Jak zkopírovat fotografie z iPhonu do notebooku

Způsoby kopírování fotografií z iPhonu do Windows a Macu

V tomto článku jsme pro vás popsali všechny různé způsoby přenosu fotografií z iPhonu do počítače, přičemž jsme vybrali nejen systém Windows, ale také Mac OS.

Pokud si stále myslíte, že k přenosu je nutný iTunes, jste na velkém omylu! Fotografie můžete kopírovat pouhým připojením zařízení k počítači. Výše popsaný způsob platí téměř pro všechny verze systému Windows. Připojte iPhone k počítači a počkejte, až se na obrazovce mobilního telefonu zobrazí oznámení „Do I trust this computer“. Stiskněte tlačítko „Trust“ a počkejte, až systém detekuje zařízení a zobrazí autorun systému s výběrem akcí.

Zde nás zajímá první bod „Import obrázků, videí a dalších materiálů“. Nyní vyberte složku pro import a přeneste všechny soubory do počítače. Vezměte prosím na vědomí, že se zkopírují pouze videa a fotografie z vašeho fotoaparátu. Po dokončení procesu systém automaticky otevře okno s uloženými daty v počítači.

Důležité! Pokud jste již dříve importovali obrázky z tohoto zařízení a uložili je do stejné složky nebo adresáře, zkopírují se pouze nová data.

Někdy se autorun nezobrazí a import se v takovém případě nezdaří. Můžete však přejít do sekce Můj počítač. Najděte v něm kapesní zařízení iPhone a otevřete jej. Najděte složku DCIM a zkopírujte z ní všechna data.

Odeslat kabelem

Nejjednodušší a nejtriviálnější způsob přenosu dat z iPhonu do počítače. To vyžaduje vhodný kabel pro obě zařízení a úpravu softwaru v počítači.

Co je potřeba: Fotografie a videa z galerie můžete kopírovat pomocí aplikace Capture (v systému macOS) nebo aplikace Photo (v systému Windows). Chcete-li přenést data z aplikací třetích stran do iPhonu, musíte použít Finder na Macu nebo iTunes na Windows-PC.

▶ Připojte iPhone k počítači pomocí kabelu, odemkněte smartphone a dejte mu povolení k připojení. ▶ V aplikaci, kterou používáte v počítači, vyhledejte požadovaná data smartphonu a importujte je do počítače Mac nebo Windows-PC. ▶ Při použití funkce Image Capture (pro macOS) nebo Photo (pro Windows) přeneste požadovaná data z knihovny médií do počítače. ▶ Při přenosu dat z programů třetích stran vyhledejte ve Finderu (Mac) nebo iTunes (Windows) sekci Soubory.

Stahování fotografií z iPhonu přes iTunes

Připojení iPhonu k počítači a přenos

V minulosti způsobovala synchronizace mezi iPhonem a počítačem se systémem Windows spoustu problémů. počítač nemusel telefon okamžitě detekovat, mohl se odpojit atd. V současné době to není žádný problém. Chcete-li stahovat fotografie z iPhonu, stačí nainstalovat iTunes:

 • Stáhněte si instalační program iTunes z oficiálních stránek společnosti Apple nebo si ho pořiďte v obchodě Microsoft (je zdarma). Instalace souboru APK.
 • Připojení kapesního zařízení k počítači.
 • Po výzvě v telefonu přimějte iPhone, aby důvěřoval počítači. Poté budete vyzváni k zadání přístupového kódu, který zadejte.
 • vyhledejte snímky a vyberte ty, které chcete zkopírovat.

Pokud chcete přenášet soubory do MacBooku, nemusíte nic stahovat a instalovat. V systému je iTunes připraven k práci již „po vybalení z krabice“:

 • Synchronizace zařízení pomocí kabelu USB typu C.
 • iPhone vás vyzve, abyste klepli na „Trust this computer“. Poté zadejte kombinaci pro odemknutí.
 • Po synchronizaci v iTunes přejděte na kartu iPhone a poté na Fotky.
 • Zadejte aplikaci, kam se mají fotografie v počítači nahrát.
 • Přenos všech požadovaných mediálních souborů.

Skvělé na tomto řešení je, že je možné stahovat i videa.

Jak přenášet fotografie z iPhonu do Windows-PC

Instalace nejnovější verze iTunes pro Windows.

Po nastavení připojte iPhone k počítači.

V dialogovém okně smartphonu klikněte na možnost Trust this computer a zadejte odemykací kód.

V Průzkumníku Windows bude iPhone rozpoznán jako připojený fotoaparát.

Zbývá otevřít složku s fotografiemi, vybrat požadované a zkopírovat je do počítače.

Jak přenášet fotografie ze systému Windows do iPhonu nebo iPadu

Pokud jste zařízení dříve nesynchronizovali s iTunes, nebudete moci použít funkci synchronizace přes Wi-Fi v iTunes a budete muset iPhone připojit. Nejprve se ujistěte, že máte v počítači nainstalovanou nejnovější verzi iTunes, abyste mohli pokračovat v této operaci.

 • Připojte iPhone nebo iPad k počítači se systémem Windows pomocí originálního kabelu USB-Lightning (nebo USB-USB C) a otevřete v počítači aplikaci iTunes.
 • Klikněte na ikonu iPhonu nebo iPadu, která se nachází hned vedle karty Hudba, jak ukazuje obrázek níže.

Přejděte na stránku zařízení v iTunes

Synchronizace fotografií musí být povolena

Vyberte složku, ve které jsou uloženy vaše fotografie

Pokud nyní přejdete do aplikace „Fotky“ na iPhonu nebo iPadu, budete mít přístup ke všem fotografiím, které jste si vybrali k synchronizaci v počítači.

Pokud máte fotografie ve formátu HEIC, bude pro vás užitečné vědět, jak je otevřít.

Připojení iPhonu nebo iPadu k počítači pomocí kabelu se však pomalu stává minulostí. Pokud se nechcete spoléhat na kabel USB-Lightning pro přenos obsahu, můžete v iTunes povolit synchronizaci přes Wi-Fi pro bezdrátový přenos dat. Aby to však fungovalo, musí být počítač a iPhone / iPad připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Jak přenést fotografie z iPhonu do počítače Mac

Přenos fotografií z iPhonu do Macu je snadný. Postupujte podle jednoduchých pokynů:

 • Připojení iPhonu k Macu přes Lightning.
 • Poté v počítači Mac otevřete aplikaci Fotografie.

Odemknutí iPhonu a zahájení importu fotografií.

Vyberte složku, do které budou staženy všechny fotografie.

Klepněte na tlačítko Importovat v pravém horním rohu.

Abych byl upřímný, nepamatuji si, kdy jsem naposledy připojil iPhone k Macu pomocí kabelu. Tohle je asi poprvé, co jsem použil kabel Lightning na USB-A. Doporučili jsme vám, abyste si ještě jednou. Pořiďte si ji, dokud to kurz dolaru umožňuje.

Kde se nacházejí soubory s fotografiemi ve vašem Macu?

Po dokončení importu fotografií z iPhonu do Macu budou všechny fotografie v aplikaci Fotky. Nahrávání souborů na externí disk není možné.

Chcete-li v Macu najít soubory aplikace Fotky, musíte:

 • Otevření Finderu v počítači Mac.
 • Poté klikněte na ikonu svého účtu vpravo (ikona domečku).
 • Poté přejděte na Obrázky a vyhledejte soubor Knihovna fotografií.fotoknihovna.
 • Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a klikněte na příkaz Zobrazit obsah balíčku.
 • Poté přejděte do složky Originály (Masters), kde budou uloženy vaše fotografie.

Stiskněte tlačítko Zobrazit obsah balíčku a procházejte složky s fotografiemi.

Všechny soubory jsou roztříděny do složek, nenechte se tím rušit. Je tu ještě jedna důležitá nuance. všechny fotografie jsou v originále. Pokud jste používali vestavěný editor fotografií v iPhonu, změny ve složce se neprojeví. Buďte opatrní.

Důležité: Nikdy neměňte názvy složek a aplikací. Nezasahujte do struktury a pořadí složek v balíčku Knihovna fotografií.fotoknihovna. Aplikace Fotky v počítači Mac může být postižena. Riskujete, že přijdete o všechny fotografie v počítači.

Jak zkopírovat fotografie z iPhonu do počítače nebo notebooku se systémem Windows

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob přenosu videí a fotografií z iPhonu do systému Windows je použití kabelu, který používáte k nabíjení. Postup je následující:

 • Připojte iPhone kabelem k počítači a odemkněte telefon, pokud je zamčený.
 • Na iPhonu se může zobrazit výzva „Povolit zařízení přístup k fotografiím a videím“ nebo „Důvěřovat tomuto počítači“?“, povolte přístup, pokud se toto okno zobrazí.
 • Po krátké době systém Windows nastaví nové zařízení a iPhone bude k dispozici v Průzkumníku.
 • V Průzkumníku přejděte na Apple iPhone. Interní úložiště. DCIM a v něm najdete další složky s fotografiemi a videi, které můžete zkopírovat do vybraného umístění.

Obvykle tato metoda funguje bez závad, ale někdy se může vyskytnout problém, jehož řešení je popsáno v samostatném návodu: Co dělat, když je složka Interní úložiště a DCIM v iPhonu po připojení k počítači prázdná?

Přenos fotografií z iPhonu do počítače se systémem Windows pomocí iTunes není možný (ale zpětné kopírování je možné). Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje kabelová metoda, přejděte k části o synchronizaci fotografií online.

Alternativní způsoby

Existují způsoby, jak přesouvat soubory bez použití iTunes.

Prostřednictvím Průzkumníka souborů

Tato metoda má významnou výhodu díky své jednoduchosti. Implementace metody:

 • Připojení telefonu pomocí kabelu.
 • Na obrazovce smartphonu klepněte na možnost „Trust“.
zkopírovat, fotografie, iphonu, notebooku

Používání cloudu

Cloudové úložiště je online služba, která ukládá soubory na vzdálené servery, k nimž lze přistupovat z libovolného zařízení. Cloud je užitečný pro přenos souborů do různých operačních systémů nebo pro rychlý přístup k položce (fotografii, videu, dokumentu atd.).д.) kdekoli na světě.

Na trhu je k dispozici celá řada úložných služeb, například Google Drive, OneDrive, Gavitex, MEGA, Yandex.Disk, Cloud. Dropbox atd.д. Zvažte iCloud a OneDrive.

iCloud

Tato služba společnosti Apple je dostupná pouze pro produkty značky Apple (iPhone, iPad, MacBook atd.).д.).

Důležité! Chcete-li na iPhonu pracovat s iCloudem, musíte povolit streamování fotografií („Nastavení“ → „iCloud“ → „Streamování fotografií“ → „Zapnuto“)

Poznámka! Nahrávání proběhne ve vašem výchozím umístění. Chcete-li vybrat několik fotografií najednou, podržte klávesu „Ctrl“ a klikněte na požadované soubory.

OneDrive

Oblíbený cloud od společnosti Microsoft, který můžete nainstalovat do libovolného operačního systému. Vezměme si jako příklad systém Windows 10.

 • Nainstalujte si do počítače službu OneDrive.
 • Spusťte software → Přihlaste se ke svému účtu Microsoft.

Přesun obrázků z iPhonu do počítače trvá velmi krátce. Díky mnoha způsobům přesouvání fotografií si můžete zvolit libovolnou cestu.

Dobré odpoledne. Na tento problém jsem narazil při importu fotografií z iPhonu 7 do Windows 7. PC ukazuje 2900 načtených souborů, ale při importu se objeví chybová zpráva „soubor je poškozen“, přičemž takových souborů bylo 800. V důsledku toho bylo přeneseno pouze 2100 souborů! Co mohlo způsobit takovou chybu?? Co se může stát s mými soubory? A jak poznám, které soubory nebyly přesunuty?? Děkujeme za aktualizaci!

Odpoledne. Na tento problém jsem narazil při importu fotografií z iPhonu 7 do Windows 7. PC ukazuje 2900 stažených souborů, ale při importu se objevuje chyba typu „soubor je poškozen“ a takových souborů bylo 800. Přeneslo se pouze 2100 souborů! Co může způsobit chybu?? Co se mohlo stát s těmito soubory? A jak zjistím, které soubory nebyly přeneseny?? Děkuji za odpověď!

Měl jsem podobný problém. nebyly zkopírovány všechny soubory. Byla to otrava. Pomohl program itools4. Odtud se vše otevře jednoduše jako složka. Ukázalo se, že poškozené fotografie mají příponu heic. Systém Windows je ve výchozím nastavení nekopíruje. Zkopíroval jsem ho pomocí tohoto programu. To ale není všechno. K jejich otevření na počítači jsem si musel stáhnout speciální program. Nevýhodou nástroje itools4 je, že musíte vyhledávat fotografie. Ne všechny byly v iPhonu ve složce DCIM. Ve složkách ve složce photodata a možná i někde jinde jsou roztroušené části. Ve třech čtvrtinách cesty hledám další

Jaký software potřebuji k otevření? Přenášet je do počítače je teď trochu noční můra.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS