Jak zjistit IP adresu počítače v místní síti

Jak zjistit vnitřní a vnější IP adresu počítače

IP adresy jsou číselné identifikátory, pomocí kterých se zařízení navzájem vyhledávají na internetu nebo v místních sítích a sdílejí data. Každý připojený počítač nebo mobilní zařízení tak dostane vlastní IP adresu.

I když nejste technik, není na škodu vědět, jak identifikovat IP adresy vašich gadgetů. To se může hodit například v případě, že chcete připojit síťovou tiskárnu nebo chcete zajistit vzdálený přístup k osobnímu počítači přes Internet.

Každá síťová stanice může mít interní nebo externí IP adresu. První se používá pro komunikaci v rámci lokálních sítí, druhý v rámci celého internetu.

Co je to IP adresa

IP adresa (IP adresa v Latinské Americe). Internet Protocol) je číselný identifikátor, který je přiřazen zařízení provozovanému v prostředí veřejné nebo privátní sítě na základě zásobníku protokolů TCP/IP. Internet ani vnitřní síť IP nemohou existovat bez adresy IP.

IP adresu můžete porovnat s telefonním číslem nebo adresou bydliště. obojí ukazuje na objekt. Stejně jako člověk volá číslo, počítač volá jiné zařízení s IP adresou.

Identifikace IP adresy cizího počítače

Existuje řada různých metod, jak zjistit cizí IP adresu. Můžeme poukázat jen na některé z nich. Mezi oblíbené metody patří vyhledávání IP pomocí názvů DNS. Další skupinou jsou nástroje pro získání síťové adresy prostřednictvím sledování URL. Tyto dvě oblasti budou předmětem našeho článku.

Adresa DNS

Pokud je název domény počítače známý (například „vk.com“ nebo „microsoft.com“), je snadné vypočítat jeho IP adresu. Konkrétně pro tyto účely jsou na internetu k dispozici zdroje, které tyto informace poskytují. Pojďme se s některými z nich seznámit.

Jedna z nejoblíbenějších a nejstarších webových stránek. Má mnoho užitečných funkcí, mimo jiné výpočet IP ze symbolické adresy.

Další online služba, která umožňuje zjistit IP adresu podle názvu domény webu. Zdroj se snadno používá a má přehledné rozhraní.

Do pole „Site“ zadejte název domény a klikněte na „Calculate IP“.

Výsledek se ihned zobrazí na následujícím řádku.

Sledování adres URL

Zjištění IP adresy cizího počítače je možné pomocí speciálních sledovacích odkazů. Kliknutím na tuto adresu URL zanecháte informace o své síťové adrese. Osoba je obvykle v nevědomosti. Na internetu existují stránky, které umožňují vytvářet takové pasti na odkazy. Vezměme si 2 takové služby.

zjistit, adresu, počítače, místní

Rusky mluvící zdroj Speedtester má mnoho různých funkcí souvisejících s určováním síťových parametrů počítačů. Bude nás zajímat jedna zajímavá funkce. detekce cizí IP adresy.

Další informace: Jak zkrátit odkaz pomocí služby Google

K maskování a zkracování odkazů lze použít také speciální službu Mnoho uživatelů důvěřuje krátkým adresám, které mají v názvu slovo „VK“.

zjistit, adresu, počítače, místní

Přečtěte si více: Jak zkrátit odkazy ve službě

Jak používat sledovací adresy URL? Vše je omezeno pouze vaší představivostí. Tyto pasti mohou být uvedeny například v těle e-mailové zprávy nebo zprávy instant messengeru. Pokud osoba klikne na tento odkaz, zobrazí se stránka, kterou jsme ukázali (vybrali jsme VK).

Chcete-li zobrazit IP adresy těch, kterým jsme předali naše odkazy, postupujte následovně:

Nyní přejdeme do sekce webu, kde vidíme všechna kliknutí na naše odkazy-pasti s IP adresami.

Šikovný zdroj, který umožňuje vytvářet sledovací odkazy pro odhalení cizí IP adresy. Princip práce s takovými stránkami byl vysvětlen v předchozím příkladu, proto si stručně zopakujme, jak Vbooter používat.

Do polí „Uživatelské jméno“ a „E-mail“ zadejte své přihlašovací jméno a poštovní adresu. Do řádku „Heslo“ zadejte heslo a duplikujte ho do pole „Ověřit heslo“.

Zaškrtněte políčko vedle položky „Podmínky“. Klikněte na „Vytvořit účet“. Po přihlášení na stránku služby vyberte v nabídce vlevo položku „IP Logger“.

Klikněte na ikonu kruhu se znaménkem plus.

Klikněte pravým tlačítkem myši na vytvořenou adresu URL a zkopírujte ji do schránky.

Stiskněte tlačítko „Zavřít“. Ve stejném okně můžete také vyhledat IP adresy těch, kteří klikli na náš odkaz. Nezapomeňte stránku pravidelně obnovovat (např. pomocí klávesy F5). Seznam IP adres bude hned v prvním sloupci („Přihlášené IP“).

V tomto článku jsme se zabývali dvěma způsoby, jak získat IP adresu jiného počítače. Jeden z nich je založen na vyhledání síťové adresy pomocí názvu domény serveru. Druhý je založen na vygenerování sledovacího odkazu, který by měl být následně předán jinému uživateli. První metoda je užitečná, pokud má váš počítač název DNS. Druhá varianta je vhodná téměř ve všech případech, ale její použití je tvůrčí proces.

Popište, co se vám nepodařilo. Naši odborníci se vám budou snažit odpovědět co nejdříve.

Způsoby identifikace adres v jiných operačních systémech

MAC OS

Ne všichni majitelé počítačů používají v současnosti nejoblíbenější operační systém Windows. Velký počet uživatelů dává přednost produktům od společnosti Apple, a proto se musí zabývat softwarem v systému „MAC OS“.

    Zpočátku by měl majitel zařízení vyrobeného americkou společností kliknout ukazatelem myši na obrázek Apple v levém horním rohu obrazovky a v nabídce, která se otevře, vybrat možnost nastavení systému.

Jak zjistit externí IP adresu pomocí softwaru. metoda 4

IP adresu vlastního počítače nebo notebooku můžete zjistit také pomocí programů třetích stran. Oblíbené jsou zejména tyto aplikace: IP2, IP adresa routeru a Get My IP.

Například v softwaru Get My IP je externí IP adresa umístěna vlevo a interní vpravo. Chcete-li informace obnovit, klikněte na tlačítko „Obnovit“.

Podobnou funkci poskytuje nástroj IP2. Kliknutím na tlačítko „Najít mé IP adresy“ získáte informace o své aktuální IP adrese. V poli „LAN IP“ se zobrazí interní adresa a v poli „WAN IP“ se zobrazí externí adresa.

Následující programy není třeba instalovat. Stačí otevřít soubor exe z archivu.

Příkaz ipconfig

Chcete-li zjistit IP adresu počítače v příkazovém řádku, použijte příkaz “ ipconfig „. Tento příkaz zobrazí základní informace o všech síťových připojeních, která jsou v počítači k dispozici. Mezi těmito informacemi bude IP adresa.

Můžete také použít příkaz „ipconfig /all „. V tomto případě poskytuje podrobnější informace o síťových připojeních. Ačkoli to není nutné, abyste znali svou IP adresu.

Je důležité si uvědomit, že v závislosti na situaci může příkaz “ ipconfig “ zobrazit jak vnitřní, tak vnější IP adresu. Pokud vám poskytovatel internetu přidělil bílou IP adresu a máte k počítači připojen kabel přímo od poskytovatele internetu, zobrazí se externí IP adresa. Pokud nepřipojíte kabel přímo, ale přes směrovač, nebo vám poskytovatel poskytne šedý kabel, uvidíte vnitřní IP adresu.

Interní IP adresy lze velmi snadno odlišit od externích IP adres, protože vždy patří do stejné podsítě:

Proč potřebujete znát svou IP adresu

Většina uživatelů tyto informace nepotřebuje ani jednou za život. V některých případech však potřebujete vědět, například pokud jste se rozhodli přidat do domácí sítě nového hostitele (počítač) nebo pokud chcete nastavit vzdálený přístup z jednoho počítače na druhý.

Musím znát IP adresu, abych ochránil své stránky před neoprávněným přístupem. Používám speciální nastavení v souboru htaccess, abych zakázal přístup k administračnímu panelu z jakýchkoli adres, kromě samostatně uvedených (mých vlastních). Abych mohl přidat adresu do seznamu povolených adres, potřebuji znát ctěné číslice adresy mého počítače.

Myslím, že když už jste u tohoto článku, víte, proč to musíte udělat.

Jak zjistit externí IP adresu

Chcete-li zjistit svou externí IP adresu na internetu, musíte se obrátit na speciální internetové služby.

Spusťte internetový prohlížeč a zadejte „2ip.ru“. Stiskněte klávesu „Enter“ na klávesnici.

Na webové stránky můžete přejít také přímo pomocí tohoto odkazu: https://2ip.Svou externí IP adresu můžete zjistit na stránce Internetové služby.

V pravém horním rohu webu se zobrazí externí IP adresa uživatele na internetu.

Místní adresa IP prostřednictvím Centra síťových připojení a sdílení.

Tato metoda nevyžaduje žádné příkazy: všechny operace se provádějí pomocí myši přes grafické rozhraní. To je výhoda.

Otevřete Centrum síťových připojení a sdílení: Můžete to provést také z oznamovací oblasti. Vyhledejte ikonu odpovídající síťovému připojení. Kliknutím pravým tlačítkem myši otevřete kontextovou nabídku a klikněte na položku „Centrum síťových připojení a sdílení“;

V části „Zobrazit aktivní sítě“ vyhledejte položku „Připojení“. Aktivní připojení bude zvýrazněno modře a bude také podtrženo, když na něj najedete myší. klikněte na něj;

Otevře se okno „Stav“. Klikněte na tlačítko „Podrobnosti“.

zjistit, adresu, počítače, místní

V otevřeném seznamu vyhledejte položku „IPv4 Address“: čtyři hodnoty oddělené tečkami (např: 192.168.0.11) a je místní IP adresa.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS