Jako z telefonu Xiaomi v televizi

Pokyny, jak rychle a stačí připojit smartphone Xiaomi k televizi

V našem věku špičkových technologií ne každý používá schopnosti svých chytrých telefonů a televizorů. Spíše nemají podezření na některé užitečné vlastnosti, nebo nevědí, jak je používat. To lze říci, že obrázek ze smartphonu lze přivést do televize. mnozí prostě nevědí, že je to možné. Nejčastěji se to stane, pokud by taková potřeba nebyla předtím.

Představte si situaci, kdy opravdu chci sledovat novou sérii série, nebo ukázat fotografie svým přátelům na velké obrazovce a domácí internet nebyl zaplacen. Připojením se k televizi jsou tyto problémy vyřešeny velmi jednoduše. Kromě toho můžete sledovat online video v televizi, i když samotná televize nemá přístup k internetu kvůli starému designu.

Co je Widi

Widi (Reduction from Wireless Display) je jedinečná bezdrátová technologie vyvinutá společností Intel. Ve skutečnosti je tento systém podobný připojení Wi-Fi a Bluetooth. Widi vám umožňuje vysílat z displeje smartphonu na televizní obrazovce, PC nebo notebooku.

Absolutně jakýkoli mediální obsah, filmy, hry jsou synchronizovány. A proto vůbec nepotřebujete žádné dráty!

Jediným požadavkem z telefonu je operační systém nad Android 4.2 a postavené.V podpoře bezdrátového displeje.

Zkontrolujte přítomnost bezdrátového displeje na mobilním zařízení následujícím způsobem:

 • Na hlavní obrazovce najdeme ikonu „Nastavení“, zadáme;
 • Jdeme dolů do sekce „bezdrátové sítě“ a otevřeme položku „další funkce“;
 • Protože téměř všechny modely modelů Xiaomi podporují bezdrátový displej, uprostřed stránky by měla existovat možnost „Wireless Display“ s vysvětlením „Obrazového výstupu na obrazovce v síti WWI.Fi“. Můžeme aktivovat pouze zaškrtávací známku.

Další informace o bezdrátovém displeji a dalších metodách připojení Xiaomi s televizí v samostatném článku.

Jak připojit Xiaomi k televizi: Metody a co bude pro ně potřeba

Telefon můžete připojit k televizoru úplně jinými způsoby: kabelové i bezdrátové, dokonce i s jinými aplikacemi. To znamená, že pro kabelové připojení budou zapotřebí speciální kabely a pro bezdrátovou aktivaci odpovídajících funkcí.

 • S HDMI. K tomu budete potřebovat speciální kabel HDMI, který vypadá jako běžný kabel USB, ale trochu méně.
 • Telefon můžete připojit k televizoru přes USB. Vezměte prosím na vědomí, že tato sloučenina nemusí být vždy úplná a poměrně vysoká kvalita. Kabel je standardní.
 • Wi-Fi Connection-Wi-Fi přímá možnost. Budete muset najít televizor s telefonem na jedné síti Wi-Fi.
 • Použití programů a softwaru třetích stran.

Funguje to pro modely: Redmi Note 3 Pro, Redmi Laptop 4, Redmi Laptop 5 a další novější verze.

Jak připojit smartphone Xiaomi k televizi

Níže budeme zvážit 8 jednoduchých způsobů, jak připojit smartphone Xiaomi k televizi. Možnosti se starým televizorem bez USB nebo HDMI, budou ovlivněny USB televizory a nový SmartTV.

Okamžitě si všimněte, že byste měli mít adaptér z běžného konektoru na HDMI. Například na MI 5 to bude: microUSB typ C na HDMI.

 • Nasadíme adaptér a připojíme kabel HDMI k telefonu a televizi.
 • Dále otevřete nastavení TV pomocí dálkového ovládání a vyberte „Vysílání pomocí HDMI“. Připraven.
 • Pokud všechno udělalo správně a neexistují žádné možné problémy, na velké obrazovce je nejen obraz, ale také zvuk. Kvalita by neměla trpět, se správným spojením nedochází k zásahu, zkreslení, rozmazaných barvách a obrysech.
jako, telefonu, xiaomi, televizi

Pokud neexistují žádné obrázky, znamená to, že důvod je v samotném smartphonu. Obvykle je vše nakonfigurováno automaticky, ale může být také vyžadováno manuální úpravy. Hledáme ikonu „Nastavení“ na obrazovce, jdeme, nyní otevíráme sekci „HDMI“. „HDMiformat“. Navrhuje se zvolit frekvenci aktualizací a rozlišení obrazu. Vybereme parametry odpovídající televizi, protože s nadhodnocenými možnostmi budou nesprávné přehrávání práce.

Zpočátku jsou fáze postupu stejné, ale pak je to mnohem snazší. Duplicitní nastavení není nutné, protože chybí. Uživatel si může zobrazit pouze hudbu, soubory, obrázky. Podobně pro připojení k počítači. Tato metoda však významně omezuje možnost prohlížení souborů.

Televizory s výstupem USB, které podporují externí jednotky (bez funkce smarttv), rozpoznávají smartphony Xiaomi jako běžnou flash jednotku a dávají různé soubory, ale jiné jednoduše nevidí telefon a v nejlepším případě je jednoduše dobíjí.

Wi-Fi Direct (pouze chytrá televize)

Toto je nejběžnější, populární a snadné bezdrátové připojení, které vyžaduje síť Wi-Fi. Existuje minus: Tato možnost funguje pouze na Smart TV.

Zkontrolujte, zda je televizor a smartphone připojeny k jednomu routeru, a pokud ano, začneme.

 • Otevřete nastavení smartphonu, vyhledejte položku „bezdrátové sítě“ sekce „bezdrátové sítě“ a položku „další funkce“.
 • Nyní klikneme na položku „Wi-Fi Direct“ nebo „Wireless Display“.
 • Aktivujeme funkci výstupu obrazu přes síť Wi-Fi.
 • V televizi zapneme příslušnou možnost a najdeme náš smartphone
 • Mezi zařízeními existuje spojení.
 • Vysílání začíná. Připraven.

Stránka má samostatný článek o připojení k televizi prostřednictvím funkce „vysílání“. Seznámit.

Bluetooth

Toto je jeden z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů. Stačí aktivovat bezdrátovou výměnu informací na dvou zařízeních a snadno přenášet materiály na velkou obrazovku.

Bohužel však ne všechny televizory mají vestavěný modul Bluetooth. Můžete si zakoupit speciální adaptér Bluetooth, který je připojen k TV prostřednictvím USB a zajišťuje výstup vysoce kvalitních obrázků do televize.

Obsazení Google

Inovativní řešení společnosti Google, které vám umožní přenášet fotografie, videa, hudbu do různých zařízení bez použití drátů. Pokud nemáte žádnou funkci Android TV, může být zde opět zapotřebí adaptér.

Po koupi Chromecast jej připojíme k televizoru přes konektor HDMI a vstoupíme do sítě One Wi-Fi. Můžete tedy zajistit vysílání videa na velké obrazovce ve vysokém rozlišení.

Chytrá televizní box

Další vynikající doplněk, který promění pravidelnou televizi v moderní inteligentní televizi. Uživateli je poskytnuto obrovské množství předpon s různými funkcemi, účelem a náklady. Doporučujeme, abyste se podívali na Mi Smart TV Box (pouze mezinárodní verze).

Populární bezdrátové připojení, totožné se standardním USB, pouze bez použití flash jednotky, vodičů a kabelů třetích stran. Duplikace videa z obrazovky telefonu není prováděna, ale existuje skvělá příležitost k prohlížení obrázků, hudby, dokumentů.

Požadavky: Nalezení dvou zařízení v jedné společné síti Wi-Fi, přítomnost speciálního softwaru BubbleUpNP, kterou si můžete snadno stáhnout na Google Play.

Miracast

Bezdrátové připojení vyvinuté populárním bezdrátovým displejem společnosti Intel Company (WIDI). Tento standard je podporován téměř všemi moderními televizory.

Požadavky: Verze na smartphonu Android 4.2 nebo vyšší. Nevýhody: Hmatatelná zpoždění při vysílání, někdy je kvalita zkreslená.

Otázky a odpovědi

Otázky týkající se spojení. Není možné se připojit, dochází k chybám v době připojení, nebo dokonce jedno zařízení nevidí jiné.

Pokusím se odpovědět na všechno najednou a uvést důvody selhání přenosu dat.

 • Jeden ze zařízení nesplňuje podmínky připojení. To se nejprve vztahuje na televizory a počítače. Požadavky na ně jsou poměrně přísné, nezapomeňte se ujistit o své shodě. Pouze nejnovější modely se pochlubí touto možností.
 • Connect byl proveden, ale v rozhodující chvíli se všechno viselo. Nezapomeňte, že televizor není vícenásobný výkonný počítač, to pro vás není intel. Existuje jen málo RAM, jsou možné nejrůznější závady. Znovu načtěte a zkuste to znovu.
 • Někdy musíte restartovat samotný telefon Xiaomi.
 • Adaptér Miracast od čínských pracovníků. Doporučuji vám koupit pouze od důvěryhodných prodejců, abyste nebyli zlomeni zlomeným žlabem.

Další otázky souvisejí se špatnou kvalitou přenášeného obrazu. Zjistíme důvody.

 • Vrátím se znovu k těmto notoricky známým adaptérům z Číny. Je třeba poznamenat, že video v televizi mírně zpomaluje, ale fotografie jsou obecně víceméně vysoce kvalitní. Všimněte si těch, kteří chtějí ušetřit.
 • S počítačem je všechno přesně naopak. Kvalita videa je přijatelná (musíte vzít v úvahu stojící grafickou kartu z primárního zdroje celého podniku), ale textové stránky jsou mazané, zejména na velkém monitoru. Platí také pro jednoduché obrázky a fotografie. Proč se ptáš. Ano, protože bezdrátové připojení. V současné době zaostává za kabelovou metodou, vzhledem k tomu, že vysílaný objem informací pro rychlost účinku je ve formátu komprimován, dojde k reverzní metamoóze. Něco je nevyhnutelně ztraceno, konečný výsledek je horší než originál.
 • Rušení na obrazovce monitoru, někdy není možné dosáhnout formátu plného obrazovky. Buďte připraveni na černé pruhy na okrajích displeje. Důvod zde spočívá v nesprávném provozu adaptéru bezdrátové komunikace. Vzhledem k tomu, že Intel nepřivedl na mysl jeho mozek, nemáme nic jiného na experimentování. Změňte ovladač nebo samotné zařízení.

Zdá se, že to je vše. Nemyslím si, že nějaká drsnost způsobu přenosu dat vzduchem vás způsobí, že změníte názor na to, abyste to v praxi vyzkoušeli. Kromě toho můžete vždy vypnout spojení a vrátit vše zpět. Je zajímavé, co řekli moji sousedé, když jsem se pokusil spojit bez jejich znalostí s jejich bezdrátovými displeji, ze seznamu zařízení detekovaných v mém Xiaomi Redmi 4 Pro. Zvědavý)

Jak připojit smartphone Xiaomi k televizi

Nejvhodnější je připojit zařízení z Xiaomi k Wi-Fi TV pomocí:

 • Miracast Standard. Umožňuje vysílat obrázek z obrazovky telefonu na televizním displeji. Ten musí podporovat příslušný standard nebo jeho analogový intel widi verze 3.5. Maximální rozlišení vysílání. 1920 x 1200;
 • Protokol DLNA. Otevírá přístup k vytvoření domácí sítě prostřednictvím kořenů Wi-Fi. Stažením speciální aplikace do telefonu, počítače, tabletu a televize si uživatelé mohou zobrazit soubory ve vnitřní paměti zařízení a přehrávat je v televizi.

Chcete-li předat obrázek v televizi bez modulu Wi-Fi, použijte externí adaptér jako Mirascreen nebo Chromecast. Mají vestavěné Wi-Fi a po připojení smartphonu s nimi přenášejí vysílání z obrazovky na displej prostřednictvím vstupu HDMI.

 • Připojte se přes port USB jako mediální nosič. Otevírá přístup k paměti mobilního zařízení, jako by to byla flash karta. Na zastaralých modelech nosič neuznává, zda je vnitřní paměť více než specifický limit (32/64/128 GB);
 • S HDMI. Je vyžadován kabel microusb/USB typu-C-HDMI.

V modelech s podporou technologie MHL se doporučuje zakoupit vhodný adaptér. Jeho standardní verze 3.0 je schopen zobrazit video v rozlišení až do 2160p s frekvencí 30 Hz. A standard SuperMHL 1.0 podporuje vysílání 8k s frekvencí 120 Hz, HDR a 48bitových barev.

Dále podrobně o každé metodě připojení.

Jak připojit Xiaomi k televizi

Není obtížné připojit smartphone Xiaomi k televizoru, pokud je uživatel vlastníkem zařízení s firmwarem MIUI 11 a vyšší. To nevyžaduje další software, pokud existuje televize, která podporuje funkci Smart TV. Samsung, Sony nebo LG, akce se provádějí v několika kliknutích:

 • Ovládací opona se nazývá. to lze provést s přejetím přejetím zdola nahoru na obrazovku.
 • Mezi otevřené zkratky patří možnost obsazení.
 • V okně, které se otevírá, je vybrán televizní přijímač, se kterým musíte smartphone „navázat přátele“. Nyní můžete začít vysílat.

Ti, jejichž telefonní model neumožňuje aktualizovat verzi skořápky nad 10. Pro provedení akce je obtížnější. Existuje několik způsobů, jak nainstalovat spojovací stanici s televizí.

Přes Wi-Fi

Většina uživatelů dává přednost bezdrátovému připojení, zejména proto, že téměř všechny nejnovější televizory generace podporují modul a umožňují vám vysílat obrázek na obrazovce bez ztráty kvality.

Majitelé telefonů Xiaomi jsou nejjednodušší propojit přes Wi-Fi Direct. Tato možnost je poskytována pro všechny modely televizorů a mobilních zařízení. Jednat podle následujícího algoritmu:

 • Nabídka „Nastavení“ (v ovládací závěti je označena ikonou ozubeného kola), je nalezena část „bezdrátové sítě“.
 • Přeneseno do aktivní polohy posuvníku poblíž odstavce „Wi-Fi Direct“. Najděte v seznamu dostupných zařízení televizi, se kterou se chystají nainstalovat konjugaci.
 • V nastavení televizoru vyberte položku „Síť“ a také připojte „Wi-Fi Direct“.
 • Čekají na založení připojení. Uživatel se dozví, že připojení je vytvořeno pomocí smartphonu.

Pozornost!

Při instalaci konjugace jsou oba zařízení a TV připojena k jedné síti Wi-Fi.

Přes HDMI

Tato metoda se zdá být nejjednodušší a nejspolehlivější. Port HDMI je vybaven téměř všemi nejnovějšími generacemi, obvykle se nachází v blízkosti konektorů USB.

Pokud má model Xiaomi vhodný port, je snadné připojit telefon k televizním přijímači. V případě nepřítomnosti pomůže adaptér s USB na HDMI vyřešit problém.

Konjugace se provádí následujícím způsobem:

 • Kabel je připojen na jednom konci ke konektoru na smartphonu a druhý. v televizi.
 • V nabídce „Nastavení“ na zařízení Xiaomi je nalezena část „připojení“ a kontrola je umístěna naproti linii HDMI.

Zbývá počkat, až telefon určí televizní přijímač. Podobně můžete provádět televizi s jakýmkoli modelem smartphonu.

Prostřednictvím kabelu USB

Tato metoda je stejně jednoduchá jako předchozí, ale z hlediska funkčnosti silně ztrácí. Je tedy možné pouze zobrazit mediální soubory uložené v paměti gadgetu na velké obrazovce. Organizace Stream nebude fungovat.

Připojení se provádí metodou podobnou popsanému v předchozím odstavci. Používá se pouze místo kabelu HDMI USB. Ale pro jakýkoli model telefonu nepotřebujete adaptér a spojovací šňůra je zahrnuta do sady doručení telefonu.

Prostřednictvím chromecast

Google umožňuje uživatelům připojit se k televizi jiným způsobem. za tímto účelem je speciální zařízení. Adaptér Chromecast vypadá jako obyčejný flash disk, který je připojen k televizi.

Chcete.li využít příležitosti, musíte nainstalovat speciální aplikaci Chromecast na smartphonu. je k dispozici ke stažení zdarma na trhu Google Platy. Poté jednají podle následujícího algoritmu:

 • Spusťte program.
 • Zadejte svůj profil na účet Google.
 • V pravém dolním rohu aplikace aplikace je ikona ve formě malého muže. sklouznou podél něj.
 • Na otevřené kartě je nalezeno „vysílání z obrazovky“.
 • Najděte stejné tlačítko, klikněte na něj.
 • V okně vyskakovacího objektu v seznamu zařízení vyberte jejich televizi. Po několika sekundách se bude konat spojení. Signálem bude smartphone.

Pozornost!

Vysílání je vyrobeno ve vysoce kvalitě, ale nějakou dobu za časem.

Prostřednictvím vysílání

Prostřednictvím vysílání můžete Xiaomi připojit k televizi, pokud televize podporuje protokol Miracast. Когда в tv-proti прием už есть.

Nejprve musíte tuto možnost připojit v televizi. V různých modelech zařízení se to děje podle jeho schémat:

 • Samsung musí stisknout tlačítko „Zdroj“ na dálkovém ovladači a poté na obrazovce vybrat „Zrcadlení obrazovky“;
 • Klíč „Nastavení“ je zapojen do LG, po kterém je vybrán „Miracast“ v nabídce „Síť“ a posuvníky jsou přeneseny do pracovního stavu.

Po aktivaci funkce jednám podle následujícího algoritmu:

 • V nastavení smartphonu Xiaomi najdou nabídku „další příležitosti“ (lze ji nazvat „další. Funkce „).
 • Vyberte řetězec „Wireless Display“ a připojte možnost přenosem posuvníku do „V.““.
 • Počkejte, až se objeví seznam zařízení. Klikněte na televizní model.

Pokud smartphone pracuje pod „Clean“ Android (modely Xiaomi A1, A2, A3), bude se schéma lišit:

 • V nabídce Nastavení gadgetu je nalezena část „obrazovky“.
 • Klikněte na kartu vysílání.
 • Najděte televizní přijímač v seznamu, který se objeví. Dále je připojení nainstalováno jako v předchozím případě, během několika sekund.

Co dává televizní připojení

Snad nejdůležitějším a častým důvodem spojení je to, že na obrazovce je jednoduše banální prohlížet si jakékoli média, ať už se jedná o soubory z galerie nebo série, filmy, videa spuštěná v jakémkoli hráči. Je důležité pochopit, že spojení neovlivňuje kvalitu obrazu, pokud nezohledňujete vzácné výjimky v závislosti na výrobci televize. Přímo závisí na rozlišení mediálního souboru a jeho formátu, na nastavení televize se vyskytuje výhradně pro konfiguraci jasu a kontrastu.

Jak připojit smartphone Xiaomi k televizi

Níže zvážíme několik jednoduchých způsobů, jak připojit smartphone Xiaomi k televizi. Budeme uvažovat o možnostech se starými televizory bez USB nebo HDMI, USB TV a New SmartTV.

Nastavení komunikace pomocí HDMI

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob je připojení přes HDMI. Tento konektor je na většině moderních televizorů a je velmi snadné ho najít. Často se nachází vedle portů USB a liší se od nich trochu větší. Výrobci často také označují konektory HDMI, aby je uživatel našel s důvěrou. Pokud má váš smartphone Xiaomi vhodný, pak bude připojení naprosto okamžité, ale bohužel ne všechny modely mají HDMI.

Řešení tohoto problému však existuje po dlouhou dobu a zdá se, že se jedná o adaptér USB. Budete to muset koupit samostatně, ale bude to legitimní plýtvání penězi, protože obraz uvedený na smartphonu bude okamžitě přenášen do televizoru a v nejvhodnější kvalitě.

Jak nainstalovat spojení mezi gadgetem a televizí prostřednictvím HDMI? Je to velmi jednoduché. Postupujte podle pokynů níže:

 • Připojte kabel k odpovídajícím portům na obou zařízeních.
 • Smartphone by měl automaticky určit typ připojení a po několika sekundách, aby se obrázek zobrazoval na velké obrazovce.
 • Pokud k tomu nedojde, je nutné jít do nastavení gadgetu a tam, najděte sekci „připojení“, vložte před HDMI zaškrtnutí místo HDMI.

Postup není komplikovaný a vhodný pro žádný z chytrých telefonů, nejen Xiaomi.

Vysílán do telefonu Xiaomi pomocí kabelu USB

Neméně jednoduché, ale výrazně nižší ve funkcích a schopnostech je schopnost připojit se prostřednictvím kabelu USB. Přichází s telefonem, takže za to nemusíte utrácet peníze, ale vše, co vám připojení USB umožňuje, je zobrazit soubory uložené na vašem smartphonu prostřednictvím televize. Můžete je otevřít, zvětšit měřítko, přehrávat hudbu a video, ale nemůžete je vysílat z obrazovky gadgetu.

Připojení je navázáno podle stejného schématu jako připojení HDMI.

Připojení smartphonu Xiaomi přes Wi-Fi

Připojení k moderním televizním zařízením by mělo jít hladce, protože drtivá většina z nich má modul Miracast. V tomto případě bude snadné zjistit, jak propojit smartphone Xiaomi k televizoru prostřednictvím připojení Wi-Fi. V tomto případě stačí zapnout Wi-Fi na svém zařízení bez připojení k síti. Poté postupujte podle pokynů níže:

 • Nejprve přejděte do nabídky Nastavení a vyberte tam položku „Další funkce“;
 • Poté vyberte režim bezdrátového zobrazení;
 • V okně vzhledu, které se objeví, najděte požadované televizní zařízení a označte jej pro připojení;
 • Nakonec byste měli vidět obrázek telefonu na televizní obrazovce. To znamená, že připojení je úspěšně dokončeno a přenos dat do vašeho zařízení z telefonu Xiaomi od Wi-Fi začal.

Jedinou nevýhodou této metody je to, že režim Wi-Fi je k dispozici pouze na zařízeních Smart TV, zařízení. Pokud máte takové zařízení doma, můžete k němu bezpečně připojit Xiaomi bez použití neustále zamotaných a interferujících kabelů.

Chromecast pomáhá zobrazit obrazovku telefonu v televizi

Chromecast je výrobní zařízení Google. Toto je malá flash disk, která se připojuje k televizi. Zde je náš průvodce pro instalaci gadgetu:

 • Přejděte na Google Play a nainstalujte aplikaci. Je naprosto zdarma a nevyžaduje žádná zvláštní povolení.
 • Spusťte program a proveďte ověřování prostřednictvím svého účtu Google.
 • Nyní klikněte na ikonu osoby umístěné v pravém dolním rohu.
 • Přejděte dolů a vyberte „Vysílání obrazovky“.
 • Znovu klikněte na tlačítko se stejným názvem.
 • Vyberte televizní model z nalezených zařízení.

Podrobnější pokyny naleznete v oficiální podpůrné službě Google.

Po připojení na televizi se zobrazí obrazovka telefonu. Všechny akce budou opakovány v reálném čase, ale je možné malé zpoždění.

Populární bezdrátové připojení identické se standardním USB, pouze bez použití flash jednotky, vodičů nebo kabelů třetích stran. Z obrazovky telefonu neexistuje žádné dabování videa, ale je to skvělý způsob, jak sledovat fotografie, hudbu a dokumenty.

Požadavky: Přítomnost dvou zařízení v jedné společné síti Wi-Fi, dostupnost speciálního softwaru BubbleUpNP, kterou lze snadno stáhnout z Google Play.

Připojte smartphone Xiaomi pomocí Miracast k domácí televizi

Miracle-A protokol pro přenos multimediálních dat na Wi-Fi mezi dvěma zařízeními.

Je velmi podobný Wi-Fi Direct, ale používá jiný typ protokolu vyvinutého jinou společností. Vše záleží na tom, zda vaše televize Miracast podporuje nebo ne.

Většina moderních televizorů SmartTV podporuje technologii Miracast. Pro zobrazení obrázků Xiaomi prostřednictvím Miracast není třeba instalovat aplikaci výrobců třetích stran, vše se provádí pomocí systémových schopností operačního systému Android.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS