Jak zjistit, které heslo je v počítači

Jak zjistit síťové heslo vašeho počítače a kde jej odpojit?

Ahoj, milí přátelé! Dnešní téma bude pro ty, kteří používají počítačové místní sítě. Při pokusu o připojení k jakémukoli počítači ze skupiny musíte neustále předepisovat speciální kód. síťové heslo. Existují situace, kdy jsou tyto údaje zapomenuty. V tomto případě jsem zde. náš článek vám řekne, jak zjistit síťové heslo v nejpopulárnějším OS. Windows 7 a 10 nyní.

Například musíte nakonfigurovat obecný přístup k tiskárně v síti a operační systém současně žádá o přístupový kód. Jak zjistit síťové heslo vašeho počítače, kde jej najdete obecně?

Chcete.li získat přístup ke všem heslem PC v systému Windows 7 a 10, potřebujete:

 • Zavolejte aplikaci „Spusťte“ kombinaci tlačítek r.
 • Předepisujeme příkaz netplwiz.
 • Otevře se okno „účty uživatelů“.
 • Přejděte na kartu „Navíc“.
 • Kliknutím na „Správa heslem“ získáte přístup ke všem heslem uloženým v tomto počítači.

Zde můžete smazat nebo změnit data, přidat účet.

Pokud máte Windows XP, tým „provedení“ bude odlišný. ovládejte uživatelské složky.

Jak zjistit heslo z počítače v systému Windows OS

Hlavním problémem Windows 8 je to, že dva typy účtů mohou existovat paralelně. místní a síť. Jen kvůli konfliktům mezi nimi může systém odmítnout rozpoznat. Předpokládejme, že máte štěstí a účet byl síť a vy si opravdu nepamatujete heslo.

Metoda 1. Resetování hesla přes Microsoft Live

Po několika neúspěšných pokusech o vstupy vám samotný systém nabídne ztracení hesla, vypadá to následovně (pro Windows 8):

Chcete.li provést operaci, jakékoli zařízení s přístupem k internetu. další počítač, notebook, tablet, smartphone a bude to trvat jen pár minut. Poté můžete snadno zadat svůj účet na problémovém počítači. Pokud to nepomohlo, pak problém leží hlouběji a účet byl stále místní. Pak jdeme dále.

– Systémy resetování hesla

Windows 8 vám nemůže pomoci zjistit heslo z počítače, ale můžete jej jen ztratit bez jakýchkoli triků. Tato metoda má jednu, ale velmi vážnou nevýhodu. heslo se resetuje prostřednictvím zpětného sestava systému do stavu krabice. To znamená, že účet bude vůbec smazán a všechna nastavení, programy, soubory a osobní údaje jsou odstraněny. Před použitím této metody najděte pouze pro případ instalace s operačním systémem. Pokud tato možnost vyhovuje, musíte jednat takto:

V pravém dolním rohu je ikona „potraviny“ viditelná, klikněte na ni. Možnost „Reboot“ je k dispozici v nabídce Pop.UP, klikněte na ni a držíte klávesu Shift. V nabídce, která se objeví, musíte přejít do části „Diagnostika“ a vybrat „Návrat do původního stavu“ a poté kliknout na „Další“. Po nějaké době se objeví okno:

Vyberte první možnost. Operace je dokončena v tomto, systém navrhne vytvořit nový účet. V zásadě by se tato metoda měla používat pouze tehdy, pokud již není po ruce žádný jiný počítač nebo notebook, stejně jako nakládací disk se systémem nebo nakládací flash disk.

– Resetování hesla pomocí speciálních programů a načítání flash disků

Tato metoda také nepomůže zjistit heslo z počítače, ale je zbavena nedostatku předchozí možnosti, jmenovitě k resetu hesla nastává bez ztráty dat. Ve skutečnosti takové programy jednoduše zruší heslo a při spuštění vypněte jeho požadavek. Přirozeně, pak lze všechno udělat tak, jak to bylo, ale pokud máte sklon zapomenout na heslo z počítače, je možné jej nechat lépe, od hříchu pryč. Samotná operace popsaná v této metodě je poměrně jednoduchá. Bude vyžadován další počítač a flash disk. Nejprve si musíte takový program stáhnout. Například na internetu je jich mnoho. bootpas. Stáhněte si program, rozbalte archiv a spusťte výkonný soubor. Vložíme formátovanou flash jednotku USB, spustíme postup spuštění spouštěcí jednotky (vyberte obrázek, jak je znázorněno na obrázku, a klikněte na start):

Když je vytvořena načítání flash disk, vložte ji do problémového počítače, spusťte jej, přes BIOS nebo ve způsobu výběru zdroje stahování, vyberte USB. Chcete.li zavolat nabídku stahování nebo zadejte BIOS, musíte kliknout při načítání: Del, F8, F10, F12 (jedna věc, v závislosti na výrobci základní desky). Jsou možné další možnosti, lépe si přečtěte náš článek „Jak jít na BIOS“. V seznamu, který se objeví, vyberte Resetování hesla. Dále se objeví seznam účtů, ve kterém si budete muset vybrat ten heslo, ze které je vyřazeno. Poté potvrdíme akci, počítač se restartuje. Vytáhneme jednotku Flash, začneme v obvyklém režimu, již nepožadujeme heslo, triumf.

Můžete sledovat video o tom, jak upustit heslo s takovou flash disk:

Vraťme se k mému příběhu. První cesta mi nepomohla, druhá kategoricky se nehodila, protože vzpurný notebook byl nesmírně důležitý databáze, jehož ztráta by byla nenapravitelná ztráta. Naštěstí byl po ruce další počítač, internet a flash disk, takže za asi půl hodiny byl problém vyřešen pomocí metody číslo 3. Do jisté míry bylo dokonce příjemné uvědomit si, že jsem nebyl já vzdát se pozic a najednou zapomněl na heslo z počítače a nedostatky programového kódu operačního systému byly za všechno vinu za všechno.

Jak resetovat heslo správce pomocí CMD v systému Windows 10/8/7?

K dnešnímu dni byste se neměli zaměřit na tento problém: Jak najít heslo správce Windows 10 pomocí příkazového řádku? Jak jsme řekli výše, nástroj (CMD) vám nemůže pomoci získat heslo správce na váš osobní počítač. Ale to vám může pomoci resetovat heslo správce. Následující ukazuje, jak změnit heslo na počítači příkazového řádku v počítači.

Možnost 1.Zobrazit heslo správce pomocí CMD bez jeho změny [správně administrátora]

Pokud již máte práva správce pro váš počítač, resetujte heslo správce pomocí CMD (příkaz uživatele) velmi jednoduché, protože neexistují žádná omezení. Takto to děláte.

 • Spusťte nástroj příkazového řádku v počítači.
 • Zadejte uživatele uživatelského jména a klikněte na Enter. Zde musíte vyměnit uživatelské jméno a heslo svým vlastním názvem správce a novým heslem.
 • Poznámka: Metoda správce CMD Windows 10 by měla fungovat.

Možnost 2. Jak změnit heslo na počítači pomocí CMD [účet hosta]

Jak změnit heslo na počítači v systému Windows 7 pomocí CMD z účtu hosta? Pokud v počítači používáte účet hosta, nemáte přímý přístup k provedení výše uvedeného příkazu ke změně hesla správce. Existuje však soubor, který vám to umožňuje.

 • Stáhněte si soubor CVE-2017-0213_X64 a rozbalte jej.
 • Klikněte dvakrát na soubor a automaticky otevře nový příkazový řádek s právy správce.
 • Zadejte uživatele uživatelského jména a klikněte na Enter. Zde byste měli vyměnit uživatelské jméno a heslo jménem administrátora a novým heslem.

Oživení hesla Windows 10

Existuje další oficiální možnost upustit heslo v systému Windows 10. Má několik podmínek: dostupnost přístupu k telefonnímu číslu nebo e.mailu přiřazenému číslu a účet Microsoft Online by měl být také použit v počítači (nefunguje to na místních účtech).

Co dělat, když nemůžu vstoupit do systému Windows 10:

Protože je nemožné najít hesla v počítači, musíte hledat obchvatové stopy. Nabídli jsme dostatečný počet řešení pro odemknutí operačního systému: od oficiálního na ty, které vám umožní hacknout systém. Zbývá pouze vybrat nejvhodnější možnost a aplikovat získané znalosti v životě.

Test 1. komplexní heslo v systému Windows 7

Abych začal, stáhl jsem Ophcrack LiveCD pro Windows 7 (pro XP je na webu samostatný ISO), nainstaloval jsem heslo ASREW3241 (9 znaků, písmen a čísel, jeden název) a načteny z obrázku (všechny akce byly provedeny ve virtuálním počítači).

První věc, kterou vidíme, je hlavní nabídka OPHCrack s návrhem na jeho spuštění ve dvou režimech grafické integrace nebo v textovém režimu. Z nějakého důvodu mě grafický režim nevydělal (myslím, že kvůli funkcím virtuálního stroje by mělo být vše v pořádku na běžném počítači). A s textem. všechno je v pořádku a pravděpodobně ještě pohodlnější.

Po výběru textového režimu zbývá jen čekat na konec OPHCrack a zjistit, která hesla se programu podařilo identifikovat. Trvalo mi to 8 minut, mohu předpokládat, že na obvyklém PC se tentokrát sníží 3-4krát. Výsledek prvního testu: Heslo není definováno.

Zjistěte a změňte heslo pomocí čistého uživatele

První verze operačního systému Microsoft nebyly vybaveny tak vysoce rozvinutým grafickým příkazovým řádkem, což výrazně komplikovalo proces používání PC. Uživatel s moderními verzemi operačního systému již má takovou příležitost.

Pokyny, jak zjistit aktuální heslo Windows 10 pomocí nástroje NetUser, jsou následující:

 • Na stacionárním počítači nebo notebooku jděte na cestu: „Start“. „Všechny programy“. „Standardní“. „Příkazový řádek“. Pokud se uživatel během spuštění nedokáže zadat na účet, budete se muset uchýlit k malému triku. Druh flash je vložen do odpovídajícího konektoru s instalačním obrázkem operačního systému a načtení. Když k tomu zapnete počítač, stiskněte a podržte klávesu F12.
 • V dalším kroku musí uživatel zobrazit okno Interakce současným stisknutím kláves Shift F10.
 • Nyní, pro přístup k registru systému, je nutné zavést „regedit“ do řádku okna interakce a poté přejděte do pobočky „HKEY_LOCAL_MACHINE“.
 • Pokud jde o tuto pobočku, musíte kliknout na tlačítko „Soubor“ a poté z dostupných možností vybrat „Stáhnout Bush“.
 • Když byly uvedené kroky provedeny správně, musí uživatel jít do kořenového katalogu na pevném disku, kde je nainstalován operační systém. Z dostupných souborů otevřený „systém“.
 • V zobrazeném okně představte libovolné jméno načtené sekce a zadejte pobočku „HKEY_LOCAL_MACHINE“, poté „Název sekce“. „Nastavení“.
 • Na obrazovce se zobrazí několik parametrů, jejichž hodnoty budou nutné změnit. Chcete.li to provést, musíte kliknout na položku „Změnit“ pravým tlačítkem.
 • Parametr „setUpType“ je přiřazena hodnota „2“ a „cmdline“. „cmd“.Exe „.
 • Dále je v pobočce registru nutné zdůraznit název načtené části „HKEY_LOCAL_MACHINE“ a vyložit keř stejným způsobem.

Nakonec musí uživatel dokončit provoz registru a příkazového řádku, extrahovat USB flash disk z počítače. Pokračování v načítání operačního systému se zobrazí příkazový řádek na obrazovce, kde musíte zadat čistý uživatele, jakož i název účtu a nové heslo pro něj.

Poznámka! Pokud má název účtu mezery, musí být celé jméno zadáno do uvozovek.

Jdeme do Windows

D: \ Windows \ System32 \ cmd.Exe D: \ Windows \ System32 \ Sethc.Exe /y.

 • Podívejte se, že mezi obě linie existují mezery, na konci by měla být také mezera před „/y“. bez citátů. Druhý disk „D:“ je disk, na kterém není nainstalován operační systém. Jen zkopírujeme některé soubory.
 • Znovu načtěte počítač nebo notebook. Pokud jste změnili boot v BIOS, nezapomeňte změnit stahování z HDD. Nyní musíte znovu vidět okno, kde jste požádáni o zadání klíče. Několikrát klikněte na klávesu Shift. Chcete.li dostat příkazový řádek. Je třeba v něm zavést:

Čistý uživatel administrátor2 /Přidat čistý správce lokální skupiny /přidat administrátory

 • Nyní restartujeme a jdeme pod druhý účet, který jsme právě vytvořili. Dále musíme jít do „Administrace“, můžeme zadat toto jméno do vyhledávacího řádku kliknutím na „Start“. Nebo projděte „ovládacím panelem“.
 • Nyní sledujte cestu, jako na obrázku níže a vyberte účet, na kterém jste skórovali heslo. Nyní klikněte pravým tlačítkem a vyberte „Nastavit heslo“.

Poté můžete jít pod nový klíč. Tato metoda vám samozřejmě neumožňuje vidět nebo nějak určit heslo v počítači s OS Windows OS, ale je to nejbezpečnější. Doporučuji vám, abyste nepoužívali programy a sušenky třetích stran, které mohou systém navíc rozbít nebo provést nenapravitelné změny.

Jak resetovat heslo na Windows pomocí prostředků zabudovaných do systému

Chcete.li se zbavit zapomenutého kódu, není nutné stáhnout aplikace třetí strany z globální sítě, vystavit váš stacionární počítač nebo nebezpečný notebook. Existuje řada dalších metod založených na použití pouze standardních aplikací operačního systému. Dále to bude o takových metodách vypouštění hesla.

Jak vidět heslo na počítači Windows 7 pomocí příkazového řádku

„Command Stand“ nebo „CMD“ je software předinstalovaný společností Windows 7, se kterým můžete změnit některé systémové funkce, nastavení, spuštění nebo uzavření jiných programů zadáním speciálních příkazů v angličtině.

Pro resetování hesla tímto způsobem můžete použít jednoduchý algoritmus volající pro následující akce:

 • Znovu načtěte počítač z nabídky vstupu hesla stisknutím odpovídajícího klíče v pravém dolním rohu obrazovky.
 • Během spuštění počítače, dokud se logo Windows neobjeví sedm, najděte tlačítko F8 na klávesnici a několikrát jej stiskněte, abyste se objevili nabídka speciálních schopností.
 • Vyberte možnost „Svazový režim s podporou příkazového řádku“, přepněte na ni stisknutím šipky „nahoru“, „dolů“ na počítačovou clave a poté proklouzněte „Enter“.
 • Dále otevřete nabídku „Start“ a předepište frázi „příkazový řádek“ v řádku vyhledávání.
 • Klikněte na nalezený prvek pravého klíče počítačového manipulátoru a spusťte aplikaci s právy správce. Poskytnout programům více práv.
 • V okně úvodního okna terminálu je nutné řídit příkaz uživatele čistého uživatele ručně z klávesnice PC a poté proklouznout Enter.
 • Po implementaci výše uvedených manipulací v okně CMD by měla být zobrazena tabulka se jmény všech účtů Microsoft zaregistrovaných v tomto počítači. Nyní bude nutné řídit název účtu Microsoft, pro který chce uživatel přehodit heslo po zavedení příkazu Net User, bude muset jet do řádku blikajícím kurzorem.
 • Klepnutím na Enter znovu z klávesnice potvrďte svou akci.
zjistit, které, heslo, počítači

Resetování hesla na Windows 7 prostřednictvím příkazového řádku

Dodatečné informace! Výše uvedená metoda stacionárního počítače nebo notebooku bude moci resetovat staré heslo a co nejdříve vložit nový. Zjistěte také kód a odstraňte jej prostřednictvím systému systému.

Jak zjistit heslo účtu Windows 7 prostřednictvím „ovládacího panelu“

Ovládací panel pro operační systémy rodiny Windows vám také umožňuje provádět velké množství úkolů, otevřít určité karty, části odpovědné za implementaci konkrétní akce.

S pomocí takového standardního nástroje nebude zlikvidovat kód z vašeho účtu obtížné. Podle algoritmu to bude muset udělat několik jednoduchých akcí:

 • Přejděte na účet správce.
 • Otevřete nabídku startu a ve sloupci parametrů napravo od okna Najděte řádek „Ovládací panel“ a poté ji jednou stiskněte levým klíčem manipulátoru.
 • Pro pohodlí vyhledávání v řádku „Display“ je nutné nastavit hodnotu „malých ikon“.
 • V obecné části sekcí najděte parametr „účty uživatelů“ a klikněte na něj LKM.
 • Klikněte na řádek „Správa jiného účtu“ se stejným klíčem myši.
 • Po implementaci předchozích manipulací na obrazovce monitoru by se okno mělo zobrazit se všemi účty v tomto počítači. Zde si musíte vybrat účet, ze kterého uživatel zapomněl heslo kliknutím na něj LKM.
 • V dalším okně budete muset kliknout na řádek „Změna hesla“, jakmile levý klíč manipulátoru.
 • Nyní se otevře okno, ve kterém uživatel bude muset zadat pouze nový klíč a potvrdit jej, zadat podruhé do odpovídajícího pole. Tento kód bude použit v budoucnu při vstupu do operačního systému, t. E. Nahradí staré heslo.
 • Klikněte na tlačítko „Změnit heslo“ a restartujte počítač pro konečnou aplikaci provedených změn.

Po odpočinku počítače se musíte ujistit, že změna kódu byla úspěšná.

Instalace hesla na Windows 7 prostřednictvím ovládacího panelu

Poznámka! Podobně můžete upustit hesla pro další účty Microsoft, které jsou přítomny na uživateli PC. Hlavní věcí je jít do správce.

Jak vidět uložené heslo Wi-Fi na Android

Dříve popsané způsoby, jak zjistit vaše heslo na Wi-Fi, jsou vhodné pouze pro bezdrátovou síť, která je v současné době aktivní včas. Existuje však způsob, jak vidět seznam všech uložených hesel Wi-Fi na počítači. To můžete udělat pomocí bezplatného programu WirelessKeyView. Nástroj pracuje v systému Windows 10, 8 a Windows 7.

Nástroj nevyžaduje instalaci na počítači a je jedna spustitelná velikost souboru 80 kb (všiml jsem si, že prostřednictvím virustotálních tři antiviry na tento soubor reagují jako potenciálně nebezpečný, ale zjevně jde jen o přístup k datům uloženého WI.Fi sítě).

zjistit, které, heslo, počítači

Bezprostředně po spuštění WirelessKeyView (je vyžadován spuštění jménem správce), uvidíte seznam všech bezdrátových Wi-Fi Wi-Fi sítí uložených v počítači nebo notebooku: Zobrazí se název sítě, zobrazí se síťový klíč, síťový klíč se zobrazí síťový klíč v hexagonální prezentaci a v obvyklé textové formě se zobrazí.

Pokud z nějakého důvodu nestačí popsané metody prohlížení informací o uložených bezdrátových sítích ve vaší situaci, zeptejte se v komentářích, odpovím.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS