Jak zapnout tablet, pokud je tlačítko napájení poškozené

Rozbité tlačítko napájení: jak zapnout telefon

V zařízeních se systémem Android má tlačítko napájení dvě funkce. zapnutí a vypnutí zařízení a aktivaci a uvolnění zámku. Rozbité tlačítko napájení, neumožňuje plné používání zařízení, což je přímá cesta do servisního střediska. Pokud není v blízkosti žádná opravna nebo pokud je důležité odložit opravu na později, v tomto článku se dozvíte, jak zapnout telefon bez tlačítka napájení.

Nejprve se budeme zabývat situací, kdy je zařízení zcela odpojeno, nefunguje tlačítko napájení a potřebujeme spustit operační systém.

Připojení k nabíječce

Zapojením napájecího kabelu se začne nabíjet, i když je napájení vypnuté. Některé modely však systém spouštějí. Pokud se tak nestane, zkuste telefon zapnout a připojit jej k počítači.

připojte nabíječku a podržte obě tlačítka ovládání zvuku

Po připojení napájecího kabelu stiskněte a podržte oba knoflíky hlasitosti, dokud se neobjeví spouštěcí obrazovka. telefon se zapne, ale budete vyzváni k výběru spouštěcího režimu, který se může u jednotlivých modelů lišit.

Smartphone Motorola Razr M, vybraný k testování, se spustil do režimu spouštění, kde jste vyzváni k výběru jedné z následujících akcí: Normální PowerUP, Recovery, AP Fastboot, Factoty a BP Tools. Odpojte kabel a vyberte jednu z preferovaných možností, například Normální zapnutí pro zapnutí telefonu.

V mém případě smartphone spustil systém pouze při výběru „Factoty“. A výběrem možnosti „AP Fastboot“ byl spuštěn režim flashování, kdy místo spuštění systému můžete zadat příkaz k restartu. V tomto případě musíte mít počítač s RSD Lite a upravovat soubor pomocí příkazů ve flashi, ale pouze pokud máte smartphone Motorola. Pro ostatní smartphony jiných výrobců se používá příslušný software.

Pokud se vám podaří získat přístup do režimu obnovení, vyberte možnost „Restartovat systém nyní“. Akci je třeba potvrdit stisknutím tlačítka napájení. A protože klávesa není k dispozici, nezbývá než doufat, že smartphone vnímá hmatový tlak prostřednictvím displeje. Varianty programu Recovery třetích stran podporují klepnutí na dotykovou obrazovku a ze základních režimů Recovery pouze některé podporují klepnutí na displej. Pokud displej nereaguje a tlačítko napájení nefunguje, tato možnost již není k dispozici.

Počkejte, až se budík zapne

Budík má obvykle možnost zapnout zařízení a aktivovat dříve nastavenou akci, i když je telefon vypnutý. Pokud k takové události dojde, přejděte na chvíli do nabídky.

Jak restartovat systém Android bez tlačítka napájení?

Pomocí dalších aplikací můžete smartphone restartovat i bez tlačítka napájení. Některé aplikace vyžadují práva roota, ale pokusíme se najít nástroje, které fungují na všech zařízeních. Nakonec jsme samozřejmě opustili metodu nabídky pro obnovení.

Prostřednictvím aplikace

Pokud jste opatrní, můžete v Obchodě Play najít aplikace, které vám umožní restartovat nebo vypnout zařízení bez tlačítka napájení. Takové programy však zpravidla fungují správně pouze na smartphonech s oprávněním roota. Pokud však nemáte přístup root, doporučujeme použít bezplatný nástroj Power Menu.

Nabídka napájení : Softwarové tlačítko napájení Cena: Zdarma

Po instalaci aplikace je třeba provést počáteční nastavení pomocí průvodce krok za krokem:

zapnout, tablet, pokud, tlačítko, napájení, poškozené

Funguje perfektně i s novějšími verzemi systému Android a hlavně. nevyžaduje práva roota. Na Google Play můžete stále najít dobrou aplikaci s názvem Power button to Volume Button, která umožňuje používat tlačítka hlasitosti k restartu.

Tlačítko napájení na tlačítko hlasitosti Cena: Zdarma

Otevřete nástroj, vyberte „Boot“, klikněte na „Enable/Disable Volume Power“ a potvrďte, že je tato možnost povolena. Chcete-li smartphone restartovat, stačí nyní podržet tlačítko zvýšení hlasitosti a kliknout na příslušnou ikonu ve standardní nabídce. Kterou aplikaci použijete. záleží na vás.

Nabídka obnovy

Tuto metodu lze použít pouze v případě, že je tlačítko napájení nefunkční ze softwarových důvodů. Porucha tedy není způsobena mechanickým poškozením. Pokud se vám podaří dostat do nabídky obnovení, můžete odtud také restartovat počítač. Zde jsou pokyny krok za krokem:

 • Přejděte do nabídky Obnovení. To obvykle vyžaduje úplné odpojení smartphonu a následné podržení tlačítka zvýšení hlasitosti. V závislosti na modelu zařízení může být nutné provést i další kroky, například stisknout tlačítko Domů.
 • Ve standardní nabídce obnovení najděte řádek „Restartovat systém nyní“ a pomocí kláves hlasitosti jej aktivujte. Poté akci potvrďte a restartujte zařízení.

Některé aplikace třetích stran Recovery podporují dotykové ovládání, takže v tomto případě ani nemusíte komunikovat s tlačítkem napájení.

Nyní víte, jak restartovat systém Android bez tlačítka napájení. Samozřejmě existují i jiné možnosti, ale jsou složitější a vyžadují počítač. Stále máte otázky? Komentovat je!

Zapnutí smartphonu stisknutím jiných tlačítek

Zapnutí pomocí tlačítek ovládání hlasitosti a mechanického domovského tlačítka

Pokud je baterie smartphonu nabitá a po připojení k počítači se nezapne, můžete jej zkusit zapnout stisknutím následujících kombinací kláves:

Tlačítka hlasitosti: Stiskněte obě tlačítka hlasitosti najednou a aniž byste je uvolnili, připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB. Po připojení smartphonu stiskněte kromě dvou tlačítek také tlačítko „Domů“. Chvíli počkejte, aniž byste tlačítka uvolnili.

Jakmile se na obrazovce zobrazí nějaký text, uvolněte všechna tlačítka. Pokud se telefon spustí, ale jeho spuštění nepřekročí textovou nabídku, neznepokojujte se: Pomocí tlačítek hlasitosti vyberte možnost „Restartovat“ nebo „Restartovat“ nebo „Zapnout“ a stisknutím tlačítka „Domů“ restartujte a zapněte smartphone.

Někdy lze smartphone nebo tablet zapnout pouze stisknutím tlačítka pro snížení hlasitosti.

Stisknutím a podržením jej připojte k počítači pomocí kabelu USB. Bez uvolnění tlačítka po připojení smartphonu počkejte, až se na jeho obrazovce zobrazí „známky života“. Pokud jsou znaky omezeny na textovou nabídku, postupujte jako v předchozím bodě.

Jak zapnout smartphone nebo tablet Samsung s vadným tlačítkem napájení

Pokud je vaše zařízení vyrobeno společností Samsung, postupujte stejně jako v předchozích dvou případech, pouze před připojením zařízení k počítači současně stiskněte a podržte tlačítka snížení hlasitosti a domů (u novějších smartphonů Samsung stiskněte místo tlačítka domů tlačítko asistenta Bixby).

Vypnutý telefon

Pokud na zařízení nefunguje zamykací tlačítko a baterie je vybitá, může být oživení telefonu trochu složitější. Některá zařízení se po připojení nabíječky zapnou automaticky. Pokud se tak nestane, můžete zkusit stisknout vypínač a podržet ho několik sekund nebo minut.

Druhou možností je připojit telefon k počítači pomocí kabelu USB a zopakovat stejné kroky. Pokud je na zařízení povoleno ladění USB, aplikace ADB jej bude moci restartovat i při minimálním nabití.

Pokud tlačítko nefunguje, existuje spousta způsobů, jak telefon zapnout. Vyzkoušeli jsme všechny navrhované možnosti, ale žádná z nich nefunguje? Je pravděpodobné, že vaše zařízení potřebuje odbornou radu a následnou opravu nebo výměnu tlačítka napájení.

Ať už jsou staré nebo nové, gadgety se porouchají a smartphony nejsou výjimkou. K poškození stačí pouhý pád na tvrdý povrch. Chytré telefony jsou od přírody křehké. I když se nepokazí, jsou náchylné k mnoha problémům. Jedním z takových problémů, který je mezi uživateli systému Android velmi častý, je, když přestane fungovat tlačítko napájení.

Přemýšlejte o tom, že tlačítko napájení. tlačítko, které mačkáme nesčetněkrát denně. přestane fungovat. Stačí to k tomu, aby v našich životech vznikl chaos. Když tlačítko mačkáte stále dokola. co můžete čekat. jednoho dne přestane fungovat. Nestává se to každému, ale ti, kteří se s tímto problémem setkali, vědí, jak moc to komplikuje výkon telefonu. Zde je několik řešení tohoto nepříjemného problému.

Automatizace funkce zapnutí/vypnutí pomocí gravitační obrazovky.

Gravity Screen je úžasná aplikace. Zapínání a vypínání obrazovky pomocí různých senzorů v telefonu. Funkce, jako je kapesní nebo stolní snímač, je navržena tak, aby rozpoznala, kdy telefon držíte a kdy ne. Naučí se pochopit, kdy budete telefon používat, a podle toho ho zapne nebo vypne, upřímně řečeno, funguje to pořád, ale přesnost se může u jednotlivých zařízení lišit.

zapnout, tablet, pokud, tlačítko, napájení, poškozené

Pokud vás nijak zvlášť nezajímá, jak aplikace funguje, a chcete jen zapínat a vypínat telefon, pak si ji stáhněte a bude fungovat naprosto bez problémů, aniž by příliš vybíjela baterii, pokud ji správně nastavíte.

Aplikace je sice omezena tím, že ji mohou používat pouze majitelé zařízení Motorola, ale museli jsme ji přidat do seznamu, protože je úžasná. Na displeji Moto můžete zobrazit oznámení, aniž byste museli zapínat telefon. Lze ji však používat nejen k zobrazování oznámení. Stačí se telefonu několik sekund nedotýkat, pak jej zvednout a displej Moto se rozsvítí. V tomto okamžiku můžete přejet prstem dolů směrem k ikoně zámku a odemknout ji. Funguje skvěle.

Moto dispay telefon nezamkne, musíte to udělat ručně. Protože však tlačítko napájení nefunguje, doporučujeme nastavit dobu spánku telefonu na minimum, tj. 15 sekund.

zapnout, tablet, pokud, tlačítko, napájení, poškozené

Zapnutí/vypnutí napájení na tlačítko hlasitosti

Ano, čtete správně, i na to existuje aplikace a nejlepší na tom je, že funguje, i když telefon není rootnutý. Tato aplikace se jmenuje Volume Unlock Power Button Fix, tedy „Odemknutí hlasitosti, oprava tlačítka napájení“. Je to velmi, velmi dlouhý název, ale zcela vystihuje účel aplikace.

Nejdříve ji nainstalujte do telefonu. Nyní otevřete aplikaci a dejte jí práva správce. Je to nutné, jinak aplikace nebude fungovat. Otevřete aplikaci a pomocí přepínačů vpravo povolte „Povolit odemknutí hlasitosti“ a „Vypnout obrazovku“. Pokud jste povolili obojí, můžete obrazovku vypnout na panelu oznámení a zapnout tlačítkem hlasitosti. V nastavení aplikace můžete také povolit funkce, jako je automatické spuštění při startu a automatické zapnutí/vypnutí, které budou fungovat v nastaveném časovém intervalu. Pokud například nastavíte čas z 06:00 na 04:00, bude aplikace fungovat pouze v tento čas. Používali jsme ho 2 dny a nezjistili jsme žádné zbytečné vybíjení baterie. Je to úžasná aplikace.

Tlačítko napájení na telefonu je jedním z nejdůležitějších a nejčastěji používaných externích prvků. V závislosti na modelu telefonu může být umístěn na okraji, na horní straně nebo na zadní straně.

Ani ten nejodolnější smartphone není imunní vůči rozbití tlačítka napájení, což způsobuje určité nepříjemnosti při používání. To však neznamená, že byste měli zařízení okamžitě odnést do servisního střediska.

V podstatě šéfredaktor celého webu, který je vždy v kontaktu s nejlepšími autory. Oprava a korektura jejího fungování. Velký odborník na to, co děláte. Brilantní v technických detailech elektroniky. Občas píše a přispívá články.

Mezi nejčastější problémy v provozu tabletu patří ten nejnepříjemnější. tlačítko napájení je rozbité. Je obtížné zapnout obrazovku nebo dokonce spustit zařízení. Postup zapnutí tabletu bez tlačítka napájení.

Způsoby zapnutí tabletu, pokud je tlačítko napájení poškozené

Nedůležité (=bezvýznamné) tajemství, že tablet automaticky aktivuje monitor po připojení nabíječky. Zapnutí tabletu bez tlačítka napájení připojením k nabíječce. Na konci roku (roku) stačí stáhnout spoušť a zpřístupnit všechny předsudky, jako je nastavení. Pokud je zařízení uzamčeno na heslo, musíte ho zadat.

Důležité! Metoda je vhodná, pokud zařízení nebylo vybíjeno na nulu. V opačném případě se objeví mírný indikátor baterie.

Pokud je tablet zapnutý, ale tlačítko je rozbité, tak je to dobrá volba. poslat zprávu na zařízení v sociálních sítích nebo messengerech. Metoda není stoprocentní, protože někteří majitelé blokují aktivaci displeje v blízkosti oznámení. Pokud se tak nestane, můžete zařízení zapnout.

Spolehlivou možností je zavolat zařízení. V takovém případě se rozsvítí obrazovka a pro vstup do menu stačí resetovat hovor.

Někteří výrobci mají fyzická domovská tlačítka, vyhrazené tlačítko fotoaparátu nebo dvojité klepnutí na obrazovku pro odemknutí. To pomůže, pokud tablet nemá funkční tlačítko napájení.

C přes PC

Zapnutí tabletu bez tlačítka napájení je možné také synchronizací zařízení s počítačem. Tato možnost je vhodná, pokud je zařízení zcela vypnuté a není v režimu spánku. Pokud je tlačítko napájení nefunkční a tablet je zcela vybitý, ale předtím jste na něm povolili ladění USB, můžete použít příkazový řádek.

 • Provedení) Nejprve je třeba připojit zařízení k notebooku.
 • V poslední možnosti musíme přepsat program ADB a rozbalit jej do kořenové složky jednotky C (pro větší pohodlí).
 • Po několika sekundách byste měli vstoupit do příkazového řádku, což provedete zadáním příkazu CMD na příkazovém řádku „execute“.
 • Do příkazového řádku zadejte příkaz: c:adb.
 • Zadejte další příkaz adb reboot a zařízení začne bootovat.

Další možností, která předpokládá použití ADB, ale bez příkazového řádku, je dodatečné stažení aplikace ADB RUN do počítače. Po připojení a detekci zařízení připojeného k notebooku dobře spusťte program a zadejte číslo 2, které provede funkci restartování tabletu PC. Otevře se druhé okno, do kterého musíte zadat číslo 1 a potvrdit akci stisknutím klávesy Enter.

Přesně obejít problém v budoucnu

Po zapnutí zařízení je dovoleno dbát na to, aby v budoucnu nevznikly žádné potíže. Existuje několik možností. použít vestavěné senzory tabletu nebo změnit přiřazení aktivace podržením klávesy hlasitosti.

Chcete-li funkci „zapnutí“ přiřadit tlačítku hlasitosti, stáhněte si z webu Play Market nástroj Power Button to Volume Button.

 • Spusťte modul plug-in a klikněte na ozubené kolečko, které umožňuje přístup k nastavení.
 • Před uživatelem se otevře malý výběr. Možnost Boot musí být zaškrtnuta.
 • Po restartování zařízení přestane reagovat na tlačítko hlasitosti stejně jako na tlačítko napájení, což znamená, že zařízení bude možné zapnout.
 • Aby nedošlo k záměně v nastavení tabletu, musí být aplikaci přidělena priorita, aby ji systém automaticky nevypnul.

Jednou z oblíbených možností je zatím aplikace Gravity Screen. zapnutí/vypnutí. Stáhne se ze služby Google Play a spustí se v zařízení. Pro práci s ním není třeba nic dělat. Nyní bude mít majitel tabletu na výběr z možností odemknutí v různých podmínkách používání zařízení. na stole, v kapse, v ruce.

Lze nastavit zapnutí po otočení zařízení o 90 stupňů. Jako spínací mechanismus je však vhodnější zvolit bezkontaktní měřič. Chcete-li to provést, musíte se posunout až na konec nabídky a otevřít dvě odpovídající položky. Nyní se tablet zapne, pokud přiložíte dlaň ke snímači, který se nachází vedle přední kamery. Pokud aktivujete dálkový ovladač pohybem, pak pro odemknutí stačí mávnout zařízením ve vzduchu. a aktivuje se obličej.

zapnout, tablet, pokud, tlačítko, napájení, poškozené

Důležité! Aplikace má řadu nevýhod. Zemřete a nevstávejte jako první, zařízení se spustí rychleji, protože budou zapojeny všechny senzory. Druhý bod. omezené možnosti bezplatné verze programu. Nezaujatá nuance. ne každý tablet může s tímto softwarem pracovat. Pro jednou musíte v zařízení aktivovat přístup root.

Způsoby, jak zapnout tablet, pokud je tlačítko napájení rozbité. take ZdavNews.ru

Dávno pryč jsou doby, kdy se veškerá práce doma prováděla ručně. Domácí spotřebiče se staly našimi důvěryhodnými pomocníky při chodu domácnosti. Neúnavní elektrotechničtí „dělníci“ nám pomáhají s vařením, praním, mytím nádobí, úklidem a čištěním, čímž nám výrazně usnadňují život.

Aby se však domácí práce mohly rozběhnout a postupovat bez přerušení, je důležité vybrat správné spotřebiče a věnovat pozornost všemocnosti, rychlosti, funkčnosti, počtu režimů a dalším výkonnostním vlastnostem. Jak se vyhnout běžným chybám při nákupu té či oné techniky, jak ji správně používat, které modely jsou považovány za nejlepší, (jazykově najít příčinu poruchy a opravit zařízení vlastníma rukama).

K dispozici je obsáhlá zpráva o všech druzích technologií, malých i velkých, levných i špičkových, domácích i zahraničních. Přečtěte si užitečné články a rozšiřte své nenapodobitelné znalosti o domácích spotřebičích o nové a cenné poznatky!

6 způsobů zapnutí telefonu bez tlačítka napájení

V zařízeních se systémem Android má tlačítko napájení dvě funkce. zapnutí a vypnutí telefonu a aktivaci a deaktivaci zámku. Vadné tlačítko napájení nelze plně využít, takže jste na cestě do servisního střediska. Pokud není poblíž žádný servis nebo pokud je důležité odložit opravu na později, v tomto článku se dozvíte, jak zapnout telefon bez tlačítka napájení.

Co dělat, když se tablet nezapne?

Nezáleží na tom, kolik tablet stojí, na jakém operačním systému běží, jak šetrně s ním zacházíte, čas od času se něco pokazí. Jedna věc je, když se rozbije po pádu nebo jiném neopatrném činu, ale mnohem nepříjemnější je, když se součástka porouchá bez zjevného důvodu.

Jednou z nejnepříjemnějších poruch je rozbité tlačítko napájení. Je to jedna věc, když se tablet nezapne, pak si můžete vystačit se standardními prostředky a chvíli se obejít bez mechanického tlačítka. Co dělat, když je váš gadget vypnutý? Práce s ním je téměř nemožná.

Pokusíme se zjistit, jak zapnout tablet bez zapnutí tlačítka napájení, a probereme, jaké faktory mohou tuto poruchu způsobit.

Mechanické klávesy mají tendenci se nečekaně porouchat

Důvody, proč se tablet nezapne

Důvodů, proč se tablet nezapne, je celá řada. A všechny je lze zhruba rozdělit do dvou skupin: mechanické selhání nebo selhání softwaru.

Mechanické poškození

Tablet nejčastěji přestane fungovat, pokud jej například upustíte. Součástky těchto přístrojů jsou poměrně choulostivé a k jejich poškození není třeba ani velké námahy. V ojedinělých případech se stává, že tablet spadne konkrétně na tlačítko napájení, pak se rychle poškodí a zařízení se stane prakticky nepoužitelným. Kromě toho může silný náraz způsobit uvolnění nebo prasknutí třísek, desek nebo spojů. V takovém případě se pravděpodobně budete muset obrátit na servisní středisko, aby vám opravu zajistilo.

Chyba softwaru

Neméně častá příčina selhání, která obvykle nastává po instalaci aplikací z neověřených zdrojů nebo nesprávné aktualizaci operačního systému. Nezapomeňte, že tablet je totéž co počítač, jen je menší a má vlastní operační systém. Stejně jako u jakéhokoli jiného softwaru může mobilní platforma zachytit virus nebo jednoduše selhat. Ve většině případů si vystačíte s minimálním úsilím, aniž byste museli navštívit servisní středisko, a problém vyřešíte vlastními silami.

pokud nereaguje na tlačítko napájení nebo pokud je tlačítko napájení poškozené

V ideálním případě by se klávesa neměla naklánět a stisknutí klávesy by mělo být doprovázeno sebemenším slyšitelným cvaknutím. Poškození tlačítka zjistíte i pouhým pohledem na něj. Může být špatně usazen v pouzdře, nemusí zapadnout nebo nezapadne vůbec. Případně se klávesa může snadno stisknout, je dobře usazená v pouzdře a není prohnutá, tj. nejsou na ní známky fyzického poškození. Tablet zůstává vypnutý a při pokusu o zapnutí se nic neděje. Příčinou je s největší pravděpodobností porucha softwaru.

Velmi nepříjemná situace, jejíž vyřešení si vyžádá určité úsilí. Nejenže nebudete moci zařízení zapnout, ale ani přejít do režimu obnovení. Problém je, že tato operace vyžaduje, aby klíč nebyl fyzicky poškozen. Co dělat v tomto případě? S největší pravděpodobností máte téměř zaručenou cestu do servisu. V některých případech, pokud máte štěstí, vám však mohou pomoci následující postupy:

 • Pokud je baterie nepoškozená, můžete zkusit připojit přístroj k síti. Je to velmi nepravděpodobné, ale v některých případech to může fungovat.
 • Podobně zkuste připojit zařízení k notebooku nebo počítači pomocí kabelu USB. Možná budete mít štěstí a spustí se.
 • Pokud jste povolili režim ladění přes USB, můžete po připojení zařízení k počítači spustit tablet s vývojovým prostředím ADB pomocí příkazu adb reboot recovery v příkazovém řádku a poté pomocí kláves hlasitosti zahájit restart zařízení.

Jak vidíte, úspěšnost v případě fyzického problému s tlačítkem napájení je velmi nízká, takže se doporučuje, abyste si nelámali hlavu a šli do normální opravny. Většina obchodů navíc nabízí rozšířený servis, takže vás tato oprava pravděpodobně nebude stát ani korunu.

pokud funguje, ale nechce se probrat z režimu hibernace

Tuto situaci je mnohem snazší vyřešit. Někteří výrobci mají ve svém firmwaru zabudovanou funkci odemykání obrazovky několika klepnutími. Můžete zkusit velmi rychle klepnout prstem na obrazovku, možná se zařízení odemkne. Pokud to nefunguje, postupujte podle následujících doporučení.

 • Připojení zařízení k napájení. Tím se téměř vždy odemkne obrazovka a vy můžete pokračovat v používání zařízení.
 • K počítači nebo notebooku se můžete připojit také pomocí kabelu USB.
 • V některých případech může dojít k chybě softwaru. v takovém případě vám pomůže tzv. tvrdý reset, tj. nucený reset. Některé tablety mají malé tlačítko, které můžete stisknout ostrým špendlíkem a počkat, až se zařízení restartuje. Pokud takové tlačítko není k dispozici, zkuste stisknout tlačítko napájení a tlačítko hlasitosti nahoru po dobu asi 10-15 sekund a počkejte, až se miniaplikace restartuje. Nevypínejte stroj, dokud nebude problém zcela vyřešen.
 • Pokud se tablet po mizerné aktualizaci nebo vašem zásahu do firmwaru nezapne, je nejvhodnějším způsobem jeho přeflashování. Pokud máte potřebné dovednosti, můžete postup provést sami, pokud si na odborném fóru najdete potřebné pokyny pro svůj model.

Uvedená doporučení jsou vhodná pro tablety se systémem Android a Windows. iPad má trochu jiný design, ale princip je podobný. Rozdíl spočívá v tom, že nebudete muset stisknout horní tlačítko hlasitosti, ale tlačítko Domů souběžně s tlačítkem napájení.

Zapínání a vypínání smartphonu bez stisknutí tlačítka napájení

Tlačítko zapnutí/vypnutí je nejslabším prvkem moderních chytrých telefonů. Rozbité tlačítko zapnutí/vypnutí je statisticky nejčastějším důvodem pro kontaktování servisního střediska. V tomto článku vysvětlíme, jak výrazně snížit zatížení tohoto tlačítka.

Slabým článkem dnešních smartphonů je mechanické tlačítko ON/OFF. Navzdory kvalitním materiálům použitým při výrobě je mechanickým centrem smartphonu, a proto podléhá opotřebení.

Takto vypadá tlačítko zapnutí/vypnutí na obrazovce smartphonu

Podle výzkumu je nejčastěji porušovaným. To nezávisí na značce smartphonu. Dokáže se vyrovnat nejlevnějšímu čínskému výrobku i nejdražším smartphonům značky Apple.

Jak minimalizovat riziko poškození tlačítka?

Nejzřejmější je snížit počet přístupů k tlačítku. Т.е. Zapínání a vypínání smartphonu pomocí softwaru místo tlačítka. Moderní operační systémy Android a iOS to naštěstí snadno umožňují.

K tomu ani nepotřebujete instalovat další software. Všechny potřebné funkce jsou již obsaženy v samotném operačním systému telefonu. Zde je návod, jak to lze provést s chytrými telefony se systémem Android, verze 9.01

Zapnutí smartphonu dvojitým klepnutím na obrazovku

Většina chytrých telefonů má již zabudované ovládání pro bezklíčové zapínání. To se provádí nastavením příslušných parametrů v části „Gesta“

Ukážeme vám krok za krokem, jak to udělat.

Pořadí operací je uvedeno níže. Pokud chcete toto vylepšení provést. vezměte do ruky chytrý telefon a postupujte podle našich pokynů:

Nastavení. další nastavení. ovládání. zkratky a gesta. aktivace obrazovky. aktivace obrazovky dvojitým klepnutím.

na další obrazovce vyberte možnost „další nastavení“

vybrat „ovládací prvky“ (speciální funkce, gesta)

vyberte možnost „Aktivace dvojitým poklepáním“

To je vše! Pro zapnutí telefonu nyní nemusíte mačkat tlačítko napájení, stačí dvakrát klepnout na obrazovku, když je telefon vypnutý, a zapne se.

Vypnutí telefonu pomocí další ikony.

Nyní, když se můžeme obejít bez mechanického tlačítka napájení při zapínání smartphonu, zjistíme, jak smartphone vypnout bez tlačítka.

Po zapnutí smartphonu přejděte dvěma prsty šikmo přes obrazovku do režimu změny pořadí obrazovky.

V dolní části se zobrazí další možnosti konfigurace smartphonu. Vyberte ikonu „Widgety“. Poté se také ve spodní části obrazovky otevře další okno s výběrem dalších možností pro umístění programů na hlavní obrazovku smartphonu. Vyberte ikonu zámku obrazovky a přetáhněte ji na hlavní obrazovku.

Přetáhněte ikonu zámku obrazovky na hlavní obrazovku.

To je vše. Když nyní potřebujete vypnout smartphone, nemusíte stisknout tlačítko vypnutí, ale klepněte na ikonu. Smartphone se vypne.

Instalací těchto dvou způsobů zapínání a vypínání smartphonu můžete výrazně snížit zatížení tlačítka napájení, a tím prodloužit jeho životnost.

Přečtěte si také:

Majitelé zařízení Apple budou mít vlastní připojení k internetu kdekoli na světě. Kartu SIM nepotřebujete!

Luxusní telefon s fotoaparátem 2019. Skvělý výkon a dostupná cena.

Fatální chyba: require: Nepodařilo se otevřít požadovaný ‚./././Komentáře a názory majitelů/zahrnuje/komentáře.php‘ (include_path=‘.:/home/obrmos/obrmos.ru/php‘) v /home/obrmos/obrmos.ru/docs/news/n_t/tech/Smart/news_nt_tech_smart_kn.html na řádku 578

Jak zapnout telefon, když nefunguje tlačítko napájení?

Chytré telefony všech výrobců jsou náchylné k občasným poruchám, zejména tlačítko pro zapnutí/vypnutí mobilního zařízení. Zde je však třeba si uvědomit, že příčinou nesprávné funkce klíče může být buď mechanické poškození, nebo selhání softwaru. V některých případech stačí podržet tlačítko o něco déle a mobilní telefon se zapne, zatímco v jiných případech prostě nereaguje. V případě takové poruchy se můžete pokusit smartphone znovu zapnout, existuje několik způsobů, jak to udělat.

Když váš oblíbený smartphone zestárne a postupně se porouchá, můžete se morálně připravit na nákup nového gadgetu. Co ale dělat, když k poškození dojde náhle, například když se mobilní zařízení polije vodou nebo ho někdo omylem upustí?? Pokud se zařízení dodatečně objeví poškozené, je pochopitelné, že by mělo být předáno k opravě. Někdy se však stane, že zařízení vypadá naprosto neporušené a prostě se nezapne.

Pokud při zapnutí nedojde k žádné reakci, můžete předpokládat několik možností poruchy.

 • Nejčastější příčinou tohoto typu poruchy je náhodné polití mobilního zařízení vodou nebo jinou tekutinou. Pokud k tomu dojde, je třeba mobil co nejdříve rozebrat a vysušit jej fénem. Sušení by mělo probíhat studeným vzduchem, jinak by mohlo dojít k poškození kontaktů;
 • Častou příčinou takového selhání, zejména u čínských chytrých telefonů, je selhání operačního systému. Takové potíže mohou nastat, pokud mobilní zařízení není správně zapnuto nebo při instalaci virů. Tím se poškodí důležité systémové soubory a dojde k nesprávnému spuštění operačního systému. Jedinou metodou odstranění problému je úplné přeflashování telefonu. To lze provést v servisním středisku nebo vlastnoruční instalací správného programu;
 • Posledním důvodem je mechanické poškození mobilního zařízení. Tato chyba může být způsobena pádem sluchátka nebo fyzickým poškozením jeho součástí. V tomto případě se často neobejde bez opravy, ale v případě potřeby můžete také zkusit zapnout mobilní telefon bez tlačítka POWER.

Měli byste se alespoň pokusit mobilní zařízení zapnout, protože ho vždy můžete odnést do servisu. Doporučujeme vyzkoušet několik metod.

Po úplném vypnutí telefonu jej zapněte

Pokud se tlačítko napájení rozbilo, zatímco je mobilní zařízení zcela vypnuté, je situace složitá, ale i v tomto případě existuje řešení. Je třeba říci, že situace může být různá, není zaručeno, že tyto tipy pomohou, ale stojí za to je vyzkoušet.

 • Pokud je baterie vybitá, je vhodné připojit mobilní telefon k nabíječce. Některé modely se automaticky zapnou, když je baterie mírně nabitá. Pokud se tak nestane, stiskněte a podržte tlačítko hlasitosti po delší dobu. Tím vstoupíte do nabídky bootstrap.
 • Nabijte baterii na 5 nebo více procent. Stav baterie by se měl na displeji zobrazovat i při vypnutém telefonu. Poté můžete zkusit telefon odpojit od nabíječky a připojit jej k počítači nebo notebooku přes rozhraní USB.
 • Ještě jednu variantu je možné použít, pokud by uživatel před vypnutím aktivoval ladění přes USB. V takovém případě můžete použít příkazový řádek. Do počítače byste měli nainstalovat speciální software ADB a poté otevřít okno příkazového řádku. Dále je smartphone připojen k počítači, do příkazového řádku se zadá „adb reboot“ a poté se zadá.

Zapnutí telefonu v režimu spánku

Pokud máte to štěstí, že je vaše mobilní zařízení po pádu zapnuté a nefunguje pouze tlačítko napájení, je situace mnohem jednodušší. V první řadě je třeba hlídat úroveň nabití baterie a nenechat ji vybít.

u některých modelů chytrých telefonů, např. Samsung Galaxy nebo iPhone, vám rozbité tlačítko napájení nezpůsobí žádné potíže, protože fyzické tlačítko domů pod obrazovkou se zapne? Probuzení mobilního telefonu.

Případně můžete zkusit zapnout zařízení z režimu spánku dvojím dotykem na displej. Mnoho smartphonů se systémem Android však nemá fyzické ovládání, takže jejich zapnutí je složité.

Existuje několik způsobů, jak probudit smartphone z režimu spánku bez použití tlačítka napájení. Volat na telefon z jiného čísla nebo jej připojit k nabíječce. Pokud máte fyzické tlačítko spouště fotoaparátu, můžete jej stisknout pro spuštění zařízení a poté jednoduše ukončit aplikaci.

Ne všechny tyto možnosti však lze považovat za ideální pro probuzení telefonu bez tlačítka napájení. Pokud se vám podaří zařízení zapnout, doporučujeme okamžitě nainstalovat aplikaci, která vám v budoucnu pomůže. I tak je ale nutné baterii hlídat, aby se úplně nevybila.

S tím vám pomůže jedinečná aplikace Power Button to Volume Button. Můžete použít další aplikaci Gravity Screen, která zařízení uspí, když ho položíte na rovný povrch a zapne, když ho držíte v rukou. Můžete také použít aplikaci Proximity Actions, která bude telefon ovládat pomocí snímače přiblížení.

Zapnutí pomocí počítače

K zapnutí gadgetu bez tlačítka napájení můžete použít také počítač. Za tímto účelem připojte smartphone se systémem Android k počítači. Chcete-li nainstalovat speciální firmware pro smartphony s dotykovou obrazovkou Android, použijte Debug Bridge nebo novější ADV. Otevřete program a do zobrazeného adresního řádku zadejte příkaz „adb reboot“, poté zkontrolujte reakci mobilního zařízení na nabíjení prostřednictvím připojeného kabelu USB

Je možné, že zámek bude možné odstranit i bez použití tlačítka napájení. Jediným předpokladem pozitivního výsledku je, že je v nastavení spotřebiče povolena funkce „ladění USB“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS