Jak zablokovat MAC adresu na routeru

Průvodce krok za krokem k ochraně směrovače Wi-Fi a připojených zařízení

Jediným opatřením, které většina lidí v současné době používá k ochraně své domácí bezdrátové sítě, je nainstalovat heslo a zabránit přístupu sousedů a dalších lidí k vašim datům. Musíme však vážněji vzít bezpečnost domácí sítě a udělat víc než jen instalaci jednoduchého hesla.

Ochrana domácí sítě se skládá ze dvou hlavních komponent. Prvním z nich je bezpečnost routeru, jehož základem je investice do vysoce kvalitního zařízení příští generace s budovanými bezpečnostními prostředky. To vám umožní nakonfigurovat firewall, VPN, rodičovskou kontrolu a dokonce i filtraci DNS ze samotného routeru.

Druhou součástí, kterou je třeba zapamatovat, je ochrana zařízení, která jsou připojena k síti prostřednictvím routeru. To zahrnuje jak bezdrátové, tak kabelové kanály.

Z tohoto článku se naučíte, jak lépe chránit síťové připojení a snížit pravděpodobnost ohrožení vašich cenných údajů. Postupujte podle těchto akcí pro zvýšení bezpečnosti domácí bezdrátové sítě.

Jak chránit váš router Wi-Fi

Aktualizujte firmware routeru na poslední dostupný.

Software je nedílnou součástí vaší bezdrátové zabezpečení sítě. Firmware bezdrátového routeru, stejně jako jakýkoli jiný software, obsahuje nevýhody, které se mohou stát vážnými zranitelnostmi a nemilosrdně používají hackeři.

Bohužel mnoho bezdrátových směrovačů není schopno automaticky upgradovat software, takže to budete muset udělat ručně. A dokonce i pro ty sítě Wi-Fi, které lze aktualizovat automaticky, stále musíte tento parametr zapnout.

Připomínáme vám však důležitost instalace oprav pro software a jak zanedbávání toho může ponechat otevřené dveře kybernetickým zločinám, aby využili různé zranitelnosti. Číst. Že odborníci na bezpečnost hovoří o aktualizaci vašeho softwaru a proč je to důležité pro online zabezpečení.

Změňte přihlášení správce routeru.

Pro nastavení bezdrátového routeru je obvykle vyžadován přístup k online platformě nebo webu, kde můžete provést několik změn v nastavení sítě. Obvykle k němu můžete získat přístup zavedením IP adresy routeru do webového prohlížeče.

Pokud máte nový router, najdete ji IP adresu uvedená na webových stránkách výrobce nebo v příručce produktu, který vám byl poskytnut při nákupu. Pokud je však vaše zařízení poměrně staré, můžete stále rozpoznat jeho IP adresu a podle tohoto pohodlného průvodce.

Tyto základní kroky vás naučí, jak snadné je připojit se k domácí síti jako správce. Typ typu adresního řádku vypadá jako http: // 192.168.Jeden.1 nebo http: // 192.168.0.Jeden.

Většina směrovačů Wi-Fi je ve výchozím výchozím účetnictví dodávána, jako je „správce“ a „heslo“, které útočníci mohou snadno hacknout. Proto musíte získat přístup k nastavení routeru a změnit je na jedinečná účetní data, která nelze tak snadno uhodnout.

Doporučuji vytvořit v žádném případě osobní jméno uživatele a připojit jej se spolehlivým heslem obsahujícím kapitálové i malé písmena, stejně jako alfanumerické symboly.

Ve výchozím nastavení změňte název sítě Wi-Fi.

Pokud chcete zvýšit bezpečnost bezdrátové sítě, první věcí, kterou byste měli udělat, je změnit název sítě Wi-Fi, známý také jako SSID (identifikátor náboru služeb). Pokud dáte svému Wi-Fi poněkud provokativní jméno, například „I Can’t Hack It“, může mít čas od času nepříjemné důsledky, jiná jména, například „To není Wi-Fi“ nebo „Příliš mnoho Wi-Fi, „docela přijatelné.

zablokovat, adresu, routeru

Změna výchozího názvu pro vaše Wi-Fi ztěžuje útočníkům zjistit, jaký je váš typ routeru. Pokud útočník zná název výrobce vašeho routeru, zjistí, jaké zranitelnosti má tento model, a pak je zkuste použít. Důrazně nedoporučujeme nazvat vaši domácí síť něco jako „Wi-Fi John“.

Nechcete, aby na první pohled věděli, co vám bezdrátová síť patří, když jsou pravděpodobně tři nebo čtyři další sousední Wi-Fi. Nezapomeňte také, že zveřejnění příliš mnoho osobních údajů o názvu bezdrátové sítě vás může podrobit krádeži osobních údajů. Zde je krok.krok a jednoduché vedení. Vysvětluje to, jak snadné je změnit název vaší bezdrátové sítě.

Nainstalujte spolehlivé heslo Wi-Fi a aktivujte maximální možné šifrování.

Pravděpodobně víte, že každý bezdrátový router je dodáván s dříve zadaným uživatelským jménem a výchozím heslem, které jsou nutné primárně pro instalaci a připojení routeru. Nejhorší je, že hackeři se snadno hádají, zejména pokud znají výrobce.

Ujistěte se tedy, že jste oba tyto parametry okamžitě změnili. Dobré heslo bezdrátové sítě by se mělo skládat z nejméně 20 znaků a zahrnovat čísla, písmena a různé znaky. A co je nejdůležitější, nepoužívejte stejné heslo jako správce routeru.

Pokud jde o šifrování, bezdrátové sítě mají několik šifrovacích parametrů, jako jsou WEP, WPA, WPA2 a WPA3. Abychom lépe porozuměli této terminologii, znamená WPA2 Wi-Fi chráněný Access 2 a zároveň je bezpečnostním protokolem a současným standardem v oboru (síť WPA2 je téměř všude) a šifruje provoz ve Wi-Fi sítích.

Nahrazuje také starší a méně bezpečný WEP (kabelový ekvivalent soukromí) a je aktualizací počáteční technologie WPA (Wi-Fi chráněný přístup). Od roku 2006 by všechny produkty s certifikátem Wi-Fi měly používat ochranu WPA2.

WPA2 AES je nyní také standardní bezpečnostní systém, takže všechny bezdrátové sítě jsou s ním kompatibilní. Pokud chcete povolit šifrování WPA2 na bezdrátovém routeru, udělejte těchto šest kroků. Pokud používáte bezdrátový směrovač TP-Link, zde je návod, jak chránit svou bezdrátovou síť.

Změňte heslo z internetu

Ukážu vám, jak dát heslo na Wi-Fi na router Netgear.

Chcete.li zadat nastavení routeru Netgear, vytočte v řadě internetového prohlížeče routerlogin.Síť nebo 192.168.0.1 nebo 192.168.Jeden.Jeden. Chcete.li zadat nastavení routeru, budete muset zadat uživatelské jméno a heslo. Ve výchozím nastavení, uživatelské jméno: Admin a heslo: heslo.

Jdeme do nastavení bezdrátové sítě na routeru Netgear. V řádku fráze-paralle je označeno vaše heslo z Wi-Fi, přeměňte jej na jiné a klikněte na aplikaci.

Jak dát heslo na Wi-Fi, které jsem ukázal v této lekci.

Pokud máte směrovač TP-Link, vytočte nastavení směrovače TP-Link v lince internetového prohlížeče TPINKLOGIN.Síť nebo 192.168.0.1 nebo 192.168.Jeden.Jeden. Chcete.li zadat nastavení routeru, budete muset zadat uživatelské jméno a heslo. Ve výchozím nastavení, uživatelské jméno: Admin a heslo: Admin.

Dále jděte bezdrátové 2.4 GHz a váš řádek hesla PSK ukazuje vaše heslo z internetu. Změníme heslo z internetu Wi-Fi na jakémkoli jiném a klikneme.

Pokud váš router také podporuje 5 gigaigers, pak jdeme bezdrátová 5 GHz a vaše heslo je uvedeno v lince hesla PSK. Změníme heslo z internetu Wi-Fi na jakémkoli jiném a klikneme.

Můžete sledovat lekci videa, jak změnit heslo na Wi-Fi na TP-Link.

Setupcomp

Pokud k připojení k internetu použijete router, můžete si být jisti, že vidíte svou síť Wi-Fi nejen vy jste sami, ale také všichni, kteří jsou v jejím poloměru své akce. To samozřejmě vůbec neznamená, že se k ní můžete snadno připojit. Určitě na Wi-Fi máte heslo, které jste učili od poskytovatele při připojení k internetu. Jedno heslo pro dobrou ochranu však nemusí stačit. Existují případy, kdy se útočníkům podařilo obejít ochranu hesla.

Účinnějším způsobem, jak chránit bezdrátovou síť před neoprávněným připojením, je omezení přístupu k MAC adrese.

Poznámka: MAC adresa (z angličtiny. Řízení přístupu k médiu. Řízení přístupu k hardwaru je také jedinečný identifikátor přiřazený každé jednotce počítačových sítí. Obvykle je v bezdrátovém routeru nebo přístupovém bodě možné vytvořit tabulku MAC adres a pouze pro ně, aby bylo možné připojení k Wi-Fi. Druhá možnost. S těmito adresami nemůžete povolit připojení k zařízením, to je, pokud chcete blokovat přístup k určitým zařízením.

V tomto případě se budou moci připojit k routeru pouze zařízení, jejichž adresa MAC bude zaregistrována v jeho nastavení. Tato metoda je vysoce spolehlivá, ale není příliš pohodlná, zejména v případech, kdy uživatel často musí připojit nová zařízení k síti. Naučte se MAC adresa zařízení již připojeného k routeru není obtížná. Najdete jej v manuálním nastavení routeru „Stav“. „DHCP“

Poznámka: Chcete.li se dostat do nastavení routeru, můžete překročením prohlížeče na vnitřní adrese 192.168.Jeden.1 nebo 192.168.0.1 (pro D-Link, Tenda, Netgear). Výchozí přihlášení a heslo jsou uvedeny na zadní straně těla routeru. Toto je obvykle administrátor a admin.

MAC adresu nového počítače můžete určit pomocí příkazu getMac nebo ipconfig v konzole. V seznamu, který se objeví, hledáme název „Fyzická adresa“.

Ale můžete udělat ještě snazší. Jdeme do části „Panel pro správu“. „Centrum pro řízení sítí a obecný přístup“. „Změna parametrů adaptéru“. „Stav“

„Informace“ a v úvodním okně se podíváme na fyzickou adresu.

Pokud je zařízení smartphonem, tabletem nebo televizí, MAC adresa najdete v sekci technických charakteristik.

V nabídce vyberte část „Wireless“ nebo „Wi-Fi“, najdeme filtr Mac (bezdrátový mac filtrování) (bezdrátové filtrování Mac),

A poté přepněte na kartu MAC adresa, vyberte požadovanou adresu v rozevíracím seznamu a přidejte ji do seznamu.

zablokovat, adresu, routeru

V některých modelech směrovačů nemusí být takový seznam, takže je třeba je zadat ručně. Dále označte typ filtru (ve výchozím nastavení je zámek deaktivován) a uložte nastavení. Mohou existovat dvě možnosti: blokovat všechny adresy kromě těch, které jsou přidány do seznamu a blokují pouze přidány a všechny ostatní umožňují.

Jak zakázat zařízení Wi-Fi na routeru D-Link?

Nyní se pokusíme zablokovat klienta na D-Link DIR-615, přejít na konfiguraci pro 192.168.0.Jeden. Pokud to uděláte poprvé, nebo pokud to nefunguje, přečtěte si prosím tyto pokyny. V nastavení otevřete kartu Wi-Fi-„Mac Filter“-„Režim filtru“. V nabídce naproti „režimu omezení filtru Mac“ vyberte jednu ze dvou možností. Buď „povolit“ nebo „zakázat“.

Pokud chcete blokovat jednoho nebo více zákazníků, vyberte „Zakázat“. Pokud chcete blokovat všechna připojení Wi-Fi, s výjimkou zařízení, která jste přidali do seznamu, vyberte „Povolit“ klikněte na „Použít“.

zablokovat, adresu, routeru

Dále přejděte na kartu Mac Filtr. Poté vyberte zařízení, které chcete blokovat ze seznamu (připojená zařízení). Jako alternativu klikněte na tlačítko „Přidat“ a ručně zadejte adresy. Klikněte na tlačítko Použít.

Přidané zařízení se objeví v seznamu, ale nebude se moci připojit k síti. Můžete jej odstranit ze seznamu nebo přidat nový.

Takto je naladěn na směrovače D-Link. To je jednoduché, ale bohužel se název zařízení nezobrazí vedle adresy v seznamu. Z tohoto důvodu je obtížné pochopit, kdo blokovat.

Proč a koho omezit přístup na routeru

Dnes lze rot Wi-Fi nalézt téměř v každém bytě, protože distribuce provozu vzduchem bez drátů je jedním z nejlepších řešení naší doby. Ale krátkozoustní lidé si jen málo přemýšlejí o skutečnosti, že outsider se může připojit ke své domácí síti, jako soused, který nemá rád utrácet peníze navíc.

Podobné je plné rychlosti internetu, počítačovým hackováním a únikem osobních údajů.

Proto je tak důležité omezit přístup k domácí síti nejen pro cizince, ale také pro přátele a kolegy. Pro ně můžete vytvořit samostatný kanál nebo otevřít hlavní po určitou dobu.

Nadměrná opatrnost v těchto otázkách nebude bolet, protože praxe ukazuje, že při absenci jeho nepřítomnosti můžete získat vážné problémy.

Další omezení přístupu

Výměna hesla sítě a routeru

Pokud jste nezměnili heslo Wi-Fi, změňte jej. Je také vhodné to provádět pravidelně. Vytvořte nové heslo v nastavení zabezpečení sítě. Při instalaci routeru je stejně důležité změnit heslo a přihlášení. Standardní kombinace je nejjednodušší způsob přístupu.

Správný šifrovací protokol

Zpočátku je šifrování připojení deaktivováno. Změňte bezpečnostní protokol v parametrech na routeru. WPA2-PSK se důrazně doporučuje-je to nejbezpečnější.

Co dělat s krádeží provozu?

Existuje mnoho softwarových nástrojů, které vám umožňují rychle a efektivně vyřešit otázku, jak identifikovat a blokovat vnějšího uživatele Wi-Fi.

To se však také snadno provádí pomocí samotného routeru, i když nemusíte stahovat a nainstalovat další software, proto nejprve poskytneme popisy metod pomocí bezdrátového vybavení Web-Integse bezdrátového zařízení.

V případě, kdy je dodavatel internetu například Rostelecom nebo Beeline, stejně jako další populární poskytovatelé, kteří často poskytují směrovače svým předplatitelům, měli byste také použít software zařízení.

Princip akce je stejný pro všechny modely směrovačů a nezáleží na tom, který výrobce jej vydal, například Netis, Netgear nebo jiný.

Esence je vždy stejná a je následující: V ovládacím panelu nástroje jsou prostředky pro stanovení připojených zařízení a co je nejdůležitější, je implementována vhodná funkce, která jim umožňuje uzavřít přístup.

Níže jsou popsány metody s různými modely zařízení. Směrovače mají svůj vlastní program, avšak kvůli nedostatku vestavěných vstupních a výstupních prostředků parametrů se veškerá správa provádí prostřednictvím PC nebo mobilního gadgetu připojeného k nim.

Aby bylo možné zadat nastavení zařízení, je nutné vzít v úvahu funkce jeho modelu, protože poskytovatel nevyrábí své směrovače, ale jednoduše je prodává, nakupuje dobře propuštěné výrobce.

High-tech metoda rozpoznání krádeže Wi-Fi

Chcete-li zjistit, kdo ještě používá osobní Wi-Fi, musíte nejprve zkontrolovat dostupnost připojení k vaší vlastní síti na smartphonu a nainstalovat vhodný program. Trh hry má cílenou síťovou analýzu. FING, je k dispozici pro. A pro.

Jakmile je software nainstalován do telefonu, musíte jej otevřít. Název nabídky se v zásadě zobrazí název připojené sítě a pár tlačítek. „Aktualizace“ a „Nastavení“. Chcete-li zobrazit celý seznam zařízení s aktivním připojením se síť Wi-Fi, měli byste se dotknout prvku „Aktualizovat“ prvek. Proces vyhledávání vyžaduje několik minut, ale služba zobrazí úplné a relevantní informace. Typ zařízení pro identifikátor: Smartphone, počítač nebo jiná položka se zobrazí.

Po dotyku na některou z těchto zařízení se zobrazí seznam parametrů, aby jej ovládal. Mezi jiné nástroje existuje možnost pingingu, probuzení prostřednictvím místních signálů. Extrémně užitečná data. schopnost dozvědět se o připojení a odpojení zařízení ze sítě.

Nyní víte, kolik zařízení může být připojeno k routeru prostřednictvím Wi-Fi současně, co to ovlivňuje a co dělat pro zvýšení parametru. Znalost takových nuancí vám umožní úspěšně vést internet, regulovat kvalitu přenosu dat a další parametry.

Uvedli jsme různé možnosti omezení přístupu k naší síti Wi-Fi na uživatele třetích stran. Nejlepší možností bude filtrování podle MAC adresy. Ale je nejlepší aplikovat několik akcí v komplexu.

Očekáváme také vaše komentáře a recenze. Doufáme, že můžete sdílet své vlastní zkušenosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS