Jak zjistit, jaký je model iPadu s vaším sériovým číslem

Jak zjistím, který iPad mám?

Technologie Apple je vysoce kvalitní, takže může sloužit mnoho let. Společnost začala vyrábět tablety v roce 2010. Během této doby byla nabídka tohoto segmentu mnohokrát aktualizována, některá zařízení byla vylepšena a v prodeji se objevila nová. Kromě toho společnost vyrábí pouzdra, nabíječky a další příslušenství pro různé tablety. Vzhledem k tomu, že iPad. to není levné zařízení, mnoho lidí chce koupit zařízení z druhé ruky. Často je však obtížné zjistit, jaký model máte v rukou, proto je užitečné vědět, jak správně identifikovat model iPad.

Model iPadu můžete zjistit několika způsoby. Tyto informace jsou na zařízení zapsány, ale v malých číslech. Tyto informace jsou uvedeny na krabici a měly by být uvedeny v záručním listu. Podrobně zvažte všechny možnosti.

Podle sériového čísla

Pokud potřebujete zjistit model svého iPadu, můžete to udělat pomocí sériového čísla na oficiálních stránkách společnosti Apple. Tato forma ověření je určena k tomu, aby uživatel věděl, zda je jeho tablet legální a zda má nárok na servis a podporu od výrobce. Taková kontrola však může být použita i ke zjištění modelu zařízení.

Chcete-li použít tuto metodu, musíte přejít na stránku checkcoverage.Apple.Zadejte sériové číslo iPadu, které je vyraženo na zadní straně zařízení, poté zadejte ověřovací kód a klepněte na tlačítko „Pokračovat“.

Stojí za zmínku, že sériové číslo na zadní straně iPadu je napsáno velmi malým a tenkým písmem, takže ne každý ho může napoprvé zadat správně a počet pokusů o zadání kombinace je omezen.

Po správném zadání se zobrazí stránka s informacemi o vašem nároku na služby a podporu. Další informace na této stránce zahrnují model vašeho zařízení iPad.

V zařízení

Číslo modelu lze nalézt také na pouzdře. V dolní části zadní strany iPadu je několik řádků textu. Požadované číslo modelu se nachází v pravé horní části textového řádku za slovem „Model“. Číslo modelu je ve formátu A1234.

zjistit, jaký, model, ipadu

Shoda čísla modelu iPadu s názvem modelu. Všechny současné modely iPadu mají následující čísla:

 • iPad Pro 9.7″. A1673 (pouze Wi-Fi); A1674 nebo A1675 (Wi-Fi a mobilní připojení).
 • iPad Pro 12.9palcový. A1584 (pouze Wi-Fi); A1652 (Wi-Fi a mobilní připojení).
 • iPad Air 2. A1566 (pouze Wi-Fi); A1567 (Wi-Fi a mobilní sítě).
 • iPad Air. A1474 (pouze Wi-Fi); A1475 (Wi-Fi a sdílené sítě); A1476 (Wi-Fi a sítě TD/LTE).
 • iPad mini 4. A1538 (pouze Wi-Fi); A1550 (Wi-Fi a mobilní sítě).
 • iPad mini 3. A1599 (pouze Wi-Fi); A1600 (Wi-Fi a sítě).
 • iPad mini 2. A1489 (pouze Wi-Fi); A1490 (Wi-Fi a obecné sítě); A1491 (Wi-Fi a sítě TD/LTE).
 • iPad mini. A1432 (pouze Wi-Fi); A1454 (Wi-Fi a sdílené sítě); A1455 (Wi-Fi a sítě MM).
 • iPad 5. generace. A1822 (pouze Wi-Fi); A1823 (Wi-Fi a mobilní připojení).
 • iPad 4. generace. A1458 (pouze Wi-Fi); A1459 (Wi-Fi a obecné mobilní sítě); A1460 (Wi-Fi a sítě MM).
 • iPad 3. generace. A1416 (pouze Wi-Fi); A1430 (Wi-Fi a obecné sítě); A1403 (Wi-Fi a sítě VZ).
 • iPad 2. generace. A1395 (pouze sítě Wi-Fi); A1396 (sítě GSM); A1397 (sítě CDMA).
 • iPad první generace. A1219 (pouze Wi-Fi); A1337 (Wi-Fi a sítě 3G).
 • iPad Pro. A1980, A2013 a A1934 na iPadu Pro (Wi-Fi Cellular), A1979 na iPadu Pro (Wi-Fi Cellular). pouze v kontinentální Číně.

Jak zjistím model svého iPadu v nastavení?

Model zařízení iPad můžete také zjistit v nastavení. Chcete-li to provést, přejděte do nastavení, tam najděte kartu Obecné a položku nebo „O zařízení“. Zde jsou k dispozici všechny informace o firmwaru, verzi operačního systému, IMEI a další informace, včetně požadovaného kódu.

Tato možnost je ideální, pokud lze tablet odemknout. Pokud je však zařízení uzamčeno, je lepší přečíst kód na zadním krytu.

Na krabici a na účtence

Pokud máte stále originální krabici od iPadu nebo účtenku vystavenou při nákupu, můžete snadno zjistit model tabletu.

 • Otočte krabici a zkontrolujte informace na nálepce. Potřebné údaje se nacházejí pod ikonou označující velikost interního úložiště;
 • V některých případech lze tyto informace nalézt na účtence. To je však možné pouze v případě, že obchod zadal do databáze celý název.

Na zadní straně obalu, na samolepce úplně dole, je rovněž uvedeno sériové číslo zařízení. I to lze v případě potřeby použít k získání úplných informací o iPadu.

Proč kontrolovat pravost tablet

Prodej kopií zboží vydávaných za originální výrobky je považován za podvod a měl by být trestán v souladu s ruským právem. Na základě toho může kupující, který padělek zakoupil, podat na prodávajícího policejní oznámení.

Koupí falešného iPadu je uživateli odepřen přístup k servisu zařízení. Z tohoto důvodu nemohou majitelé kopie gadgetu „Apple“ využívat všechny služby společnosti Apple.

Abyste však mohli přesně ověřit pravost tabletu, měli byste použít běžné způsoby určení původu přenosného gadgetu.

Jak zjistit model iPadu pomocí iPhonuzde

Služba iPhonefrom vám také poradí, jak zjistit, který iPad je který. Ke zjištění verze zařízení, které tuto službu využívá, potřebujete přístup k internetu a číslo šarže. Přejít na iPhonez.Zadejte číslo šarže do pole a poté tlačítko „zjistit„. Další způsob, jak zjistit, jakou verzi iPadu vlastníš.

Model iPadu lze snadno identifikovat mnoha způsoby: podle sériového čísla, prostřednictvím krabice, speciálních služeb atd. Vyberte si libovolný model a zjistěte, kterou generaci iPadu používáte. Řekni svým přátelům, jak snadno identifikovat model iPadu.

Ti, kteří rozumějí produktům Apple, mohou určit model z vnějších ukazatelů nebo vám říci, jak identifikovat číslo modelu iPad. Nejsnáze identifikovatelné jsou tablety první generace, které se objevily v roce 2010. Přední panel iPadu 1 je k dispozici pouze v černé barvě a samotné zařízení je hranaté, což rychle upoutá pozornost.

Jak rozpoznat druhou generaci iPadu? Jednoduše řečeno, je o něco menší a tenčí a na rozdíl od iPadu první generace má fotoaparát. Tento model má přední a zadní kameru.

Pokud chcete vědět, jak určit generaci iPadu, přečtěte si náš článek a získejte užitečné tipy. Pokud nemáte přístup k internetu a nemůžete identifikovat své zařízení, obraťte se na prodejnu Apple. Tam se dozvíte, jak přesně iPad identifikovat: číslo modelu, vnější znaky atd.

Co zkontrolovat při nákupu iPadu z ruky

Pokud se kupující rozhodne koupit iPad nikoli ve specializovaném obchodě, ale od jiného uživatele, stojí za to zkontrolovat základní parametry tabletu. a to:

 • Uzamčená zařízení;
 • Výrobek je stejný jako inzerovaný model;
 • Funkčnost rozhraní;
 • další technické specifikace;

Aktivační zámek

Zločinci často prodávají „uzamčené“ přenosné gadgety. Tato zařízení byla odcizena předchozím majitelům, ale byla vybavena ochranou, kterou se podvodníkům nepodařilo obejít.

Abyste se vyhnuli tomuto druhu podvodu, měli byste prodejce požádat o předvedení funkčnosti zařízení, požádat o vstup do AppStore. Nezapomeňte také zadat heslo tabletu, abyste později neměli problémy se zabezpečovacím systémem.

Zkuste při koupi zařízení změnit účet Apple, který je k němu připojen. že prodávající neměl možnost ovlivnit tablet po jeho prodeji.

Vhodnost modelu

Před nákupem byste měli důkladně prozkoumat model iPadu, který kupujete. Kupující si může prohlédnout obrázky zařízení na oficiálních stránkách společnosti Apple, ale mnohem lepší je najít prototyp osobně, například v obchodě s elektronikou nebo domácími spotřebiči.

Udělejte to, abyste se ochránili před koupí falešného kapesního miniaplikačního zařízení.

Odpovídající verze

Zvažte také operační systém tabletu. Mělo by to být podrobně popsáno v nastavení iPadu a konkrétněji v nabídce „O tomto zařízení“. Kupující by si měl ověřit, zda byl přenosný gadget aktualizován na nejnovější verzi operačního systému, protože to je jasný ukazatel originality zařízení Apple.

Funkčnost rozhraní

Zkontrolujte, zda fungují všechny obrazovky a maximální počet aplikací, které vám prodejce umožňuje zkontrolovat. To kupujícího ochrání před dvěma nepříjemnými důsledky: nákupem rozbitého zařízení a nákupem falešného „jablečného“ tabletu.

Obrazovka, fotoaparát, tlačítka a reproduktory

Neváhejte požádat prodejce o kontrolu plné funkčnosti kapesního přístroje:

Tato opatření jsou nezbytná, abyste se vyhnuli náhodnému nákupu rozbité tablety.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Miluji gadgety, zejména Android.

Ne, bez ohledu na to, jak lákavá pro vás může být snížená cena zařízení. Společnost Apple má vlastní oficiální webové stránky, kde si můžete koupit všechny produkty Apple včetně iPadu.

To je prakticky nemožné, protože Apple má smlouvy se všemi významnými firmami, které mají obchody s mobilními telefony. A prodej falešných zařízení vedle originální techniky by nepochybně vyvolal skandál.

Nejprve věnujte pozornost funkcím operačního systému. Systém Android například nemá hlasovou asistentku Siri, zatímco systém iOS má jako tržiště AppStore, nikoli Google Play.

Je nutné změnit účet Apple propojený s přenosným zařízením. Je také užitečné obnovit tovární nastavení zařízení, aby se odstranily všechny nepotřebné soubory a případný malware.

Zjištění IMEI na iPhonu

Mnoho uživatelů se zajímá o to, jak zkontrolovat IMEI iPhone? Toto identifikační číslo lze zjistit několika způsoby. První způsob je nejběžnější. IMEI zjistíme příkazem #06#. IMEI se zobrazí na displeji smartphonu ihned po zadání tohoto příkazu. Mimochodem, funguje téměř na všech mobilních telefonech a chytrých telefonech a také na některých tabletech.

Existují nějaké další způsoby, jak zjistit IMEI na iPhonu? Rozhodně. stačí se podívat na zadní kryt smartphonu. Pokud máte iPhone 5 a vyšší, můžete snadno získat přístup k IMEI svého zařízení. Pokud jste hrdým majitelem starší verze smartphonu, vytáhněte slot pro kartu SIM a zobrazí se IMEI vašeho smartphonu. IMEI odtud následně zmizelo a přesunulo se na správnější místo.

Číslo IMEI je vytištěno nejen na zadním krytu nebo ve slotu pro SIM kartu, ale také na obalu smartphonu. Vyjměte krabici zpod zařízení, podívejte se na ni a najděte potřebná data. IMEI se zde zapisuje nejen jako posloupnost čísel, ale také jako jedinečný čárový kód, ve kterém jsou zadaná čísla zakódována.

Kontrolou IMEI na krabici a IMEI na smartphonu dokončíte první krok kontroly smartphonu před nákupem. obě čísla by se měla shodovat. Po vytočení čísla #06# by se na obrazovce iPhonu mělo objevit stejné číslo IMEI.

Zjištění IMEI iPhonu je snadné pomocí oblíbené aplikace iTunes od společnosti Apple, která přečte číslo IMEI z paměti smartphonu a zobrazí ho na obrazovce počítače. IMEI se zobrazuje na hlavní kartě „Přehled“, kde jsou uvedeny technické informace o připojeném zařízení. Zde se zobrazí dvě nejdůležitější hodnoty, sériové číslo a IMEI. IMEI a sériové číslo by samozřejmě mělo odpovídat číslu na obalu.

Dalším způsobem, jak zjistit IMEI iPhonu, je zkontrolovat nastavení zařízení. Zvedněte iPhone, přejděte do „Nastavení. Základní. O tomto zařízení“ a otevřete možnost. Zde se zobrazí všechny technické informace o vašem zařízení. V obecném seznamu najdete IMEI, které byste měli porovnat s dalšími údaji.

Můžete zkontrolovat IMEI ze sériového čísla iPhonu? Přestože sériové číslo a IMEI jsou jedinečné údaje, prakticky spolu nesouvisí.

Jak zjistit model iPadu

Jak zjistit sériové číslo

Vývojáři přidali na webové stránky společnosti možnost zjistit, zda je váš iPad legální. Zda má nárok na servis a technickou podporu od společnosti. Zjištění sériového čísla na miniaplikaci.

Přejděte na stránku https://checkcoverage.Apple.com/en/ru/. Zapište číslo, zadejte ověřovací kód a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

Pokud je číslo napsáno správně, přejdete na stránku s údaji o modelu. Zjištění, z jakého roku je váš iPad.

Číslo modelu pro iPad

Číslo je údaj o zařízení a poskytuje o něm podrobné informace. Potisk na krytu tabletu. Je reprezentován slovem „Model“, písmenem a číslem. Např. model A1550. Podívejte se na snímek obrazovky výše. Zadejte číslo do vyhledávače Google nebo Yandex.

Jak to říct v iTunes

Tuto metodu použijte, pokud byla data o kufříku vymazána. Připojení tabletu kabelem k počítači s nainstalovanými iTunes. Co je to za program, najdete v tomto článku: „Kopírování hudby do iPhonu“. Spusťte aplikaci, klikněte na ikonu iPadu.

Zobrazí se nastavení. Jméno se zobrazí vpravo.

Podívejte se do nastavení

Toto je nejjednodušší způsob. V nastavení přejděte na:

Jak zjistit pomocí krabice ze zařízení

Pokud máte ještě původní krabici, otočte ji a podívejte se na údaje. Bude zde uveden celý název modelu.

Nejnovější zprávy

Aktualizace systému ověřování

Po kontrole IMEI nebo sériového čísla může uživatel v bloku „Sdílet výsledek testu“ získat přímý odkaz na výsledek testu. Uživatelé tyto odkazy často zveřejňovali v inzerátech při prodeji smartphonu, aby kupujícímu poskytli informace (sériové číslo, IMEI a další údaje) a potvrdili, že zařízení není na seznamu odcizených.

Operátor zámku iPhonu

Služba SNDeepInfo IMEI a kontrola sériového čísla umožňuje dodatečně zkontrolovat iPhone podle IMEI.

Pro objednání kontroly je třeba zadat číslo IMEI a e-mail, na který bude zaslána odpověď. Obvykle je odpověď doručena do jedné minuty. Číslo IMEI můžete zkontrolovat vytočením #06# na klávesnici telefonu. Proces objednávání je co nejjednodušší a nejpřímočařejší, nevyžaduje žádnou registraci a zabere vám jen asi minutu času.

Nové certifikáty SNDeepInfo

AKTUALIZACE: V roce 2021 jsme aktualizovali algoritmus, který poskytuje výsledky ověření IMEI a sériového čísla. Výsledky testů nyní obsahují informace, kde je část sériového čísla skryta. Zde si přečtěte, proč se to dělá

Služba SNDeepInfo pro ověřování IMEI a sériových čísel oznamuje aktualizaci systému ověřovacích certifikátů.

Díky této aktualizaci jsou k dispozici certifikáty pro všechna podporovaná IMEI a sériová čísla. V současné době se jedná o IMEI všech mobilních telefonů a sériová čísla všech zařízení Apple, Samsung, LG, Motorola a HTC.

Kde se telefon Samsung vyrábí?

Malá, ale velmi užitečná aktualizace dekodéru sériových čísel Samsung.

U většiny modelů mobilních telefonů lze podle sériového čísla zjistit nejen datum výroby, ale také to, v jaké zemi, v jaké továrně byl telefon vyroben.

IMEI a sériové číslo LG

Přidána podpora IMEI a sériového čísla LG.

Kontrolou sériového čísla LG můžete určit zemi a datum výroby.

Na základě čísla IMEI lze kromě země a data výroby zjistit také přesný model telefonu, barvu a zemi nebo organizaci, která jej prodala.

Připomínáme, že při každé kontrole IMEI nebo sériového čísla se kontroluje také mezinárodní databáze ztracených nebo odcizených zařízení. LoSToleN. Pokud je v seznamu odcizených zařízení, objeví se ve výsledcích kontrolního upozornění.

Podle vzhledu

Řada iPad

První iPad z této řady je nejsnáze rozlišitelný. Přední strana zařízení je vyrobena pouze v černé barvě. Tablet nemá fotoaparát. Zařízení se vyznačuje přítomností 30pinového konektoru. Pouze model A1337 je samozřejmě vybaven přihrádkou na kartu SIM.

iPad druhé generace je tenčí a má dvě kamery (přední a zadní). Uživatelé mají k dispozici také různé barevné varianty předního panelu (bílá a černá). Modely s číslem A1395 nemají přihrádku na kartu SIM. To je samo o sobě odlišuje od modelů A1396 a A1397.

iPad 3 se od předchozích generací liší širším 30kolíkovým konektorem. Tento tablet je o něco tlustší než jeho předchůdce. Zařízení s číslem A1416 je vyrobeno bez zásobníku na kartu SIM. To má pomoci odlišit ji od A1430 a A1403.

iPad 4 vypadá téměř stejně jako jeho předchůdce. Vizuálně se tablety liší pouze tím, že v modernější generaci vývojáři nainstalovali konektor Lighting. „Uvnitř řady lze tablety iPad 4 rozlišit podle přítomnosti nebo nepřítomnosti mobilního modulu. Zařízení s čísly A160 a A1459 ji mají a tablety s číslem A1458 mohou poskytovat přístup k internetu pouze prostřednictvím Wi-Fi.

Pátá generace tabletů řady iPad dostala snímač otisků prstů a pokročilejší hardware. Vizuální rozdíly spočívají ve větší barevné variabilitě zadní strany obálky. Mezi těmito zařízeními není žádný vnější rozdíl ve srovnání s iPadem 6.

Řada iPad mini

Tablety této řady se vyznačují především malou velikostí. iPad mini s číslem A1432 se od zařízení s indexy A1455 a A1454 liší pouze absencí mobilního modulu.

Mezi druhou a první generací tabletů této řady není vizuální rozdíl. Jediný způsob, jak poznat rozdíl, je použít jasnější displej. „Vnitřek“ modelu druhé generace je definován stejnou přihrádkou na kartu SIM. Model A1489 nemá mobilní modul, zatímco zařízení s čísly A1490 a A1491 jej dostala.

zjistit, jaký, model, ipadu

Jediný vizuální rozdíl mezi iPadem mini 3 a iPadem mini 2 spočívá v tom, že výrobci přidali do nabídky tablet ve zlaté barvě. V rámci řady se zařízení liší přítomností a absencí mobilního modulu.

Řada iPad Air

První generace tabletů iPad Air dostala dvě varianty. Modely s čísly A1476 a A1475 jsou nyní vybaveny přihrádkou na kartu SIM. Zařízení s číselnou značkou A1474 mohou poskytovat přístup na web pouze prostřednictvím Wi-Fi.

iPad Air druhé generace dostane upravené reproduktory. Výrobci začali vyrábět tablety této řady ve zlaté barvě. Hlavním vnějším rozdílem mezi iPadem Air 3 a ostatními modely je větší obrazovka. V tomto případě je úhlopříčka 10,5 palce. U předchůdců je tento parametr 9,7 palce.

Řada iPad Pro

Tablety této řady se liší především úhlopříčkou obrazovky. Modely 2015, 2016, 2017 a 2018 mají úhlopříčku 12,9 palce, 9,7 palce, 10,5 palce a 11 palců. iPad Pro druhé generace má úhlopříčku 12,9 palce. Žádné vizuální rozdíly oproti tabletu iPad Pro 2015. iPad Pro třetí generace má také úhlopříčku 12,9 palce. Od ostatních zařízení se liší minimální velikostí rámečku.

Používání iTunes

A poslední, ale možná nejpohodlnější a nejjednodušší způsob, jak zjistit model tabletu, je použít proprietární přehrávač médií iTunes. Postup je jednoduchý. vyzvedněte zařízení, připojte jej k počítači přes USB. Počkejte, dokud se na levé straně rozhraní neobjeví ikona. Klikněte na miniaturu obrázku a přejděte do nastavení. Na obrazovce se ihned zobrazí všechny potřebné informace, model i dostupné funkce, jako je například Cellular.

Ze všech těchto způsobů je iTunes pravděpodobně nejrychlejší a nejpohodlnější. všechna tlačítka jsou dobře vidět a nemůžete si pohrávat se všemi čísly a číslicemi, i kdybyste opravdu chtěli. Funguje, i když nemáte připojení k internetu a nemáte přístup k online službám. Zjistit, jakou verzi iPadu držíte, není vůbec žádný problém. stačí si vybrat metodu (nebo ještě lépe, říct o tom kamarádům. ať si zaexperimentují, ne?)?).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS