Jak zvýšit jas na iPhonu

Jak upravit barvy a světlo na fotografiích v iPhonu a iPadu

Vestavěná aplikace pro iOS s názvem Fotky má působivou sadu nástrojů pro rychlé úpravy obrázků. Jednou z pokročilejších funkcí je nastavení Barva a světlo, díky kterému mohou vaše fotografie vypadat dramatičtěji a atraktivněji.

Nástroje pro barvy a světlo umožňují jemně doladit nastavení, jako je expozice, světla, stíny, jas, kontrast, černý bod, intenzita, sytost, kontrast, odstín, intenzita, tón a zrnitost. Při správném postupu může být výsledek srovnatelný s profesionálním fotografem.

Nastavení barev a světla není těžké najít, ale jejich přesné parametry jsou poněkud skryté. Při jemném nastavení postupujte podle následujících tipů:

Otevřete aplikaci Fotografie a vyberte libovolnou fotografii.

V pravém horním rohu klikněte na tlačítko „Změnit“.

V dolní řadě tří ikon vyberte tu nejpravější s ikonou posuvníku.

Kliknutím na „Light“, „Colour“ nebo „BW“ a posunutím posuvníku doleva a doprava můžete změnit nastavení jako celek.

Pokud klepnete na ikonu šipky vpravo od těchto funkcí, získáte přístup k podrobným úpravám.

Po dokončení úprav obrázku můžete stisknout tlačítko „Hotovo“ pro uložení změn nebo tlačítko „Obnovit“ pro návrat k původnímu obrázku (znovu otevřete obrázek a stiskněte tlačítko „Upravit“). Tlačítko se zobrazí v pravém dolním rohu).

Jak povolit nebo zakázat automatický jas na iPhonu v systému iOS 13 a novějším

Tato jednoduchá akce vyžaduje několik kroků. nejprve musíte přejít do Nastavení a otevřít Univerzální přístup → Zobrazení a velikost textu.

Snížení bílé tečky

V reálném čase uvidíte, jak se jas jasných barev začíná snižovat, takže se vám bude zařízení používat mnohem pohodlněji, a toto nastavení můžete kdykoli změnit.

„Teplá obrazovka ve tmě

Pokud chcete, aby byl obraz teplejší pouze večer, můžete použít funkci Night Shift.

zvýšit, iphonu

Všechny současné gadgety Apple od iPhonu 5s, iPadu Air, iPadu mini 2 a iPodu touch (6. generace) podporují funkci Night Shift. Tato možnost umožňuje nastavit teplotu barev displeje na vyšší teplotu ve tmě.

Stačí přejít do Nastavení. Displej a jas. Noční posun, povolit užitečnou funkci a zadat časový úsek, po který má tato možnost fungovat. Níže můžete nastavit komfortní odstín.

Režim Night Shift lze rychle aktivovat nebo deaktivovat na ovládacím panelu, stačí podržet prst na posuvníku jasu a stisknout stejné tlačítko pro aktivaci nebo deaktivaci režimu.

Trvale „teplý“ displej

Vhodné pro ty, kteří považují obraz na obrazovce za příliš modrý nebo „studený“ a chtějí teplejší barvy bez ohledu na osvětlení a čas.

Na jakémkoli iPhonu nebo iPadu to můžete provést jednoduše v Nastavení. Obecné. Univerzální přístup. Přizpůsobení displeje. Světelné filtry. Zde je třeba zapnout filtry hlavním přepínačem, vybrat režim Hue a nastavit intenzitu a odstín pomocí posuvníků níže.

Případně můžete přejít do Nastavení. Základní. Univerzální přístup. Klávesové zkratky a zkontrolovat zde Světelné filtry. Trojitým klepnutím na tlačítko Domů tak rychle aktivujete a deaktivujete světelný filtr.

Nastavení tmavého režimu IPadOS

S příchodem systému iPadOS 13 můžete na iPadu zobrazit tmavý nebo noční režim. Můžete ji aktivovat ručně, kdykoli chcete, a dokonce ji naprogramovat tak, aby se střídala s tradičním průhledem. Rychlý přístup k těmto nastavením. z ovládacího centra a také prostřednictvím nastavení displeje a jasu. V této poslední sekci můžete zvolit, aby se toto nastavení měnilo automaticky při západu a východu slunce nebo v konkrétní časy, které si sami nastavíte, a to vše při aktivovaném okně „Automaticky“ a po zadání „Nastavení“.

Najděte řešení

Začal jsem googlovat ruské i anglické zdroje. Problém zřejmě nebyl příliš rozšířený. Narazil jsem na tento článek, kde Artem odpovídá čtenáři se stejným problémem.

Netřeba dodávat, že poslední odstavec o servisním středisku mě nepotěšil, protože automatické osvětlení bylo vypnuto. A ano, restartování mi také nepomohlo, jak je uvedeno výše.

Poté jsem narazil na tento materiál, který byl blíže pravdě, ale říkal, že iPhone může vytvořit podobnou zprávu v podmínkách vysoké teploty vzduchu.

V mém případě nebylo možné, aby to byla příčina, protože jsem na ni narazil doma na gauči, přímo pod klimatizací s 17-19 ℃.

Moje desítka naopak zrádně nevěděla o ničem. Ale komentáře k tomuto textu byly paprskem naděje ve světě zhasnutého podsvícení.

Alespoň jsem věděla, že nejsem jediná.

Do hangoutu nelze přidat více než 4 obrázky a z nějakého důvodu nelze vložit dlouhý snímek obrazovky, takže někteří lidé už přemýšleli o tom, že svůj iPhone vezmou do služby.

Nastavení jasu na minimum

Otevřít nastavení. Základní. Univerzální přístup. Přiblížení a otočení posuvníku nahoru na Zvětšit.

Pokud funkci používáte poprvé, zobrazí se malé okno s lupou (obr. 2). Klepněte třikrát za sebou třemi prsty na obrazovku. Udělejte to rychle.

Na obrazovce se zobrazí nabídka, ze které vyberte možnost Redukovat.

Znovu se dotkněte obrazovky třemi prsty třikrát za sebou a otevřete filtr Vybrat. Slabé světlo.

Oblast s lupou výrazně ztmavne (obr. 5). Vybrat celou obrazovku.

Celá obrazovka je nyní šedá. Posuňte posuvník zoomu na minimální hodnotu (-), poté se dotkněte obrazovky kdekoli a doplňková nabídka zmizí.

Porovnejte jas displeje při maximálním jasu bez filtru slabého světla a s ním:

Chcete-li filtr vypnout, klepněte třikrát za sebou třemi prsty na obrazovku a vyberte možnost Vybrat filtr. Bez filtru. Jas obrazovky se vrátí do standardního režimu.

Všimněte si, že tento režim nemá vliv na spotřebu baterie a nastavení minimálního jasu nepřidá vašemu iPhonu několik hodin, ale vaše oči vám rozhodně poděkují.

Záložky

Do očí s láskou. O svižných a barevně jasných obrazovkách iPhonu od Applu není sporu. Až na to, že ve tmě příliš jasný displej příliš obtěžuje oči. Za tímto účelem iOS 9.3 vývojáři povolili funkci Night Shift. barvy jsou díky ní teplejší a oči méně unavené. Ale.

Obrazovka iPhonu by mohla být jasnější a živější, než je

Pokud chcete zvýšit jas obrazovky iPhonu, pravděpodobně použijete posuvník jasu v Ovládacím centru, zejména pokud jste vypnuli automatický jas. Ale když dosáhnete maximálního výkonu, zdá se, že obrazovka nemůže být o moc jasnější. V závislosti na modelu iPhonu však může být obrazovka jasnější v závislosti na způsobu používání.

Mnoho iPhonů má ve skutečnosti dvě různé úrovně maximálního jasu v závislosti na tom, co se na zařízení zobrazuje. Druhé úrovně lze dosáhnout pomocí toho, co již znáte. HDR neboli rozšířený dynamický rozsah, který umožňuje iPhonu zesvětlit světlé oblasti obrazu více než obvykle a vytvořit dynamický kontrast mezi světlými a tmavými oblastmi obrazovky.

Například v tmavé místnosti vedle světlého otevřeného okna můžete jasně vidět, co je na obrazovce. Obraz však může být mírně tlumený ve srovnání s obrazovkou HDR, která může zvýšit jas při zachování celkové kvality obrazu.

Existuje mnoho možností použití HDR. Výhodou je také to, že video natočené na iPhonu využívá HDR nebo Dolby Vision HDR. Dokonce i snímky pořízené pomocí HDR, které podporuje mnoho fotoaparátů, lze nejlépe zobrazit na nejsvětlejším nastavení obrazovky.

Při prohlížení tohoto obsahu HDR jsou světlé oblasti na obrazovce iPhonu jasnější než obvykle. iPhone 12 má maximální jas 625 nitů na metr čtvereční (světlo svíčky). je arabská verze slova „nit“ v angličtině, což znamená jas 625 nitů), ale systém dokáže tento jas téměř zdvojnásobit na 1 200 nitů při přehrávání obsahu HDR. Je mnohem jasnější, než může nabídnout posuvník jasu v ovládacím centru.

Tato funkce je k dispozici pouze u některých modelů iPhonu. Nenajdete ji na žádném zařízení s obrazovkou IPS, jako je iPhone 11 nebo iPhone 8 Plus. Nenajdete ji ani na všech obrazovkách OLED, bohužel uživatelé iPhonu X a iPhonu XS. Společnost Apple tuto funkci poprvé představila při uvedení Super Retina XDR u iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max a od té doby ji přidala do všech modelů vybavených obrazovkami Super Retina XDR.

Pokud vás zajímají další podrobnosti, zde je seznam podporovaných telefonů.

iPhone 12 a 12 mini 625 nitů ve výchozím nastavení se v režimu HDR zvýší na 1200 nitů

iPhone 12 Pro a Pro Max: 800 nitů ve výchozím nastavení, které se v režimu HDR zvýší na 1200 nitů.

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max: 800 nitů ve výchozím nastavení, které se v režimu HDR zvýší na 1200 nitů.

Pamatujte: Výchozí hodnota. je maximální úroveň jasu, kterou může iPhone dosáhnout při běžném používání. iPhone 12 i 12 mini mají nižší maximální jas než řada Pro, ale všechny podporované modely iPhone mají stejný maximální jas 1200 nitů. Každý z výše uvedených iPhonů může při přehrávání obsahu HDR používat proměnlivý jas obrazovky.

K tomu je třeba vypnout automatický jas a nastavit jej ručně a zkontrolovat posuvník jasu v Ovládacím centru, zda je při sledování obsahu HDR nastaven na maximální úroveň, protože při použití automatického jasu pravděpodobně nebude fungovat.

Koneckonců, obrazovka iPhonu nemusí být jasná po celou dobu jeho životnosti. Jak společnost Apple uvedla ve svém vysvětlení technologie OLED, tato obrazovka je závislá na používání a čase a v průběhu své životnosti může ztratit špičkový jas. I když iPhone 11 Pro dosahuje ve výchozím nastavení 800 nitů a při přehrávání obsahu HDR 1200 nitů, za pár let už nemusí vypadat tak jasně.

Proto Apple doporučuje nechat zapnutý automatický jas, aby iOS vždy udržoval optimální úroveň jasu obrazovky pro vaše prostředí. Pokud iPhone nepoužíváte neustále venku, nižší nastavení jasu by teoreticky mělo udržet obrazovku na maximální úrovni jasu po delší dobu.

Mnozí z nás však raději automatické nastavení jasu vypnou. Problémy s jasem nejsou mezi uživateli iPhonu častou stížností, takže záleží na osobní volbě.

Vyzkoušeli jste tento příkaz na iPhonu? Jaké byly výsledky? Dejte nám vědět v komentářích.

zvýšit, iphonu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS