Jak zobrazit aplikaci na ploše systému Android

Jak vytvořit zástupce souboru na ploše systému Android?

Souhlasím s tím, že někdy je vhodné mít některé soubory na dosah ruky. Můžete je tedy spouštět přímo z plochy, místo abyste se museli hrabat ve složkách. Proč?

Mnozí z nás často přistupují k určitým dokumentům, tabulkám, prezentacím atd. Na notebooku nebo počítači s téměř libovolným operačním systémem je vytvoření zástupce nebo přenesení souboru na plochu velmi snadné. Co ale dělat totéž v systému Android??

Upozorňujeme, že soubor nebude možné přesunout na plochu. Ale zkusme zkratku.

zobrazit, aplikaci, ploše, systému, android

Jak víme, chcete-li na ploše zobrazit zástupce aplikace, musíte klepnout na možnost. Poté by se měl zobrazit seznam toho, co můžete vytáhnout. Bohužel tam náš soubor neuvidíme. To je ale systém Android, který je velmi flexibilní a vždy existuje řešení pro jakýkoli problém. V tomto případě je optimálním řešením použití správce souborů. Jsem si jistý, že už ho máte nainstalovaný, a pokud ne, doporučuji vám, abyste to udělali hned teď. Když si koupím další zařízení se systémem Android, jako první si nainstaluji aplikaci ES Explorer, kterou považuji za jednu z nejlepších svého druhu. Aplikace je zdarma a umožňuje provádět mnoho operací se soubory a složkami v zařízení. Podrobnou recenzi průzkumníka plánuji brzy napsat. Ale to je moje osobní volba, můžete použít to, co vám vyhovuje. Na příkladu tohoto programu vám ukážu, jak vytvořit zástupce souboru a umístit ho na plochu systému Android.

Máme správce souborů, co dál?? A zbytek je velmi, velmi jednoduchý.

Spusťte Průzkumníka ES (nebo cokoli jiného, co máte nainstalováno), najděte požadovaný soubor, vyberte jej. Poté přejděte do nabídky „Více“ (může se jmenovat trochu jinak). Zde mimo jiné najdete příkaz „Přidat na plochu“. Na přiloženém snímku obrazovky je tento příkaz nahoře. (Mimochodem, o tom, jak pořídit snímek obrazovky v systému Android, si můžete přečíst v mém předchozím článku.) Klikněte na toto tlačítko. Na ploše se vytvoří zástupce požadovaného souboru.

Přidání zástupce na plochu systému Android

Jak vidíte, vše je velmi jednoduché. Nezapomeňte také, že když jej odstraníte z plochy, odstraníte pouze zástupce. Samotný soubor zůstává na svém místě na disku.

Pokud pro vás byl tento článek užitečný, sdílejte ho prosím na sociálních sítích!

Jak vrátit ikony na domovskou obrazovku telefonu

Všechny metody obnovy chybějících ikon budou snadné pro každého, i pro nezkušeného uživatele chytrého telefonu. Pozorně si přečtěte informace o jednotlivých metodách, aby vám nic důležitého neuniklo.

přesun aplikace do vnitřní paměti

Než přejdete k pokynům, upozorňujeme, že tato metoda není vhodná pro všechny telefony. Pokud tedy vaše zařízení nepodporuje přenos aplikací na kartu SD, přejděte k následující metodě. Pro všechny ostatní byl sestaven podrobný průvodce:

 • Přejít do nastavení.
 • Přejděte na kartu „Aplikace“.
 • Otevření stránky s aplikací, jejíž ikona se ztratila.
 • Klepněte na položku „Storage“ a poté vyberte možnost „Change“.

Nakonec se vraťte na plochu a zkontrolujte, zda je ikona aplikace přítomna.

hledání ikony v obecné nabídce

Některé telefony mají společnou nabídku se všemi nainstalovanými aplikacemi. Obvykle se k ní dostanete kliknutím na osm teček v kruhu. Všimněte si, že smartphony Xiaomi a mnoho dalších zařízení takovou sekci nemají, takže neztrácejte čas a přejděte na další metodu. Jako obvykle si můžete přečíst níže uvedené pokyny:

 • Pečlivě analyzujte každou ze stránek a najděte na ní chybějící ikonu. Pokud je k dispozici, můžete pro usnadnění použít vyhledávací panel.
 • Po nalezení ikony ji podržte a přesuňte na domovskou obrazovku.

Nezapomeňte zkontrolovat, zda je ikona připnutá na ploše.

zobrazit, aplikaci, ploše, systému, android

Vyhledání ikony ve složkách

Někteří uživatelé si na domovské obrazovce vytvářejí tematické složky, do kterých umisťují aplikace podle určitých kritérií. Je možné, že tam chybějící ikona spadla náhodou. Tento průvodce vám pomůže ji zkontrolovat:

 • Složku otevřete kliknutím na ni.
 • Prohlédněte si ikony v něm.
 • Po nalezení ztracené ikony ji podržte a přesuňte na domovskou obrazovku.

restartování telefonu

Pokud bylo zmizení ikony způsobeno selháním systému, ve většině případů se problém vyřeší restartováním zařízení. Podržte stisknuté tlačítko napájení a z nabízených možností vyberte „Restartovat“.

Počkejte, až se smartphone zapne, a ujistěte se, že se zobrazí ikona.

Jak odstranit zástupce na ploše systému Android

Jak víte, po instalaci aplikací se jejich ikony automaticky zobrazí na domovské obrazovce nebo v obecné nabídce. Pokud jsou neuklizené a nepřehledné, zaplňují prostor. A pak je tu několik možností, jak z této situace ven:

Nežádoucích programů se můžete zbavit několika způsoby.

Prostřednictvím sekce menu

Tato metoda je považována za jednoduchou a univerzální. Chcete-li ji implementovat, musíte projít: „Nastavení“ → „Aplikace“ → „Třetí strany“. Vyberte požadovanou aplikaci ze seznamu a na stránce vlastností spusťte odinstalaci kliknutím na stejnojmenné tlačítko a potvrďte akci.

Domovská obrazovka

Tato možnost je ještě jednodušší než předchozí. Pro odinstalování aplikace nemusíte přecházet na stránku s podrobnostmi o aplikaci. Algoritmus je následující.

 • V nabídce nebo na domovské obrazovce najděte ikonu programu, který vás zajímá.
 • Stiskněte prst a podržte jej několik sekund, dokud se nezobrazí seznam dostupných operací.
 • Systém nabízí jednu ze dvou možností: odebrat pouze ikonu nebo odebrat samotnou aplikaci.

Nástroje třetích stran

Abyste udrželi systém v chodu a pracovní plochu uklizenou, je vhodné nainstalovat do smartphonu čisticí nástroj, jako je CCleaner. Nebudete muset ztrácet čas a ručně odstraňovat nežádoucí dokumenty, soubory a složky. Stačí jen pár kliknutí.

 • Spusťte nástroj pro čištění a přejděte do části „Správce aplikací“.
 • Otevření seznamu nainstalovaných aplikací.
 • Klikněte na ikonu koše.
 • Zaškrtněte jednu nebo více aplikací, které „dosáhly konce své životnosti“ a již se nepoužívají.
 • Klikněte na tlačítko „Delete“ a akci potvrďte stisknutím tlačítka „Ok“.

Jak přidat aplikaci na plochu se systémem Android?

Vytvoření složky na obrazovce Xiaomi přetažením zástupců Tato možnost spočívá v kliknutí na zástupce a jejich přesunutí na jejich místo. Podržte prst na vybrané aplikaci a přetáhněte ji na ikonu jiného souboru. Výsledkem této manipulace bude nové pole bez názvu.

Vytvoření zástupce na ploše

Pokud chcete, aby se na ploše systému Android zobrazovaly požadované aplikace, musíte provést několik jednoduchých kroků:

 • Klepněte na ikonu všech aplikací. zobrazí se jako malé kolečko s tečkami.
 • Vyberte požadovaný program, hru nebo jinou aplikaci a klepněte na ikonu.
 • Poté se hlavní nabídka minimalizuje a otevře se plocha, pohybem prstu se určí umístění a pro uzamčení aplikace je třeba prst uvolnit.
 • Chcete-li vybrat jinou obrazovku, přetáhněte prst v požadovaném směru a procházejte plochou.
 • V případě velkého nahromadění ikon se doporučuje provést jejich seskupení, po kterém se objeví složka s aplikacemi, nebo jednoduše odstranit aplikace, ikony, které se nepoužívají.

Všechny popsané operace se neliší pro různé verze operačního systému, takže jsou vhodné pro Android před i po verzi 6.0.

Přidání zástupce na plochu telefonu

Ne každý ví, že je snadné přidat odkaz na web nebo stránku na plochu smartphonu se systémem Android, abyste k ní měli okamžitý přístup. Ukážeme si příklad založený na prohlížeči Google Chrome.

Otevřete požadovanou stránku a stiskněte tři tečky.

V nabídce vybereme možnost „Přidat na domovskou obrazovku“.

Můžeme zadat název odkazu, pokud nám nevyhovuje ten současný, nebo jej necháme tak, jak je, a klikneme na tlačítko „Přidat“.

Odstranění

Odstranění ikon je jedním z nejjednodušších základních procesů v systému Android. Všichni uživatelé tohoto operačního systému jsou s ním konfrontováni. Nic složitého, samozřejmě. Je však třeba rozlišovat mezi čištěním systému od aplikace a odstraněním zástupce aplikace. Všechny aplikace jsou přístupné přes speciální nabídku, a pokud se z ní pokusíme něco „vyhodit“, zcela se toho zbavíme. Pokud odstraníme ikonu na ploše, program je stále k dispozici.

Odstranění nepotřebných ikon z domovských obrazovek je někdy nutností. V opačném případě se hromadí příliš mnoho odpadků. To se provádí přejetím prstu. Téměř. Ikonu jednoduše podržíme a pak ji buď přesuneme do zvýrazněného koše, nebo klikneme na křížek, který se objeví. S běžnou metodou odstranění zástupce v systému Android zatím nikdo neměl problém. Problémy se však mohou vyskytnout v řadě případů, a to v následujících případech.

Instance a automatické ukládání

Některá starší zařízení neumožňují odebrat zástupce tímto způsobem, protože tato funkce není v těchto smartphonech a tabletech k dispozici. Můžete si stáhnout speciální nástroje, které to snadno zvládnou, stejně jako další, které budou popsány na konci. Jedním z takových programů je Apex Launcher. Po instalaci jednoduše podržíme ikonu a zobrazí se kontextová nabídka, kde můžeme vybrat, zda chceme odstranit. Kromě tohoto nástroje existuje také nástroj CCleaner, který může pomoci s odstraněním nežádoucích ikon.

Práce se zástupci prostřednictvím aplikace Alex Launcher

Ne každému uživateli se líbí, že každá nainstalovaná aplikace si na jedné z obrazovek vytvoří vlastní ikonu. Tuto funkci lze snadno vypnout.

 • Přejděte na Google Play.
 • Vytáhněte nabídku na pravé straně obrazovky.
 • Zde vyberte možnost „Nastavení“.
 • Zakázat možnost „Přidat zástupce“. Tuto možnost naleznete v části „Obecné“.

Jak přidat zkratku počasí Google

Někdy lze zkratky přidávat pouze z aplikace

Chcete-li na plochu přidat slovník nebo trenažér slovní zásoby, zadejte do vyhledávacího pole libovolné slovo (nejlépe v angličtině). Nakonec by se měla zobrazit definice hledaného slova a pod ní nabídka přidání zástupce slovníku na plochu.

Pokud společnost Google nenabídne automatické přidání zástupce počasí, otevřete kontextovou nabídku v samotné aplikaci a přidejte ji ručně

Někdy se pod ním místo slovníkové zkratky objeví trenér slovní zásoby, který vám umožní procvičovat slovíčka v cizích jazycích. Proveďte krátký kvíz a budete také vyzváni, abyste si jej přidali na plochu. Se zkratkou počasí je to ještě jednodušší. stačí otevřít počasí v aplikaci Google a odsouhlasit jeho přidání na plochu.

Je důležité si uvědomit, že není nutné umístit všechny požadované zástupce na plochu. Dobrým příkladem jsou poslové. Pravděpodobně komunikujete s mnoha lidmi, z nichž každý se na váš počítač prostě nevejde. V opačném případě bude celá zakryta tlačítky, která vás nasměrují k chatu s konkrétním partnerem. Ale pokud je v chatu jen jeden partner, je to snadný trik, jako jsem to udělal já s Google Duo.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS