Jak zakázat Wi-Fi v televizoru Samsung

wi-fi, televizoru, samsung

Jak odstraním síť Wi-Fi v televizoru??

Obnovení sítě v nastavení televizoru Samsung Smart TV Otevřete nastavení a přejděte do části Obecné. Síť. Vyberte možnost „Obnovit nastavení sítě“ a potvrďte obnovení továrního nastavení. Po obnovení továrního nastavení sítě v televizoru Samsung zkuste televizor znovu připojit k internetu.

Klikněte na Nastavení sítě a internetu. Klikněte na možnost Wi-Fi a poté na možnost Spravovat známé sítě. Klikněte na síť, kterou chcete odstranit nebo odinstalovat, v seznamu Správa známých sítí. Poté klikněte na tlačítko „Zapomenout“.

Jak opravit nepřipojení televizoru Samsung Smart TV k síti Wi-Fi

Důvodů, proč se televizor Samsung Smart TV nemůže připojit k síti Wi-Fi, může být mnoho. První věc, která mě napadá, je, že je něco špatně v samotné síti. Za druhé, může to být aktualizace softwaru, která způsobila, že se televizor přestal připojovat k síti Wi-Fi. Ať už je příčina jakákoli, máme pro vás několik řešení, jak televizor Samsung znovu připojit k síti Wi-Fi.

Restartování televizoru a směrovače.

Nejprve je třeba restartovat televizor a směrovač. Můžete to udělat tak, že obě zařízení odpojíte a počkáte několik minut. Počkejte minutu nebo dvě, znovu připojte obě zařízení a zkontrolujte, zda se televizor může připojit k síti Wi-Fi. Pokud ano, v pořádku, nebo jednoduše postupujte podle dalších níže uvedených metod.

Opětovné připojení k síti.

Může být problém s adaptéry Wi-Fi v samotném televizoru. V tomto případě můžete jednoduše zapomenout na síť, která byla uložena v televizoru, a znovu se připojit k síti, jako by to byla nová síť. Podle tohoto návodu se dozvíte, jak připojit televizor Samsung Smart TV k síti Wi-Fi.

Vynucený restart televizoru Samsung Smart TV.

Někdy se televizor nemůže připojit k síti Wi-Fi kvůli několika softwarovým chybám. Chcete-li televizor násilně restartovat, vezměte dálkový ovladač televizoru, stiskněte a podržte tlačítko napájení na televizoru. Podržte tlačítko stisknuté, dokud se televizor automaticky nerestartuje. Po restartování televizoru zkontrolujte, zda se připojí k síti Wi-Fi.

Zkontrolujte nastavení směrovače.

Je možné, že jste televizor Samsung Smart TV zařadili na seznam blokovaných zařízení ve směrovači. Pomocí počítače nebo mobilního telefonu můžete navštívit stránku nastavení směrovače a zkontrolovat ji. Pokud byl televizor v seznamu zablokován, je třeba jej zařadit na bílou listinu, aby se mohl znovu připojit k síti Wi-Fi.

Připojení televizoru k jiné síti.

Než učiníte zásadní rozhodnutí o resetování televizoru Samsung Smart TV, bude nejlepší, když televizor připojíte k jiné síti Wi-Fi a zjistíte. Pokud se připojí, může být problém v síti a možná budete muset zavolat svému poskytovateli internetových služeb, abyste našli řešení. Pokud se však nepřipojí k žádné jiné síti, je možná načase televizor Samsung Smart TV restartovat. Pokud máte jiné zařízení, které se také dokáže dokonale připojit k síti Wi-Fi, pak ano, je třeba televizor resetovat.

Ruční nastavení serveru DNS.

 • Zapněte televizor Samsung Smart TV a přejděte do aplikace Nastavení.
 • Přejděte na položku Obecné a vyberte možnost Síť.
 • Na stránce „Síť“ vyberte možnost „Stav sítě“.
 • Zobrazí se možnost Nastavení IP. Vyberte ji.
 • Nyní přejděte na možnost „Nastavení DNS“ a vyberte ji.
 • Nyní se zobrazí možnost „Zadat ručně“. Zde je třeba vybrat možnost Server DNS.
 • Stačí zadat 8.8.8.8 a pak se vraťte k připojení televizoru k síti Wi-Fi.
 • Pokud se televizor může připojit k síti Wi-Fi, je vše v pořádku.

Nastavení IP.

 • Po zapnutí Smart TV přejděte do aplikace Nastavení.
 • Nyní přejděte na stránku nastavení Wi-Fi v televizoru.
 • Vyberte možnost Spravovat nastavení sítě a poté vyberte možnost Zobrazit pokročilá nastavení.
 • Vyberte možnost „Nastavení IP“ a změňte ji na „Statické“.
 • Nyní v části Nastavení sítě vyberte možnost Maska podsítě.
 • Stačí zadat 255.255.255.0 a vyberte možnost OK.
 • Nyní se můžete bezproblémově připojit k síti Wi-Fi.

Resetování Samsung Smart TV.

Pokud z nějakého důvodu všechny výše uvedené možnosti nefungují, je čas provést reset televizoru Samsung Smart TV. Upozorňujeme, že při resetování televizoru se vymažou všechna vlastní nastavení, která jste provedli, proto si tato vlastní nastavení nezapomeňte uložit a vyfotografujte je. Podle tohoto návodu zjistíte, jak resetovat televizor Samsung Smart TV.

Pomocí výše uvedených jednoduchých a přímočarých kroků můžete vyřešit problém s nepřipojením televizoru Samsung k síti Wi-Fi.

Jak se připojit pomocí funkce Plug Access a WPS

Jak připojit Smart TV k televizoru Samsung pomocí WPS? WPS se postará o všechna vaše nastavení, ale musíte ho nejprve zapnout. WPS lze povolit, pokud to vaše zařízení podporují.

 • Bezplatná návštěva a diagnostika na místě;
 • Bezplatná konzultace po telefonu;
 • doručení kurýrem do servisního střediska a zpět;
 • Záruka až 1 rok;
 • Používáme originální náhradní díly;
 • Certifikovaní průvodci;
 • Předložte účtenku a záruční list;
 • Nízká cena
 • Práce sedm dní v týdnu
 • V nastavení přijímače vyhledejte položku WPS.
 • Váš směrovač by měl mít tlačítko s příslušným názvem. Stiskněte jej.
 • Po dokončení tohoto úkonu by se na obrazovce mělo zobrazit úspěšné připojení.

Kde v Samsung Wi-Fi Direct?

Chcete-li v systému Android nastavit funkci Wi-Fi Direct, přejděte do nastavení Wi-Fi a zapněte adaptér. Dále postupujme na příkladu systému Android verze 4.4 v telefonu Samsung S4. Po povolení funkce Wi-Fi Direct se v dolní části obrazovky zobrazí tlačítko „Wi-Fi Direct“. Klepněte na něj.

Odesílání souborů přes Wi-Fi Direct: Otevřete aplikaci Soubory, klepněte a podržte soubor, který chcete odeslat, a klepněte na možnost Více odeslat přes Wi-Fi Direct. Když je zjištěno jiné zařízení, klepnutím na jeho název se připojte a přeneste soubor.

Kontrola připojení

Pokud připojení nefunguje (ale bylo dříve nainstalováno), je třeba nejprve zjistit, na kterém článku obvodu k poruše došlo. Za tímto účelem se vraťte do sekce Síť a otevřete panel „Stav“, kde je graficky zobrazen přístupový kanál. IP adresu můžete zkontrolovat zde.

Na vině může být buď kombinace TV-Router, nebo router-směrovač-internet.

 • V prvním případě budete muset změnit konfiguraci parametrů připojení v televizoru Smart-TV. Pomocí modrého tlačítka „IP“ zahájíme ruční zadávání údajů a zadáme vlastnosti routeru (informace naleznete na zařízení). Poté uložte a otestujte ethernetové připojení: v případě chyby je třeba vymazat zastaralá data routeru z paměti TV a provést postup připojení znovu.
 • Ve druhém případě je nutné router „opravit“. Někdy pomůže prostý restart nebo úplné obnovení zařízení. Další možností je přemístit zařízení do stejné místnosti, kde je umístěn televizní přijímač. Vezměte prosím na vědomí, že po hard-resetu bude nutné router znovu nakonfigurovat, a pokud neexistuje žádný speciální soubor s charakteristikami sítě (uložená konfigurace), měli byste zavolat svému poskytovateli služeb. Může být problém s externí linkou: počkejte, až poskytovatel Smart-TV problém odstraní (můžete zavolat do kanceláře a zeptat se na aktuální stav opravy).

V systému Smart-TV může dojít k softwarové chybě, která resetuje heslo nebo jiné důležité informace o připojení. V tomto případě stačí zopakovat algoritmus z předchozího oddílu. Pokud používáte externí modul Wi-Fi, stačí příslušenství vyjmout a znovu vložit do portu USB. je velmi pravděpodobné, že problém je ve vysílači.

Proč se k televizoru nepřipojí Wi-Fi a jak to opravit

Internet pevně vstoupil do našich životů a my už bez něj nemůžeme žít ani den, nemluvě o tom, že někdy je těžké i hodinu. Moderní televizory umožňují připojení k internetu a přístup k zábavě je širší a pohodlnější, protože velké obrazovky jsou mnohem pohodlnější než malé smartphony. Pokud se však televizor nepřipojí k routeru WI-FI nebo z nějakého důvodu ztratí připojení, je to nepříjemné, ale řešitelné. Zvažte hlavní příčiny selhání komunikace mezi panelem TD a směrovačem a způsoby jejich odstranění.

Příčiny chybějícího připojení Wi-Fi k televizoru

Chcete-li zjistit, proč není spojení mezi směrovačem a televizním panelem, musíte spustit diagnostiku. Nejjednodušší způsob, jak určit nejjednodušší příčiny a odstranit je, je. Pokud to nezvládnete sami, využijte pomoci průvodce. Nejčastější příčiny jsou následující

 • Signál routeru nedosahuje do televizoru;
 • špatné nastavení směrovače;
 • Vestavěný modul Wi-Fi nefunguje;
 • Žádný poplatek za služby.

Podívejme se, jak připojit Wi-Fi v televizoru. Pokud budete postupovat krok za krokem, může být možné problém identifikovat a okamžitě vyřešit.

wi-fi, televizoru, samsung
 • Zapnutí směrovače.
 • V nabídce TV panelu vyberte položku „Network“ a poté „Network settings“.
 • V zobrazeném okně vyberte typ připojení. Zajímá nás „bezdrátové připojení“.
 • Pokud je síť chráněna heslem, zadejte jedinečný kód.
 • Počkejte na dokončení synchronizace.

Jak vidíte z výše uvedeného návodu, nastavení Wi-Fi není nic složitého. Je však možné zadat špatné heslo, proto musíme být při zadávání kódu velmi opatrní.

Signál směrovače nedosahuje k televizoru

Každý by měl vědět, že každý směrovač má svůj vlastní dosah signálu. Je tedy možné, že televizor router nevidí, pokud je daleko. Taková situace je například poměrně častá, pokud je jednotka umístěna v přízemí a přijímač ve druhém patře.

Signál může procházet přízemím bez rušení nebo s malým rušením, ale ve druhém patře není dostatečný výkon. Dosah směrovače závisí na mnoha faktorech. Především jeho technické schopnosti. Pak je třeba vzít v úvahu jeho umístění a rušivé vlivy nábytku a stěn.

Důležitou roli hraje i tloušťka stěn a materiál použitý při stavbě.

Chcete-li získat lepší signál, můžete jej zkusit zesílit. Zesílení se provádí v nastavení nebo pomocí speciálních zařízení.

wi-fi, televizoru, samsung
 • Změna kanálu na směrovači. Sítě vašich sousedů, které vidíte při vyhledávání, přetíží kanál, který používá vaše síť, takže se poloměr zmenší. Nastavení směrovače na Auto nebo nějaký statický kanál.
 • Nastavení domácí sítě do režimu 802.11N (pokud má váš router dvě antény a podporuje tento režim). V nastavení bezdrátové sítě routeru najděte položku „Bezdrátový režim“ a ze seznamu vyberte možnost „Pouze N“.
 • Změna přenosového výkonu v nastavení směrovače. Pokud váš model tuto funkci podporuje, můžete tak učinit. Obvykle je nastaven maximální výkon, ale to nemusí být váš případ.
 • Instalace opakovače nebo jiného směrovače, který bude fungovat jako zesilovač, pomůže. Tato metoda je považována za nejspolehlivější a nejúčinnější. Principem opakovače je zesílení a šíření slabého signálu hlavního zařízení.
 • Pokud má váš router odnímatelné antény, vyměňte je za silnější. Kupte si nejlépe výkonné se zesílením 8 dBi. 2 a více antén však stojí téměř stejně jako jeden opakovač, takže je na vás, abyste se rozhodli, co je nejlepší.

Pokud nemáte v plánu zařízení upgradovat, vystačíte si s drobnými, ale účinnými metodami. Můžete například umístit router tak, aby signál dosáhl do všech místností rovnoměrně. Jinými slovy, zařízení by mělo stát uprostřed rovné plochy. Mezi dostupnými pomůckami vždy najdete kousek fólie nebo plechovky, kterou umístíte do blízkosti zařízení tak, aby se signál od fólie odrazil a směřoval správným směrem.

Nesprávné nastavení směrovače

Chcete-li zjistit, proč se televizor nemůže připojit k internetu, musíte zkontrolovat nastavení směrovače. Nedostupnost připojení je nejčastěji způsobena nesprávným typem připojení používaným poskytovatelem. Nezapomeňte také zkontrolovat všechny údaje potřebné k připojení k internetu. Tyto typy spojení jsou nejčastější:

Nejjednodušší první možnost, která by měla fungovat, jakmile je kabel připojen ke směrovači. Pokud se objeví chyba „Žádné připojení“, je třeba obnovit nastavení, restartovat zařízení, a pokud se připojení neobnoví, zavolat poskytovateli internetových služeb a zjistit, co je špatně.

Pokud používáte druhou možnost, musíte znát také údaje poskytnuté poskytovatelem internetových služeb. Jedná se o vaše uživatelské jméno, heslo, IP adresu a název serveru.

Vestavěný modul Wi-Fi nefunguje

Dalším častým problémem, se kterým se setkávají různí výrobci televizorů, je, že vestavěný modul Wi-Fi nepřijímá signál. Chcete-li zjistit příčinu, proč jednotka nevidí síť, musíte zkontrolovat všechny následující položky

 • Vstupte do nastavení sítě a zkontrolujte, zda je povoleno „Bezdrátové připojení“.
 • Přejděte do nabídky obrazovky a vyberte možnost „Podpora“ a poté „Odvolání k televizoru“. Pokud jsou na místech, kde mají být adresy, nuly nebo pomlčky, znamená to, že modul nefunguje. Pokud funguje, resetujte.
 • Zapnutí televizoru.
 • Stiskněte tlačítko INFO, pak tlačítko Menu a poté tlačítko Power.
 • Získáte přístup do nabídky služeb.
 • Přejděte na možnost Option a stiskněte klávesu Enter.
 • Přejděte na obnovení továrního nastavení.
 • Zavřete všechny možnosti nabídky a vypněte televizor.
 • Zapněte televizor a nastavte televizor.

Pokud je tento postup neúspěšný, je třeba provést následující postup:

 • Zakázání možnosti DHCP ve směrovači. Ruční změna hodnoty serveru DNS.
 • Postupně stiskněte následující tlačítka: Control, Sub Option, Mute Time a nastavte čas na jiný kanál na 100 ms (v automatickém režimu je nastaven na 600 ms).

Jak restartovat televizor?

Namiřte dálkový ovladač na kontrolku podsvícení a poté stiskněte tlačítko POWER na dálkovém ovladači na dobu asi pěti sekund, dokud se nezobrazí zpráva Power off (Vypnout). Automatický restart televizoru.

 • Restartování televizoru a směrovače.
 • Ruční zadání údajů o připojení.
 • Řešení chyb serveru DNS.
 • Použití jiné metody připojení Wi-Fi
 • Resetování televizoru.
 • Změna umístění směrovače.
 • Řešení problémů se směrovačem Wi-Fi

Jak si vybrat

Smart TV rozšiřuje možnosti televizoru tím, že částečně nahrazuje počítač v oblasti zábavy, což je pro uživatele atraktivní. Jak vybrat chytrý televizor, který model vyhovuje vašim potřebám? Sestavili jsme žebříček nejlepších chytrých televizorů roku 2018 různých značek s různými operačními systémy.

Při výběru zařízení věnujte pozornost následujícím parametrům:

 • Podpora Wi-Fi. první věc spojená se Smart TV, přítomnost modulu WLAN je předpokladem pro nákup televizního přijímače s bezdrátovým připojením k internetu;
 • Operační systém:
 • Systém Tizen je nejjednodušší na naučení a má dobrý výběr video aplikací a předinstalovaných programů;
 • WebOS. vylepšený systém Tizen s multitaskingem a více otevřenými okny, používaný v zařízeních LG;
 • Android TV. nainstalován na většině televizorů, podporuje Chromecast a aplikace z Google Play, má mnoho nastavení.

Firmware televizoru

Aby služby Smart TV fungovaly správně a bez poruch, je třeba včas aktualizovat software. Existují 2 hlavní způsoby aktualizace firmwaru operačního systému: přes internet nebo pomocí flash disku. Pokyny krok za krokem k instalaci aktualizací do televizoru Samsung z paměťového zařízení USB:

 • Otevřete oficiální webový portál výrobce.
 • Do vyhledávacího pole zadejte název modelu používaného zařízení.

Televizor nevypínejte, dokud není proces instalace aktualizace dokončen. Přednostně používejte nepřerušitelný zdroj napájení. Protože kolísání napětí nelze vyloučit.

Teď už víte, co dělat, když televizor Samsung ztratí připojení Wi-Fi. Pokud televizní zařízení přestalo přijímat signál nebo je rychlost internetu velmi nízká, použijte jeden z uvedených způsobů řešení problému.

Pokud uživatel připojil externí adaptér Wi-Fi a televizor zařízení nevidí, znamená to problém s kompatibilitou. Chcete-li se těmto problémům vyhnout, kupujte pouze originální zařízení. Doporučujeme zakoupit zařízení stejné značky jako televizor.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS