Jak zajistit, aby ukradený telefon nebylo možné najít

Co dělat a co nedělat, když ztratíte telefon? Typické chyby

Chytrý telefon už není jen přístroj, ale přehnaná verze vás samotných: vaše kontakty, vaše fotografie, vaše paměť, vaše preference, váš životní rytmus. Je děsivé, když o ně najednou přijdete, a pomůcky mají bohužel tendenci nepozorovaně vyklouznout. Kolikrát se vám stalo, že jste doma „ztratili“ mobilní telefon a zamrazilo vás v zádech?? Není divu, že skutečná ztráta telefonu může mnoha lidem připadat jako katastrofa. Co v takovém případě dělat, v co doufat a jak se vyhnout zoufalým chybám. zjistěte společně s Anews.

Pouze pokud o ně policie požádá v rámci trestního vyšetřování. To znamená, že musíte krádež nahlásit a nechat se stíhat. Pouze na příkaz vyšetřovatele předá operátor zprávu o hovorech a pohybech vašeho telefonu sledovanou podle jedinečného identifikačního kódu IMEI.

ukradený, telefon, možné, najít

IMEI je uvedeno na samotném telefonu (v závislosti na výrobci a modelu může být pod baterií, na zadním panelu, na přihrádce na SIM kartu a příkaz #06# jej zobrazuje na displeji), také na krabici a v dokumentech.

Vyhledávání IMEI je považováno za nejúčinnější způsob nalezení ukradeného telefonu. podle statistik uváděných médii se tímto způsobem najde přibližně polovina všech zařízení. Najdete zde také několik šťastlivců, kterým se touto metodou podařilo získat své cennosti zpět. Jak často ji agentury skutečně používají k nalezení ukradených přístrojů? O tom vám povíme níže.

Co dělat, když ztratíte telefon

Nejdříve byste měli co nejdříve zjistit, zda jste ji skutečně ztratili. K tomu je třeba řádně prohledat své okolí. Zkontrolujte všechny kapsy, tašky, zásuvky a pod pohovkou. Samozřejmě se vyplatí zavolat z jiného telefonu.

Pokud zařízení nemůžete najít, vyhledejte způsob, jak kontaktovat operátora a zablokovat kartu SIM. A pokud telefon stále máte a tento článek čtete „pro jistotu“, nastavte si na kartě SIM heslo.

Jak chránit data bez přístupu do smartphonu

Pokud jste si nenastavili vzdálené ovládání smartphonu a nezabezpečili ho heslem nebo Touch ID, musíte co nejdříve zakázat e-mailové účty, účty sociálních sítí a další účty.

, „“. Gmail a další služby umožňují zobrazit aktivní relace otevřené na jiných zařízeních a vzdáleně je odemknout. Například v nastavení účtu Google můžete zobrazit všechna zařízení, která jste v poslední době používali, a některá z nich odebrat. Totéž umožňuje. “ a další sociální sítě. Příslušné možnosti se obvykle nacházejí v části „Zabezpečení“.

Co dělat, když ztratíte telefon se systémem Android

Telefony často nejsou kradené, ale ztracené. Možná vám jen spadl, nebo vám doma spadl z pohovky. Hlasité vyzvánění telefonu pomocí funkce „Najít mé zařízení“. Tímto způsobem ho můžete lokalizovat podle zvuku, pokud je někde poblíž.

Když ho takhle položíš, sklouzne ti a nemůžeš ho najít.

Logika žen

Dnes ráno jsem na ulici našel chytrý telefon s telefonním číslem na zamčeném displeji (rozumní lidé to dělají proto, aby je nálezce mohl kontaktovat nebo aby se s nimi mohli spojit přátelé/příbuzní).

ukradený, telefon, možné, najít

Vytočením uvedených čísel. Nalezený smartphone zazvonil. Na obrazovce se objevilo moje číslo.

„Žena.“. Pomyslel jsem si otráveně. Tak jsem čekal.

Kolem oběda mi volala jedna dívka a divila se, proč jsem ji nekontaktoval na číslo na obrazovce.

Co dělat, když najdete telefon

Když jsem pracoval ve fitness klubu, spousta lidí si u nás nechávala své přístroje. Stalo se, že někdo cestou do klubu ztratil telefon, ať už u vchodu, nebo na schodech. Náš tým měl soubor pravidel, co dělat, když najdete něčí smartphone. Nejprve ji nabijte, pokud byla vybitá. Za druhé, zkuste někoho vytočit, pokud je odemčeno. Za třetí, počkejte na příchozí hovor a přijměte jej, přičemž nález nahlásíte volajícímu, aby mohl nějakým způsobem informovat majitele o tom, kde se zařízení nachází. Ve sto procentech případů je telefon nalezen majitelem.

Vyzkoušejte nabíjení nalezeného telefonu a volání na čísla v telefonním seznamu

Pokud byl naopak smartphone zablokovaný a nejevil žádné známky života (například příchozí hovory), jednoduše jsme počkali, až nám někdo zavolá nebo se zeptá osobně. Opět 100% zásah. Pokud jste našli telefon a nehodláte ho vlastnit, nedělejte nic. Tip: Využijte místní skupiny na sociálních sítích a nahlaste svůj nález. Tímto způsobem se zbavíte cizího telefonu mnohem rychleji a nebudete mít žádné negativa ani problémy.

Zámek, vyhledávání, vymazání

Jakoukoli ochranu lze obejít, takže první, co bychom měli po ztrátě nebo krádeži smartphonu udělat, je uzamknout ho a pokusit se zjistit jeho poslední polohu. A v případě potřeby jednoduše vymažte všechna data z paměti. To vše lze provést buď pomocí vestavěných funkcí operačního systému, nebo pomocí speciálního softwaru, jako je Prey nebo jiný antivirový program. První možnost je k dispozici vždy, i když jste do smartphonu nic nenainstalovali, takže se na ni podíváme.

Android

  • Otevřete Správce zařízení v prohlížeči.
  • Vyberte požadované zařízení ze seznamu. Klepněte na malou ikonu umístění. Pokud je smartphone „online“, zobrazí se jeho poloha na mapě.
  • Pomocí příkazu „Lock“ přiřadíme smartphonu digitální heslo a zadáme zprávu, kterou zloděj uvidí. Poskytněte také číslo, na které může zloděj zavolat a smartphone získat zpět (oxymóron)!).

Xakep #200. Tajný život systému Windows 10

Pomocí příkazu „Vymazat“ můžete ze smartphonu vymazat všechna data (a pokud smartphone není momentálně připojen k internetu, operace se provede, jakmile bude internet k dispozici). Mějte však na paměti, že paměťová karta zůstane nedotčena, ještě že na ní není kromě fotografií a mezipaměti hry co hledat. Dva skvělé tipy:

  • Otevřete stránku pro vyhledávání na iPhonu nebo spusťte aplikaci Najít iPhone na jiném zařízení se systémem iOS.
  • Vyberte zařízení a zobrazte jeho zeměpisnou polohu na mapě.
  • Povolení chybějícího režimu. Umožňuje vzdáleně uzamknout zařízení pomocí čtyřmístného hesla a na zamykací obrazovce zobrazí přizpůsobitelnou zprávu s telefonním číslem, aby měl útočník možnost vzdát se.

Tímto způsobem také odstraníte všechna data ze zařízení. Po tomto postupu však nebudete moci použít funkci Najít iPhone k určení jeho zeměpisné polohy. Ale funkce aktivačního zámku (Aktivační zámek zůstává zapnutý, což znamená, že nikdo nemůže váš iPhone používat, dokud ho neaktivuje pomocí svého Apple ID. Po odpojení smartphonu od Apple ID se automaticky vypne aktivační zámek.

Windows Phone

  • Přejděte na adresu zařízení Microsoft.
  • Vyberte telefon a klikněte na tlačítko „Vyhledat telefon„. Viz karta.
  • Stiskněte tlačítko „Lock“ a postupujte podle pokynů. Pokud jste v telefonu dosud nenastavili heslo, budete vyzváni k jeho zadání. Bude sloužit k odemknutí.

Mimochodem, doporučuji předem zapnout službu „Phone Search“. Každých několik hodin uloží polohu, aby bylo možné telefon snáze najít. Chcete-li ji aktivovat, zaškrtněte políčko vedle položky „Vyhledávání v telefonu“ v nastavení.

Karta SIM

Zavolejte mobilnímu operátorovi a požádejte ho o zablokování SIM karty. Operátoři obvykle simku nezablokují hned a po určité době na ni pošlou zprávu s žádostí o vrácení odcizeného telefonu.

Představte si opravdu složité heslo

Rok narození není dobré heslo, je lepší zvolit něco autentičtějšího. A dobrý grafický klíč je takový, který vaši přátelé nedokážou zadat, ani když jim ukážete, jak se kreslí prstem.

Kdo ví, je to velmi praktické. Ale je lepší držet karty s bohatstvím z rukou podvodníků. Zvlášť když fyzická krádež telefonu není jediným způsobem, jak se dostat k penězům.

Zvláštní pozornost věnujte kartám s kreditním limitem. Krádež debetní karty vás ochudí, krádež kreditní karty vás zadluží.

Prevence

Nyní. něco, o čem je třeba rozhodně přemýšlet a co je třeba nastavit do budoucna. Například jsem měl mnohem větší klid, když jsem měl nakonfigurované/aktivované následující fikce:

1) Telegram i WhatsApp podporují funkci dodatečného hesla při spuštění. Komunikace je velmi důležitou součástí života a vyplatí se ji chránit dalším heslem. Ne proto, aby si vaše manželka/manžel nemohl přečíst vaši korespondenci, zatímco vy spíte s prstem/přiloženým spícím opilým obličejem ke čtečce, ale pro případ krádeže. vložte jiné heslo.

2) Veškerá obzvláště složitá a důvěrná komunikace se lépe provádí ve specializovaných instant messengerech. Sám doporučuji Threema. jsou ve Švýcarsku (a neutrální jurisdikce je rozhodující pro soukromí) a implementace je paranoidní, na vojenské úrovni. Zabezpečení je tam velmi dobré a nikdo si z něj nic nepřečte, ani když vám telefon ukradnou, i když byl odemčený.

3) Banální rada, ale elektronickým platbám se nedá stoprocentně věřit. Mít doma malou skrýš hotovosti (muži nemusíte vysvětlovat to. všichni máme, a pokud ne. není třeba lhát:)), alespoň základní skrýš (jako v Abramovič není nutně). Určitě pomůže na 2-3 dny, kdy můžete být bez telefonu a SIM karty (já jsem musel čekat 3 dny v karanténě).

4) Důrazně doporučuji mít doma náhradní smartphone a SIM kartu s funkcí pay as you go, tedy předplacenou SIM kartu, která může být roky nečinná a její zůstatek se začne vyčerpávat až po jejím zapnutí. Rozhodně stojí za 500 pencí. ušetříte si spoustu nervů. Obvykle mám u sebe vždy druhý telefon. Ale tentokrát jsem ho podle zákona podlosti nechal doma. Škoda. Všechna důležitá volání, včetně volání na policii, totiž mohla být uskutečněna během prvních dvou minut.

5) Mějte doma kreditní/debetní kartu, kterou nepoužíváte, která není propojená s Apple/Android Pay atd. Odblokováno, slangově řečeno. Tato karta je vaším záchranným lanem, pokud vám ukradnou chytrý telefon a vaše banka zablokuje vše, co bylo spojeno s bezdrátovými platebními systémy. Každá banka vám dnes umožňuje vytvořit si tolik karet, kolik chcete.

6) Zálohování. Nepodceňujte význam zálohování. Uchovávání kopie smartphonu v cloudu stojí peníze. Obvykle si budete muset koupit rozšířenou kapacitu iCloudu/Gdisku. Ale tohle je jeden z případů, kdy zaplatíte dvakrát méně. Nastavte si zálohování do cloudu tak, aby smartphone každý den během noci, kdy se nabíjí, odesílal nová data do cloudového úložiště. V případě krádeže tak můžete telefon co nejrychleji vrátit ve stavu, v jakém si ho pamatujete. Například jsem přišel o všechny zprávy z chatů za 24 hodin, vše ostatní bylo obnoveno. Protože kopie se vytvářela automaticky a každý den.

7) Nebuďte líní vymýšlet nová hesla a čas od času měnit účty (dvojice e-mail/heslo). Základním reflexem je samozřejmě používat všude stejné heslo, nejsme roboti. Za tento přístup se však bohužel platí. Pokud vám totiž někdo ukradne heslo, které je všude stejné, nebo něco jako vykřičník na konci. což znají i dětští hackeři představte si, co by s ním mohl udělat někdo, jehož úkolem je vám co nejvíc ublížit.

Jak řekla jedna postava v kultovním filmu Hackeři: „Chlapče, na světě je spousta věcí, které jsou děsivější než smrt, a všechny jsou mi k dispozici.“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS