Jak zjistit, kolik lidí je připojeno k vašemu směrovači

Zjištění, kolik zařízení je připojeno ke směrovači Wi-Fi a kdo jej používá

Nyní se dozvíte, jak rychle zjistit, kdo je připojen k vašemu směrovači Wi-Fi a kdo přistupuje k síti bez vašeho vědomí. Pokud jsou k dispozici, samozřejmě. Často se stává, že při zpoždění internetu začnou mít uživatelé podezření, že někdo přistupuje k jejich Wi-Fi a něco stahuje. Někdy opravdu jsou. Na nejoblíbenějších routerech současnosti ukážu, jak můžete zjistit, kolik zařízení je připojeno k vašemu routeru Wi-Fi a jaké jsou tyto gadgety obecně. Ukážu vám také, jak je zablokovat a odpojit od domácí sítě!

Aby bylo jasné, co dělám, vysvětlím to za chvíli. Každý směrovač má seznam bezdrátových klientů. Musíte přejít do osobního profilu routeru, kde najdete seznam bezdrátových klientů a zjistíte, kolik zařízení je k routeru připojeno, která zařízení jsou vaše a zda jsou všechna připojena. Zjistěte, zda není něco zbytečného?! Pokud je v systému nezvaný host, je třeba jej deaktivovat. Za tímto účelem má každý směrovač možnost zablokovat připojení nebo přístup k internetu pro libovolné zařízení. Poselství je jasné? Pak si projděme příklady.

Jak zjistit, kdo je připojen k síti Wi-Fi D-link?

Nejprve se musíte dostat do nastavení samotného směrovače. Za tímto účelem zadejte standardní IP adresu nastavenou v prohlížeči (192.168.0.1). Pokud si systém stěžuje, měli byste změnit adresu na 192.168.1.1.

Zobrazí se typické dialogové okno, do kterého musíte zadat své uživatelské jméno a heslo.

Krabice se mohou lišit, ale podstata je stejná. Přihlašovací jméno. admin, Heslo. admin.

Přejděte do hlavní nabídky nastavení směrovače.

Přepněte ze základního nastavení na pokročilé, jinak se vám nic nezobrazí. K tomuto účelu slouží příslušná nabídka vpravo dole.

Zajímá nás „status“ a dvojitá šipka vpravo od názvu. Klikněte na něj, dokud nenarazíte na odkaz „klient“. To je to, co potřebujeme.

Zde si můžete prohlédnout kompletní seznam všech zařízení a miniaplikací, které spotřebovávají provoz Wi-Fi. Spočítejte, kolik z nich patří vám. Fungovat může zejména směrovač:

Pokud počet účastníků výrazně převyšuje počet „povolených“ zařízení, znamená to, že někdo nelegálně „nasál“ váš zdroj. Problém lze řešit dvěma způsoby:

Důležité! Zaheslujte svůj přístupový bod, pokud jste tak ještě neučinili. Jednak získáte výhodu v rychlosti přenosu dat, protože provoz nebude rozptýlen k neautorizovaným uživatelům, a jednak se v budoucnu ochráníte.

Pokud je heslo slabé (1111, qwerty apod.).д.), změňte ji na složitější. Zároveň tento chaotický soubor čísel a písmen nikomu neříkejte, jinak přijde veškerá snaha vniveč.

Nyní víte, jak zjistit, kdo je připojen k mému Wi-Fi dir 300 a dalším modelům D-link.

Zjištění, kdo je připojen ke směrovači Wi-Fi?

Chcete-li zjistit, kolik zařízení a s jakými síťovými názvy a adresami MAC je ke směrovači připojeno, musíte otevřít jeho rozhraní nastavení. K tomu potřebujete notebook nebo počítač připojený ke stejné síti.

Otevřete webový prohlížeč a do adresního řádku zadejte IP adresu směrovače. Každý výrobce má svou vlastní adresu, která však mohla být během nastavení změněna. V tomto případě budete moci zjistit IP adresu směrovače po přečtení článku „Jak zjistit IP adresu směrovače“. Poté se musíte přihlásit. Pokud nevíte, jak to ve vašem routeru udělat, zde jsou popisy pro téměř všechny modely. V rozhraní nastavení je třeba najít záložku pro monitorování sítě, obvykle je to záložka „Stav“.

Pokud máte pevnou síť Wi-Fi Asus

Pokud máte router od společnosti Asus. Musíte otevřít libovolný webový prohlížeč a provést následující kroky

Do adresního řádku prohlížeče zadejte IP adresu směrovače. Výchozí hodnota je 192.168.1.1. Pokud se po stisknutí tlačítka „Enter“ nezobrazí okno s přihlašovacím jménem a heslem, je možné, že bylo změněno. Aktuální adresu směrovače najdete na výše uvedeném odkazu.V okně „přihlášení“ zadejte své uživatelské jméno (login) a heslo. Ve výchozím nastavení je to admin/admin.Na přihlašovací stránce najděte v nabídce vlevo položku „Mapa sítě“. Pak uprostřed vedle ikony počítače klikněte na číslo vedle položky „Klienti“. Poté se v pravém poli „stav klientů“ zobrazí všechna zařízení připojená k vašemu routeru.

Pokud máte TP-Link Wi-Fi

Zjištění, kdo je připojen k síti Wi-Fi na směrovači TP-link. Je třeba provést následující kroky:

Otevřete libovolný prohlížeč. Do adresního řádku zadejte IP adresu směrovače. Ve výchozím nastavení je to 192.168.0.1.Poté v okně „přihlášení“ zadejte své uživatelské jméno (login) a heslo. Výchozí nastavení je admin/admin.Nyní v osobním profilu směrovače. V levém menu vyberte možnost „Wireless Mode“ a poté „Wireless Statistics“. Zobrazí se seznam všech připojených zařízení Wi-Fi.

Pokud máte Wi-Fi Zyxel

Podle několika kroků zjistíte, kdo je připojen k vašemu směrovači:

Otevřete prohlížeč a do adresního řádku zadejte IP adresu směrovače. Ve výchozím nastavení je to 192.168.1.1.Poté v přihlašovacím okně vyplňte své uživatelské jméno (Login) a heslo. Ve výchozím nastavení je to admin/admin.V konfigurátoru WEB vyberte v dolní nabídce první kartu „System Monitor“. Poté klikněte na záložku „Domácí síť“ v horní části a v bloku „Seznam připojených zařízení“ uvidíte, kdo je připojen ke směrovači.

Jak zjistit, kdo je připojen k síti Wi-Fi Asus?

Stejně známý poskytovatel směrovačů na trzích SNS. Chcete-li zjistit, kdo další sdílí váš provoz, přejděte do nastavení routeru (192.168.1.1).

Dostanete se do hlavní nabídky se seznamem nastavení.

Nezajímá nás nic menšího než „mapa sítě“. Zde je podrobně uvedeno, kolik lidí je „napájeno“ vaším směrovačem, názvy zařízení a IP adresy každého z nich.

Na tomto snímku obrazovky vidíte, že všichni účastníci jsou ve stejné podsíti, tj.е. Nejsou tu žádní „cizinci“. Pokud se však objeví, lze je jednoduše odstranit nebo zablokovat.

V krajním případě zaheslujte přístupový bod nebo změňte přístupový klíč na složitější.

Pokud vám někdo řekne, že není možné zjistit počet „nelegálních cizinců“, kteří kradou dopravu pro osobní účely, můžete se zasmát a dokázat opak.

Některé modely routerů umožňují omezit počet zařízení najednou, měnit rychlost přenosu dat a další funkce.

V každém případě se zeptejte prodávajícího na další nastavení nebo si podobné informace vyhledejte na internetu.

Seznam připojených bezdrátových zařízení na TP-Link

Chcete-li zobrazit seznam klientů bezdrátové sítě na směrovači TP-Link, přejděte do nabídky „Režim bezdrátové sítě“ a vyberte možnost „Statistika bezdrátové sítě“, abyste zjistili, jaká zařízení a kolik jich je připojeno k síti Wi-Fi.

Jak zjistit, kdo je připojen k síti Wi-Fi?

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, jaká zařízení jsou k vašemu routeru připojena, je přejít do nastavení routeru a otevřít stav bezdrátové sítě. Tuto funkci má každý moderní směrovač. A nyní pro zjednodušení možnost rychle zjistit, kolik lidí je připojeno k mé Wi-Fi.

Pro vstup do nastavení směrovače je třeba se podívat na nálepku připevněnou na pouzdře směrovače, abyste zjistili adresu v místní síti a přihlašovací jméno a heslo pro přihlášení do webového rozhraní.

Poté na jakémkoli zařízení, které je připojeno k místní síti našeho směrovače, spusťte webový prohlížeč a do adresního řádku (nikoli do vyhledávače Yandex nebo Google, ale do adresního řádku) zadejte adresu z nálepky. Pro Asus, jako je ten můj, je adresa následující: router.Asus.com. Možná máte jinou adresu. 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1. Na tom nezáleží. jedná se pouze o místní IP adresu zařízení.

Poté se musíte přihlásit pomocí uživatelského jména a hesla. Po otevření ovládacího panelu směrovače se otevře úvodní stránka. Poskytuje stručný přehled o vašem internetovém připojení a místní síti. Zde bude také odkaz nebo tlačítko, na které můžete kliknout a otevřít seznam připojených miniaplikací. Na mém Asusu se mapa sítě zobrazí ve výchozím nastavení. V něm je třeba kliknout na velké tlačítko „Klienti“:

Poté se ve stejném okně vpravo otevře pole „Stav klientů“, kde uvidíte, kdo je připojen k síti Wi-Fi. Pokud kliknete na „Zobrazit seznam“, otevře se samostatné okno s úplným seznamem klientských zařízení. Chcete-li sledovat zákazníky v reálném čase, musíte častěji stisknout tlačítko „Obnovit“.

V seznamu klientů najdete nejen zařízení připojená přes WiFi, ale také ta, která jsou připojena kabelem. Budou označeny samostatnou ikonou.

V závislosti na značce a modelu směrovače může seznam zobrazovat úplné informace o klientovi. název sítě, hardwarovou adresu MAC, typ a dokonce i model zařízení, nebo pouze hardwarovou adresu MAC (jedinečné fyzické ID síťové karty). V druhém případě musíte nejprve vyhledat všechny adresy MAC svých zařízení a porovnat je s adresami v seznamu.

Jak zobrazit připojená zařízení Wi-Fi prostřednictvím telefonu a tabletu

Ne každý má počítač nebo notebook, ale každý má chytrý telefon. Můžete na něm tedy dělat stejné věci jako na počítači. Algoritmus je totožný:

Je to přesně to samé, co jsem vysvětlil výše. Existuje však ještě jeden zajímavý způsob. prostřednictvím mobilní aplikace. Každý výrobce má nyní vlastní software, který umožňuje konfigurovat a spravovat směrovač prostřednictvím telefonu. Nejen v rámci místní sítě, ale také vzdáleně přes internet.

Stačí si stáhnout aplikaci z Google Play nebo Apple AppStore, jednou s ní „svázat“ směrovač a pak jej ovládat na dálku z telefonu. Například jsem vzal program TP-Link Tether a přes něj se podíval klienty na routeru Archer AX10.

Zobrazení zařízení připojených ke směrovači

Skvělým řešením pro skenování hostitelů je aplikace ScanNet. Network Scanner. Dále uvedu, že umožňuje nejen identifikovat všechna zařízení připojená k místní síti, ale také identifikovat problémy v kvalitě připojení. Ale popořadě.

Pozor: nejsou detekována pouze odpojená zařízení. Pokud je připojíte, aplikace alespoň určí značku a vy budete vědět, zda je k vaší Wi-Fi připojen někdo jiný, nebo ne

V mém případě se jednalo o 6 zařízení, nepočítaje samotný router: iPhone, MacBook, dva iPady, smartphone se systémem Android a televizor. Ne všechny aplikace byly detekovány správně. Některá zařízení jen označil IP adresou, aniž by je rozpoznal. Ale to proto, že v té době byly jednoduše odpojené. Důležité je, že vím, která z těchto zařízení jsou moje.

Jak rozpoznat připojení třetí strany

Pokud máte podezření na nelegální připojení, nejprve se podívejte na indikátor Wi-Fi na panelu směrovače, když jsou všechna zařízení Wi-Fi odpojena.

Někdy je to docela složité, když je těchto zařízení velké množství. telefony, tablety, televizory, domácí regulátory, herní konzole atd.д.

Pokud kontrolka Wi-Fi bliká, a ne svítí nebo nesvítí, je ke směrovači připojeno cizí zařízení a data jsou přenášena.

Nástroj Wireless Network Watcher lze použít k vyhledání cizích připojení.

Tento bezplatný nástroj vám poskytne seznam všech zařízení aktuálně připojených k místní síti routeru, kde můžete oddělit svá zařízení od zařízení ostatních.

Přejít na: http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html a klikněte na tlačítko „Stáhnout program Wireless Network Watcher (v souboru Zip)“.

Poznámka! Archiv staženého softwaru najdete tak, že v prohlížeči přejdete do „Nastavení“ a vyberete „Stažené soubory“.

Soubor otevřete kliknutím na „Extract“.

V pravém okně vyberte umístění souboru a do řádku „Cesta“ zadejte název složky. Stisknutím tlačítka „OK“ přesunete soubory do složky.

V pravém okně vyberte umístění souboru a do řádku „Cesta“ zadejte název složky a stiskněte „OK“

Spustit ve složce s rozbalenými soubory.exe soubor.

Pokud se skenování nespustí automaticky, stiskněte zelený trojúhelník v levém horním rohu.

Program začne skenovat síť a v levém dolním rohu se objeví počítadlo naskenovaných IP adres. Po jedné až dvou minutách by se měl zobrazit kompletní seznam zařízení.

Vyhledání uživatelů v seznamu programů

V získaném seznamu jsou síťová zařízení identifikována pomocí IP a MAC adres.

Viz! IP adresa je jedinečná adresa uzlu (zařízení) v síti. Adresa MAC. jedinečný identifikátor vašeho síťového zařízení, který mu byl přidělen při výrobě.

Podívejte se do sloupců Název zařízení a Společnost síťového adaptéru a identifikujte „svá“ zařízení mezi těmi, která jsou prezentována.

Podívejte se do sloupců „Název zařízení“ a „Společnost síťového adaptéru“ a identifikujte „svá“ zařízení mezi těmi, která jsou uvedena

Například internetové vyhledávání výrobce „Philips Lighting BV“ ukazuje řídicí zařízení Philips Lighting.

Zjistěte charakteristiku nejasných zařízení pomocí internetového vyhledávání výrobce, např. „Philips Lighting BV“

Můžete dvakrát kliknout na vybrané zařízení v seznamu a přidat „Text uživatele“, popis, který zúží vyhledávání zařízení.

Dvakrát klikněte na vybrané zařízení v seznamu a do řádku přidejte „User Text“

Použití směrovače

V seznamu se mohou zobrazit zařízení, která nemají požadovaná data. V tomto případě lze získat další informace ze směrovače Wi-Fi.

IP adresu, uživatelské jméno a heslo směrovače najdete na štítku na spodní straně zařízení, v dokumentaci nebo na internetu. Pokud se údaje změnily, připomeňte si je.

Otevřete internetový prohlížeč a do adresního řádku zadejte IP adresu routeru stisknutím klávesy „Enter“.

Zadejte „Uživatelské jméno“, „Heslo“ a klikněte na „Přihlásit“, abyste se dostali na stránku správy směrovače.

Jak zjistit, kdo je připojen k bezdrátové síti

Přispěvatel(é): Travis Boylls. Travis Boyles je spisovatel a redaktor, který píše o technologiích pro wikiHow. Zkušenosti s technickým psaním, technickou podporou počítačů a grafickým designem. Specializované pro systémy Windows, macOS, Android, iOS a Linux. Studoval grafický design na Pikes Peak Community College.

Počet zobrazení tohoto článku: 7190.

Podezření, že někdo přistupuje k vaší bezdrátové síti? Tento článek ukazuje, jak pomocí různých metod zjistit, kdo (nebo jaká zařízení) je připojen k vaší bezdrátové síti (Wi-Fi).

Spusťte prohlížeč. Zde se otevře konfigurační stránka routeru. Na této stránce můžete nejen konfigurovat svůj směrovač, ale také zjistit, kdo se k němu připojuje.

  • IP adresy směrovačů jsou obvykle 192.168.1.1 и 10.0.0.1.
  • IP adresu směrovače můžete zjistit pomocí příkazového řádku systému Windows. Otevřete nabídku Start, zadejte příkaz CMD a ve výsledcích vyhledávání klikněte na „cmd“; zobrazí se příkazový řádek. Do příkazového řádku zadejte příkaz ipconfig /all a stiskněte klávesu ↵ Enter. Najděte adresu IP v části „výchozí brána“.
  • Pokud vidíte neznámé zařízení, změňte heslo k bezdrátové síti. Pokud je to možné, povolte šifrování WPA2-PSK. V takovém případě je nutné znovu zadat heslo na všech zařízeních, abyste se mohli připojit k síti.
zjistit, kolik, lidí, připojeno, vašemu, směrovači
  • V počítači Mac otevřete terminál. Klikněte na lupu v pravém horním rohu a zadejte terminál do vyhledávacího pole. pak ve výsledcích vyhledávání klikněte na „Terminal“.
  • Každé zařízení připojené k internetu má jedinečnou adresu MAC. Adresu MAC zařízení obvykle najdete v nabídce „Nastavení“ v části „Nastavení sítě a internetu“ nebo v informacích o zařízení. Adresu MAC můžete zjistit pro počítače se systémem Windows a macOS a také pro telefony iPhone a mobilní zařízení Samsung Galaxy.

Přejít na http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html ve webovém prohlížeči. Pro tento účel bude fungovat jakýkoli prohlížeč.

Přejděte dolů a klikněte na možnost Stáhnout program Wireless Network Watcher s úplnou instalací. Toto je druhý odkaz v sekci Zpětná vazba na stránce.

Klikněte na stažený instalační soubor a postupujte podle pokynů na obrazovce. Stažený soubor se nachází ve složce stažených souborů (např.). Klikněte na soubor „wnetwatcher_setup“.exe“ spustíte instalační program nástroje Wireless Network Watcher. Při instalaci softwaru postupujte podle pokynů na obrazovce. Po dokončení instalace se program spustí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS