto klíče se rozlišují velká a malá písmena, proto se před připojením ujistěte, že jste jej zadali správně.

Pokud chcete zobrazit videoklip z počítače, můžete jej před vysíláním z počítače do televizoru připravit. Možná budete potřebovat odstranit nežádoucí obsah nebo reklamy, změnit poměr stran materiálu nebo zesvětlit obraz. Použijte specializovaný editor videa VideoMONTAJ. Zlepší kvalitu klipu a odstraní nežádoucí momenty z jakékoli části klipu.

Chcete-li streamovat video do televizoru, musíte si stáhnout software pro streamování videa, který umožňuje streamovat obsah pomocí DLNA. Existují jednoduchá řešení pro přehrávání streamovaných médií, například Kodi. Jedná se o přehrávač s otevřeným zdrojovým kódem, který nabízí základní funkce mediálního serveru a funguje ve všech operačních systémech. Kodi je také kompatibilní s téměř všemi streamovacími službami. Alternativně se můžete podívat na vynikající software Plex nebo Emby.

Streamování z počítače do televizoru prostřednictvím sítě LAN ve Windows 10

Stisknutím tlačítka „LAN“ na dálkovém ovladači televizoru odešlete média do televizoru s podporou sítě LAN. Přepnutí na zdroj s názvem „Zrcadlení obrazovky“ nebo podobným názvem. Pak nakonfigurujte počítač: otevřete nastavení hardwaru a přejděte do části Zařízení. Zařízení a tiskárny.

Přesunutím kurzoru na možnost „Přidat zařízení“ připojíte nové zařízení k počítači.

Nastavení připojení zabere nějaký čas. Neodpojujte napájecí kabel, pokud je zařízení připojeno. To může vést k zamrznutí hardwaru nebo dalším poruchám a selháním.

Používání Chromecastu

Chromecast je speciální zařízení, které pomáhá připojit hardware a přenášet mediální data. Je kompatibilní s několika operačními systémy, včetně Windows, iPhone, Mac, Android a Chromebook.

Chromecast umožňuje streamovat videoobsah nebo hudbu a spouštět obsah z webových stránek. Je k dispozici v mnoha obchodech, včetně online: můžete si ji objednat například na Ozonu nebo Yandexu.přejít na. Chcete-li pomocí něj vysílat z počítače do televizoru, musíte provést několik úkonů:

Nastavení Chromecastu a jeho připojení k elektrické zásuvce a spotřebičům. Ujistěte se, že jste si stáhli nejnovější verzi prohlížeče Google Chrome. Pokud již nějakou máte, klikněte na ikonu elipsy v horním panelu.

V novém okně nastavte možnost „Vysílání do. „a vyberte možnost „Broadcast Tab“ nebo „Broadcast Desktop“. Po dokončení klikněte na ikonu v pravém horním rohu a zobrazte obrazovku notebooku na televizoru.

Metoda má několik nevýhod. Přístroj například nefunguje sám od sebe: Je nutné jej připojit ke zdroji napájení. Nepodporuje také streamování mediálních souborů v rozlišení 4K.

Duplikování obrazovky počítače přes Wi-Fi: Jak nastavit počítač a směrovač

Než budete moci duplikovat obraz na televizoru, je třeba nastavit připojení mezi počítačem a směrovačem. Poté můžete pokračovat v připojování televizoru.

Nastavení směrovače

Nejprve je třeba změnit nastavení směrovače. Pro zadání jeho nastavení je třeba:

Nyní je třeba nastavit připojení. Chcete-li to provést, přejděte do části „WAN. Vyberte síťový protokol a zadejte heslo a přihlašovací jméno pro připojení k internetu. Požádejte svého poskytovatele o správné nastavení.

Wi-Fi je také nutné nakonfigurovat ručně. To se provádí v části „Bezdrátová síť“. Potřebujeme následující informace:

 • Nastavení hesla. Doporučuje se používat klíč složený ze 7-8 znaků.
 • Výběr standardu Wi-Fi. Je třeba použít 802.11ac, protože poskytuje vyšší přenosovou rychlost.
 • Zvolte provozní frekvenci. Pokud používáte moderní směrovač, doporučujeme zvolit režim 5 GHz, protože funguje nejlépe.

Někdy si lidé kupují router z regálu. V takovém případě je třeba před změnou nastavení provést jeho reset. Za tímto účelem stiskněte tlačítko Resetovat. Je umístěn na jednotce.

Jak nastavit počítač

Než budete moci vyvést obraz na televizor, musíte nastavit bezdrátové připojení mezi počítačem a směrovačem. K tomu budete potřebovat:

Chcete-li se připojit k síti Wi-Fi pomocí počítače, musíte

 • Klikněte na ikonu bezdrátového připojení v dolní části panelu.
 • Vyberte požadovanou síť Wi-Fi ze seznamu.
 • Zadejte přihlašovací jméno a heslo a připojte se ke směrovači.

Nyní jste připraveni spustit vysílání na televizoru. Chcete-li vyvést obrázek, musíte:

 • Otevřít Nastavení systému Windows.
 • Vstupte do sekce „Systém“.
 • Přejděte do podnabídky „Projekce“.
 • V rozevírací nabídce vyberte možnost „Dostupné všude“.
 • Stiskněte tlačítka WinP.
 • V novém okně klikněte na tlačítko „Připojit“.

Počítač nyní automaticky vyhledá dostupná zařízení. Vyberte televizor a připojte se k němu.

Připojení k počítači

Chcete-li nastavit počítač tak, aby spolupracoval s rozhraním LG SmartShare, nejprve se ujistěte, že jsou připojeny ke stejné kabelové síti nebo síti Wi-Fi (stejný směrovač nebo přepínač), jinak je budete muset připojit tímto způsobem. Za druhé je třeba nainstalovat software SmartShare PC SW DLNA. Najdete ji a stáhnete na oficiálních stránkách společnosti LG na adrese http://www.LG.com/en/support/Smart-share a klikněte na odkaz „Software download“ v příslušném sloupci s nadpisem DLNA. K dispozici bude také odkaz na MediaLink, ale tuto aplikaci nebudeme zkoumat.

Naše rychlost stahování byla propastná. 10 kilobajtů za sekundu, na stažení jsme museli čekat více než 3 hodiny. Takto mají Korejci přístup k softwaru. Proto jsme se rozhodli, že vám ji zpřístupníme běžnou rychlostí. Verze pro Windows je k dispozici na následujícím odkazu: SmartShare PC SW DLNA.

Poté rozbalte archiv a spusťte instalaci.exe. Proces instalace je standardní a měl by být jednoduchý. Stačí kliknout na 5 tlačítek: Nainstalovat, Další, Ano, Další a Hotovo.

Po dokončení nastavení spusťte aplikaci SmartShare z plochy a proveďte následující kroky

 • V hlavním okně počkejte, dokud nezmizí položka „Aktualizovat“ a neobjeví se prázdná tabulka souborů.
 • Klepněte na „Settings“ vpravo nahoře a počkejte, až se rozsvítí modrý obrázek.
 • Přejděte do sekce „Moje sdílené soubory“ kliknutím na příslušné tlačítko vlevo. Uvidíte, že standardní sdílené složky systému Windows již byly „zrušeny“. Chcete-li přistupovat k dalším složkám, musíte je přidat do tohoto seznamu kliknutím na tlačítko složky vpravo nahoře.

Pro sdílení médií lze nainstalovat také software MediaLink, ale podle našeho názoru není příliš užitečný, stačí server DLNA, je mnohem jednodušší jej používat.

Nyní se vraťte k televizoru, přejděte do nabídky Smart Share a vyberte možnost „Zařízení DLNA“. Nastavení dokončeno! Pomocí aplikace Network File Browser v televizoru můžeme plně využívat data z počítače.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS