Postavíme síť vlastními rukama a připojíme ji k internetu, část jedna
Začneme publikovat cyklus článků o nasazení malého (uvnitř domu nebo malé kanceláře) místní sítě a propojení s internetem.
Věřím, že relevance tohoto materiálu je dnes poměrně vysoká, protože teprve v posledních měsících mě několik mých přátel, dobře známé počítače jako celku, položilo otázky týkající se témat sítě, které jsem považoval za zřejmé. Zjevně jsou zdaleka pro všechny 😉
V průběhu článku budou použity podmínky z oblasti sítě, většina z nich je vysvětlena v mini-chan o sítích sestavených Dmitrij Redko. Bohužel tento materiál nebyl dlouhodobě aktualizován. Ačkoli neztratil význam, je v něm poměrně málo mezer. Při prvním použití síťového termínu z něj půjde hypertextový odkaz, aby jej vysvětlil v Chapo. Pokud některé podmínky nejsou vysvětleny v průběhu článku nebo v Chapo, neváhejte zmínit tuto skutečnost na konferenci, kde bude tento článek projednán.
Tak. První část zváží nejjednodušší případ. Máme 2 nebo více počítačů s postavenou základní deskou nebo nainstalovány samostatně pomocí síťové karty, přepínačem nebo dokonce bez ní, stejně jako kanál na internetu poskytnutý nejbližším poskytovatelem.
Opravíme, že všechny počítače nainstalovaly Microsoft Windows XP Professional Operation System s Service Pack verze 1. Neřeknu, že se jedná o nejmenší operační systém, nyní nainstalovaný na počítačích, ale abych zvážil všechny existující rodiny stejného Microsoftu po dlouhou dobu (ale pokud existuje mnoho trpících, budeme analyzovat ostatní). Verze jazyka OS. angličtina. V ruské verzi bude všechno fungovat podobným způsobem, čtenáři budou muset najít pouze korespondenci ruských protějšků ve jménech níže uvedených.
Pokud máme pouze dva počítače a neexistuje žádný přepínač, pak vytvoření sítě mezi dvěma počítači vyžaduje přítomnost síťové karty v každém z nich a křížový kabel, aby se kombinovaly počítače.
Proč Cross-OA a co je špatný běžný kabel? Ve standardech Ethernetu při 10 a 100 mms (10Base-T a 100Base-TX) se pro zkroucený pár používají 4 dráty (dva zpocené páry drátu). Obvykle v kabelu, jako je zkroucená pára, 8 vodičů, ale pouze 4 jsou z nich (všech osm se používá v Gigabitu Ethernet).
V konektorech typu MDI nainstalované na síťových mapách jsou za převod zodpovědné kontakty 1 a 2, 3, 6. na příjem. Pokud kombinujete kontakty dvou síťových karet s přímým kabelem (jeden na jednu), pak nic nebude fungovat, což je zřejmé z obrázku:
Na obou síťových kartách jsou v případě přímého drátu kombinovány páry 3,6 pro příjem (oba budou čekat na přenos, poslouchat rybářskou linku pro oříznutí) a pár 1,2 zodpovědný za převod (oba se to pokusí přenášet, ale nikdo je neslyší). Tento problém je opraven křížovým kabelem, překročí dráty 1,2 a 3.4, t.E. Mění je. Signál 1,2 párů tedy půjde na 3,6 páru druhé síťové karty a z 3,6. 1.2.
Dva spínače jsou vzájemně spojeny podle stejného principu (konektory MDI-X jsou na přepínači, stejný kabel je pro jejich připojení nezbytný).
Nyní se vracíme do naší sítě dvou počítačů. Pokud přeskočíte teorii, pak připojte výše uvedené stroje, musíme si buď koupit kabelový kabel s připraveným.
Po obdržení kabelu se s ním spojíme s síťovými mapami počítačů a voila. všechno by mělo vydělat (na fyzické úrovni). Chcete-li zkontrolovat provozovatelnost sítě na fyzické úrovni (úroveň signálu), má smysl se dívat na ukazatele (nejčastěji zelené), které jsou umístěny na síťové mapě poblíž konektoru RJ-45. Alespoň jeden z nich by měl být zodpovědný za indikaci přítomnosti spojení (fyzická sloučenina). Pokud se ukazatele na obou síťových kartách rozzáří, pak existuje fyzický odkaz, kabel je správně stisknut. Indikátor pálení pouze na jedné ze dvou karet neznamená, že je vše v pořádku na fyzické úrovni. Blikání těchto (nebo sousedních) indikátorů signálů o přenosu dat mezi počítači. Pokud indikátory na obou kartách nespalují, je velmi pravděpodobné, že bude stisknuto nesprávně nebo je poškozen kabelem. Je také možné, že jedna z síťových karet selhala.
Popsaný v předchozím odstavci samozřejmě neznamená, že operační systém vidí síťovou kartu. Spalování indikátorů pouze naznačuje přítomnost fyzického spojení mezi počítači, nic víc. Aby se Windows zobrazoval síťovou kartu, potřebujete ovladač této karty (obvykle samotná operační místnost najde správnou a automaticky ji uvádí). Citace z fóra: „Právě včera jsem diagnostikoval případ s připojenou sítí, která nebyla zcela vložena do Connecturu PCI. V důsledku „fyzicky“ síť fungovala, ale OS ji neviděl.““.
Zvažte druhou situaci. K dispozici je přepínač a dva nebo více počítače. Pokud mohou být dva počítače stále připojeny bez přepínače, pak pokud existují tři (nebo více), pak jejich sjednocení bez přepínače je problém. Přestože je problém vyřešen. pro kombinování tří počítačů, musíte vložit dvě síťové karty do jedné z nich, převést tento počítač do režimu routeru (router) a připojit jej ke dvěma zbývajícím strojům. Popis tohoto procesu však již přesahuje rozsah tohoto článku. Podívejme se na skutečnost, že pro kombinování tří nebo více počítačů do jedné místní sítě potřebujete přepínač (přesto existují i jiné možnosti: Počítače můžete kombinovat s integrací FireWire nebo kabelem USB DataLink; a také pomocí bezdrátového (WI (WI (WI (WI.Fi) Karty přeložené do ad hoc režimu fungování Ale více o tom v následující sérii).
Počítače jsou připojeny k přímému kabelu k přepínači. Co bude vybrána možnost vkládání (568A nebo 568B). rozhodně není důležité. Hlavní věc je pamatovat si, že na obou stranách kabelu se shoduje (těsnění).
Po stisknutí kabelu (nebo jej zakoupíte v obchodě a připojení všech dostupných počítačů s přepínačem byste měli zkontrolovat přítomnost fyzického spojení. Kontrola pokračuje podobně jako výše uvedená metoda pro dva počítače. Na přepínači poblíž portů by měly být také přítomny indikátory signalizující přítomnost fyzického připojení. Může se dobře ukázat, že ukazatele nejsou blízko (shora ze strany zespodu) s přístavem, ale jsou převezeny na samostatný panel. V tomto případě budou očíslovány v souladu s čísly portů.
Zvažujeme 5 kroků k vytvoření místní sítě v kanceláři nebo domě.
Abychom vytvořili místní síť mezi počítači, musíme mít:
- Přepínač (spínač) nebo router (router);
- Kabel zkroucené páry (náplast);
- Přítomnost síťové desky na každém počítači (nyní je každý počítač vybaven vytvořenou síťovou deskou);
Přepínač (přepínač) D-Link des-1008a
Čelní pohled | Zpětný pohled |
Síťová deska (vpravo na obrázku ukazuje vytvořenou síťovou desku)
Nyní zbývá propojit všechny počítače se spínačem nebo směrovačem pomocí kabelové zkroucené páry.
Připojíme jeden konec kabelu (Twisted Par) s síťovou deskou počítače a druhý k přepínači (spínači) nebo routeru (router).
A tak se všemi počítači, které budou připojeny k místní síti.
Výběr statické IP adresy
Prvním krokem k nastavení sítě je instalace konstantní (statické) IP adresy pro každý počítač, který bude k němu připojen. Většina aplikací a zařízení v zásadě pracuje s dynamickou adresou, ale nebudou existovat žádné záruky stabilního připojení. Navíc výběr „statiky“ trvá jen pár minut.
- Prostřednictvím vyhledávání najděte a otevřete nástroj „Parametry“.
- Vyberte položku „Síť a internet“, přejděte do sekce Ethernet nebo Wi-Fi.
- Klikněte na název aktuálního síťového připojení.
- Přejděte okno dolů do části „IP parametry“.
- Ručně změňte hodnotu z „Automaticky (DHCP)“.
- Zapněte režim IPv4 nebo IPv6 v závislosti na úloze.
- Udělejte IP adresu, délku předpony podsítě a brány.
Je také možné označit server DNS (preferovaný a další). Po stisknutí tlačítka „Uložit“ se doporučuje restartovat počítač. Jako adresa IP je vybrána jedna hodnota z rozsahu 192.168.0.1-192.168.255.255. Hlavní věc je, že každé zařízení získává jedinečnou adresu (počínaje routerem, který často „visí“ pro rok 192.168.0.1 nebo 192.168.Jeden.Jeden).
V poli „Délka předpony podsítě“ je nutné zadat hodnotu 24 a jako adresa DNS hostitele nebo veřejného serveru z Google-8.Osm.Osm.8 a 8.Osm.Osm.4. Totéž je indikováno při výběru IPv6, ačkoli protokol „zastaralý“ IPv4 zůstává prakticky standardním de facto. Je zaručeno, že podporuje vybavení zakoupené i před 5-10 lety.
První fází je výběr zařízení
Nastavení začíná výběrem vhodné síťové komponenty. Existuje několik možností. potok, router nebo bezdrátový přístupový bod. Navíc lze kombinovat, pokud plánujete vytvořit nejen místní síť, ale také spojení s globálním. Jaký je rozdíl mezi těmito zařízeními?
- Jednoduchá mikina pro domácí mřížku poskytuje výhradně spojení mezi počítači pomocí kabelového připojení. Nemá žádné jiné funkce (nebudeme uvažovat o zvláštních „inteligentních“ zařízeních, která poskytovatelé používají). Počítače a multimediální zařízení jsou připojeny k tomuto síťovému přepínači s dráty. V obchodech se kabely UTP5 se stlačenými končemi nazývají náplasti a prodávají se s různými délkami. Délka každé náplastice pro domácí síť nezáleží, protože signál přechází ze zařízení do zařízení bez zhoršení až 150 metrů.
- Router nebo router. Tato síťová komponenta nejen spojuje body místní sítě, ale může také poskytnout přístup k internetu. Zároveň mnoho modelů podporuje kabelová i bezdrátová komunikační zařízení interního systému (prostřednictvím Wi-Fi).
- Bezdrátový přístupový bod pro domácí použití poskytne připojení vašich pomůcek navzájem výhradně prostřednictvím Wi-Fi. Mějte na paměti, že k ní se mohou připojit počítače s bezdrátovou síťovou kartou, ale moderní telefony a tablety, téměř všechny, bez výjimky, mají přístup k Wi-Fi.
Pro nejjednodušší připojení domácích počítačů v jednom systému, relativně levný pot. Směrovače a bezdrátové body budou stát více. Vyberte vhodné komponenty na základě vašich potřeb a finančních schopností. Na trhu jsou zastoupeny ve velkém počtu.
Místní síť přes router Wi-Fi
Nastavení sítě prostřednictvím routeru se zcela neliší od toho, co je popsáno výše.
Pokud je zařízení nakonfigurováno tak, aby distribuovalo dynamické adresy, není pro změnu nezbytná adresa. Pokud jsou adresy statické, musíte nakonfigurovat IP, jak je uvedeno výše.
Ve většině routerů nebude také žádný rozdíl mezi zařízením s kabelem nebo přes Wi-Fi, ve většině směrovačů, nastavení adres, které jsou nastaveny současně pro bezdrátové i kabelové připojení, ve většině směrovačů jsou nastaveny adresy současně pro bezdrátové a kabelové připojení.
Dva počítače s Windows 7: Jak mohou být připojeny pro „místní“
Než nakonfigurujete „místní“, musíte svázat dva počítače: fyzicky (pomocí kabelového přímého připojení) nebo vzduchem (pomocí „Wi-Fi“ routeru).
Připojení pomocí speciálního kabelu
Pokud máte kabel, ale není tam žádný router. toto je vaše verze připojení.
Tabulka: Výhody a nevýhody komunikace prostřednictvím kabelu
Výhody | nevýhody |
Je levnější koupit síťový kabel než router. | Přebytečné kabely budou přidány ve vašem domě. zejména pokud jsou počítače daleko od sebe (pak drát bude dlouhý a bude zmaten pod nohama). |
Spolehlivost a stabilita spojení. | Takže můžete svázat pouze dvě zařízení. |
Rychlost přenosu dat bude vysoká. |
Jaké vybavení je potřeba
Potřebujete pouze dva typy zařízení: speciální síťový kabel a síťová karta na jednom a druhém PC. Se síťovými kartami nebudou žádné problémy: nyní jsou v každém notebooku a „nemocnici“. Na „Windows“ 7 by měl být ovladače pro vaši síťovou kartu. Pokud dosud nebyly nainstalovány, stáhněte si „palivové dříví“ z oficiálních webových stránek výrobce vašeho počítače.
Kupte si kabel pro připojení dvou počítačů
Pokud jde o síťový kabel: Potřebujete šňůru speciálně pro připojení dvou počítačů, a ne pro počítač a router (možná máte někoho v domě po routeru-to nebude fungovat).

Při výběru šňůry se zaměřte na vzdálenost mezi PC. kupte si požadovanou délku, možná s rozpětím, takže nedochází k rozpakům.
Jak připojit dva počítače k Windows 7
Jak svázat dva počítače pomocí zakoupeného nebo dostupného kabelu:
- Otřete kabel, pokud je dlouhý. Narovnat to. Pokud je šňůra bez zástrček, je třeba je nasadit na obou koncích drátů. Chcete.li to provést, stiskněte kabel. Ale pokud jste začátečník, okamžitě si koupte kabel se dvěma vidličkami.
- Připojte šňůru k prvnímu konektoru PC (výstup síťové karty obdélníkového tvaru). Pokud se jedná o notebook, bude to na straně. Pokud „nemocnice“, pak za sebou.
Síť je na straně sítě
Připojení routeru
Pokud máte router, ale neexistuje žádný kabel, nebojte se o jeho nákupní konfiguraci „Lokal“ kvůli „Wi-Fay“. V tuto chvíli by však měl být server DHCP aktivován na vašem routeru, ale s největší pravděpodobností je již zapnuto, pokud jste tento router použili dříve.
Výhody a nevýhody spojení pomocí routeru
Výhody | nevýhody |
Při nastavování a routeru to pro vás nemusí nastavit adresu IP pro PC v místní síti. | Pokud ho ještě nemáte, musíte si koupit router, ale stojí to alespoň 1000. |
Všechna zařízení ve vašem domě, která jsou v současné době spojena s VAI-FAI, budou mít přístup k lollek. | Rychlost přenosu je mnohem nižší než prostřednictvím drátu. |
Extra dráty nebudou roztrhany na podlaze. | Spojení může být nestabilní. |
Potřebné vybavení
Router. vše, co potřebujete. To je v domě nezbytná věc: připojíte k němu kabel poskytovatele internetu a distribuuje internet do všech zařízení v bytě. Všechny tyto gadgety budou v jednom „Lall“.
Vytvoření spojení mezi dvěma počítači
Každý počítač musí být připojen k Wi-FUI vašeho routeru (první zatáčení routeru a počkat, až se načítá):
- Klikněte na Windows 7 na ikoně sítě v pravém dolním rohu displeje. Pokud má ikona žlutá kulatá ikona, pak jsou poblíž sítě Wi-Fi. Mezi nimi by měla existovat síť vašeho routeru.
- Najděte to a klikněte na řádek. Klikněte na „Připojit“.
Klikněte na „Připojení“ a zadejte heslo
Jak připojit dva počítače k sobě a vytvořit místní síť
Chcete.li svázat dva počítače, potřebujete buď router (bezdrátové připojení) nebo speciální síťový kabel (přímé připojení). Zvažte oba typy připojení.
Připojení pomocí speciálního kabelu
Nejjednodušší způsob je svázat dva počítače se speciálním drátem.
Tabulka: Výhody a nevýhody spojení pomocí kabelu
profesionálové | Minusy |
Malý rozpočet. kabel je levnější než router. | Extra dráty v domě. |
Spolehlivost spojení. | Nedostatek schopnosti připojit mobilní zařízení s místní sítí. |
Vysoká rychlost při výměně různých souborů. | |
Jednoduchost přímého nastavení. |
Jaké vybavení je potřeba
Pro kabelové spojení mezi dvěma počítači potřebujete trochu: samotný kabel a síťové karty na obou počítačích. Drát lze zakoupit v obchodě s počítačovým zařízením za 300. Vezměte však v úvahu: Musíte si například koupit kabel přesně pro spojení mezi dvěma počítači a nikoli mezi počítačem a routerem, například. Ten pro vás nebude fungovat. spojení jednoduše nebude navázáno.
Síťový kabel může spojit dva počítače a vzájemně se komunikovat
Vyberte také kabel vhodné délky, abyste se nemuseli pohybovat počítači blíže k sobě.
Síťová karta je v každém notebooku a téměř v každém stacionárním počítači (pokud jste samozřejmě vybavili její počítač). Tato složka problémů by proto neměla nastat. Přirozeně by pro ni měli být nainstalováni řidiči na „Windows“.
Jak připojit dva počítače?
Postup připojení je co nejjednodušší:
- Narovnejte kabel. Pokud na něm nejsou žádné zástrčky, musí být vodič nejprve stisknut.
- Připojíme jeden konec kabelu k prvnímu počítači (jakýkoli). Pokud máte stacionární počítač, bude síťový slot pozadu. Bude to obdélníkové. Vedle toho může být ikona sítě (několik čtverců připojených podle řádků). Vložíme plastovou zástrčku do charakteristického kliknutí.
Najděte za konektorem síťové karty stacionárního počítače
Výstup síťové karty na „notebooku“ je umístěn na jednom z postranních panelů
Nastavit spojení pomocí routeru
S routerem automaticky nastavení místní sítě-hlavní věc je, že server DHCP je zahrnut do parametrů routeru pro distribuci místních IP adres na zařízení, která v tuto chvíli používají router Wi-Fai.
Tabulka: Výhody a nevýhody spojení pomocí routeru
profesionálové | Minusy |
Místní síť je naladěna jednou na routeru. | Musíte si koupit router, který je poměrně nákladný. |
Po nastavení sítě budou všechna zařízení připojená k Wi-FUI (router), včetně telefonů, tablet, tiskáren, televizí, přístup k LOLKA. To znamená, že bude možné připojit nejen počítače k síti. | Může existovat nízká rychlost přenosu dat (bezdrátová komunikace je často pomalejší než kabel). |
Pod nohama nebudou žádné další dráty. | Komunikace může být nespolehlivá (poruchy jsou možné při přenosu dat). |
Jaké vybavení je potřeba
Potřebujete router. to je vše. Můžete k němu připojit kabel poskytovatele a distribuovat internetový signál do všech zařízení v domě. V tomto případě router spojí všechny tyto gadgety (ty, které jsou v současné době připojeny k zařízení) s místní sítí.
Směrovač s jeho „Wi-Fay“ je schopen propojit všechny počítače a mobilní zařízení v domě mezi sebou
Samozřejmě, pokud má váš router sloty pro místní (domácí síť). obvykle jsou malované žluté a podepsané jako LAN (každý slot je očíslován), můžete připojit počítače s routerem pomocí kabelů. Rychlost přenosu dat „Lalk“ bude vyšší. Pak však budete muset koupit samostatný kabel pro připojení druhého počítače s routerem (v nejlepším případě najdete pouze jednu šňůru v routerové sadě. můžete jej připojit pouze k jednomu počítači).
S tímto typem připojení musíte vložit jeden konec kabelu do konektoru LAN na routeru a druhý. ve výstupu síťové karty na PC. Poté opakujte stejné akce s druhým kabelem a počítačem.
Vytvoření spojení mezi dvěma počítači pomocí routeru
Zvažte bezdrátové připojení počítače s routerem pomocí příkladu Windows 10:
-
Musíme jen jít do přístupového bodu routeru. Otevřeme ikonu sítě vpravo níže. Hledáte náš router, otevřete čáru.
Klikněte na ikonu sítě na „Úkojové panely“
Chcete.li se připojit k věci, musíte z něj zadat heslo
Vytvoření místní sítě v systému Windows.Step.by.krok instrukce
Nejprve nastavte stejný název pracovní skupiny pro všechny počítače, které by měly být připojeny k místní síti. Otevřete vlastnosti mého počítače, jedním z rychlých způsobů, jak toho dosáhnout, je stisknout klávesy Win R na klávesnici a zadat příkaz SYSDM.CPL (tato akce je stejná pro Windows 10, 8.1 a Windows 7).
Otevře se jen požadovaná karta, ve které můžete vidět, do jaké pracovní skupiny patří počítač, v mém případě. pracovní skupina. Chcete.li změnit název pracovní skupiny, klikněte na „Změnit“ a nastavit nový název (nepoužívejte Cyrillic). Jak jsem řekl, název pracovní skupiny na všech počítačích by se měl shodovat.
Další krok přejděte do centra pro řízení sítě a celkového přístupu k Windows (najdete jej v ovládacím panelu nebo pomocí pravého kliknutí na ikonu připojení oznámení).
Pro všechny profily sítě zapněte detekci sítě, automatické nastavení, celkový přístup k souborům a tiskárnám.
Přejděte do parametrů „Doplňujícího obecného přístupu“, přejděte do části „All Network“ a v posledním odstavci „Obecný přístup s ochranou před pasálnou“ vyberte „Odpojte obecný přístup s ochranou před pasálnou“ a udržujte změny.
Jako předběžný výsledek: Na všech počítačích místní sítě by mělo být nainstalováno jedno jméno pracovní skupiny a detekce sítě; Na počítačích, složky, z nichž by měly být k dispozici v síti, byste měli umožnit celkový přístup k souborům a tiskárnám a zakázat celkový přístup s ochranou hesla.
Výše uvedené je dostačující, pokud jsou všechny počítače ve vaší domácí síti připojeny k jednomu routeru. S dalšími možnostmi připojení může být nutné nastavit statickou IP adresu v jedné podsíti ve vlastnostech připojení LAN.
Poznámka: V Windows 10 a 8 je název počítače v místní síti nastaven automaticky při instalaci a obvykle nevypadá nejlépe a neumožňuje identifikaci počítače. Chcete.li změnit název počítače, použijte pokyny, jak změnit název počítače Windows 10 (jeden ze způsobů v příručce je vhodný pro předchozí verze OS).
Místní síťová hra
Podařilo se nám tedy připojit dvě zařízení k jedné síti bez internetu, dovolit jim vyměňovat soubory. Jak začít hrát místní síť?
Zpravidla není třeba provést žádné další nastavení. Zapínáme pouze hru a pokud můžete hrát na místním spojení, vyberte odpovídající bod a poté hrajte podle již vytvořených námi.

Pro různé hry se může připojení ke společnému serveru lišit. Někde bude nutné zadat název IP nebo PC. Například pro Minecraft, Counter Strike, budete muset vytvořit server. Ale zpravidla se vše dělá docela jednoduše.
Hamachi
To se děje docela zřídka, ale někdy vám žádná hra neumožňuje hrát přes internet, ale umožňuje vám v místní síti. Nezoufejte, i když se ukázalo, že váš přítel žije daleko od vás.
Program Hamachi vám umožňuje napodobovat místní připojení a tak připojit PC k němu přes internet. Chcete.li to provést, musíte pouze stáhnout program, zaregistrovat se a poté vytvořit nové připojení, přijít s názvem a v případě potřeby heslem. Poté můžete tuto síť snadno použít.
Jak vidíte, kombinace počítačů do místní sítě je poměrně snadný proces. Netrvá vám moc času a můžete spojit dva počítače a pak si hrát s přáteli, být od nich pryč a být s nimi ve stejné místnosti.
Metody vytvoření připojení jsou vhodné pro všechna okna, počínaje XP, končící „deset“.