Jak zkontrolovat stav baterie v iPhonu

Kontrola baterie iPhonu

Pomocí nastavení iPhonu můžete zkontrolovat výdrž baterie iPhonu a zjistit, které aplikace nejvíce vybíjejí baterii vašeho zařízení. V nastavení však nejsou žádné informace o stavu baterie a úrovni opotřebení iPhonu.

Tyto informace lze naštěstí získat pomocí aplikací a programů třetích stran. V tomto článku vám ukážeme, jak zkontrolovat výdrž baterie iPhonu pomocí aplikací pro iOS a aplikací pro Windows a macOS. Informace se budou týkat všech modelů iPhonu včetně iPhonu 4, 4s, 5, 5s, 5s, se, 6, 6s, 7, 8 a iPhonu X.

Neztrácejte čas s aplikacemi

Zaprvé, neztrácejte čas hledáním a kontrolováním aplikací, které slibují, že vám řeknou vše o vaší baterii. V systému iOS 10 a novějším omezila společnost Apple přístup k informacím o baterii pro aplikace třetích stran. Takže všechny tyto aplikace jsou prostě zbytečné.

Stav baterie nejsnáze zkontrolujete v Nastavení Baterie, kde se může zobrazit zpráva, že baterie potřebuje údržbu.

zkontrolovat, stav, baterie, iphonu

Pokud se tato zpráva nezobrazí, je baterie v pořádku.

Jak zkontrolovat stav baterie iPhonu

Funkce správy napájení je dostupná pro iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Podle společnosti Apple se iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X mohou bez ní vyhnout náhlému vypnutí, když jejich baterie ztratí svou počáteční kapacitu, takže se jejich funkce netýká.

Když přejdete do Nastavení. Baterie, najdete novou sekci Stav baterie (beta).

Zde uvidíte dvě položky. Maximální kapacita a Špičkový výkon. Maximální kapacita je stav baterie iPhonu. U nového chytrého telefonu to bude 100 %, ale časem se tato hodnota začne snižovat.

Podle společnosti Apple klesne maximální kapacita baterie za běžných podmínek na 80 % po 500 cyklech plného nabití. To znamená, že pokud je maximální kapacita smartphonu vyšší než 80 %, je vše v pořádku? Ne tak docela. Za zvážení stojí také špičkový výkon.

S klesající kapacitou baterie klesá i její schopnost zvládat špičkový výkon. Tehdy se starší modely začnou náhle vypínat. V době nejvyššího výkonu potřebuje procesor více energie, než může poskytnout baterie, a iPhone se jednoduše vypne. V iOS 11.3 kapacita baterie bude vyvážená s ohledem na potřeby špičkového výkonu.

Níže je uvedeno Peak Performance. Nejsou v něm žádné ukazatele. Místo toho se zobrazí text informující o vaší maximální úrovni výkonu. Pokud máte nový iPhone, špičkový výkon bude normální.

Pokud však kapacita baterie klesla na 90 % a baterie není schopna zajistit špičkový výkon, zobrazí se podobná zpráva:

Tento iPhone se náhle vypínal, protože baterie nebyla schopna zajistit potřebný špičkový výkon. Aby se tomu v budoucnu předešlo, byla použita správa napájení. Vypněte ji.

Pokud však maximální kapacita baterie klesla pod 80 %, zobrazí se tato zpráva:

Stav baterie se výrazně zhoršil. Chcete-li obnovit plnou kapacitu a výkon, vyměňte jej.

Aplikace třetích stran

Dále odpovíme na otázku, jak zkontrolovat baterii v iPhonu pomocí speciálního softwaru. Představujeme bezplatné aplikace, které lze stáhnout z App Store, Battery Pro a Battery Life.

 • Battery Pro je vhodný pro kontrolu parametrů souvisejících s baterií smartphonu tak či onak. Zobrazení stavu baterie. Můžete zjistit, jaké činnosti jej nejvíce vyčerpávají, zda nedochází k přehřívání atd.
 • Životnost baterie. Jednodušší a minimalistická aplikace pro kontrolu stavu baterie. Umožňuje zjistit stav baterie, zkontrolovat její opotřebení. Ve srovnání s baterií Pro však není tak funkční.

Co dělat, když se zjistí, že je baterie iPhonu vadná

Pokud víte, že baterie selhává, musíte situaci brát střízlivě a nepanikařit. Restartujte zařízení a znovu zkontrolujte informace o baterii. Pokud se nic nezměnilo. hledejte dobré služby na základě zpětné vazby od zákazníků, vašeho přístupu, vašeho celkového dojmu z obchodu (pokud jste tam již byli).

zkontrolovat, stav, baterie, iphonu

Poté jednoduše požádejte o pomoc dílnu. O výměně baterie však ihned nemluvte. Požádejte o diagnózu v jedné službě, v jiné. Pokud se tyto alarmující údaje potvrdí, požádejte o výměnu baterie iPhonu.

Kontrola výdrže baterie pomocí standardních nástrojů iOS

Průměrně po roce až dvou od data zakoupení vykazuje baterie známky „stárnutí“, zahřívá se a rychle se vybíjí. Výkon smartphonu zpomaluje vybitá baterie.

Webové stránky společnosti Apple informují o tzv. nabíjecích cyklech pro zařízení Apple. Jedná se o procesy od 100% „dobití“ do nuly. U iPhonu je počet nabíjecích cyklů 500.

iPhone verze 11.2 a vyšší operační systém, je schopen „poznat“ úroveň opotřebení baterie, procento ztráty kapacity zařízení. Za tímto účelem uživatel přejde do nabídky Nastavení, poté do nabídky Baterie a Stav baterie. Řádek „Maximální kapacita“ ukazuje, jakou kapacitu baterie můžete naplnit, na rozdíl od původního stavu.

Další skvělý článek pro vás: Jak zapnout iPhone v případě, že mu dojde energie

Pokud je ukazatel stavu baterie nižší než 80 %, měli byste již uvažovat o koupi nové baterie.

S iPhony se systémem iOS 10.2.1 Společnost Apple vložila informace o baterii do zvláštní části systému. V případě kritického stavu baterie obdrží uživatel zprávu ze systému iOS: „Baterie vašeho iPhonu potřebuje servis“. Spustí aplikaci Nastavení, kde se nachází část Baterie, která signalizuje, že je třeba vyměnit baterii.

Další zajímavý článek pro vás: Jak vypnout úsporný režim v iPhonu

Jak zkontrolovat počet dobíjecích cyklů iPhonu pomocí vestavěných nástrojů

To není tak snadné, je třeba pracovat se soubory.

 • Začněte otevřením Nastavení na iPhonu.
 • Vyberte část Soukromí.
 • Nyní přejděte na konec a vyberte možnost Analýza a vylepšení (Analýza).
 • Zde vyberte možnost Analytická data.
 • Zobrazí se obrovský seznam souborů seřazených podle abecedy. Přejděte dolů k souborům „log-aggregated“ a vyberte poslední z nich.

Poznámka: V jiném souboru se stejným vzorem názvu najdete počet nabíjecích cyklů hodinek Apple Watch. Budete mít dva soubory se stejným datem a jeden z nich bude obsahovat informace o hodinkách Apple Watch.

 • Přejděte do aplikace Poznámky.
 • Vložte text dokumentu do poznámky.
 • Nyní klikněte na ikonu „Sdílet“ nebo na tři tečky v pravém horním rohu.
 • Vyberte možnost Najít v poznámkách.
 • Do vyhledávacího pole nad klávesnicí napište „logcyclecount“ bez mezer. Najděte číslo přímo pod zvýrazněným textem. Jedná se o počet nabíjecích cyklů vaší baterie.

Nyní víte, jak zjistit počet dobíjecích cyklů baterie iPhonu nebo iPadu. Doufáme, že metodu chápete, i když není nejpohodlnější.

Při kopírování a vkládání textu se může smartphone zpomalit kvůli velkému množství textu. Buďte trpěliví, protože poté se vše vrátí do normálu.

Pokud tento dokument nemáte, je možné, že máte funkci analýzy vypnutou. Aktivujte ji ve stejné sekci přesunutím přepínače „Sdílet pro iPhone a hodinky“ do polohy zapnuto a počkejte 1-2 dny, dokud se neshromáždí statistiky o používání iPhonu.

Existují i jiné, pohodlnější způsoby, jak to udělat, jak je uvedeno níže.

Životnost baterie iPhonu

Průměrná životnost Li-Ion baterie moderního smartphonu je přibližně 2 roky. Pokud iPhone používáte dostatečně často, zaznamenáte zhruba za rok výrazný úbytek kapacity. Odhaduje se, že po 500 úplných nabitích se životnost baterie sníží o 20-25 % (za předpokladu, že úplné nabití znamená úplné vybití zařízení a jeho následné nabití na 100 %). Telefon obvykle dobíjíme jednou denně a po roce a půl můžeme začít mít problémy s baterií, která ztratila svou kapacitu.

Jak se to může projevit? Výkon iPhonu se při nízkých teplotách zhoršuje. může se začít vypínat i v mírném mrazu. Pokud zjistíte, že se telefon vypne, když je baterie nabitá na 15-25 %, je to také známka výrazné ztráty původní kapacity.

Počet dobíjecích cyklů se údajně pohybuje kolem 1 000, což představuje přibližně 2-3 roky používání smartphonu. Ztráta kapacity o 50 % se stává kritickou. baterie sotva vydrží déle než několik hodin. Je třeba mít na paměti, že používání stárnoucí baterie není bezpečné, a proto byste měli předem přijmout odpovídající opatření.

Paměť baterie

Něco mezi asistentem, který vám poradí, jak využít paměť RAM a interní úložiště vašeho smartphonu, a také vám řekne, proč se váš iPhone, iPad nebo iPod Touch déle nabíjí, rychleji se vypíná a hůře pracuje mimo síť.

Informace jsou rozptýleny v různých sekcích a pěkně strukturovány. Reklamy nenajdete, ani kdybyste chtěli, ale zase nenajdete rady. jen holá fakta a nepříjemné výsledky testů potvrzující nevyhnutelnost a skutečnou existenci problémů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS