Jak změnit zvukovou stopu v televizoru Samsung

Jak změnit zvukovou stopu v televizoru Samsung

Pokračování mého řešení problémů s televizí (viz. Začátek) odhalil některé problémy: subage (Samsung TV), nebo spíše jeho vestavěný přehrávač, má některé problémy s kompatibilitou, i když to platí pro formáty, které nejsou uvedeny v příručce, tj.е.:

Jako první řešení jsem se chystal koupit externí přehrávač s ethernetovým portem, ale po přečtení formuláře jsem dospěl k závěru, že problémy s nimi nejsou o nic menší a možná ještě větší. Jejich síťová rychlost 20-30 Mb/s také není vhodná pro náročné ripy. Možnost opětovného kódování souborů zůstává zachována.

Pro jistotu přehrávání musím obnovit MKV s odstraněním nepotřebných stop a/nebo nastavením „výchozích“ příznaků pro stopy. V druhém případě nelze nic dělat. Musím znovu zakódovat zvukovou stopu.

Proč DTS nepřehrává televizor Samsung?

Společnost Samsung ukončila podporu DTS u všech modelů televizorů od roku 2018. DTS je Digital Theater System, společnost, která vyvinula vícekanálový digitální zvukový systém pro kina. V televizi je DTS vícekanálový zvukový systém, který podporuje např. 5 kanálů.1 kanál.

Zvuk dvou předních reproduktorů, středového reproduktoru, dvou zadních reproduktorů a subwooferu je však kódován samostatně. Existuje alternativní zvukový formát společnosti Dolby, například Dolby Digital. V obou systémech je zvuk ve filmu zaznamenán jako vícekanálový. A nyní je možné pohánět nejen dva běžné stereofonní reproduktory, ale také 5 reproduktorů.1kanálový systém s dalšími reproduktory.

Umožňuje realistickou reprodukci zvuku. K vytvoření zvukové stopy DTS je nutný kodér DTS. Kóduje vícekanálový zvuk a dekodér DTS tyto informace přečte a přehraje. Každé zařízení, které má přehrávat DTS, potřebuje dekodér DTS. Od té doby je použití dekodéru DTS ve spotřební elektronice spojeno s placením licenčního poplatku vývojáři DTS.

Tuto kartu specifikuje výrobce individuálně, tj.е. Cena licence na zařízení není veřejně dostupná. Pokud jsou předpoklady správné (licence DTS stojí určitou částku), pak pro Samsung stojí každá nová modelová řada televizorů pěkný balík peněz. Proč utrácet tolik peněz za podporu DTS, když by se mohly investovat do reklamy, které má Samsung už tak dost?

Není překvapením, že společnost Samsung zrušila podporu DTS ve svých televizorech pro rok 2018 a dále. Na druhou stranu však výrobce stále podporuje kodek Dolby. Možnost přehrávání vícekanálových zvukových stop je tedy stále možná. V případě televizorů Samsung je k dispozici technologie Dolby Digital Plus (DD), která je podporována až do okruhu 5.1.

změnit, zvukovou, stopu, televizoru, samsung

Problém je tedy v tom, že. Pokud máte film se zvukovou stopou DTS, Samsung může začít přehrávat, ale zobrazí se chybová zpráva. Video se přehrává, ale bez zvuku.

zkontrolujte, který zvukový výstup je nastaven na televizoru.

Váš televizor má více než jednu možnost zvukového výstupu

Pokud je zvuk vystupován z externích reproduktorů, televizor se ztlumí. Zkontrolujte, zda používáte sluchátka Bluetooth, zvuk se může přenášet do sluchátek. Zkontrolujte také nastavení zvukového výstupu na televizoru v nabídce pod položkou zvuk, kde byste našli zvukový výstup a zkontrolovali, zda jsou v televizoru vybrány reproduktory.

Připojení kabelových sluchátek

Televizory mají obvykle zvukový výstup, ke kterému můžete připojit kabelová sluchátka. Pokud používáte sluchátka, zkontrolujte, zda jsou sluchátka zapojena. Televizor zajišťuje, že po připojení sluchátek jsou reproduktory vypnuty. Také pokud často používáte sluchátka, může dojít k přerušení zástrčky v televizoru a televizor si neuvědomí, že jste sluchátka vypnuli. Zapojte sluchátka a poslouchejte zvuk.

Problém vzniká kvůli způsobu, jakým HDMI detekuje video a zvuk. Pokud k přenosu videa do televizoru používáte připojení HDMI, může se poměrně často stát, že je obraz bez zvuku. V takovém případě jednoduše odpojte a znovu připojte kabel HDMI. Pokud to není možné, restartujte zařízení, které streamuje video do televizoru. Po dokončení se objeví zvuk.

Jak zvolit správné nastavení zvukového vstupu HDMI

Nastavení formátu zvuku závisí na zdroji zvuku. Pokud sledujete videa pomocí HDMI, musíte zvolit správný formát zvuku. Pokud nepoužíváte HDMI, nemusíte toto nastavení měnit.

Chcete-li nastavit zvukový vstup televizoru, vyberte v nabídce televizoru možnost

Vyberte možnost Formát zvuku vstupu HDMI (toto nastavení určuje, jak bude zvuk přicházející do televizoru zpracováván) a vyberte jeden ze dvou dostupných formátů zvuku: PCM nebo Bitstream

Poznámka: V závislosti na modelu televizoru může nabídka vypadat jinak

Vybraný formát zvuku vstupu HDMI se zvýrazněným PCM

PCM: toto nastavení znamená, že televizor zpracovává zvuk a vysílá jej do reproduktorů.

Bitstream: Toto nastavení znamená, že televizor nebude zpracovávat zvuk. Zvuk projde televizorem a bude odeslán nezpracovaný do externích výstupů televizoru. O zvuk se postará soundbar nebo systém prostorového zvuku. Pokud používáte soundbar, nastavte tuto možnost.

Poznámka k PCM. Když televizor zpracovává signál, zůstává pouze levý a pravý kanál a subwoofer. Zvuk je převeden na 2.1. Pokud vyberete PCM, i když máte připojený systém domácího kina nebo soundbar, zvukový systém bude přijímat pouze 2.1kanálový zvuk a nebude k dispozici vícekanálový prostorový zvuk, i když zvukový systém umí přehrávat vícekanálový zvuk PCM.

Poznámka k datovému toku. Pokud vyberete možnost Bitstream, ale nemáte připojený systém domácího kina nebo soundbar, bude televizor kromě výstupu zpracovávat zvuk. To může často vést ke snížení hlasitosti nebo jiné ztrátě kvality zvuku. Při použití reproduktorů televizoru doporučujeme zvolit PCM.

Přehled nastavení zvuku televizoru Samsung

Názvy nastavení a jejich počet se mohou lišit v závislosti na modelu televizoru. Níže však uvedu základní nastavení a jejich význam.

Režim zvuku

Režim zvuku znamená následující, můžete si vybrat nastavení, které vám vyhovuje. Televizor má vestavěný program, který funguje jako ekvalizér, televizor upravuje zvuk podle nastavení. V tomto režimu jsou k dispozici tato nastavení zvuku.

Poznámka: nastavení se liší v závislosti na modelu televizoru

  • Standardní: V tomto režimu televizor zvuk neupravuje, zvuk je reprodukován tak, jak je přenášen, neupravený. Tento režim lze zvolit, pokud sledujete videa s přirozeně dobrým zvukem. Tento režim nepoužívám.
  • Kino: Tento režim snižuje efekty na pozadí snížením vysokých frekvencí a posílením středních frekvencí. Je to pohodlnější pro sledování filmů. Vybírám tento režim.
  • Optimalizováno: některé efekty jsou výkonnější a zvuky plnější.Toto nastavení nahrazuje režim Kino. Doporučeno pro použití.
  • Amplified: zesílení středních a vysokých tónů zvuku. Užitečné, když je kvalita zvuku velmi špatná.

Přehled nastavení zvuku televizoru Samsung

Název a počet nastavení se může lišit v závislosti na modelu televizoru. Níže však shrnu hlavní nastavení a vysvětlím, o co se jedná.

Režim zvuku

Režim zvuku je označen následujícími údaji a můžete vybrat možnost, která se vám líbí. Televizor má vestavěný software EQ, televizor upravuje zvuk podle nastavení. V tomto režimu jsou k dispozici následující nastavení zvuku.

Poznámka: Nastavení se liší podle různých modelů televizorů

  • Standardní: v tomto režimu televizor zvuk neupravuje, zvuk je reprodukován tak, jak byl přenášen, bez korekce. Tento režim vyberte, pokud sledujete video s originální kvalitou zvuku. Ale já tento režim nepoužívám.
  • Kino: Tento režim snižuje efekty pozadí snížením vysokých frekvencí a zesílením středních frekvencí. Je to pohodlnější pro sledování filmů. Tento režim mám raději.
  • Optimalizováno: jednotlivé efekty jsou výkonnější a zvuky plnější.Toto nastavení nahrazuje režim Kino. Doporučeno pro použití.
  • Zesílený: Střední a vysoké tóny zvuku jsou zesíleny. Použije se, když je kvalita zvuku velmi špatná.

Správa zvuku, nastavení Menu zvuku. Návod k obsluze televizoru Samsung

Režim zvuku můžete zvolit podle svých preferencí.

TOOLS pro zobrazení nabídky Tools. Můžete také provést

Standardní volba normálního zvukového režimu.HudbaZesílení hudby ve srovnání se zvukem hlasu.KinoZajistěte nejlepší kvalitu zvuku při sledování filmů.Jasný hlasPřevýšení hlasu ve srovnání s ostatními zvuky.Vlastní.Obnovení uživatelsky definovaných nastavení zvuku.

Nastavení zvuku si můžete přizpůsobit podle svých preferencí.RežimZvukový režim si můžete vybrat podle svých preferencí.VyváženíNastavení vyvážení mezi levým a pravým reproduktorem.100Hz / 300Hz / 1kHz / 3kHz / 10kHz (ovládání šířky pásma)Ovládá úroveň zvuku v různých frekvenčních pásmech.Obnovení nastavení ekvalizéru na výchozí nastavení.

SRS TruSurround HD je patentovaná technologie SRS, která umožňuje vícekanálovou reprodukci zvuku ve vysokém rozlišení

(5.1) Televize prostřednictvím dvou reproduktorů. Funkce TruSurround zajišťuje pohlcující přehrávání

Virtuální prostorový zvuk prostřednictvím systému dvou reproduktorů včetně vestavěných reproduktorů

televizoru. Funkce pracuje se všemi vícekanálovými formáty.

SRS na dálkovém ovladači a vyberte možnost Vypnuto. nebo Zapnuto

Jazyk zvuku (pouze digitální kanály)

Výchozí jazyk zvuku lze změnit. Zobrazení jazyka příchozího zvuku.

Jazyk lze zvolit pouze z jazyků, ve kterých se pořady vysílají.

Formát zvuku → MPEG / Dolby Digital (pouze digitální kanály)

Při výstupu zvuku z hlavního reproduktoru a audio přijímače může dojít k efektu ozvěny v důsledku rozdílů v rychlosti

dekódování těchto zařízení. V takovém případě použijte funkci reproduktoru dálkového ovladače televizoru.

Formát zvuku se zobrazuje podle vysílaného signálu.

Zvukový popis (pouze pro digitální kanály)

Jedná se o pomocnou zvukovou funkci, která poskytuje dodatečnou zvukovou stopu pro osoby se zdravotním postižením

vize. Tato funkce zpracovává zvukový tok pro AD (audio popis), když je odeslán vysílací společností

spolu s hlavním zvukem. Uživatelé mohou povolit nebo zakázat zvukový popis a nastavit hlasitost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS