Jak zrušit propojení bankovní karty s Apple ID

Jak zrušit propojení bankovní karty s iPhonem

Problém ukládání osobních údajů a platebních údajů je mimořádně důležitý. Apple zdokonalil zabezpečení svých zařízení se systémem iOS. Ačkoli tvrzení, že neexistuje zámek, který by se nedal otevřít, nebylo zrušeno. Vezměme si tablet Apple jako příklad toho, jak odpojit iPad od Apple ID.

Proč odpojit kartu a zařízení od Apple ID?

Platnost bankovních karet je omezena. Ve výchozím nastavení, pokud již není aktivní, nemůže být odepsána z účtu.

Společnost Apple s využitím svých zdrojů a neznámých pákových efektů dokázala tento problém obejít a banky zveřejňují údaje o nově vydaných kartách. Pokud má uživatel předplatné placených služeb, může si společnost účtovat peníze navždy.

zrušit, propojení, bankovní, karty, apple

Řešením je nepropojovat skutečné platební karty s žádnými účty, tím méně s účty Macintosh. Pokud se tak stane, měli byste je odpojit.

Odblokování zařízení je nutné z různých důvodů. Nejčastější je změna hostitele. Pokud si koupíte telefon, tablet nebo notebook s logem Apple, nezapomeňte jej odpojit od účtu původního majitele. V opačném případě bude používání omezeno a předchozí majitel jej bude moci kdykoli na dálku vypnout, čímž se z něj stane nepoužitelná cihla.

Při koupi použitého zařízení Apple musí předchozí majitel v přítomnosti kupujícího vypnout detekci zařízení.

Z telefonu nebo tabletu

Deaktivace platební karty přímo z mobilního zařízení nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti, lze ji provést během několika minut (nebo sekund, pokud máte správné dovednosti) ve 4 krocích:

 • Přejděte do nastavení zařízení.
 • Otevření nabídky iTunes Store a App Store.
 • Klikněte na logo „Apple ID“ a aktivujte položku „Zobrazit“.
 • Vyberte oddíl „Payment Information“ a zaškrtněte políčko „none“.
zrušit, propojení, bankovní, karty, apple

Přes iTunes z počítače

Nejrychlejší způsob, jak umožnit provedení jakékoli transakce s platebními údaji.

 • V části „Accounts“ vyberte možnost „View“.
 • V otevřeném přihlašovacím okně zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
 • Vedle položky „Platební metody“ klikněte na tlačítko „Upravit“.
 • Vyberte možnost „Ne“.

Změna způsobu platby

Než budete moci kartu od Apple ID odpojit, můžete si pořídit elektronickou kartu, která není spojena s účtem výplatní pásky.

Po úplném vyjmutí hlavní karty se doporučuje ponechat si virtuální kartu jako platební prostředek.

Při instalaci nové platební karty zopakujte všechny výše uvedené kroky, změňte bankovní kartu a uložte její údaje.

Jak zrušit propojení iPadu s Apple ID

Odpojení iPadu od Apple ID prostřednictvím nabídky nastavení.

 • Otevřete nastavení a spusťte aplikaci iCloud.
 • V dolní části nabídky stiskněte tlačítko „Exit“.
 • Potvrzení odstranění dat.
 • Zadejte heslo Apple ID.

Po dokončení všech kroků bude zařízení z účtu odstraněno a funkce vyhledávání v tabletu bude deaktivována. Volitelně proveďte obnovení továrního nastavení, abyste získali prázdný produkt.

Jak zrušit propojení MacBooku s Apple ID

Chcete-li odpojit svůj „jablečný“ notebook od účtu Apple, musíte:

 • Přihlaste se do aplikace iTunes nainstalované v počítači.
 • Vyberte možnost „Zobrazit účet“ a přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla.
 • Najděte položku „Správa zařízení“ a otevřete seznam všech dostupných zařízení.
 • Vpravo od ikony požadovaného macbooku klikněte na tlačítko „Odstranit“.
 • Potvrďte akci v dialogovém okně kliknutím na „Hotovo“.
 • V části „Účty“ klikněte na možnost „Autorizovat“ a z rozevírací nabídky vyberte možnost „Unauthorize this computer“.

Proces deaktivace účtu je nyní dokončen.

Jaké problémy mohou nastat

Pro všechny operace s účtem Apple je vyžadována autorizace. Jasně znáte své uživatelské jméno, heslo a kontrolní seznam ověřování.Data účtu je možné obnovit, ale pouze pokud používáte osobní zařízení.

Před koupí smartphonu, tabletu nebo notebooku na trhu s použitým zbožím byste měli požadovat, aby se Apple ID a iCloud odpojily v přítomnosti nového majitele.

Společnost nabízí služby, které umožňují zkontrolovat stav výrobku na základě jeho identifikačního čísla. Pokud neznáte heslo, žádné servisní středisko vám nepomůže.

Na závěr bych rád dodal, že bezpečnostní opatření společnosti Apple jsou zaměřena na ochranu osobních a platebních údajů uživatelů. Je zárukou bezpečnosti peněz, osobní korespondence a zařízení. Ukradený MacBook nebo iPhone nemůže pachatel použít ani prodat.

Co nemusíte dělat před prodejem iPhonu

 • Není třeba ručně mazat kontakty, připomenutí, události kalendáře, fotografie a videa. Tím je odstraníte z účtů iCloud a Google.
 • Nemusíte ručně odinstalovávat aplikace, nebo budete muset každou z nich později ručně nainstalovat do nového smartphonu. Více o této problematice se dočtete dále v článku.

Ačkoli eSIM není v Rusku dostupná, iPhone XS a novější modely ji podporují. Můžete používat fyzickou i virtuální kartu SIM.

Pokud máte účet eSIM, kontaktujte svého operátora nebo se podívejte na webovou stránku podpory. Ujistěte se, že kartu můžete bez problémů propojit s novým smartphonem.

Pokud vás operátor vyzve k odpojení karty od iPhonu, přejděte do Nastavení, Mobilní síť. Zde vyberte druhou kartu a odpojte ji.

Další důležitá otázka: máte ještě svůj starý iPhone, nebo jste ho už dali pryč?? Pokud máte svůj starý smartphone, je vše v pořádku a platí pro vás všechny níže uvedené tipy. V opačném případě přejděte rovnou na konec článku.

Zde je seznam 15 věcí, které je třeba udělat, než prodáte svůj iPhone nebo iPad:

Použití nástroje Tenorshare 4uKey

Pokud se vám heslo nepodaří obnovit, nejjednodušší je použít specializovaný software, například 4uKey od známého výrobce softwaru Tenorshare, který zruší propojení smartphonu s vaším Apple ID. Díky němu je složitý úkol omezen na několik kliknutí a nevyžaduje téměř žádnou účast uživatele.

Poznámka: Tato možnost bude fungovat pouze v případě, že je funkce Najít iPhone (iCloud lock) ve smartphonu vypnutá! Pokud je váš iPhone uzamčen na Latitude a nemůžete použít ostatní metody uvedené v tomto článku, budete muset provést jailbreak. Nejjednodušší je použít software 4meKey od stejných vývojářů. Tento postup má svá omezení, ale je to jediný způsob, jak získat přístup k iPhonu bez přístupu k vázanému e-mailu a získání výjimky od technické podpory společnosti Apple.

Stáhněte si Tenorshare 4uKey z oficiálních stránek vývojářů. Nainstalujte aplikaci do počítače (k dispozici jsou verze pro macOS a Windows) a aktivujte licenci.

Připojte smartphone k počítači pomocí kabelu Lightning a spusťte 4uKey. Na domovské obrazovce vyberte možnost „Odemknout Apple ID“.

Pokud jste smartphone k počítači dosud nepřipojili, zobrazí se na obrazovce zpráva, že by iPhone měl počítači důvěřovat. Chcete-li to provést, odemkněte iPhone, klepněte na „Trust“ a zadejte přístupový kód.

Kliknutím na tlačítko „Spustit mazání“ odeberete své Apple ID a zachováte data, která již máte v zařízení.

Nemusíte dělat nic: software se postará o veškerou další práci.

Po dokončení se zobrazí zpráva, že vaše Apple ID bylo úspěšně odstraněno. Pokud se něco nepovede, můžete se vždy vrátit ke kroku 2 a postup zopakovat: chytrý telefon ani data v něm nebudou poškozena.

Umožnění opětovného zapnutí iPhonu bez odpojení od počítače. Po restartu můžete smartphone propojit se svým aktuálním účtem a dokončit nastavení.

Podrobnou ukázku fungování softwaru naleznete ve výše uvedeném instruktážním videu.

Jak zrušit propojení karty s Apple ID pomocí iTunes

Další možnost odpojení platebních zástupců od účtu v ekosystému Apple. V tomto případě je třeba použít aplikaci firmwaru iTunes, která je stažena do počítače. Chcete-li operaci dokončit, musíte připojit iPhone k počítači.

iTunes je multifunkční program, který se nejčastěji používá k výměně souborů mezi počítačem a iPhonem. iTunes však funguje pouze v systémech MacOS, Windows 7 a novějších verzích OS.

Pokud již byl software v počítači nainstalován a vy jste byli také autorizováni, je třeba zrušit jeho propojení:

 • Spustit iTunes.
 • Najeďte kurzorem myši do sekce „Účet“.
 • Zvolte možnost „Zobrazit“.

To vám umožní zrušit propojení vaší bankovní karty s vaším účtem. Telefon můžete bez obav předat malému dítěti a přidat novou platební bránu.

Popis

Služba automatického dobíjení Beeline je k dispozici pouze osobám, které jsou uživateli Beeline alespoň 60 dní, a eliminuje potřebu neustále sledovat stav osobního účtu. Pokud má účastník nastavenou přípustnou hranici pro snížený zůstatek ve výši 30 pencí. a uvedl částku 150 pencí., to znamená, že pokaždé, když na vašem účtu zůstane určitá minimální částka peněz, okamžitě obdržíte potřebné peníze z bankovní karty spojené s vaším číslem. Po spuštění služby obdrží uživatel odpovídající SMS zprávu.

Služba automatického dobíjení Beeline nemá žádné předplatné ani jiné poplatky.

Odebrání způsobu platby v App Store

Produkty Apple jsou oblíbené a není neobvyklé, že se lidé ptají na nastavení své elektroniky. Například jak odstranit způsob platby v App Store, aby se všechna data trvale ztratila.

Postup je snadný a rychlý, nicméně možnost platby nelze ve všech případech vypnout.

Proto byste měli znát postup pro odstranění karty v iPhonu a také vědět o zvláštních případech, kdy informace nelze odstranit.

Jak zrušit propojení karty s Apple Store

Pokud chce osoba odebrat způsob platby na svém iPhonu, musí postupovat podle následujících pokynů. K odpojení dojde současně pro iTunes i App Store.

 • Musíte přejít do nastavení telefonu a vyhledat položku „iTunes Store a App Store“.
 • Zaškrtněte možnost Zobrazit Apple ID. V některých případech může být nutné získat přístup k účtu pomocí vašich osobních údajů.
 • Zobrazí se sloupec „Způsob platby“ a ze všech dostupných možností byste měli vybrat „Žádná“.

Důležité! Údaje o kartě nyní zmizí a vy budete úspěšně odpojeni. Pokud existuje rodinný přístup, může data upravovat pouze jedna osoba, správce.

Pokud jsme se zabývali mobilní aplikací, musíme vědět, jak odstranit platební kartu v počítači. Chcete-li to provést, přihlaste se automaticky do iTunes a vyberte možnost „Informace o účtu“.

Poté vyberte možnost „Upravit“, kde je třeba změnit nebo odstranit všechny dostupné metody. Pokud má osoba práva správce, je možné zakázat platby v iTunes. Po provedení změn klikněte na tlačítko „Hotovo“.

Poté se všechny provedené změny uloží.

Jak si můžete být jisti, že jsou všechna data zcela vymazána?

Lidé se nezřídka obávají, že údaje o jejich bankovních kartách zůstanou navzdory přijatým opatřením zachovány. Pokud je v položce způsobů platby vybrána možnost „Ne“, údaje o účtu budou zcela vymazány. Nebudou tedy použity nikde jinde, zejména ne při nákupech.

Jak odstranit Apple ID (účet iTunes)

Osobně mě nenapadá žádný důvod, proč trvale odebrat Apple ID, ale pokud to udělají, stojí za to o tom napsat. V tomto postranním panelu vám ukážeme, jak trvale odstranit účet iTunes a jak odpojit e-mail od Apple ID.

Jediný důvod, který mě napadá pro smazání účtu iTunes (alias Apple ID), je uvolnění e-mailové adresy pro novou registraci Apple ID.

Pokud je to to, co potřebujete, není nutné své Apple ID trvale mazat. E-mailovou adresu, která je vaším Apple ID, můžete kdykoli změnit v nastavení účtu.

Nový účet si můžete zaregistrovat na bezplatné adrese.

Pokud se chystáte trvale odstranit svůj účet iTunes, můžete to udělat dvěma způsoby.

Způsoby odstranění Apple ID

 • Změna údajů na stránce správy účtu na libovolné;
 • Kontaktujte podporu a požádejte (požadujte), aby váš účet odstranili.

K odebrání účtu iTunes potřebujete:

Jak změnit nastavení Apple ID

V prvním případě můžete změnit osobní údaje použité při registraci Apple ID na libovolné: změnit datum narození, způsob platby, fyzickou adresu. Tato metoda neodstraní účet.

 • Na počítači PC nebo Mac spusťte iTunes, přejděte do iTunes Store a klikněte na „Přihlásit se“.
 • Zadejte své uživatelské jméno a heslo Apple ID a klikněte na tlačítko „Přihlásit se“.
 • Přejděte do nastavení účtu, v rozevíracím seznamu klikněte levým tlačítkem myši na své Apple ID a přejděte na „Účet“.
 • Proveďte potřebné změny osobních údajů v nastavení účtu a uložte je. Základní e-mail v nastavení účtu nebude možné změnit na neexistující, aby se změny projevily, je třeba je potvrdit z nové schránky.

Totéž můžete provést na stránce pro správu účtu Apple ID na adrese: http://appleid.Apple.com/en/. Nejprve se musíte přihlásit. Na existenci Apple ID teď můžete klidně zapomenout.

Odstranění Apple ID prostřednictvím podpory Apple

Druhý způsob je mnohem delší, ale civilizovanější a umožňuje trvale odstranit vaše Apple ID bez možnosti jeho obnovení.

 • Z jakéhokoli zařízení s připojením k internetu přejděte na stránku pro vytvoření požadavku v sekci Podpora společnosti Apple na adrese http://Apple.com/support/feedback/.
 • Vyplňte požadovaná pole (pole označená jako „povinná“ jsou povinná) a klikněte na tlačítko „Submit Suggestion“.

Požadavky na vymazání účtu iTunes na webu Podpora Apple

 • Do příslušných polí zadávejte údaje pouze v angličtině;
 • do pole „E-mailová adresa“ zadejte e-mailovou adresu, na kterou je zaregistrováno vaše Apple ID;
 • Do pole Předmět napište něco jako „Chci odstranit své Apple ID“;
 • V poli pro komentáře

Jak odstranit uloženou platební metodu Apple ID v iPhonu nebo iPadu

Bez ohledu na to, který způsob platby jste si uložili, je snadné kterýkoli z nich odstranit.

zrušit, propojení, bankovní, karty, apple
 • Nejprve otevřete aplikaci Nastavení na iPhonu nebo iPadu.
 • V horní části vyberte své AppleID.
 • Zde vyberte Platba a doručení.
 • Nyní klikněte na tlačítko Změnit v pravém horním rohu obrazovky.
 • Vedle způsobu platby se zobrazí červené mínus. Klikněte na něj.
 • Nyní klikněte na tlačítko Odstranit vpravo. Akci potvrdíte opětovným kliknutím na tlačítko Odstranit.

K tomuto Apple ID již není přiřazen žádný způsob platby. Už žádný strach z náhodných nákupů.

Pokud jste si vy nebo někdo jiný omylem koupili něco z App Storu, můžete zkusit požádat o vrácení peněz.

Jak získat zpět peníze za aplikaci nebo nákup v aplikaci v App Store

Možnost zrušit platby v Google Play je jedním z hlavních argumentů, které fanoušci Androidu používají v letité debatě s fanoušky iOS.

Málokdo to ví, ale v App Storu můžete také získat zpět peníze za digitální nákupy.

Vrácení peněz je možné v případech, kdy byl nákup proveden omylem nebo bez vašeho souhlasu, nebo pokud aplikace neodpovídá popisu nebo není kompatibilní s vaším zařízením.

Vrácení peněz není složité, ale postup má některé nuance, které Lifehacker vysvětlí v tomto článku. Vrátit se můžete celkem dvěma způsoby.

První metoda: Získejte peníze zpět prostřednictvím iTunes

Chcete-li získat peníze zpět, potřebujete počítač s iTunes. V systému macOS je nainstalován ve výchozím nastavení, majitelé počítačů se systémem Windows si mohou software stáhnout z webu společnosti Apple na tomto odkazu.

Apple si vše pečlivě zaznamenává, takže historie vašich nákupů je podrobná. Pro zobrazení těchto informací se musíme přihlásit ke svému účtu a přejít na iTunes.> Účet → Zobrazit.

Zde najdete historii nákupů. (Zde přejdeme do Historie nákupů a klikneme na Zobrazit vše.

Podrobný výpis všech uskutečněných nákupů je zobrazen jako seznam s daty a částkami, včetně nákupů v aplikacích a ve hrách.

Ve výchozím nastavení iTunes zobrazuje deset posledních transakcí a pro přechod na starší záznamy je třeba použít navigační tlačítka Předchozí (Další).

Vyberte ze seznamu aplikaci, za kterou chcete vrátit peníze, a klikněte na malou šipku vlevo od data.

Tím se otevře podrobnější výpis pro dané datum. Pokud jste si v daný den stáhli více než jednu aplikaci, budou zde všechny. Chcete-li požádat o vrácení peněz, klikněte na odkaz Nahlásit problém.

V otevřeném okně prohlížeče je třeba popsat důvod vrácení, vybrat problém ze seznamu a zanechat krátkou zprávu pro zákaznický servis. Budete to muset udělat v angličtině, ale nenechte se zastrašit, je to velmi jednoduché.

Měli byste zvolit pouze první nebo druhou možnost (nákup bez mého svolení nebo omylem). V těchto případech vám mohou být vráceny peníze, ale v ostatních případech budete vyzváni, abyste se obrátili na vývojáře a problém vyřešili, nebo vám pomohou aplikaci stáhnout.

Pokud neovládáte angličtinu, můžete k popisu problému využít tlumočníka. Stačí, když vysvětlíte, zda hru zakoupilo dítě nebo zda byla zakoupena omylem.

Po zadání popisu a kliknutí na tlačítko Odeslat se zobrazí standardní zpráva, že peníze budou vráceny na účet, ze kterého byl nákup proveden. Může to trvat až pět dní, ale častěji je to rychlejší.

Pokud nebudete odmítnuti, budete po vrácení peněz informováni poštou. Příslušné označení se také přidá do historie nákupů.

Druhým způsobem je získat peníze zpět prostřednictvím společnosti Apple.com

Druhá metoda vrácení peněz je v podstatě stejná jako první, ale trochu zjednodušená. Znalost odkazu Nahlásit problém na webu společnosti Apple vás na něj přenese přímo, aniž byste museli procházet iTunes. Další výhodou této metody je, že peníze můžete vracet přímo ze svého iPhonu nebo iPadu; potřebujete k tomu pouze webový prohlížeč.

Algoritmus je stejný. Postupujte podle tohoto odkazu, přihlaste se, najděte aplikaci, kterou chcete vrátit, a klikněte na tlačítko Nahlásit problém a uveďte, o jaký problém se jedná.

Šance na vrácení peněz jsou dobré, zejména pokud službu využíváte poprvé nebo jen velmi zřídka. Úspěch závisí také na době, která uplynula od nákupu: čím dříve kontaktujete podporu, tím lépe.

Nezapomeňte, že vrácení peněz je spíše výjimkou než pravidlem, a proto je nezneužívejte. Každá žádost je zpracovávána ručně a může se stát, že při druhém nebo třetím podání bude jednoduše zamítnuta.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS