Jak zjistit, kolik barvy je v tiskárně

Jak zjistit, kolik barvy zbývá v tiskárně? Jak vidět úroveň toneru a inkoustu?

Pokud zkontrolujete IT software nebo zjistíte, kolik barev zbývá v tiskárně na displeji nebo testovací stránce, můžete zjistit úroveň inkoustu v kazetách tiskového zařízení nebo zjistíte, kolik barev zbývá v tiskárně. Jak to udělat na HP, Epson, Samsung četl v materiálu.

V současné době existují 4 metody, jak zkontrolovat úroveň inkoustu:

 • Tisk speciální stránky (test);
 • Data stanovená na zobrazení zařízení;
 • Díky speciálně navrženému softwaru;
 • Vizuální kontrola.

Každá z těchto metod je navržena tak, aby analyzovala úroveň inkoustu v tiskárně. Je důležité pečlivě prostudovat testovací algoritmus a zvolit nejoptimálnější.

Určete množství inkoustu v kazetě tiskárny Epson

Stanovení úrovně barvy v tiskáren Epson je velmi jednoduché a dostupné i pro začátečníky. Chcete.li zjistit, kolik barvy v tiskárně musíte otevřít program tiskárny dvojitým kliknutím na ikonu tiskárny v zásobníku systému. V otevřeném okně bude úroveň veškerého inkoustu okamžitě zobrazena.

Ikona „pozornosti“ ve formě značky vykřičníků naznačuje nízkou úroveň barvy, takový aspekt by neměl být ignorován a je lepší přijmout opatření k odstranění problému. Chcete.li zavřít okno programu, klikněte na OK. Úroveň barvy lze také zkontrolovat voláním kontextové nabídky na ikoně tiskárny a výběrem položky „Blunner Control“ ze seznamu.

Jak vidět barvu v kanonové tiskárně

Chcete.li sledovat barvu v kanonické tiskárně, měli byste se vypořádat s jejím modelem, protože každá z nich má své vlastní nuance. Úroveň barvy však můžete vidět v kanonické tiskárně provedením několika po sobě jdoucích operací:

 • Najít „ovládací panel“;
 • Zadejte „zařízení a tiskárny“;
 • Pravý klíč k přechodu do kontextového menu;
 • Najděte „vlastnosti“ pododstavce;
 • Na kartě Služby stiskněte klávesu „Stav Canon Printer“;
 • Získejte informace o tom, kolik inkoustu zbývá v tiskárně.

Mimochodem, měli byste vidět přítomnost barvy v kanonické tiskárně včas, protože jeho nepřítomnost může vést k bílým pruhům a fuzzy nebo k problémům s pečetí.

To nezpůsobí problémy, pokud existuje barva pro tankování kazety, ale pokud to nevypadá a neexistuje prostředky k nákupu nového, stojí za to vyzkoušet jednu metodu zkušených počítačových vědců. Mělo by být odhaleno, která barva skončila, získejte kazetu a odstraňte klip čipu nad tlačítkem restartu. Poté stiskněte tlačítko jehlou a poté instalací kazety na místě restartujte program.

Všechny tyto manipulace program podvádějí a umožní trochu času na provedení procesu barevného tisku.

Správná cesta.

Bude 1. A 10. Testovací otisk stejný? Můžete si stáhnout a použít libovolný test z naší sbírky pro přesnější diagnózu.

  Univerzální pro barevnou tiskárnu (kontrola uživatele tiskové hlavy).

Stáhněte si list a zkontrolujte laserovou tiskárnu

 • Chcete.li zkontrolovat vykreslování barev obličejů, můžete také rychle pochopit, která barva je přenášena horší kvůli gradaci barvy ve spodní části otisku prstu.3. Testovací stránka je černá a bílá.
 • Generalizovaná stránka pro všechny typy tryskové a laserové technologie.

Jeho výhodou je, že můžete pochopit, jak lze vytisknout malý text. Pro laserový tisk je to jedna z populárních technik okamžitě vidět kvalitu toneru.

Doporučení doplňování doplňování

TONER doplňování by mělo být prováděno kvalifikovaní zaměstnanci servisního střediska. Bez nezbytných znalostí je nežádoucí rozhodnout o takové technologické operaci. Můžete zničit drahou kazetu nebo poškodit fotografickou banku.

Jak zjistit úroveň inkoustu v tiskárně, sledujte ve videu.

Stanovení zbytku inkoustu v Jet Printers

Navzdory dřívější produkci tryskových tiskáren v porovnání s laserem si stále užívají popularitu. V tuto chvíli mají dost přívržence a výrobci nadále aktivně zlepšují zařízení. Takže v soupravě musí mít všechny moderní vzorky disk se softwarem.

Instalace softwaru na počítači umožňuje nejen vést celou operaci tiskového zařízení, ale také pomocí aplikací k provedení jeho plné diagnózy, včetně prohlížení zbývajícího množství inkoustu. Například při připojení zařízení z HP jsou programy nainstalovány automaticky a předepsany ve všech seznamech.

Existují však univerzální programy, které vám umožňují pracovat doslova se všemi značkami od mnoha výrobců. Příkladem je aplikace monitoru stavu. Vyvinul Canon, používají ji jiné značky, jako je Epson.

Důležité! Nezávislé doplňování kazet není podporováno mnoha značkami. Software, který je zahrnut, proto v takových případech nemusí fungovat. Automaticky také dochází k mezeře záručních povinností.

Abychom pochopili, kolik inkoustu zbývá, je nejvhodnější používat externí displej, který vybavuje většinu modelů tryskových tiskáren. Stačí použít klíč nastavení a vybrat funkci „Úrovně inkoustu“, jak jsou na obrazovce zobrazeny všechny potřebné informace. Nikdo také nezrušil externí kontrolu bunkrů inkoustem. Navíc jsou v trhacích zařízeních průhledná, což vám umožňuje snadno zkontrolovat úroveň barviva a provést výpočet další práce.

zjistit, kolik, barvy, tiskárně

Pro fanoušky bezdrátových technologií bude zajímavé zjistit, že je plánováno vyvinout mobilní aplikaci pro chytré telefony, která vzdáleně ukáže, kolik barvy nebo inkoustu v tiskárně zůstává. Mezitím je lepší nezapomenout používat všechny již známé způsoby, aby nedošlo k ohrožení důležité práce.

Vytiskneme testovací stránku

Jak vidět, kolik barvy zbývá v tiskárně pomocí testovací stránky?

Existuje několik metod:

 • Otočení příkazu prostřednictvím „Nastavení“.
 • Spusťte „všechny programy“, najděte „Zařízení a tiskárny“, vyberte správné zařízení, klikněte na něj. Okno se objeví, ve kterém musíte vybrat „Správa“, poté „Nastavení“ a „Služba“. Tato část povede k vhodnému týmu, který ukazuje, kolik barvy je v tiskárně.
 • Kombinace klíčů na panelu.

Taková pečeť pomáhá pochopit, co je důvodem špatného tisku: věcí je absence barvy nebo kazety tiskárny a jejích problémů.

Taková kontrola je rozdělena do 3 typů:

 • Vzhled rozmazaných a stěží znatelných oblastí nebo proužků na testovací stránce je kontrolou tuctu;
 • Zhoršení kvality tisku. ovládání přes tiskovou hlavu;
 • Projev pruhů podél celého listu. kalibrace tiskové hlavy.

Poznámka! Chcete.li zkontrolovat úroveň barvy pro každou značku tiskárny, existuje kombinace klíčů. Je nutné přesně zajistit správnost sady a teprve poté zavést, protože nesprávná akce může zařízení poškodit.

Zvažte nejoblíbenější modely:

 • Kontrola tiskárny Samsung Jet spočívá v stisknutí tlačítka STOP, které musí být drženo po dobu 4 sekund;
 • Přítomnost barvy v tiskárně HP je zkontrolována pomocí tlačítka „Nabídka“, na kterou je třeba kliknout, a poté najděte kartu „Report“, kde se objeví položka „Demonstrace“.

Tisk zkušební stránky vyřeší problém s kontrolou úrovně barvy laserového zařízení, protože tam použitá kazeta není průhledná a nebude možné vizuálně určit množství.

Jak zkontrolovat úroveň inkoustu v laserovém zařízení:

 • Nastavte klíč umístěný na zařízení „O nebo„ Screenshot “po dobu 5-7 sekund.
 • Vyjde list, na kterém je stanoven stav zařízení.

Během provozu proudu, laserového nebo barevného tiskárny často dochází k špatnému výtisku listů, kde je obtížné rozlišit písmena nebo bílé pruhy jsou viditelné podél celého listu. Nejběžnější příčinou je rozdělení samotného zařízení nebo jeho jednotlivých prvků.

Jak zkontrolovat úroveň inkoustu v kazetě tiskárny

Aktivní uživatel tiskového zařízení může mít přiměřenou otázku: jak zjistit, kolik barvy je stále v tiskárně? Tato relevantní informace pomůže zabránit nepříjemným okamžikům, kdy je nezbytný dokument jednoduše nemožné vytisknout. Můžete si myslet, že „něco špatného“ se zhoršením v kvalitě tisku. Ale je lepší být schopen sledovat úroveň inkoustu (toner) v zařízení předem.

K dnešnímu dni existuje několik metod, které pomáhají pochopit množství barvy v tiskárně:

 • Pomocí speciálního softwaru;
 • Tisk speciální stránky;
 • Informace o zobrazení zařízení;
 • Vizuální srovnání.

Používáme software

K tomu se používá několik populárních možností.

 • V prvním případě musíte jít na „ovládací panel“ a prostřednictvím „všech programů“, abyste našli „zařízení a tiskárny“. Klesající okno zobrazí veškeré zařízení připojené k počítači (notebook). Pro zobrazení stavu tiskárny a přibližné úrovně inkoustu je nutné zvolit relevantní pro uživatele a na kartě Služby (a v některých značkách. „Nastavení tisku“) a přibližnou úroveň inkoustu.
 • Ikona tiskárny lze nainstalovat na ploše. obvykle se nachází v blízkosti tlačítka Time. Prostřednictvím sekvenčního algoritmu „Nastavení“. „Funkce“. „Informace o úrovni inkoustu“ můžete dosáhnout požadovaného výsledku.
 • Při práci na místní síti můžete zkontrolovat jak z PC, tak z hlavního. Chcete.li to provést, stačí spustit příslušnou aplikaci, na které můžete najít kartu úrovně úrovně barvy.

Vytiskneme testovací stránku

Existuje několik způsobů, jak tisknout takovou stránku (nazývá se také diagnostika):

V první verzi si musíte vybrat takové postupné týmy.

 • Prostřednictvím „Všechny programy“ přejděte na „Zařízení a tiskárny“, vyberte požadovaného uživatele a poté projděte karty „Nastavení“-„Nastavení“-„Service“.
 • Vyberte optimální příkaz, který zobrazí stav inkoustu.

Pokud jde o druhý odstavec, stojí za to vysvětlit podrobněji. je možné několik možností pro další akce. Pomohou pochopit, zda to nikdy nevíte, nebo záležitost jiného „viníka“ špatného tisku:

 • Kontrola Dyuz (když je v poslední tištěné verzi tištěná verze proužků nebo fuzzy oblastí);
 • Kontrola tiskové hlavy (s obecným snížením kvality tisku);
 • Kalibrace samotné tiskové hlavy (v případě tiskových proužků).

Diagnostická stránka může být vytištěna pomocí odpovídající kombinace klíčů na panelu zařízení. Různé značky mají různé, ale princip práce je stejný.

Tisk infustrace také pomůže zkontrolovat stav toneru v laserových zařízeních (kde je umístěn v naprosto neprůhledné kazetě). Co dělat?

 • Stiskněte tlačítko „Zrušit“ (nebo „tisk“ nebo WPS) a ponechejte jej po dobu 5-7 sekund.
 • Bude existovat výtisk zprávy, ve které bude přítomno zbývající pole toneru („toner zbytky“) se všemi potřebami, které potřebujeme.

Informace o displeji

Mnoho moderních tiskáren má zvláštní náznak displeje, který pomáhá pochopit, že barva je téměř u konce. Čím blíže je podobný stav, tím aktivnější zařízení začíná blikat. A v nejnovějších modelech tiskárny je zcela zabudován malý monitor, na kterém jsou tyto informace již předloženy v srozumitelném multimediálním formuláři.

Uživatel musí vzít v úvahu: S aktivním tiskem končí spotřební materiál velmi rychle. Aby nedochází k nepříjemnému překvapení ve formě úplné zastávky procesu, nemůžete ignorovat signály indikace displeje.

Vizuální kontrola

Navzdory „starověku“ vizuálního výzkumu zůstává poměrně populární metodou, zejména pokud jde o tryskovou tiskárnu s stupnicí, kde se barvy nalijí do průsvitných sklenic. V tomto případě stačí vidět a určit „na oku“ úroveň zbývajícího inkoustu.

Stačí otevřít přední kryt na obvyklém „proudu“ a kočár s kazetami bude přímo před uživatelem. Vytáhneme kazetu. ukázalo se, že je neprůhledná. Zvážit to s novým a podívejte se, jak odlišné jsou výsledky.

Jak zjistit, kolik barvy je v tiskárně HP?

Existuje několik způsobů, jak tisknout tuto stránku (nazývá se také diagnostika):

V první verzi si musíte vybrat takové příkazy kroků.

 • Prostřednictvím „Všechny programy“ přejděte na „Zařízení a tiskárny“, vyberte ten pravý a poté přejděte na karty „Nastavení“. „Nastavení“. „Service“.
 • Vyberte optimální tým, který zobrazí stav inkoustu.

Pokud jde o druhý odstavec, stojí za to vysvětlit podrobněji: existuje několik možností pro další akce. Pomohou vám zjistit, zda inkoust končí nebo existuje další „špatný tisk:

 • Kontrola Dyuzu (když pruhy nebo rozmazané oblasti na poslední tištěné verzi);
 • Zkontrolujte tiskovou hlavu (s obecným snížením kvality tisku);
 • Kalibrace samotné tiskové hlavy (v případě tiskových proužků).

Diagnostická stránka může být také vytištěna pomocí vhodné kombinace klíčů na panelu zařízení. Jsou odlišné u různých značek, ale princip práce je stejný.

zjistit, kolik, barvy, tiskárně

Tisk informační stránky vám také pomůže zkontrolovat stav toneru na laserových zařízeních (kde je umístěn do zcela neprůhledné kazety). Co dělat?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS