Jak vytvořit složku na ploše iPhonu

Vytvoření složky a seskupení aplikací v iPhonu

Používání iPhonu „naplno“ bez instalace mobilních aplikací není možné. A v dnešních zařízeních Apple je překvapivě velké množství hardwaru: bez ohledu na to, kolik aplikací si stáhnete, váš gadget se úplně nerozbalí.

Ti, kteří se snaží zvládnout funkce svého zařízení „Apple“, je užitečné vědět, jak vytvořit složku na iPhonu. Složky se skvěle hodí k uspořádání her a ikon aplikací, abyste rychle našli, co hledáte. Používání složek je mnohem pohodlnější než procházení desítek ploch.

Vytváření složek prostřednictvím iTunes

Skutečný mobilní expert! Píše užitečné články a návody na mobilní témata jednoduchým a srozumitelným jazykem a rozdává nejužitečnější tipy zprava i zleva. Sledujte sekci „Články a Life Hacks“.

Přidání ikon na domovskou obrazovku

Chcete-li vytvořit vlastní složku, musíte nejprve přidat všechny ikony požadovaných aplikací na obrazovku „Domů“.

Přejetí zleva doprava na obrazovce „Domů“

Do vyhledávacího pole zadejte název aplikace

vytvořit, složku, ploše, iphonu

Stiskněte a podržte ikonu aplikace, přesuňte ji ze seznamu a automaticky se dostanete na domovskou obrazovku

Použití složek

iOS umožňuje umístit složky do Docku. Oblíbené aplikace můžete umístit na panel a mít je přístupné z libovolné obrazovky. Počet složek v Docku není nijak omezen, ale nejlepší je omezit je na dvě, například „Zprávy“ a „Pošta“.

Pokud máte hodně aplikací, jsou složky nutným zlem, ale třídění do složek ne vždy usnadňuje nalezení aplikace. V tomto případě můžete v názvech složek použít emoji, což nejen potěší oko, ale také umožňuje být kreativní.

vytvořit, složku, ploše, iphonu

Jak vytvořit složku s hudbou, fotografiemi nebo videem

Samozřejmě není třeba organizovat jen aplikace na ploše iPhonu. Majitel mobilního zařízení bude pravděpodobně chtít uspořádat své fotografie, videa nebo hudbu do samostatné složky. Protože tyto soubory nejsou přístupné z domovské obrazovky, není to správný způsob.

V případě fotografií a videí vytvoříme alba. K tomu budete potřebovat:

Chcete-li uspořádat hudbu do jednoho katalogu, potřebujete aplikaci Hudba. Majitel iPhonu si zde může vytvořit několik vlastních seznamů skladeb. Seznam skladeb v podstatě funguje jako složka, ale je to kolekce skladeb. K vytvoření takového adresáře potřebujete:

Vytvořený seznam skladeb se zobrazí v části Hudba stejnojmenné aplikace. Podobně můžete vytvořit téměř neomezený počet adresářů a systematizovat tak svou hudební knihovnu.

Jak vytvořit složku v knihovně aplikací

Bohužel zatím žádná taková funkce neexistuje. Všechny aplikace jsou automaticky seskupeny do složek a jediné, co můžete změnit, je to, kam se nově nainstalované aplikace umístí: na domovskou obrazovku nebo do knihovny aplikací.

Přejděte do Nastavení a vyberte možnost „Domovská obrazovka“

Nyní máte na výběr mezi možnostmi „Přidat na domovskou obrazovku“ (ikony budou přidány na domovskou obrazovku) a „Pouze knihovna aplikací“ (ikony budou pouze v knihovně aplikací)

Indikátory oznámení můžete aktivovat/deaktivovat v knihovně aplikací

Vytvoření složky v iPhonu

Po vytvoření složky se jí automaticky přidělí název podle toho, které aplikace jsou v ní uloženy. Pokud chcete změnit název, přejděte do adresáře a klikněte na název. Otevře se klávesnice, na které můžete zadat libovolný vhodný název.

Aplikaci odtud můžete odebrat. Klepněte na ikonu, dokud se nezavrtí, a přetáhněte ji na plochu. Složku můžete odstranit, což se provádí v několika krocích, stačí z ní odstranit všechny aplikace. Když odstraníte poslední, zmizí. Pokud máte mnoho složek, můžete je odstranit všechny najednou v části nastavení. Najdete zde nabídku „Obnovit“ a v ní políčko pro obnovení rozložení plochy. Všechny adresáře budou odstraněny, aplikace, které v nich byly, budou přesunuty na plochu a poté seřazeny podle abecedy.

Přesun aplikace na jinou stránku

Zpočátku je v zařízení pouze jedna stránka aplikace. Chcete-li vytvořit novou stránku, přetáhněte aplikaci na pravý okraj obrazovky. Asi po vteřině se objeví nová stránka. Odstranění stránky, shromáždění všech aplikací na jiné domovské obrazovce. Pokud nejsou žádné žádosti, stránka bude smazána.

Pokud již bylo v zařízení vytvořeno více stránek, světlá tečka v řadě teček nad dokovací stanicí ukazuje, na které stránce se právě nacházíte. Aplikaci můžete přesunout na jinou stránku nebo vytvořit nové stránky.

Pokud se vlevo nebo vpravo od světlého bodu nacházejí další body, můžete aplikaci přetáhnout na pravou stranu obrazovky a přesunout ji na další stránku příslušným směrem. Nebo přejeďte prstem doleva a zobrazte aplikace na dané stránce.

Pokud vpravo od světlého bodu nejsou žádné další body, přetažením aplikace do této části obrazovky se vytvoří nová stránka.

Mohu vytvářet složky v knihovně aplikací nebo v zobrazení Dnes??

Bohužel nelze vytvářet složky v knihovně aplikací ani v zobrazení Dnes, tuto funkci má pouze domovská obrazovka iPhonu. Složky nebo kategorie v knihovně aplikací se vytvářejí automaticky a uživatelé je zde nemohou nastavit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS