Jak zjistím, kolik inkoustu v tiskárně zbývá?

Způsoby, jak zjistit úroveň inkoustu v tiskárně HP, Epson, Samsung

Mnoho uživatelů PC má doma tiskárnu typu „vše v jednom“ nebo jiné tiskové zařízení, na kterém mohou tisknout texty, fotografie a grafické dokumenty. Naučit se pracovat s periferním zařízením není obtížné, ale ne každý rozumí jeho nastavení, zvláštnostem ikon, které se zobrazují na displeji.

Mnoho lidí například neví, jak zkontrolovat nebo zjistit, kolik inkoustu v tiskárně zbývá. A pokud není inkoustu dostatek, dokumenty budou vytištěny s vadami. Připravili jsme pro vás několik způsobů, jak zjistit stav inkoustu v tiskárně HP, Epson nebo Samsung.

LiveInternetLiveInternet

Mnoho z nás zjistí, že je naše inkoustová tiskárna mimo provoz, až když tiskneme něco naléhavého, což může být poměrně náhlé a frustrující. Životnost inkoustové kazety je samozřejmě možné prodloužit

, je však stále důležité sledovat hladinu inkoustu. To vám pomůže zjistit, kolik inkoustu zbývá a jak brzy bude třeba jej doplnit.

Postup pro zjištění hladiny inkoustu je velmi jednoduchý a může trvat jen několik sekund.

Níže popsané metody pro zjištění hladiny inkoustu v tiskárně fungují v operačních systémech Windows, ale mohou se lišit v závislosti na výrobci a modelu tiskárny.

V systému Windows můžete zkontrolovat stav inkoustových kazet pomocí softwaru Status Monitor, který je dodáván se zařízením na disku s ovladači.

Monitor stavu otevřete poklepáním na ikonu tiskárny na hlavním panelu. Zobrazí se diagram zobrazující stav inkoustu v tonerových kazetách.

Úroveň inkoustu v tiskárně Canon můžete zjistit pomocí jejích vlastností. Otevřete nabídku Start a klikněte na položku „Ovládací panely“. V okně „Ovládací panely“ vyberte kategorii „Zařízení a tiskárny“ a získejte přístup k nastavení tiskárny Canon.

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny Canon v dialogovém okně Zařízení a tiskárny a z kontextové nabídky vyberte možnost Vlastnosti. Tím se zobrazí okno vlastností tiskárny.

V novém dialogovém okně otevřete kartu Servis a klikněte na tlačítko Stav tiskárny, které zobrazí okno stavu tiskárny.

Zde se zobrazuje aktuální stav inkoustu v inkoustové tiskárně Canon. Zde můžete odhadnout množství inkoustu pro každou z barevných a černých inkoustových kazet. Opravte hodnoty pro sebe a kliknutím na tlačítko „OK“ zavřete okno.

U tiskáren Epson lze hladinu inkoustu v kazetách kontrolovat ještě snadněji. K tomu můžete použít ikonu tiskárny v systémové liště.

Dvakrát klikněte na ikonu tiskárny v pravém dolním rohu pracovní plochy. Ve vyskakovacím okně stavu tiskárny se zobrazí zbývající množství inkoustu v každé kazetě. Po kontrole jejich stavu klikněte na tlačítko „OK“.

Toto okno můžete také otevřít z nabídky (kliknutím levým tlačítkem myši na ikonu tiskárny)

Pokud vám dojde inkoust, okno bude vypadat takto

U tiskáren HP je situace podobná jako u tiskáren Epson. zde stačí kliknout na ikonu tiskárny v systémové liště vedle ukazatele aktuálního času. 2. Poté v okně nastavení vyberte sekci „Nastavení“ a klikněte na kartu „Funkce“.

Na nové kartě klikněte na „Služby tiskárny“ a vyberte kartu „Informace o úrovni inkoustu“, abyste zjistili úroveň inkoustu v tiskárně HP.

Kromě toho je k určení hladiny inkoustu v inkoustových kazetách HP k dispozici také speciální nástroj.

 • Windows XP: Klikněte na tlačítko Start, přejděte na Všechny programy,HP a poté na Centrum řešení HP.
 • Windows Vista a Windows 7: Na hlavním panelu systému Windows klikněte na ikonu ( ), vyberte Všechny programy,HP a poté Centrum řešení HP.

Centrum řešení HP se otevře v novém okně.

Panel nástrojů SelectPrinter. Otevře se oknoPrinter Toolbox.

Zobrazí se graf přibližné hladiny inkoustu.

Pokud jste zakoupili tonerové kazety „třetích stran“ (od jiného výrobce), nebudete moci pomocí softwaru zjistit přesnou úroveň toneru. Povrch těchto kazet je obvykle vyroben z průsvitného plastu, takže můžete zkontrolovat množství zbývajícího inkoustu vyjmutím kazety z tiskárny. PS. Je možné, že v kazetě dochází inkoust, i když graf ukazuje, že v kazetě je ještě inkoust. Když dojde toner, na výtiscích se vždy objeví čáry a pruhy. Vyměňte kazety, ve kterých dochází inkoust. Jak uvádí sos.mirtesen.Jak zjistit, kolik inkoustu zbývá v tiskárně?

Jak zjistit, kolik inkoustu zbývá v tiskárně

Často se stává, že potřebujete nutně vytisknout diplomovou práci nebo jiné pracovní dokumenty a v tiskárně dochází inkoust. Abyste tomuto problému předešli, doporučujeme čas od času zkontrolovat hladinu toneru v tiskovém zařízení.

Existuje několik způsobů, jak zjistit, kolik inkoustu v tiskárně zbývá. Podívejme se na každou z nich podrobněji.

Prostřednictvím softwaru

Hladinu inkoustu můžete zkontrolovat pomocí speciálního softwaru. Hladinu toneru můžete zkontrolovat tak, že na úvodní obrazovce kliknete na „Ovládací panely“ a v zobrazeném okně vyberete tiskárnu. Pak přejděte na kartu Nastavení tisku nebo Servis a zobrazte informace o zbývajícím stavu inkoustu.

Ikona tiskárny se často objeví na ploše počítače po připojení tiskárny na hlavním panelu. Informace o úrovni inkoustu můžete zobrazit na kartě „Nastavení“.

DŮLEŽITÉ! Software zobrazuje pouze výsledky továrního doplňování, takže uživatelé, kteří doplní inkoustovou kazetu dalším inkoustem, mohou obdržet nesprávnou odpověď na svůj dotaz.

Použití tisku

Zbytkový inkoust v kazetě můžete také zkontrolovat vytištěním. Vytisknout takovou stránku můžete začít dvěma způsoby:

 • Otevřete „Zařízení a tiskárny“ z nabídky „Start“ a podívejte se na kartu „Správa“. Nejprve vyberte možnost „Settings“ a poté „Service“. Poté spusťte požadovaný příkaz a vytiskněte informace na kus papíru.
 • Použití kombinace kláves na tiskárně.

DŮLEŽITÉ! Kombinace kláves se u tiskáren různých výrobců liší. Proto před provedením jakéhokoli úkonu zkontrolujte, zda nebude narušovat provoz zařízení.

U zařízení Samsung musíte stisknout tlačítko „Stop“ na čtyři sekundy.

Zařízení HP má v nabídce položku „Reports“, po jejímž výběru musíte kliknout na „Demo“. Teprve pak zjistíte, kolik toneru zbývá.

Nezapomeňte, že špatný tisk (částečně viditelný text nebo bílé pruhy po celém papíře) může být důsledkem závady na samotné tiskárně nebo na některé její části.

Použití displeje

Mnoho modelů moderních tiskových zařízení má zabudovanou speciální indikaci, která umožňuje určit hladinu inkoustu. Pokud dojde inkoust, vestavěné zařízení začne častěji blikat nebo se změní barva jeho signálu.

Mnoho výrobců vyrábí také tiskárny s vestavěným displejem. Abyste viděli výsledek, musíte v nastavení vybrat „úroveň inkoustu na obrazovce“.

U tiskárny značky Epson po stisknutí tlačítka „Setup“ vyberte možnost „Ink Level“ a počkejte na požadovaný výsledek. Výrobci tiskáren HP zase používají program, který kontroluje množství zbývajícího toneru.

Externí kontrolou

Někteří uživatelé zjišťují hladinu inkoustu vizuální kontrolou.

Pokud máte inkoustovou tiskárnu, do které se inkoust nalévá do průhledných nádobek, stačí se podívat na hladinu inkoustu v těchto nádobkách.

Majitelé laserových tiskáren zase porovnávají hmotnost nové kazety s provozní kazetou, aby zjistili, kolik toneru zbývá.

Tisk zkušební stránky

Jak zjistit, kolik inkoustu zbývá v tiskárně, pomocí zkušební stránky?

Existuje několik metod:

 • Aktivace prostřednictvím „Nastavení“.
 • Spusťte „Všechny programy“, najděte „Zařízení a tiskárny“, vyberte požadované zařízení a klikněte na něj. Zobrazí se okno, ve kterém vyberete možnost „Admin“, poté „Setup“ a „Service“. Tato část vede k příslušnému příkazu, který zobrazí, kolik inkoustu je v tiskárně.
 • Kombinace kláves na panelu.

To je dobrý způsob, jak zjistit, zda je problém v nedostatku inkoustu nebo v kazetě.

Tato kontrola se dělí na 3 typy:

kolik, inkoustu, tiskárně, zbývá
 • Výskyt rozmazaných nebo slabě viditelných oblastí či pruhů na zkušební stránce je kontrolou trysek;
 • Zhoršení kvality tisku. kontrola tiskové hlavy;
 • Proužky přes celou stránku. kalibrace tiskové hlavy.

Vezměte prosím na vědomí! Pro kontrolu hladiny inkoustu existuje pro každou značku tiskárny jiná kombinace kláves. Před psaním můžete zkontrolovat, zda píšete přesně, protože nesprávná operace může vést k poškození zařízení.

Pokud jste tiskárnu nikdy nenastavovali a obáváte se, že něco uděláte špatně, naši odborníci vám pomohou!

Je pro nás důležité, aby tiskárna byla správně nastavena a bez problémů plnila vaše úkoly!

 • Návštěva mistra zdarma
 • Bezplatná domácí diagnostika
 • Záruka až 3 roky
 • Dáme vám účtenku a záruční list

Odesláním žádosti získáte slevu 15 %!

Vezměme si nejoblíbenější modely:

 • Kontrola inkoustové tiskárny Samsung zahrnuje stisknutí tlačítka Stop na 4 sekundy;
 • Přítomnost inkoustu v tiskárně HP se kontroluje pomocí tlačítka Menu, které je třeba stisknout, a poté najít kartu „Reports“, kde se objeví položka „Demo“.

Vytisknutí zkušební stránky vyřeší problém s kontrolou hladiny inkoustu v laserovém zařízení, protože použitá kazeta není průhledná a nelze vizuálně zjistit její množství.

Jak zkontrolovat hladinu inkoustu v laserovém zařízení:

 • Stiskněte tlačítko „Cancel“, „WPS“ nebo „Print screen“ na tiskárně na 5-7 sekund.
 • Zobrazí se list s informacemi o stavu zařízení.

Při použití inkoustové, laserové nebo barevné tiskárny může často docházet ke špatné kvalitě tisku, kdy jsou písmena obtížně rozeznatelná nebo jsou po celém listu bílé pruhy. Nejčastější příčinou je závada v tiskárně samotné nebo v dílčí sestavě.

Displej na pomoc

Mnoho moderních modelů barevných nebo jiných tiskáren je vybaveno speciální indikací. Pokud indikátor začne měnit barvu nebo blikat, znamená to, že bude brzy nutné kazetu naplnit inkoustem.

Novější modely inkoustových tiskáren jsou k dispozici s integrovaným displejem. Kontrola hladiny inkoustu v tomto zařízení je jednoduchá. Musíte otevřít nastavení a vybrat možnost „Hladina inkoustu v inkoustové kazetě na obrazovce“.

Zjištění množství zbývajícího inkoustu v tiskárně

Jak víte, laserové tiskárny používají speciální práškový toner a pouze černou barvu, zatímco inkoustové tiskárny používají barevný tekutý inkoust. Někdy potřebují majitelé těchto zařízení zjistit přibližné množství inkoustu zbývajícího v nádržkách. V následujícím textu bychom chtěli ukázat všechny dostupné způsoby řešení tohoto problému.

Podívejme se nejprve na nejběžnější případ vyčerpání inkoustové kazety. Při nízké hladině inkoustu software obvykle automaticky zobrazí upozornění v dialogovém okně. Přečtěte si informace na domovské stránce a postupujte podle pokynů k obnovení provozu.

Pokud se varování nezobrazí, ale nevytiskne se, je třeba použít manuální diagnostickou metodu. V tomto případě postupujte takto:

 • Dbejte na kvalitu vytištěného listu. Pokud není dostatek inkoustu, obraz je slabý a některé části se nezobrazí.
 • Pokud software nezobrazuje žádné informace, je možné, že budete muset přejít do nabídky a zkontrolovat stav inkoustové kazety sami. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Start a vyhledejte vzor v části Zařízení a tiskárny. Klikněte na stavové tlačítko.
 • Množství zbývajícího inkoustu můžete zkontrolovat pomocí speciálního softwaru, který je v počítači nainstalován spolu s balíčkem ovladačů.
 • Kromě toho mají některé verze tiskárny na displeji speciální tlačítka pro zobrazení informací o inkoustu.
 • Některé modely mají průhledné pouzdro, takže můžete posoudit stav pomocí pohledu na inkoust uvnitř pouzdra kazety.

DŮLEŽITÉ: Systém vás někdy chybně upozorní na nízkou hladinu inkoustu v inkoustové kazetě. K tomu může dojít při použití jiné než originální baterie nebo při doplňování. Některé šablony pracují pouze s vlastními prvky a prvky rukopisu.

Zjištění množství zbývajícího inkoustu v tiskárně

Jak víte, laserové tiskárny používají speciální práškový toner a pouze černou barvu, zatímco inkoustové tiskárny používají vícebarevný tekutý inkoust. Někdy potřebují majitelé těchto zařízení zjistit přibližné množství inkoustu zbývajícího v nádobkách. V následujícím textu chceme ukázat všechny dostupné metody pro splnění tohoto úkolu.

Pro začátek se podívejme na nejběžnější scénář, kdy dochází inkoustová kazeta. Při nízké hladině inkoustu se obvykle automaticky zobrazí varovná zpráva v dialogovém okně. Přečtěte si informace na domovské stránce a postupujte podle pokynů k obnovení práce.

Pokud se varování nezobrazí, ale nevytiskne se, měli byste použít manuální diagnostickou metodu. V tomto případě postupujte takto

 • Dbejte na kvalitu vytištěného listu. Pokud je množství inkoustu nedostatečné, obraz bude slabý a některé části nemusí být viditelné.
 • Pokud software nezobrazuje informace, musíte sami přejít do nabídky a zkontrolovat stav kazety. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Start a vyhledejte model v části Zařízení a tiskárny. Klikněte na tlačítko zobrazení stavu.
 • Množství zbývajícího inkoustu můžete zkontrolovat pomocí speciálního softwaru, který je nainstalován spolu se sadou ovladačů v počítači.
 • Některé verze tiskárny mají navíc na displeji speciální tlačítka, která umožňují zobrazit informace o inkoustu.
 • Některé modely mají průhledné pouzdro, takže můžete posoudit stav pomocí pohledu na inkoust uvnitř pouzdra kazety.

DŮLEŽITÉ: Systém vás někdy omylem upozorní na nízkou hladinu inkoustu v inkoustové kazetě. K tomu může dojít při použití neoriginální baterie nebo při dobíjení. Některé šablony pracují pouze s vlastními a ručně psanými položkami.

Všechny možnosti zjištění úrovně inkoustu

Pokud vaše tiskárna pracuje se systémem průběžného zásobování inkoustem, můžete zjistit hladinu inkoustu pohledem na nádržky, které jsou obvykle průhledné. Ne všechny tiskárny je však mají. Typické inkoustové nádržky jsou.

Použití softwaru tiskárny

V systému Windows neexistuje univerzální ovladač, takže detekce hladiny inkoustu je k dispozici pouze v případě, že tiskárna tuto funkci má. Za tímto účelem klikněte na „Start“. „Ovládací panely“. „Zařízení a tiskárny“. Zobrazí se název připojené tiskárny. Poté přejděte na kartu „Servis“, kde najdete údaje o úrovni inkoustu. Tato nabídka se však může jmenovat také „Nastavení tisku“.

Pokud je neustálé zobrazování monitoru tiskárny nepříjemné, můžete jej vypnout.

Uživatelé Mac OS mohou použít jiný způsob. vytvořit zástupce tiskárny na ploše, přejít do Nastavení. Možnosti. Úroveň inkoustu. To lze přesunout. „Nástroje“. „Nastavení tiskárny“, klikněte na připojený model, „Tiskárny“ a „Vytvořit tiskárnu na ploše“.

Mnoho modelů periferních zařízení má specifické ovladače a nástroje pro nastavení provozních parametrů, včetně úrovně inkoustu. Servisní aplikace pro diagnostiku hardwaru jsou k dispozici pro tiskárny Hewlett-Packard, Brother, Epson, Xerox, Samsung, Pantum a Kyocera.

Tisk zkušební stránky

Většina tiskáren umí vytisknout testovací stránku, která vám umožní zjistit, zda vám dochází toner. To také naznačuje další problémy s tiskárnou.

Tisk zkušební stránky na tiskárně Canon, HP, Epson je správný postup.

Pod systémem Windows

Přejděte na „Ovládací panely“. „Zařízení a tiskárny“, vyberte zařízení, „Správa“. „Konfigurace“. „Servis“. V okně „Obecné“ najdete položku „Testovací tisk“. Druhý způsob je popsán na následujícím obrázku.

Prostřednictvím panelu k případu

Využívá se tak „funkčnost“ tiskárny. Existuje několik metod, které se liší pro jednotlivé typy tiskáren. Několik příkladů:

Pohled na displej zařízení

Většina nových tiskáren má malou vestavěnou obrazovku. Má 2 funkce: zobrazuje stav zařízení a slouží k ovládání („Nastavení“. „Ukazatel hladiny inkoustu„). Starší verze jsou standardní indikátory. Pokud změní barvu nebo bliká, znamená to, že bude brzy nutné kazetu doplnit.

Některé modely mají jednoduchý displej, který zobrazuje číselné kódy. Co znamenají, si můžete přečíst v příručce. Pokud dochází toner, zobrazí se kód „E3“.

Vizuální definice

Pokud nemáte displej nebo speciální software, může vám pomoci „starodávná“ metoda určení výšky hladiny vlastním zrakem. Zvedněte kryt, pod kterým se skrývají tonerové kazety, a pokud jsou průhledné, můžete zjistit, kolik toneru zbývá.

Kazety, které nejsou vidět, jsou problematičtější, ale existuje způsob, jak je obejít. Za tímto účelem se koš zváží. Zjistěte si předem, kolik váží plná a prázdná popelnice, a pak vypočítejte rozdíl. Experimentujte a zjistěte, kolik stránek můžete vytisknout.

Používání značkového softwaru

Mnoho výrobců moderních kancelářských zařízení dodává ke svým zařízením speciální software, který lze nalézt i na internetu. Takové programy úspěšně monitorují hladinu inkoustu a mohou uživatele upozornit:

Společnost Canon nabízí intuitivní monitor stavu, který umožňuje nainstalovat kazetu a zjistit, kolik inkoustu se v ní nachází.

Existuje tedy mnoho způsobů, jak kontrolovat hladinu inkoustu v dnešních zařízeních. ať už používáte moderní nebo starší zařízení, najdete vhodný způsob sledování spotřebního materiálu. Některá zařízení podporující bezdrátové připojení podporují sledování hladiny inkoustu pomocí mobilních aplikací pro váš chytrý telefon.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS