Jak zkontrolovat, kolik je připojeno k routeru

zkontrolovat, kolik, připojeno, routeru

Zjistíme, kdo je připojen k vašemu wi-fi

Pojďme zjistit, jak můžete zjistit, kdo je spojen s vaším Wi-Fi. Dnes se k ochraně osobních údajů používá mnoho programů, jsou považovány za bezpečné. Před nějakou dobou, použití takové ochrany pomohlo zajistit, aby byl váš přístup Wi-Fi pro cizince uzavřen, pokud se používají dobrá hesla, ale bude jen vidět „další“ hosty.

Použití grafických adaptérů a dalších zařízení umožňuje výběr silných hesel. Ale pokud nemůžete zaručit, že vaše síť Wi-Fi je nedotknutelná, musíte alespoň vědět, kdo se připojil a již používá Wi-Fi. Je to jedna věc, když soused používá vaši síť. Nastává zcela jiná situace, když lze vaši síť použít k spáchání trestních opatření. Abychom se vyhnuli problémům, je proto nutné zajistit zabezpečení sítě, vidět a zjistit, kdo k ní může být připojen.

Podíváme se na seznam zařízení Wi-Fi na D-Link

Jdeme do nastavení vašeho D-Link. To je velmi jednoduché. V prohlížeči shromažďujeme adresu 192.168.0.1 a označit uživatelské jméno a heslo. Výchozí. Správce a administrátor. Pokud jste je změnili, pak označte své. Podrobný článek o vstupu do nastavení na D-Link můžete vidět podrobný článek.

Existuje speciální stránka pro zobrazení všech Wi-Fi zařízení připojených přes Wi-Fi. Přejděte na kartu Wi-Fi. Seznam klientů Wi-Fi.

Uvidíte seznam, ve kterém jsou všechny dluhopisy v současné době připojeny.

Chcete.li seznam aktualizovat, klikněte na tlačítko Aktualizovat. Je škoda, že název zařízení nezobrazí seznam. Tato informace je však zobrazena na stránce DHCP. Chcete.li zobrazit tyto informace, přejděte na kartu stavu. DHCP. Zobrazí však zařízení, která jsou také připojena pomocí síťového kabelu.

V nastavení je další stránka, o které jsou informace velmi cool o téměř celém routeru, včetně připojených zařízení. Stačí přejít na nastavení monitorování.

zkontrolovat, kolik, připojeno, routeru

Tam, informace o všech připojených zařízeních, připojení k internetu, nastavení sítě Wi-Fi, stav firewall atd. D.

Vynutit správné zařízení z routeru, pak na kartě Wi-Fi. Seznam zákazníků Wi-Fi jednoduše vyberte správné zařízení (musíte navigovat na MAC adresu nebo zkontrolovat MAC adresu s názvem na kartě DHCP) a klikněte na tlačítko odpojení.

To je vše. Pokud jste viděli některá podivná zařízení, doporučuji vám jednoduše změnit heslo na Wi-Fi a restartovat router. Poté budou všechna zařízení odpojena a bude připojena zpět pouze s novým heslem.

Seznam klientů Wi-Fi na routeru ASUS

Všechno je velmi jednoduché. Jdeme do nastavení našeho routeru Asus. Otevřeme prohlížeč, přejděte na adresu 192.168.Jeden.1, zadejte uživatelské jméno a heslo (ve výchozím nastavení administrátor a administrátor). A jsme v nastavení. Pokud je něco, zde jsou podrobné pokyny pro vstup do ovládacího panelu.

Okamžitě na hlavní stránce uvidíte síťovou kartu a tam bude položka zákazníka. Klikneme na samotnou ikonu a napravo bude seznam zařízení připojených k vašemu routeru Wi-Fi. Pokud stisknete tlačítko seznamu zobrazení, budete mít seznam s podrobnými informacemi. Pokud si všimnete, pak se zde zobrazí i úroveň signálu na každém zařízení.

Jsou zde uvedeny názvy zařízení, IP a MAC. Chcete.li provést změny Kaiku pro určité zařízení, stačí na něj kliknout. Objeví se další okno, ve kterém můžete změnit název Bonds, IP adresy, připojit MAC adresu tohoto zařízení na IP adresu, zapnout rodičovskou kontrolu klienta, blokovat internet a dokonce změnit ikonu zařízení.

Chcete-li zablokovat přístup k internetu Wi-Fi pro klienta na routeru Asus, musíte nejprve nainstalovat přepínač vázání Mac a IP do polohy ON. Opravíme tedy statickou IP adresu pro toto zařízení. A povolit přístup k internetu. To zablokujeme přístup k internetu pro klienta Wi-Fi. Nezapomeňte stisknout tlačítko a použít.

V blízkosti zařízení se objeví ikona, která říká, že internet je pro tohoto klienta blokován.

Podívali jsme se tedy na seznam připojených zařízení a dokonce jsme se naučili blokovat přístup k internetu pro jednotlivé zákazníky.

Pokud jste v seznamu našli některá zařízení třetích stran, pak nejlepším způsobem je změnit heslo pro síť Wi-Fi. Spojte se s Wi-Fi s novým heslem a zařízení třetích stran se již nebudou moci připojit.

D-link

Pokud máte angličtinu, změňte ji. Stačí kliknout na „angličtinu“ nahoře.

Nové modely

  • V pravém dolním rohu vyberte „Rozšířená nastavení“.
  • Ve stavu sekce klikněte na „Síťové statistiky“. A uvidíte počet připojených zařízení.
  • Chcete.li zobrazit název zařízení, podívejme se na jiné místo. Jdeme znovu do hlavního nastavení. V sekci Wi-Fi uvidíte dvojitou šipku. Klikněte na něj jednou a přejděte na „Seznam klientů Wi-Fi“. Dále uvidíte podrobnější informace a počet připojení.

Pro staré modely

Sekce „Wi-Fi“ a dále na „Seznam zákazníků WiFi“. Okamžitě zde můžete odpojit svého souseda kliknutím na tlačítko „Dischard“.

Jak vidět seznam zákazníků Wi-Fi na routeru

Nyní v obchodě najdete více než 10 značek a asi sto dostupných pro nákup bezdrátových routerů pro každý vkus. Každá značka má svůj vlastní grafický intenzivní, což se externě liší od ostatních. Rozdíly se však obvykle objevují pouze. Princip jednání je všude stejný. Musíte buď jít do nastavení Wi-Fi a najít tam seznam zákazníků, nebo otevřít parametry LAN LAN a zjistit, která zařízení jsou již připojena. Mimochodem, většinu moderních přístupových bodů zákazníků lze vidět přímo na hlavní stránce, například na routeru Xiaomi Mi:

Jak vidíte, seznam zařízení zobrazuje jména a hardwarové adresy všech zařízení, která jsou nyní připojena k bezdrátové síti. Ptá se zde obyčejný uživatel. A co mi dá tento seznam, pokud o tom nic nerozumím?! Uklidněte se, všechno je zde jednoduché. Podívejte se na tento snímek obrazovky:

Seznam obsahuje jména zákazníků, tj. SO.called hostitelské jméno. Názvy zařízení uvedených v jejich nastavení. Existují také adresy IP a MAC, které identifikují každý gadget. Všechny tyto informace lze zobrazit na telefonu, notebooku, tabletu atd.Str. Je to v informacích o systému, jako v Androidu nebo v informacích o síťovém připojení, jako v systému Windows 10. Ano, i když je to nějaká složitost, stačí vidět, kdo je připojen k Wi-Fi, spočítejte je, pak spočítejte svá zařízení (včetně chytrých televizorů, herních konzolí, televizních konzolí atd.Str.) a porovnat čísla se shodují nebo ne. Pokud je na seznamu více než váš, musíte hledat, kdo je tam zbytečný! Něco takového! Nyní se ukážu na konkrétním příkladu.

Jak zjistit, kdo používá Wi-Fi telefonem

Pro ty, kteří nechtějí nebo se nemohou dostat do nastavení jejich routeru, existuje jednodušší způsob, jak můžete vidět, kdo je připojen k routeru Wi-Fi pomocí telefonu pomocí speciální aplikace. Opravdu existuje malá rezervace a níže vám o tom řeknu!

Na Google Play a AppStore najdete mnoho programů, které naskenují bezdrátovou síť, ke které jsou připojeny, a vydáte seznam připojených zařízení. K nalezení takového programu stačí vstoupit do požadavku „Kdo používá můj Wi-Fi“ v obchodě s aplikacemi a získat několik desítek výsledků.

Postup pro spolupráci s ní je jednoduchý-spuštěn, spuštění a vidět, kolik zařízení je připojeno k routeru Wi-Fi a jaké zařízení je počítač, notebook, telefon atd.Str.

zkontrolovat, kolik, připojeno, routeru

Hlavní nevýhodou takových programů je to, že je nemožné se plně spolehnout na výsledek své práce a pro úplnou spolehlivost je stále žádoucí porovnat to, co ukazuje s tím, co se zobrazí Wi-Fi router.

Jak zjistit, kolik zařízení je připojeno k routeru

Zkontrolujte seznam uživatelů, kteří v tuto chvíli kontaktují síť, můžete v nastavení routeru. Tento webový zdroj je umístěn na IP adrese routeru, například http: // 192.168.Jeden.1 nebo http: // 192.168.0.1, stejně jako na webových stránkách výrobce. Podobné informace, jakož i účetní údaje pro vchod, musí být použity na model konkrétního routeru.

V závislosti na výrobci se objeví celočíselná celočíselina, ale podstata je stejná všude, kde musíte najít kartu „bezdrátová“ (nebo „bezdrátový“), kde budou informace o tom, kolik zařízení je připojeno k Směrovač přes Wi-Fi. Zpravidla je vše docela informativní, zobrazí se seznam označující přiřazené adresy IP a MAC, a co je nejdůležitější, jména. Tato informace stačí k identifikaci opálení a exkomunikování z bezplatného internetu.

Proč vědět, kdo je připojen k mé síti Wi-Fi

Pokud používáte svůj internet, pak se celá rychlost dostane pouze k vašemu zařízení a jak se připojí ostatní gadgety k vaší mřížce, kanál je „ucpaný“ a otevřený například, webová stránka se již rychle stane problematickou.

Obvykle se k ochraně bezdrátových sítí. WPA a WPA2 šifrovací protokoly používá poměrně spolehlivá ochrana. A musím říci, že pomocí spolehlivých hesel si můžete být jisti v bezpečí svého Wi-Fi. Takže to bylo až donedávna. Použití moderních technologií a nového vybavení však hackerství takové ochrany nebylo příliš obtížné. Dnes existují služby, které mohou hacknout jakékoli heslo za poněkud skromnou částku.

A nejen milovníci „freebies“, ale také ti, kteří chtějí provádět jakékoli nezákonné jednání akce, mohou využít vašeho spojení a přesně za vás přesunout odpovědnost. A pokud je již zpochybněna nedotknutelnost vaší mřížky, pak má smysl zjistit, zda je napadena a kdo ji tak nestydatě používá.

Jak zobrazit seznam klientů Wi-Fi, pokud router TP-Link s novou stránkou nastavení

Některé nejlepší modely směrovačů z TP-Link již získaly nový web-Intese. V zásadě se jedná o zařízení z linie Archer (ale ne všechny). V nastavení, v novém ovládacím panelu, přejděte shora do sekce „základní“ (nastavení základen). Uvidíte síťovou kartu. Budou existovat bezdrátoví zákazníci. Klikneme na ně a ze strany nebo pod ní bude seznam zařízení, která jsou připojena k vašemu Wi-Fi.

Je škoda, že nevytvořili zařízení pro blokování zařízení najednou z této tabulky.

Chcete.li blokovat zařízení na směrovačích s novým firmwarem, musíte přejít na sekci „Advanced“ (další nastavení). Poté otevřete kartu „Wireless“ (bezdrátový režim). „bezdrátové filtrování Mac“ a vytvořte pravidlo, jak jsem ukázal výše.

zkontrolovat, kolik, připojeno, routeru

To je vlastně všechno. Nyní víte, jak můžete vidět seznam všech zařízení, která jsou připojena k bezdrátové síti. A pokud je to nutné, blokovat jednotlivá zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS