Jak zkontrolovat mikrofon na počítači

Jak zkontrolovat mikrofon na sluchátkách: vůbec mě neslyším.

Otázka od uživatele

zkontrolovat, mikrofon, počítači

Dobré odpoledne.

Prosím, řekněte mi, jak zkontrolovat mikrofon na sluchátkách počítačů, je to pracovník, a pokud ano. Jak to zapnout? Faktem je, že jsem si koupil počítač „uši“ s mikrofonem tak dávno. Okamžitě zkontroloval pouze přítomnost zvuku v sluchátkách. všechno fungovalo (existovaly normy.), ale chtěl jsem mluvit o Skype. a já nejsem vůbec slyšet.

Myslím, že problém je buď se samotným mikrofonem, nebo s nastavením Windows.

Spíše typický problém, který není nejčastěji spojen s rozpadem (nebo poruchou) samotných sluchátek, ale s nesprávným nastavením softwaru (například kvůli nedostatku řidičů).

Také od sebe přidám další populární problém. V sluchátkách se často může objevit cizí zvuk: syčení, praskání atd. Pokud máte podobný problém, přečtěte si můj další článek.

A tak se pokusíme zkontrolovat a nakonfigurovat mikrofon pro optimální práci.

Výhody mikroworkeru na webu.com

Pohodlí

Testování dochází bez stahování a instalace dalších programů a vyskytuje se přímo ve vašem prohlížeči.

Volný, uvolnit

Místo kontroly mikrofonu je zcela zdarma, žádné skryté platby, aktivační poplatky nebo poplatky za další funkce.

Bezpečnostní

Zaručujeme zabezpečení naší aplikace. Vše, co zaznamenáváte, je k dispozici pouze pro vás: Na našich úložných serverech se nic nenačítá.

Jednoduchost použití

Intuitivně srozumitelná integrace bez komplikování procesu záznamu hlasu! Jednoduché a nejefektivněji!

Jak zkontrolovat, zda je mikrofon zapnutý

Před nastavením počítačového mikrofonu se doporučuje zkontrolovat, zda. Pokud zařízení nebylo dříve použito, musí být provedeno několik akcí.

 • Doporučuje se říci slova a zjistit, zda se stane šedý pás modré. Čím více skvrn, tím lepší je zvuk rozpoznán. Poslech identifikuje problémy. Pokud se nic nezmění, musíte otevřít „Vlastnosti zařízení“.
zkontrolovat, mikrofon, počítači
 • Doporučuje se ujistit, že byste neměli kontrolovat vedle slova „odpojení“. Pokud je přítomen, musíte odstranit tak, aby notebook začal rozpoznávat zvuk. Bude také možné nakonfigurovat objem mikrofonu. Pokud existují poruchy, klikněte na tlačítko „Start test“. Doporučuje se vyslovit slova a poté kliknout na klíč „Stop the Test“. Ukáže se, jak mikrofon rozpozná zvuk. Obrázek ukazuje příklad výsledku testu.

Pro operační systém Windows XP je nastavení jiné. Sekce se nazývají odlišně, ale obecný princip zůstává stejný.

Pokud mikrofon nefunguje, musíte zkontrolovat nastavení, předpokládejte možné chyby.

Výše uvedená instrukce je vhodná pro notebook, pro PC je princip akce jiný. Chcete.li zapnout mikrofon, musíte vložit zástrčku příslušenství do speciálního konektoru na pouzdro.

Poté, co potřebujete postupovat podle výše uvedených pokynů, abyste zjistili, zda počítač rozpozná nové zařízení. Pokud je to nutné, bude si gadget ve výchozím nastavení vybrat a nainstalovat. Bude možné provést test, zjistit, zda příslušenství pozná zvuk. Se správným přístupem k případu skončí spojení. Modely USB jsou připojeny prostřednictvím jiných konektorů.

Online služby

Na internetu existuje mnoho bezplatných online služeb, které vám umožňují nahrávat zvuk z mikrofonu a poslouchat jej, nebo provést kontrolu v reálném čase. Obvykle stačí přejít na web a klikněte na tlačítko „Zkontrolujte mikrofon“, po kterém okamžitě začne záznam nebo přenos zvuku ze zařízení na reproduktory nebo sluchátka.

V našem článku se můžete seznámit s nejlepšími službami pro testování mikrofonu podrobněji.

Ověření pomocí nástrojů Windows

První, nejrychlejší, nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak zkontrolovat, zda mikrofon funguje, je používat komponenty Windows. OS nabízí možnost konfigurovat a otestovat mikrofon.

Můžete to zkontrolovat prostřednictvím živého vysílání, indikátoru citlivosti a zvukového záznamu.

 • Nejprve musíte na počítači otevřít „ovládací panel“ “.
 • Vyberte „Zařízení a zvuk“.
 • Klikněte na „Zvuk“.
 • V okně, které se otevírá, existuje karta „Záznam“. Tato karta obsahuje zařízení, která se používají k nahrávání zvuku.
 • Klikněte na mikrofonní zařízení, okno se otevře s informacemi o mikrofonu a jeho parametrech.
 • Poté otevřete kartu Poslech.
 • Chcete.li začít poslouchat mikrofon, musíte zaškrtnout políčko „Poslouchejte toto zařízení“ a klikněte na OK.
 • Poté musíte něco říct do mikrofonu, abyste slyšeli váš hlas.
zkontrolovat, mikrofon, počítači

Zde je třeba poznamenat, že při poslechu mikrofonu je nutné, aby reproduktory fungovaly, jinak nebude hlas slyšet.

Stává se však také, že zvukové výstupní zařízení není připojeno k PC, jak zkontrolovat, zda je mikrofon v této situaci zahrnut do počítače? Chcete.li to provést, musíte se vrátit na kartu „Záznam“. Napravo od mikrofonu existuje speciální stupnice citlivosti. Pokud mikrofon pracuje, pak se jako objem zvuků rozpoznaných mikrofonem rozsvítí zelené pruhy; Alespoň tedy zkontroluje stav gadgetu, protože pokud to nefunguje, indikátor vždy zobrazí šedé pruhy.

Zkontrolujte režim online

Příjemnější alternativa k Skype. online kontrolu na webu https: // ruu.Mictess.com/. Nevyžaduje software pro registraci nebo instalaci, postupujte podle odkazu a spusťte test.

zkontrolovat, mikrofon, počítači
 • V části „Zkušební mikrofon“ bude automaticky určeno připojení příslušného zařízení. Pokud existují omezení používání náhlavní soupravy v prohlížeči, uživatel o tom obdrží oznámení. K dispozici bude také oznámení o souhlasu s použitím mikrofonu s tímto webem.
 • Pro test si musíte vybrat zařízení, protože i v běžném notebooku lze použít několik standardních zvukových vstupních produktů.
 • Poté musíte kliknout na tlačítko „Zkontrolovat mikrofon“. Začne rekord až 30 sekund. V tomto případě je horní blok odpočítávání. A nejnižší je indikátor indikátoru.
 • Po postupu se zdá, že tlačítka začnou přehrávat zvuk a také pro novou kontrolu. Při přehrávání záznamu bude hlas znít přesně, protože hlas budou slyšet ostatní uživatelé při zvuku nebo videohovoru.

Při stejné službě můžete zkontrolovat provoz fotoaparátu a v případě potřeby stáhnout ovladač.

Pokud je zkontrolována použitelnost mikrofonu, můžete začít pracovat. Pokud ne, doporučuje se zkontrolovat zvukovou kartu nebo aktualizovat ovladače. Také někdy jsou problémy v přístupovém nastavení. Některé aplikace automaticky nezískají přístup k mikrofonu, který lze korigovat v sekci „Sound Parametry“.

Opravte zvukové ovladače pro mikrofon

Systém Windows vnímá mikrofon, stejně jako jakékoli jiné hardwarové zařízení obsažené v počítačovém zvukovém systému. Může to být součástí ovladačů základní desky nebo samostatné zvukové karty, pokud se používá v počítači ke zlepšení kvality zvuku. Chcete.li ovládat správný provoz vašeho zvukového systému, měli byste se ujistit, že odpovídající ovladače jsou k dispozici v OS.

Používáte.li externí samostatný mikrofon nebo jako součást webové kamery nebo zvukové náhlavní soupravy připojené kabelem USB, měl by být ovladač zahrnut do zařízení. Pokud tento disk nemůžete najít, je lepší stáhnout ovladač z webových stránek výrobce. Za tímto účelem je stačí jednoduché vyhledávání Google.

Chcete.li zjistit, která základní deska nebo platba zvuku je nainstalována v počítači, použijte bezplatný testovací program Everest. Kromě toho můžete použít moderního nástupce tohoto nástroje AIDA64. Poté si můžete stáhnout potřebné ovladače speciálně pro svůj model pomocí odkazů v programu nebo hledání Google.

Zvukový rekordér zdarma

Jak název napovídá, Zvukový rekordér zdarma je navržen tak, aby zaznamenával zvuky z mikrofonu a šíří se na volném základě. Program používá své vlastní ovladače, což poskytuje maximální kvalitu konečného výsledku. Na konci práce uživatel uloží samostatný soubor jednoho z následujících formátů: MP3, OGG, WMA nebo WAV. Každá z uvedených rozšíření má své vlastní vlastnosti a může podléhat dalšímu ladění. Například pro MP3, typ stereo nebo mono, formát bitrate, a také je nainstalována kontrolní částka.

Pokud potřebujete zkontrolovat pouze mikrofon, není nutné zahájit záznam a vytvořit zvukový soubor. V levé horní straně hlavního okna aplikace se zobrazí ukazatele, což ukazuje na úroveň příchozího signálu a dalších ukazatelů. Všechny projekty jsou zachovány v pohodlném archivu, kde se zobrazují jejich jména, data nahrávání a trvání. Rus.dispaiting Inte Wee není poskytován.

Vývojáři říkají, že Zvukový rekordér zdarma je vybaven editorem pro zveřejnění přijaté položky, o čemž svědčí tlačítko „Úpravy zvukových souborů“ v hlavní nabídce. Jedná se však o marketingový trik, protože mluvíme o dalším softwaru, který je nutný k nákupu za poplatek.

Článek poskytuje soubor doporučení, co dělat, pokud mikrofon přestane fungovat. Obvykle je vše vyřešeno nástroji vytvořenými.v PC. Pokud je problém hardware, budete muset kontaktovat specialistu.

Radio Engineer (pro první vysokoškolské vzdělávání). Od raného dětství poslouchám celou řadu hudby. Vždy se zajímá o zařízení pro zvuk, které bylo mnohokrát aktualizováno. Jsem vášnivý milenec a hudba v životě vždy se mnou. Měl jsem rád hi-fi více než 20 let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS