Jak získat přístup k internetu v televizoru Samsung

Jak se připojit k internetu na televizoru Samsung Smart TV prostřednictvím Wi-Fi

Není sporu o tom, že moderní televizor Samsung Smart TV připojený k internetu poskytuje přístup ke všem zdrojům celosvětové sítě, k neomezeným obzorům video a audio souborů, k informacím a k mnoha dalším výhodám. Abyste mohli využívat všechny tyto výhody, stačí televizor Samsung Smart TV správně připojit k internetu. Je pozoruhodné, že tento proces sám o sobě není složitý, ale ne všichni majitelé těchto televizorů ho zvládnou. Pokud máte s tímto připojením také potíže, můžete se obrátit na profesionální servisní středisko Samsung nebo si přečíst článek níže a zkusit se připojit sami.

Existují dva způsoby připojení: přes Wi-Fi nebo kabel LAN. Kterou metodu je lepší zvolit a proč? Pokud nemáte rádi dráty pod nohama, bude pro vás nejvhodnější první metoda. Je tu jeden malý detail. při tomto způsobu připojení někdy dochází k zamrznutí přehrávání při sledování filmů online. K tomuto rušení však může dojít v jakékoli nestabilní internetové síti. To je nutné vědět.

Připojení a nastavení internetu v televizoru Samsung Smart TV prostřednictvím Wi-Fi

 • Nejprve zkontrolujte stabilitu a sílu signálu a správnost nastavení směrovače nebo routeru. Poté vstupte do „Menu“ televizoru Samsung Smart TV. Najděte část „Síť“, poté vyberte „Stav sítě“ a v zobrazeném okně vyberte „Nastavení IP“. V těchto nastaveních nastavte IP a DNS na „Získat automaticky“.
 • Poté se vraťte do nabídky „Menu“ pod položkou „Network“ a vyberte kartu „Network Setup“. Stiskněte tlačítko „Start“ a televizor začne vyhledávat a zobrazovat seznam bezdrátových síťových zařízení.
 • Po identifikaci zadaného hesla bude navázáno spojení a vy budete moci přistupovat k vestavěnému webovému prohlížeči v televizoru Samsung.
 • Pokud spojení selže, je pravděpodobné, že došlo k poruše protokolu DHTPC. Pokud ano, je třeba vypnout nastavení DHTPC na směrovači. Přejděte znovu do „Menu“ televizoru v „Nastavení sítě“ a místo „Přijímat automaticky“ vyberte záložku „Ruční zadávání“. V tomto okně zadejte nastavení podle nastavení vašeho směrovače. Do řádku „Server DNS“ můžete zadat hodnotu, jako je adresa brány vašeho směrovače. 192.168.1.1, stejně jako adresa serveru Google 8.8.8.8.

V následujícím článku vám vysvětlíme, jak připojit televizor Samsung Smart TV k internetu pomocí kabelu.

Otázku můžete položit technikovi v našem servisním středisku telefonicky nebo napsáním dotazu do formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

Co je Smart TV a proč ji potřebujete?

Funkce Smart TV se označuje jako pokročilé funkce televizoru, které se objevují pomocí speciálního operačního systému a připojení k internetu. Prostřednictvím televizního zařízení můžete nejen sledovat videoobsah ve vysokém rozlišení, ale také komunikovat na sociálních sítích, objednávat zboží a služby v internetových obchodech. Podívejme se blíže na možnosti:

 • Úplná náhrada pozemního televizního vysílání. Bezplatný přístup k nejnovějším filmům a televizním pořadům prakticky bez reklamy.
 • Nahrávání video obsahu na USB disk nebo jiné médium. Tato funkce je však možná pouze v případě, že kanál není chráněn proti zápisu.
 • Volně procházejte web ve webovém prohlížeči, který je k dispozici na všech televizorech Smart TV předních značek. Můžete také sledovat počasí nebo zprávy, stejně jako na chytrém telefonu nebo notebooku, ale na větší obrazovce.
 • Nakupujte online nebo si objednejte služby.
 • Stažením potřebných aplikací se můžete ponořit do světa sociálních sítí a chatovat s přáteli. Zejména u videochatů, pokud k televizoru připojíte kameru.
 • S herními aplikacemi můžete využít reklamní přestávku nebo uspořádat herní bitvu pro celou společnost. Moderní herní aplikace pro Android nejsou o mnoho horší než hry pro PC.
 • Je možné sledovat fotografie a videa z externích zařízení, jako jsou flash disky, disky, chytré telefony.

Výhody chytrých televizorů:

 • Snadné připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi nebo síťového kabelu;
 • vytvořit účet, který vám umožní propojit všechna zařízení ve vaší domácnosti;
 • ovládání jakýmkoli způsobem: dálkovým ovladačem, klávesnicí, myší, hlasem nebo dokonce gesty;
 • Ukázka přenosu obsahu fotografií a videí z počítače na obrazovku televizního zařízení.
 • žádná podpora formátů videa.avi.mkv;
 • vestavěné herní aplikace rychle zastarávají;
 • systém sleduje a pamatuje si preference uživatele a podle dotazů ve vyhledávači zobrazuje reklamy;
 • cena zařízení je výrazně vyšší než bez této funkce.

Zde je podrobný návod, jak používat Smart TV v zařízení Samsung.

Oprava televizoru Samsung za 1 den

Nechte si své zařízení opravit v našem servisním středisku a ještě týž den obdržíte plně funkční zařízení se zárukou až 1 rok

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a průvodce vám zavolá zpět a odpoví vám, aniž by vám vnucoval, co má dělat. nebo službu.

Aktualizace firmwaru v televizoru Samsung Smart TV

Aktualizace softwaru Samsung Smart TV F SERIES (rok 2013) přes USB

Televizory řady F (2013) postrádají některé položky nabídky, které jsou běžné u starších modelů.

 • Přejděte na webovou stránku společnosti Samsung, přejděte do sekce Podpora a stáhněte si firmware pro svůj televizor.
 • Formátování jednotky USB flash se systémem FAT32.
 • Stáhněte stažený soubor a rozbalte jej stisknutím tlačítka „Extract“. Počkejte na dokončení instalace.
 • Vložte USB flash disk s firmwarem do zásuvky označené „USB HDD“. Pokud ne, použijte jiný konektor USB.
 • Otevřete „Support“, vyberte „Update software“. „Update now“. Vyčkejte na dokončení instalace nového firmwaru.

DODÁVKA Samsung Smart TV PŘES INTERNET

Chcete-li aktualizovat firmware přes internet, otevřete nabídku „Podpora“. záložka „Aktualizace softwaru“. vyberte možnost „Přes síť“. Televizor se připojí k serveru s firmwarem.

Pokud používáte nejnovější verzi, zobrazí se zpráva „No Update“. Pokud je zjištěna aktualizace, budete vyzváni k aktualizaci a stiskněte tlačítko „OK“.

Důležité! Při aktualizaci firmwaru nikdy neodpojujte Smart TV od napájení.

Nastavení dokončeno

Po dokončení výše uvedených kroků se na obrazovce zobrazí zpráva o připojení. V této fázi nakonfigurujte Smart Hub:

Nyní můžete instalovat widgety pro Smart TV. Jedná se o název pomocných aplikací, které vykonávají určité funkce. Těchto aplikací je pro chytrý televizor vyvinuto poměrně dost. Jak vypadá Smart Hub, vidíte na obrázku.

Jak připojit televizor Samsung Smart TV k internetu

V poslední době dostáváme mnoho dotazů, jak připojit televizor Samsung Smart TV pomocí kabelu LAN k internetu a nastavit síť v televizoru. Televizor připojíme k internetu prostřednictvím routeru, takže se ujistěte, že je správně nastaven a má přístup k celosvětové síti. Propojení zařízení mezi sebou pomocí krouceného páru může způsobit určité nepříjemnosti v podobě drátů pod nohama, ale také zajistit pohodlné sledování filmů a televizních pořadů. Připojení televizoru ke směrovači Wi-Fi pomocí kabelu LAN namísto bezdrátového připojení může v některých případech pomoci vyhnout se přerušování a zamrzání při sledování filmů prostřednictvím aplikací Samsung Apps i při streamování video souborů z počítače do televizoru (jak vytvořit multimediální domácí síť mezi počítačem a televizorem Samsung Smart TV ).Abyste mohli pohodlně sledovat online video nebo vysílat mediální obsah z počítače do televizoru přes router, potřebujete vysokorychlostní připojení k internetu a kvalitní aktivní síťové zařízení. Kromě toho může tento typ připojení přinést i pozitivní výsledky a nepohodlí, protože rychlost přenosu dat v kabelu LAN je vyšší než v rádiovém kanálu Wi-Fi (srovnávací tabulka bezdrátové komunikace a jejího fungování je popsána zde).

O výhodách toho či onoho připojení by se dalo dlouze polemizovat, ale to je téma na jiný článek. Tento článek je jakýmsi pokračováním nebo doplněním článku o nastavení bezdrátového připojení Wi-Fi na televizoru Samsung Smart TV.

Pokud nevíte, jak doma krimpovat kabel LAN bez speciálního nástroje (krimpovací kleště), je zde podrobně popsáno schéma krimpování a způsob krimpování krouceného páru a konektoru RJ-45.

Pokud je televizor připojen ke směrovači síťovým kabelem, televizor automaticky zahájí nastavení sítě prostřednictvím kabelu LAN ve dvou krocích. Pokud je připojení bezdrátové, Smart TV začne nastavovat síť prostřednictvím rádiového kanálu Wi-Fi v pěti krocích.

Budeme provádět připojení přes kabel LAN, a kde se dočíst o bezdrátovém připojení jsem již napsal výše.

Připojte router k televizoru přes ethernetový port a přejděte do nabídky Smart TV v části „Síť“ a otevřete „Nastavení sítě“.

Po zadání nastavení sítě se zobrazí zpráva, že je síťový kabel připojen. Stisknutím tlačítka „Start“ nastavte nastavení kabelové sítě.

Po úspěšném připojení k síti stiskněte tlačítko „OK“. Nyní můžete přistupovat k internetu na televizoru Samsung Smart TV. V případě, že se připojení nepodaří navázat, nespěchejte s kontaktováním poskytovatele internetových služeb, ale stiskněte tlačítko „Nastavení IP“.

V nastavení IP zkuste změnit hodnoty DNS (Domain Name System). Místo možnosti „získat automaticky“ nastavte možnost „zadat ručně“ a zadejte veřejnou adresu DNS od společnosti Google. 8.8.8.8. nebo 8.8.4.4. Poté se pokuste obnovit síťové připojení kliknutím na tlačítko „Opakovat“.

Pokud připojení opět selže, ale směrovač funguje správně a ostatní zařízení mají přístup k internetu, je velmi pravděpodobné, že problém je v samotném televizoru.

Vstupte do nastavení směrovače a dočasně deaktivujte možnost DHCP (Dynamiс Host Configuration Protocol) a změňte nastavení sítě v televizoru. Za tímto účelem otevřete nabídku a přejděte na kartu „Síť“, otevřete položku „Stav sítě“ a klikněte na tlačítko „Nastavení IP“.

Zde je třeba zadat nastavení sítě podle vašeho směrovače. Pokud je například výchozí adresa brány vašeho směrovače 192.168.1.1 a poté zadejte tato nastavení v nastavení Smart TV:

Jak připojit televizor k internetu

Pro přístup k internetu potřebujete vědět, jaký model televizoru máte a zda má vestavěnou Wi-Fi. Televizor lze k internetu připojit několika způsoby:

 • prostřednictvím sítě Wi-Fi;
 • Použití síťového kabelu;
 • Prostřednictvím směrovače;
 • Použití mediálního set-top boxu;
 • pomocí počítače nebo notebooku;
 • Použití WPS;
 • Použití adaptéru PLC.

Všechny chytré televizory mají vestavěné kabelové připojení, takže pokud takový televizor máte, nemusíte kupovat žádná další zařízení ani kabely.

Používání sítě Wi-Fi

Použití bezdrátové sítě má dvě velké výhody, které z ní činí nejlepší metodu:

Má to však jednu nevýhodu: nestabilní kvalitu streamování ve vysokém rozlišení v přítomnosti bezdrátových přístupových bodů v okolí.

Chcete-li připojit televizor pomocí sítě Wi-Fi, musíte provést následující kroky

 • Zapněte televizor a přejděte do části „Nastavení“.
 • Dále vstupte na kartu „Síť“ a vyberte možnost „Síťové připojení“.
 • Dále vám bude nabídnuta možnost volby připojení přes kabel nebo bezdrátově. Klikněte na „Nastavit připojení.
 • Najděte v seznamu svou Wi-Fi, vyberte ji a zadejte heslo.
 • Stiskněte tlačítko „OK“ a počkejte na připojení.
 • Po dokončení stiskněte tlačítko „Finish“ a můžete jej používat.
získat, přístup, internetu, televizoru, samsung

U některých modelů televizorů bude proces nastavení vypadat jinak:

 • V části „Nastavení“ klikněte na „Rozšířená nastavení“.
 • Poté přejděte do sekce „Síť“ a klepněte na možnost „Připojit k síti Wi-Fi“.
 • Vyberte ze seznamu připojení k Internetu a zadejte heslo.

Nevýhodou bezdrátového připojení televizoru k internetu je nestabilní obraz při používání streamovacích služeb, např. při sledování filmů nebo televizního vysílání IPTV, a možné zamrzání při obsazení bezdrátového kanálu.

Připojení pomocí síťového kabelu

Chcete-li nastavit internet na televizoru, postupujte takto

 • Zapojte jeden konec kabelu do portu LAN na televizoru a druhý konec do směrovače.
 • Pokud chcete kromě televizního panelu připojit k internetu i počítač, budete potřebovat také napájecí lištu.
 • Na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko „Home“, poté „Settings“ a vyberte „Network“.
 • Vyberte „Network connection“ a stiskněte „Connect to wired network“.
 • Po chvíli je spojení navázáno.

Přes kabel připojený ke směrovači

V bytě si můžete vytvořit místní síť, ke které můžete připojit telefony, tablety, počítače nebo notebooky a také televizor. Aktivujte funkci serveru DHCP v nastavení směrovače a připojte televizor automaticky (všechna nastavení se ve výchozím nastavení uloží). Chcete-li televizor připojit přes směrovač, musíte použít síťový kabel a provést následující kroky

 • Připojte jeden konec kabelu k portu LAN směrovače.
 • Vytáhněte volný konec kabelu ze směrovače do televizoru.
 • Otevře se okno s informací o navázání spojení. Nemusíte nic dělat, zavře se rychle sám.
 • Na dálkovém ovladači televizoru vyberte možnost „Nastavení“.
 • V nabídce najděte položku „Síť“ a klepněte na možnost „Kabelové připojení přes Ethernet“.

Pokud máte pochybnosti o tom, zda můžete televizor připojit k internetu přes modem sami, zavolejte si na nastavení odborníka.

Používání mediálního set-top boxu

Moderní set-top box připojí váš televizor k internetu rychle a bez problémů. Moderní set-top boxy Android TV mají mnoho výhod:

 • Snadno se používá;
 • Kompaktní vzhled;
 • Na výběr je mnoho programů;
 • nízké náklady;
 • vestavěné oblíbené uživatelské aplikace.

Set-top box lze připojit k internetu kabelem přes port LAN. Moderní set-top boxy se systémem Android však zpravidla mají vestavěný modul Wi-Fi, který vám umožní používat bezdrátový typ připojení.

Použití počítače nebo notebooku

Připojením televizoru k počítači nebo notebooku přes DLNA jej můžete používat jako velký monitor. Hraní a používání grafických programů tak bude mnohem pohodlnější a komfortnější.

K nastavení DLNA potřebujete software Smart Share, který lze zdarma stáhnout z příslušného zdroje a nainstalovat do počítače. Při instalaci použijte standardní automatické nastavení a souhlaste se vším. Po instalaci proveďte:

 • Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu programu v oznamovacím panelu počítače a vyberte možnost „Konfigurace programu“.
 • Nastavte přepínač do polohy Zapnuto a klikněte na tlačítko Použít.
 • Tím získáte přístup k souborům v počítači, které lze zobrazit na zařízení LG.

Použití WPS

Smart TV může pracovat přes internet pomocí WPS. Uživatel musí provést několik jednoduchých kroků:

 • Přejděte do „Menu“ a vyberte „Připojit“ a poté „Připojit přes WPC“.
 • Rychle stiskněte tlačítko „WPC“ na směrovači do 2 minut.
 • Za chvíli budete připojeni.

Použití adaptéru PLC

Adaptér PLC je určen k rozšíření stávající místní sítě v domácnosti, ale není možné se připojit přímo k poskytovateli. Adaptér umožňuje připojit všechny vaše přístroje k internetu bez kabelů. Funguje to takto: adaptér se bezdrátově připojí k internetu, přijímá z něj signál a poté jej přenáší do zařízení.

Instalace a připojení

Nejprve nainstalujeme zakoupený televizor na jeho místo. Připojení napájecího zdroje a anténního kabelu ke směrovači. Musíte se také ihned rozhodnout, jakým způsobem se připojíte k internetu. Pokud používáte bezdrátovou metodu, není nic potřeba, ale pokud používáte kabel, připojte jej přímo k příslušnému portu. Jakmile tak učiníte, můžete zařízení připojit a začít nastavovat.

Existují 4 způsoby, jak postupně nastavit síťové připojení:

 • Kabelový internet. Připojuje se pomocí kabelu Ethernet do zásuvky LAN. Vyberte připojení ze seznamu a zadejte heslo provozovatele sítě.
 • Wi-Fi. Соединение может передавать данные со скоростью до 30 кб/с. Ne všechny televizory s funkcí smart TV mají zabudovanou Wi-Fi, i když většina moderních modelů ji má.
 • WPS. Umožňuje připojit se k síti Wi-Fi pomocí směrovače bez dop. nastavení. Pro použití je nutný směrovač. Je třeba zadat údaje o směrovači (IP adresu, heslo a adresy DNS. viz příručka).
 • PlugAccess. technologie připojení k internetu přímo od společnosti Samsung, kterou podporují pouze její televizory. Vstupte do nastavení „připojení“ a připojte do směrovače USB flash disk, počkejte, až se kontrolka změní, a pak disk vyjměte. Poté jej vložte do televizoru s funkcí Smart-TV a po určité době se spojení naváže automaticky.

K navázání spojení je třeba:

 • Stisknutím příslušného tlačítka na televizoru nebo dálkovém ovladači přejděte do nabídky nastavení.
 • Vyberte položku „Připojení“;
 • V nabídce se otevře seznam dostupných sítí.

Samsung řady 4-5

Chcete-li nastavit Smart-TV na televizorech Samsung řady 4 a 5, je třeba

 • Připojení televizoru k internetu pomocí samostatného kabelu.
 • Přejděte do obchodu s aplikacemi Smart-TV a vyberte aplikaci, která se vám líbí.
 • Stáhněte a nainstalujte vybranou aplikaci, zaregistrujte ji a spusťte.

Televizory Samsung řady 4-5 bohužel nejsou vybaveny moduly Wi-Fi. Je možné se připojit kabelem:

 • Připojte kabel k TB a přejděte do „nastavení“.
 • Vyberte „nastavení sítě“, „kabel“.
 • Zadejte masku podsítě, bránu, DNS a IP adresu, kterou vám má poskytovatel přidělit.

Chcete-li připojit televizor Samsung k aplikaci Smart-TV, musíte se zaregistrovat v aplikaci Samsung Apps. K tomu je třeba vyhledat příslušnou sekci. Při registraci je třeba zadat heslo a e-mailovou adresu.

Samsung řady 6,7,8

Televizory Samsung od řady 6 jsou vybaveny modulem Wi-Fi a technologiemi Wi-Fi Direct a Screen Mirroring. K internetu se lze připojit také kabelem (viz „Připojení“ na straně 54). Samsung řady 4-5).

 • Otevření hlavní nabídky.
 • Přejděte na „nastavení sítě“, vyberte bezdrátové připojení.
 • Vyberte si z dostupných sítí a v případě potřeby zadejte heslo.

Moderní modely televizorů Samsung mají vestavěnou platformu Smart Hub. Bez internetu nefunguje. Ještě jedna věc. registrace na Smart Hub je povinná. Registrace:

Po registraci můžete stahovat aplikace a widgety.

Jak upgradovat „Smart TV

Software televizoru se nazývá firmware. Čas od času je třeba jej aktualizovat, aby se optimalizoval provoz zařízení a získaly se další funkce. Tento postup by se měl provádět jednou ročně, ale někdy může být nutné provést přeflashování dříve.

Odborníci doporučují aktualizovat firmware stažením nové verze prostřednictvím „flash disku“. Je to bezpečnější.

Před přeflashováním zkontrolujte, zda je nutná aktualizace. Ujistěte se, že software, který chcete stáhnout, je kompatibilní s vaším televizorem. Pokud nainstalujete nesprávnou aktualizaci, hardware nebude fungovat správně a může dokonce selhat.

Vývojáři vytvářejí pro každý model samostatné programy. Nezapomeňte si stáhnout firmware z oficiálních webových stránek výrobce. Přesně zadejte model svého chytrého televizoru. Tyto informace můžete zkontrolovat v certifikátu zařízení.

Zkontrolujte, která verze softwaru je již v televizoru Smart TV nainstalována. Například u televizorů Samsung přejděte do nabídky, vyberte kategorii „Podpora“ a klikněte na kartu „Aktualizace softwaru“.

Nyní porovnejte indexy firmwaru. Pokud je číslo na webové stránce vyšší než číslo softwaru nainstalovaného v zařízení, je třeba provést aktualizaci. Pokud jsou stejné, není třeba software aktualizovat.

Před instalací si pozorně přečtěte popis firmwaru. Pokud je jazyk a způsob instalace stejný, můžete aktualizaci bezpečně stáhnout do počítače. Stažený soubor nahrajte na USB disk, který jste předtím naformátovali.

Software je zabalen v archivu. Kliknutím na tlačítko „Extract“ jej rozbalte. Do televizoru lze nainstalovat pouze aktualizaci, která byla dříve vytažena z archivu. Po rozbalení souboru vyjměte paměť USB z počítače a připojte ji do příslušného slotu televizního přijímače.

Jak nakonfigurovat „Smart TV“ pro spuštění aktualizace? Jednoduše. Například u televizorů Samsung se to provádí prostřednictvím standardních služeb nabídky:

Obdobným postupem se provádí i reprofitace televizorů jiných výrobců. Názvy položek nabídky se mohou mírně lišit, ale obecný postup je stejný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS