Jak změnit spořič obrazovky na ploše počítače

Jak změnit tapetu na ploše počítače nebo notebooku se systémem Windows 10 bez aktivace?

Ahoj, tady Alexej! Přemýšlel jsem o tom, že udělám příběh o splash screenu v jednom článku, ale rozmyslel jsem si to. Zde je samostatný příběh o tom, jak změnit téma plochy na Desítce. Tento operační systém je po „sedmičkách“ stále ještě ne zcela známý a má své vlastní jemnosti.

Samotný proces není obtížný, pokud jsou zohledněny některé důležité body.

Jeho funkce umožňují snadno měnit nejen spořič obrazovky, ale také písma, zvuky, zobrazení kurzoru myši, nastavení hlavního panelu, pozadí nabídky Start. Můžete jít ještě o krok dál a použít další speciální programy a nástroje pro vizualizaci vašeho pracoviště.

První metoda

Otevřete „Start“. „Nastavení“.

V otevřeném okně vyberte kartu „Pozadí“.

Zobrazí se nabídka výběru typu spořiče obrazovky:

 • jednobarevnou výplň;
 • měnící se slideshow;
 • nebo fotografie.

Otevřete možnost „Pozadí“ a vyberte typ spořiče obrazovky

  vyberte jednu z variant, které navrhuje operační systém pro prezentaci; pokud takové varianty neexistují, stiskněte tlačítko „Procházet“;

V části „Background“ zadejte „Slide show“, vyberte z nabízených možností, pokud žádné nejsou, klikněte na tlačítko „Browse“ a vyberte v počítači

Měli byste si vybrat jednu ze standardních variant nebo kliknout na tlačítko „Procházet“ a v otevřeném okně vybrat fotografii

Jak změnit obrázek zamčené obrazovky

Umístění jiného obrázku na zamykací obrazovku:

 • Chcete-li změnit spořič obrazovky prostřednictvím nastavení, postupujte podle kroků 1-4.
 • V části „Pozadí“ vyberte možnost „Fotografie“.
 • Vyberte libovolný obrázek, který můžete najít pomocí tlačítka „Procházet“.
 • Klikněte na tlačítko „Ok“.

Jak změnit tapetu plochy v systému Windows 10

Změna tapety v systému Windows 10 je také snadná. Zde je také možné nastavit pozadí kliknutím pravým tlačítkem myši na obrázek a výběrem možnosti „Nastavit jako pozadí plochy“ v kontextové nabídce.

Chcete-li změnit tapetu prostřednictvím nastavení přizpůsobení, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na libovolné volné místo na ploše, vybrat požadovanou položku kontextové nabídky (jak je popsáno výše pro systém Windows 7) a v levém panelu vybrat část „Pozadí“

V pravém podokně můžete přistupovat k výchozím obrázkům na pozadí, vybrat složku (tlačítko Procházet) s vlastními obrázky nebo fotografiemi a zvolit režim slideshow pro pravidelné přepínání tapety plochy.

Jak vidíte, změna tapety v systému Windows je velmi jednoduchá.

V této lekci se dozvíte, jak ručně měnit tapety na ploše a jak nastavit, aby se tyto obrázky po nastaveném intervalu automaticky měnily.

Chcete-li změnit tapetu na ploše, nejprve musíte tento obrázek někde získat. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak získat pěkný obrázek, je stáhnout si ho z internetu.

Existuje mnoho stránek, které poskytují zdarma ke stažení obrovské množství krásných tapet, a najít takové místo, stačí zadat do vyhledávače frázi „stáhnout tapetu“ a vybrat oblíbené místo.

Na této (nebo podobné) webové stránce si můžeme vybrat obrázek, který se nám líbí, a rychle si ho stáhnout do počítače. Abyste však na monitoru viděli realistický obraz (bez roztahování), musíte vědět, jaké rozlišení váš monitor podporuje. Chcete-li to zjistit, klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte možnost Vlastnosti

Dále přejděte naMožnosti a poznamenejte si své předsevzetí:

Nyní, když víte, jaké rozlišení chcete, můžete začít vybírat a stahovat tapety, které se vám líbí.

Po stažení požadovaného množství tapet do určené složky (nebo ve výchozím nastavení do složky Moje obrázky

) Změníme obrázek na ploše. To se provádí elementárně. klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte možnostVlastnosti . Dále vyberte kartuStolní počítač. vyberte nový obrázek ze seznamuTapety (1) a klikněte na tlačítkoPoužít (2):

Pokud v seznamu nejsou žádné nové obrázky, použijte příkaz Procházet

(3) přejděte do složky, do které jste stáhli obrázky, a vyberte nové obrázky tak, aby se objevily v seznamu.

Nyní si řekneme něco o automatické změně tapety na ploše. Ani zde není nic složitého, ale budeme k tomu potřebovat speciální program. Například program Vetton Wallpapers

Po instalaci a spuštění programu se dostanete do hlavního okna programu, kde si nejprve musíte vytvořit seznam tapet, které se budou na ploše měnit.

Chcete-li přidat obrázek do seznamu, stiskněte tlačítko Přidat

a v otevřené nabídce vyberte položkuSoubor neboSložka (podle toho, co chcete přidat):

Pokud tedy tyto kroky několikrát zopakujete, získáte seznam obrázků, které se změní. Zbývá jen spustit program stisknutím tlačítka Spustit měnič tapet

A stručně o ostatních tlačítkách programu:

změnit, spořič, obrazovky, ploše

Změňte tapetu, aby váš počítačový život byl rozmanitější a barevnější, a to jistě zlepší vaši náladu!

Málokdo si dobrovolně koupí a nainstaluje do svého počítače verzi Starter systému Windows 7. Tato verze se však často instaluje na nové notebooky. Obvykle se okamžitě zničí a nahradí normální pirátskou verzí Professional nebo Ultimate, ale někteří lidé nemusí chtít přijít o licenci, někteří jsou líní a někteří prostě nevědí, jak to udělat. Ale o to nejde. Jedním z hlavních problémů používání raných verzí systému Windows je omezená možnost uživatele přizpůsobit si systém podle svých představ. V systému Windows 7 Starter například není k dispozici ani ta nejjednodušší operace, kterou je změna tapety plochy pomocí standardních nástrojů. Můžete samozřejmě zaplatit za upgrade na novější verze, které tato omezení nemají, ale kdo by při smyslech platil za software, který je v současné době v prodeji??

Nejjednodušším a nejuniverzálnějším způsobem, jak změnit tapetu na ploše v základních verzích systému Windows, je použití nástroje Starter Wallpaper Changer

Jednoduše vyberte cestu k požadovanému obrázku na jednotce a stiskněte tlačítko Použít. Aby se změny projevily, musíte se znovu přihlásit nebo restartovat systém. Chcete-li obnovit původní stav tapety, stiskněte tlačítko Obnovit. Důležitá poznámka: Název souboru s obrázkem a cesta k němu musí být zapsány latinkou. Pokud jméno obsahuje ruská písmena, místo požadované tapety se zobrazí jednolité černé pozadí.

Windows.7.Startér.Tapety.Changer.zip (8 096 bajtů)

Pokročilí uživatelé mohou provést totéž, ale ručně prostřednictvím registru. Buďte opatrní, neopatrná manipulace s registrem může vést k poruše!

Nastavení jasu

Nejjednodušší způsob nastavení jasu obrazovky je pomocí hardwarových tlačítek na monitoru, pokud jsou k dispozici. Na noteboocích je k tomu určena funkční klávesa Fn a další klávesa (např. šipky nahoru a dolů pro přidání nebo ubrání podsvícení). Přečtěte si příručku k notebooku nebo monitoru.

Kromě hardwaru existují i softwarové nástroje. Otevřete „Ovládací panely“. „Hardware a zvuk“. „Displej“. „Nastavení jasu“

Dále. „Nastavení plánu výkonu“ (který je používán, o čemž svědčí jeho zvýraznění) a posuňte posuvník na optimální výsledek.

V systému Windows 10 najdete tento posuvník v oznamovacím centru v pravém dolním rohu obrazovky.

Jak změnit spořič obrazovky na ploše Windows7, pokud není k dispozici žádné přizpůsobení (Windows7 starter, Windows7 basic, home)

Mnoho uživatelů po přeinstalování systému Windows 7 nemůže změnit motivy plochy, protože tato funkce chybí. To bylo provedeno záměrně. Systém Windows 7 je k dispozici ve více edicích a za krásu si musíte připlatit.

V nižších edicích („Starter“ a „Home base“) tedy není k dispozici žádné nastavení personalizace jako takové.

To však lze snadno napravit například upgradem edice na „Home Advanced“. Je to velmi snadné. Musíte vstoupit do vlastností počítače (přes nabídku Start)

Poté vás průvodce vyzve k zadání aktualizačního klíče:

Každá edice systému Windows 7 má jiný klíč. Ze seznamu vyberte některou z následujících možností. Při instalaci edice „Maximum“ zvažte výkon svého počítače. Podrobně jsem o tom psal v článku, na který je odkaz na začátku této kapitoly. Zde je seznam kódů:

6RBBT-F8VPQ-QCPVQ-KHRB8-RMV82

VTDC3-WM7HP-XMPMX-K4YQ2-WYGJ8 6RQ9V-6GCG4-8WV2H-966GF-DQ4DW 32KD2-K9CTF-M3DJT-4J3WC-733WD

FJGCP-4DFJD-GJY49-VJBQ7-HYRR2 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27

Vložte kód do formuláře a postupujte podle pokynů Průvodce aktualizací.

Připojení k internetu můžete zakázat, abyste se vyhnuli dlouhému seznamu aktualizací z webu společnosti Microsoft. Proces propagace pak trvá deset až patnáct minut.

Jak nainstalovat spořič obrazovky v systému Windows 7/8/10?

Šetřič obrazovky je animovaný spořič obrazovky, který se vejde na obrazovku, když je počítač delší dobu nečinný. Výchozí nainstalovaný obraz lze změnit několika způsoby podle následujících pokynů.

změnit, spořič, obrazovky, ploše
 • Otevřete Ovládací panely a v nabídce vyberte položku „Zobrazení“.
 • Poté klikněte na „Změnit spořič obrazovky“ a v otevřeném okně „Možnosti spořiče obrazovky“ vyberte požadované rozložení.

V Ovládacích panelech (Windows 7/8/10/11)

Stiskněte tlačítko „WinR“ (otevře se okno „Spustit“) a zadejte příkaz:

Tím se otevře ovládací panel v části nastavení tapet. Klikněte na „Procházet“ a vyberte obrázky. Zde můžete také nastavit automatickou změnu tapety po určité době a vybrat nastavení polohy.

Animované tapety ve Windows 10

Otázka, jak vytvořit živou animovanou tapetu v systému Windows 10, vložit video jako pozadí plochy. jedna z nejčastějších otázek uživatelů. V samotném operačním systému nejsou pro tento účel žádné vestavěné funkce a jediným řešením je použití softwaru třetích stran.

Z těch, které lze doporučit a které rozhodně fungují, je program DeskScapes, který je však placený. Funkce se neomezují pouze na animované tapety. Stáhněte si DeskScapes z oficiálních stránek http://www.stardock.com/products/deskscapes/

Tady jsem na závěr: Doufám, že jste zde našli něco, co jste předtím nevěděli o tapetách na plochu, a že to bylo užitečné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS