Jak zapnout dotykový panel na notebooku HP

Co dělat, pokud touchpad nefunguje na notebooku

Jistě jste se již pokusili restartovat notebook, aby vyřešil problém, ale pokud ještě ne. ujistěte se. Vzhledem k tomu, že TouchPad nefunguje, budete muset použít myš nebo stiskněte tlačítko napájení a vyberte „Reload“ k klávesnici v klávesnici.

Často se touchpad automaticky vypne, když je připojena kabelová nebo bezdrátová myš. Proto jsou falešné odpovědi vyloučeny, když skryjete panel s palmami při psaní. Pokuste se vypnout externí zařízení a možná bude panel vydělat.

zapnout, dotykový, panel, notebooku

Jak zapnout touchpad na notebooku

V notebookech se touchpad nahrazuje obvyklou počítačovou myš. Pro každého uživatele, pohodlí touchpadu. koncept relativní. Jeden snadněji používat myš, ale zároveň s notebookem musíte nosit myš. Přesunout kurzor pomocí dotykového panelu je pohodlně svým způsobem, ale někdy existují situace, kdy se touchpad přestane fungovat. Opravte tento problém může být několik způsobů.

Jak zapnout touchpad rebootem

Často v přerušení práce různých funkcí počítače pomáhá obvyklému restartování zařízení. To je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zkontrolovat výkon touchpadu. Po restartování funkcí dotykového panelu ve svém standardním režimu.

Chcete-li restartovat notebook, připojte počítačovou myš na chvíli. Pokud taková možnost není taková možnost, budete muset použít klávesnici.

Restart může být proveden několika způsoby:

 • Stiskněte kombinaci kláves ALT F4, po které šipky vyberte funkci Reboot
 • Aktivujte tlačítko Windows (Win). šipky, které chcete dosáhnout „Start“. vyberte „Kompletní práce“. stiskněte tlačítko „ENTER“
 • Stiskněte Ctrl Alt Delete. „Dokončení“.

Pokud problém nebyl vyřešen, měli byste pokračovat do jiných metod korekce chyb.

Povolit TouchPad přes klávesové zkratky

Všechny notebooky jsou vybaveny rychlými vlastnostmi inkluhu Wi-Fi, změny jasu, objemem, včetně inkluhu touchpadu. Nacházejí se na klíči od F1 až F12. Práce v kombinaci s tlačítkem Fn. Na klávesnici je funkce přepínače touchpadu zobrazena ve videu ikon s křížovým namáhaným touchpadem a rukou vedle něj.

Každý výrobce notebooků nastaví různá různá čísla. V níže uvedené tabulce ukážeme několik příkladů využití kombinací horkých klíčů na různých značkách notebooků.

Laptop značka Kombinace horkých klíčů
Asus Fnf9
Acer Fn f7
Samsung Fn f5
Dell Fn f5
Lenovo FN F8 a FN F5
Toshiba Fn f5
Sony Fn f1

Konfigurace touchpadu přes bios

Všechny komponenty přenosného počítače jsou nastavitelné prostřednictvím systému BIOS. TouchPad práce není výjimkou, takže může být zahrnuta tímto způsobem.

 • Restartujte notebook
 • Během zapnutí stiskněte tlačítko „Smazat“ nebo „F2“
 • Najít záložku Upřesnit
 • Přejděte do sekce „Vnitřní polohovací zařízení“
 • Nastavte „povoleno“
 • Uložte modifikované nastavení pomocí „F10“ a „Y“.

Povolit Synaptics TouchPad

Synaptics TouchPads jsou instalovány v některých noteboocích. Má další nastavení pro povolení a vypnutí touchpadu. Chcete-li zkontrolovat provoz senzoru, přejděte na „Ovládací panely“:

 • Sekce „Zařízení a zvuk“
 • Pododdíl „myš“
 • Tab „Nastavení zařízení“ nebo „Elan“
 • Tlačítko „Povolit“
 • Uložte konfiguraci klepnutím na tlačítko OK.

V vlastnostech myši mohou být funkce ClickPad. Aktivuje dotykový panel, který se automaticky vypne, když je myš připojena. Pokud si všimnete takového vztahu, v nastavení myši zapněte tuto funkci. V případě, že tlačítko napájení není aktivní, chyba stojí za to opravit jiným způsobem.

Přeinstalujte ovladač

Čas od času vyžadují ovladače aktualizace nebo přeinstalovat. Důvody pro „klub“ řidiči mohou být hodně. Pokud žádný ze způsobů nepomáhá vyřešit problém s začleněním touchpadu, podívejte se na pomoc ovladačů. Všechny ovladače jsou k dispozici na oficiálních lokalitách výrobce.

Nejlepší výsledek, kdy se všechny parametry shodují. Existují však bezvýznamné parametry, například jako verze systému Windows, která významně neovlivňují. Náhoda výboje v každém případě by měla být.

Automatická instalace nemusí být zpracována. V tomto případě zkuste instalovat ovladače ručně:

 • Kontrolní panel
 • Správce zařízení
 • V části „Myš“ naleznete touchpad
 • Otevřete „vlastnosti“ přes PCM
 • Zařízení musí být uvedeno: „Zařízení funguje dobře.“
 • Klepněte na kartu ovladače
 • Chcete-li začít, klepněte na tlačítko „Spustit“, pak „Aktualizovat“, pokud to nepomohlo
 • V okně, které se otevře, vyberte ruční vyhledávání a instalaci ovladačů
 • Zadejte cestu k ovladačům a klikněte na tlačítko Další.

Po restartování dotykového panelu by měl fungovat. Pokud se to nestalo, s největší pravděpodobností je důvodem mechanicky poškození. Může to být poškození smyčky nebo samotného panelu. Možnosti mohou být hodně, takže kontaktujte servisní středisko pro pomoc.

Narušení v práci touchpadu. společný problém uživatelů notebooků. Naštěstí existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit. Vyzkoušejte všechny způsoby zase, počínaje nejjednodušší. Ve většině případů nedosahuje instalace ovladačů.

Řidiči

TouchPad může nesprávně pracovat kvůli chybným ovladačům. V tomto případě je jediným způsobem, jak tento problém vyřešit, je přeinstalovat ovladače koberce:

  Otevřete správce zařízení jakýkoliv pohodlný způsob. Například v systému Windows 10 můžete použít kombinaci kláves Winx. Z kontextového menu musíte vybrat položku Správce zařízení. V systému Windows 7, „Správce zařízení“ lze otevřít prostřednictvím „Ovládací panely“.

Můžete také použít další možnosti aktualizace ovladačů, například pomocí řešení DriverPack. Tento program je snadno ovladatelný, takže na něm nebudete zastavit v této instrukci.

Metody Povolit TouchPad

Podívejme se na možnosti pro zapnutí na dotykovém panelu na notebooku nebo netbooku. V závislosti na důvodu, proč TouchPad nefunguje, postup pro akci potřebnou k vyřešení problému se bude lišit.

Nejprve zkuste jednoduše restartovat zařízení. Je možné, že určité nepředvídané selhání v práci operačního systému se objevil, může dojít ke konfliktu s nějakým programem nainstalovaným na počítači nebo něco takového. Pokud používáte netbook nebo notebook s Windows nainstalovanými nainstalovanými. Potom pomocí klíče Win umístěné na klávesnici a po zobrazení nabídky Startovací panel se zobrazí pomocí šipky, dosáhnout řádku, což znamená vypínání počítače a potom klávesu Enter potvrďte akci.

Mějte na paměti, že nucené, radikální vypnutí zařízení přes hlavní napájecí tlačítko přímo na samotném přístroji je extrémně nežádoucí, protože může vést ke ztrátě dat a vzhled různých systémových chyb.

Prostřednictvím nastavení systému Windows

Na zařízeních s různými verzemi oken je postup pro zařazení touchpadu přibližně stejný, ale má řadu vlastních nuancí. Obecně platí, že všechny operace jsou prováděny voláním vlastností v seznamu zařízení vybavení. Pro pohodlí zvažte podrobněji postup pro každou z verzí operačního systému, počínaje Windows 7 a vyšší.

 • Windows 7. V levém dolním rohu klikněte na tlačítko „Start“ a zadejte slovo „myš“ do vyhledávacího pole. Pak ze všeho, co se objevilo v seznamu výsledků, vyberte klauzuli s názvem „myš“. Dále v okně, které se zobrazí, musíte jít do sekce „Vlastnosti myši“, kde potřebujete vybrat dotykový panel modelu a kliknout na tlačítko „Enable“.
 • Windows 8 a 8.jeden. Prostřednictvím nabídky Start otevřete vyhledávací panel. V tomto panelu zadejte slovo „myš“ a poté v okně, které se zobrazí, vyberte položku „Změnit nastavení myši“. Poté přejděte do sekce Nastavení touchpadu a zapněte požadovaný model dotykového panelu zařízení pomocí tlačítka „Povolit“.
 • Windows 10. Postup akce v případě této verze OS, ale také začíná prvkem „start“, který je v levém dolním rohu. Klikněte na tlačítko „Start“ s pravým tlačítkem myši a vyberte ovládací panel v seznamu, který se zobrazí. Speciální okno se otevře se seznamem všech komponent ovládacího panelu počítače. Z těchto položek vyberte sekci „Myš“ a přejděte na kartu ClickPad. Být v této kartě klikněte na tlačítko „Enable“, pokud je k dispozici pro klepnutí na klepnutí a potom klepněte na tlačítko „Použít“.

Pomocí klíčových kombinací

V ohromující většině moderních zařízení zapněte nebo odpojte touchpad stisknutím speciální kombinace klávesnice na klávesnici zařízení. V závislosti na modelu zařízení se však kombinace těchto klíčů liší od sebe.

Zpravidla se vypne nebo naopak se touchpad zapne současně stisknutím dvěma tlačítek na klávesnici. Tyto klíče jsou v podstatě tyto klíče a klávesy TouchPad (může to být libovolné tlačítko na klávesnici od F1 až F12). Například pro značku Acer notebooků, tato kombinace je FN F7, a pro Lenovo FN F8 nebo FN F5.

Značka speciálních zařízení jsou také nalezena (například HP) Kde zapnout nebo odpojit touchpad, je zvýrazněn speciální klíč na klávesnici.

Přes bios

V případě, že ne předchozí tipy pomáhá povolit touchpadu zařízení, je možné, že tento prvek systému je jednoduše zakázán v nastavení systému BIOS.

Chcete-li zapnout touchpad zařízení přes systém systému BIOS při zapnutí, podržte klávesu F2 nebo například s notebooky od výrobce Lenovo, kombinace kláves FN F2. Pokud bylo vše provedeno správně, zobrazí se speciální menu BIOS.

Buďte velmi pozorní při práci s bios, protože všechny provedené změny zde přímo ovlivňují výkon celého zařízení jako celku. V žádném případě experimentujte se změnou těchto parametrů, jejichž hodnoty nevíte určitě.

Být v zařízení systému BIOS naleznete v položce vnitřního směřovacího zařízení a ujistěte se, že hodnota vybraného parametru je nastavena jako povolení nebo, jinak je zapnuta. Po nastavení parametru této hodnoty ukončete BIOS a uložte provedené změny. Obvykle pro uložení změn a přístupu k obvyklé středu, menu BIOS splňuje klávesu F10 (Uložit quit položku).

Instalace ovladačů TouchPad

Jedním z velmi důležitých kritéria pro řádný výkon dotykového panelu je odpovídající provoz ovladačů zařízení a samozřejmě jejich přítomnost. Během provozu pro operační systém Windows se tato situace může dojít, pokud se porucha došlo v práci ovladačů, nebo mohou být jednoduše jednoduše nainstalovány zpočátku.

Existují dva hlavní způsob instalace řidičů:

 • Instalace z disku dodané se zařízením.
 • Stáhnout ovladače pro touchpad od oficiálních webových stránek výrobce a jejich následné instalace na zařízení.

Možnost Jak zapnout touchpad na notebooku nebo jej zakázat

Některé modely notebooků mají mírný výklenek v rohu touchpadu. Toto je tlačítko Touch Panel On / Disable. Dvakrát stisknete tlačítko TouchPad nebo zakažte, zda byl zapnutý. Je velmi pohodlné, i když toto tlačítko není poskytováno ve všech modelech přenosných přenosných počítačů.

V Laptopu HP může být citlivé místo vlevo v horním rohu touchpadu. Pokud dvojité stisknutí nepomůže, zkuste jinou možnost. Držte prst několik vteřin v tomto místě

2 Horké klávesy pro povolení nebo zakázat touchpad na notebooku

V jiných noteboocích, zapnout / odpojit touchpad, musíte stisknout kombinaci kláves Fn a jeden z horního řádku F1-F12. Klíč FN se obvykle nachází v levém dolním rohu klávesnice pro notebook. Co kláves F1-F12 stiskněte, můžete posoudit piktogramy aplikované na ně, které jsou vyrobeny ve stejné barvě, styl jako klíč Fn.

Ikona Touch Panel On / Off má typicky vzhled tohoto dotykového panelu. obdélník se zaoblenými rohy (obraz „platforma“), pod kterým jsou zobrazeny dvě malé obdélníky (jako jsou tlačítka, levé a pravé tlačítka myši, viz. rýže. 1) a nahoře především toto je kříž, jako písmeno „X“, což znamená „vypnout“. Mohou však existovat i jiné obrázky mnoNic. Již jsou výrobci počítačů Zkuste to, jak mohou.

Pro notebook Sony VAIO vypněte / zapněte touchpad pomocí kláves FNF1. Po stisknutí dvou kláves FNF1 a tím vypnout touchpad. Když stisknete FNF1, touchpad se znovu zapne.

Horké klávesy pro povolení nebo odpojení dotykového panelu pro různé modely notebooků:

Asus fn f9 nebo fn fn 7

Lenovo CTRL F6 nebo FN F6 nebo F5 F8

3 Volba: Povolit / Zakázat touchpad přes parametry v systému Windows 10

V notebooku s Windows 10 můžete použít jinou možnost začlenění a odpojení dotykové myši. Chcete-li to provést, otevřete parametry:

Číslice 1 v rýži. 3. Klikněte na ikonu pomocí zvětšovacího skla pro vyhledávání parametrů v přístroji.

2 na obr. 3. Nářihováme bez uvozovek „parametry“.

Číslice 3 v rýži. 3. Výsledek hledání bude viditelný. to jsou „parametry“. Klikněte na nápis, zobrazí se okno parametrů, které jsou uvedeny níže:

Otevřete „Zařízení“, než se zobrazí se seznamem zařízení v levém sloupci:

Klikněte na „TouchPad“ (1 v rýži. 5). Dále by mělo být ověřeno, že přepínač je v „on.“(2 v rýži. 5). Pak bude panel povolen.

Také zkontrolujte přítomnost klíště naproti volbě „Při připojování myši neodpojujte dotykový panel“. Pokud je klíště odstraněno, vestavěný touchpad se automaticky vypne, bez varování při připojení k notebooku externí myši. V zásadě může být užitečný, někdo tento režim automatického vypnutí vestavěné myši.

A pokud musí být touchpad vypnutý, přepínač je přeložen do „OFF.“(2 v rýži. 5).

4 Možnost: Hledáme touchpad v nastavení systému BIOS

Pokud z nějakého důvodu popsané metody nezapínají nebo nezakažují touchpad se speciálním tlačítkem nebo pomocí funkčních kláves nebo pomocí nastavení Winndows 10, pak to lze provést přes nastavení systému BIOS.

Pro přístup k těmto nastavením musíte při spuštění klávesy F2 nebo DEL spustit notebook. Zpravidla při zapnutí v dolní části obrazovky se zobrazí nápověda, který klíč stisknete. Je třeba mít na paměti, že tento tip se objeví velmi krátký čas. A klikněte na tento klíč, který potřebujete v okamžiku, kdy se zobrazí nápověda. V opačném případě přejděte do instalačního programu systému BIOS, budete muset restartovat notebook.

V nastavení BIOS najdeme bod polohovacího zařízení (Literal „Signorová zařízení“). Změňte jeho hodnotu tak, aby povoleno (doslovný překlad „včetně“) Pokud chcete zapnout touchpad nebo deaktivovat (doslovný překlad „OFF“). Chcete-li zařízení vypnout. Pak odejděte s úspory (zpravidla položka menu nastavení systému BIOS vypadá jako „Uložit exit“ nebo „Exit s uložením“) tak, aby změny vstoupily v platnost.

S nastaveními systému BIOS musíte být opatrní, zejména pokud nevíte, co je potřeba pro jakoukoli možnost. Můžete dokonce znovu vytvořit nastavení počítače do takové míry, že nelze opravit. Tady je taková, toto bios „Covarian“.

5 Pokyny pro notebook na pomoc

Dalším způsobem, jak najít informace o problému, kde můžete vypnout / zapnout touchpad na notebooku. K tomu mohou být užitečné pokyny pro váš notebook. To je obvykle uloženo v papíru, ale v elektronické podobě. Instrukce můžete najít na pevném disku C: Notebook, zpravidla v dokumentační složce, ale ne nutně v něm.

Když všechny 5 možností nefungují

TouchPad je tedy snadno ovladatelný a zakázat. Pokud však panel senzoru nelze zapnout v popsaných metodách, pak pravděpodobně,

 • Zařízení vadné,
 • nebo ovladače nejsou instalovány například v důsledku přeinstalace operačního systému. Chtěl jsem, pojďme říkat místo „nativního“ XP (to je „šitá“ výrobcem v zařízení v době jeho prodeje) nainstalovat sedm, nebo místo „nativního“ sedm. osm nebo deset.

Ovladače: Problémy

Každý výrobce notebooků poskytuje značkové ovladače pro normální provoz touchpadu. Operační systémy jsou dodávány se standardem, které nemusí pracovat nesprávně s těmi nebo jinými zařízeními. Proto je nutné přesně přesně podnikový software, který se nachází na oficiální podpoře podpory společnosti HP.

Po zadání modelu zařízení musíte vybrat kategorii „Driver. klávesnice, myš a vstupní zařízení“ v seznamu dostupných softwarových produktů a stahování z něj „Dotykové panel ovladače“. Pak ho přirozeně nainstaluje.

Přeinstalace ovladačů pomůže opravit poruchy softwaru. Kromě toho odstraňte všechny ostatní ovladače, které mohou být přítomny v systému. Chcete-li to provést, klepněte na příkaz WinR v okně „Spustit“ v okně DEVMGMT.MSc a stiskněte klávesu Enter.

Otevře se okno Správce zařízení. V seznamu dostupných zařízení potřebujeme položku „myš a další indikační zařízení“. Podle by mělo být odstraněno (klepněte pravým tlačítkem myši, položka „Smazat“) Všechna zařízení kromě touchpadu. To zabrání možnému konfliktu softwaru.

Povolit s klávesovými klávesami

Jak jsme říkali dříve, první věc, kterou musíte udělat, je zkontrolovat tlačítka. Pokud ale tlačítka na laptopu touchpadu nefungují, pak byste se měli pokusit stisknout kombinaci kláves, která vypne touchpad. f fn. G50 je například f8 a fn. Pokud se touchpad přestal pracovat na Lenovo notebooku, ne z tohoto důvodu, pak musíte vyzkoušet jiné způsoby.

Zapnutí touchpadu na notebooku HP. o počítačích

K dnešnímu dni jsou všechny notebooky a netbooky doplněny s touchpadem, ale většina uživatelů je nepoužívají tak často, protože ovládání myši je pohodlnější. Možná jste náhodně vypnout touchpad a teď to nemůžete aktivovat, budu také říct o tom v článku.

Také zvýšit důvod, jak zapnout touchpad na notebooku, pokud náhle to bylo nutné, ale nereaguje na naše akce? Důvody, pro které nefunguje, může být poněkud.

Takže nebudete zkratováni s nastavením notebooku.

Poznámka: Nedávno jsem zveřejnil článek na blogu: „Jaké jsou metody pro vypnutí touchpadu“, i když témata článku jsou podobná, ale stále mají rozdíly, které se dozvíte o níže.

Fn Key

Chcete-li zapnout touchpad, výrobci obvykle používají kombinaci kláves Fn a jeden z funkčních kláves F1. F12 a další. Každá společnost má svou vlastní kombinaci, i když některá tlačítka mohou být podobná. Podívejte se na klíče F1-F12 pečlivě. na jednom z nich, s největší pravděpodobností bude obraz touchpadu.

Poznámka: Obraz lze vyvodit sušený touchpad nebo touchpad s prstem nebo se zobrazí myš.

Nalezeno? Pak sevřete FN a přidejte k němu klávesu TouchPad. Na některých modelech notebooků je k tomu řízen TouchPad speciálně vybrán. Kromě toho, na některých notebookech HP na touchpadu TouchPad existuje klíč, dvojité stisknutí, které obsahuje nebo vypne. V off stavu je zvýrazněn LED diodou.

Zde jsou některé obrázky, jak vypnout nebo zapnout touchpad na notebooku:

Doporučuje se také vidět užitečné video o klíči FN:

TouchPad se vypne, když je myš připojena

V noteboocích jsou speciální nastavení, která lze konfigurovat pro vypnutí touchpadu při připojení myši. Je velmi vhodný, pokud připojujete myš, bude logicky zakázat touchpad, protože budete používat jiné ovládací zařízení pro přenos notebooku.

Takže pokud jste vypnuty, zatímco touchpad a chcete zapnout, pak odpojte myš. Pokud tyto manipulace nedávaly výsledky, zkuste restartovat notebook s odpojenou myší. V případě, že nemusíte automaticky zakázat touchpad, můžete zadat nastavení a zrušit tuto funkci.

Jak zapnout touchpad na notebooku tak, aby mohla pracovat paralelně s myší? Klikněte na „Start“ a přejděte na položku „Ovládací panely“. V pravém horním rohu vyberte „Zobrazit“. „Minor Icons“. Klikněte na „myš“. V záložce „Nastavení zařízení“ odpojte „Odpojení při vstupu do externí USB myši“. Nyní TouchPad musí vydělat a když je myš připojena.

zapnout, dotykový, panel, notebooku

TouchPad zakázán v nastavení systému BIOS

Uvažujme o jiném způsobu, jak povolit touchpad na notebooku. nastavení systému BIOS. Chcete-li to provést, při restartu stiskněte klávesu Delete nebo ESC. Obálka BIOS začíná. V pokročilé části najděte položku „Vnitřní polohovací zařízení“.

Tento parametr má dvě hodnoty: „Enabled“ a „Zakázáno“. Vyberte možnost „Enabled“, uložte nastavení a restartujte notebook stisknutím klávesy F10. Nyní musí být aktivní touchpad.

Ovladače nejsou nainstalovány na touchpadu

Obvykle se tato situace vyskytuje po přeinstalaci operačního systému nebo po závažných poruchách ve své práci. Potřebné ovladače lze nalézt na disku, který je součástí notebooku nebo je můžete najít na internetu.

Nejjednodušší způsob, jak jít na oficiální místo výrobce notebooku a tam již určují model zařízení a získat odkaz na stahování ovladačů. Tato metoda je dokonce výhodná, místo obsahuje vždy nejvíce „čerstvé“ ovladače a přesně bez virů a jakékoli podvody.

Pokud jste neznámý, jak stáhnout a instalovat ovladače, přečtěte si článek: „Ovladače: Co je a jak je nainstalovat“.

Breakdown TouchPad nebo je vypnuta hardware

Jak zapnout touchpad, pokud výše uvedené metody nedávaly výsledky? Opustil jsem tuto možnost konečně, protože vyžaduje více času a s největší pravděpodobností malou finanční náklady. Tato událost akce probíhá, protože se nachází v některých uživatelích. Možná, že touchpad odpojený uvnitř notebooku nebo se vadný.

Pokud jste vrácli vodu na notebooku, upustil ji nebo hit a to funguje, ale touchpad neodpovídá na vaše akce, s největší pravděpodobností musíte rozebrat notebook, abyste viděli, jak jsou věci uvnitř notebooku. Tato volba pro zkušené uživatele, takže demontáž a řešení tohoto problému je lepší delegovat specialistu, který chápe notebooky. V opačném případě můžete zůstat bez pracovního přenosného počítače, pokud je poškozen důležitou komponentu uvnitř zařízení. Vyberte si, je to jen moje doporučení.

Zapnutí na touchpad na notebooku

Dotykový panel úspěšně nahradí obvyklou počítačovou myš, takže pokud nefunguje, pak uživatelé okamžitě začnou hledat, jak zapnout touchpad na notebooku. Můžete to udělat několika způsoby: pomocí klávesových zkratek, v systému BIOS nebo přeinstalací ovladačů.

Restartovat laptop

Někdy eliminované problémy v dotykovém panelu pomáhá obvyklý přenosný počítač restartovat. Po restartování systému TouchPad začne fungovat bez poruch, takže uživatel nemusí uchýlit k jiným metodám obnovení zdravotního stavu popsaného níže. Chcete-li spustit restart, můžete připojit běžnou počítačovou myš na notebook. Pokud neexistuje externí myš, a vestavěná použití nefunguje, restartuje se z klávesnice. Existuje několik způsobů:

 • Stiskněte tlačítko Win (zobrazí se logo Windows) pro otevření nabídky Start. Pomocí střelce dosáhne „vypnutí“, stiskněte klávesu Enter a vyberte restart.
 • Stiskněte CtrlaltDelete a použijte šipky pro dosažení tlačítka volání nabídky pomocí režimů dokončení.
 • Být na ploše, stiskněte AltF4 a vyberte restart pomocí šipek.
 • V okně „Vlastnosti: myš“ spusťte jeden z možných záložek: CLICPAD, ELAN nebo „Parametry zařízení“. Chcete-li to provést, použijte pokyny z sekce „s“ Ovládací panely „tohoto článku.
 • Chcete-li přejít na nastavení dotykové panely, klikněte na tlačítko „Parametry“ nebo „Možnosti“ vedle tlačítek Enable a Disable. Klikněte na tlačítko „Parametry“
 • Na notebookech lze instalovat senzorické panely různých výrobců, takže menu nastavení se může lišit. Nicméně, oni obvykle nabízejí změnu stejných parametrů. Každý z nich je podrobně popsán v okně, takže i nováček může konfigurovat touchpad. Zvažte nastavení na příkladu akumulátoru touchpadu. V oknech „Vlastnosti pro Synaptics“ existuje několik sekcí, ve kterých můžete konfigurovat příkazy ke kontrole
 • Chcete-li zahájit výběr citlivosti. Otevřete jeden z hlavních oddílů na levé straně okna s názvem „Poznámka“. Nyní klikněte na první bod „Citlivost“. objeví se dva bloky. V prvním parametru „Palm Touch Control“ můžete nastavit minimální úroveň pohybem posuvníku, pokud se často nevhodným dotknete dotykovém panelu, takže v důsledku toho nereaguje na náhodný dotek. Upravte úroveň úrovně „Palm Touch Control“
 • Ve druhé jednotce citlivosti dotyku upravte lisovací sílu na touchpadu, který bude vnímat a v důsledku systému poskytne systém k provedení určitých akcí. Máte nárok posunout posuvník na hodnotu „velmi silný tlak“, pokud je váš touchpad velmi citlivý a reaguje i pro krátké tření. Nainstalujte požadovanou úroveň citlivosti na dotykové citlivosti pomocí posuvníku
 • Gesta, která vnímají dotykový panel, můžete nastavit v takových sekcích jako „rolování“, „Dotkněte se světelným úderem prstu“ a „Aplikační gesta“. V první části můžete povolit parametry pro posouvání jednou nebo dvěma prsty, měřítko zástrčky. V sekci „gesta“ můžete aktivovat příkaz rotace, otočením tří prstů a kliknutí. Nainstalujte potřebná gesta v sekci „Scroll“ a „Aplikační gesta“
 • V každé upravené části musíte kliknout na tlačítko „Použít“ pro zachování všech změn.
 • Chcete-li vrátit původní hodnoty všech parametrů, klepněte na jednu z tlačítek: „Standard“, „Obnovit všechna výchozí nastavení“ nebo „výchozí nastavení“ v závislosti na tom, který výrobce z vašeho touchpadu a přenosného počítače.

Dotykový panel je poměrně snadný návrat výkon: můžete jednoduše upnout konkrétní kombinaci klíčů nebo aktivovat funkci prostřednictvím „Ovládací panely“. Pokud problém není vyřešen, musíte aktualizovat ovladače a zkontrolujte, zda je v nastavení systému BIOS povolen touchpad. Pokud není spuštěna žádná ze způsobů, zkontrolujte počítač pro viry a atribut notebooku do servisu opravy. Je možné, že váš touchpad musí být opraven nebo nahrazen, pokud je vadný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS