Jaký je rozdíl mezi iPhonem x a XS

iPhone X vs iPhone XS vs iPhone XR: recenze iPhonu. srovnání

I když byly iPhony XS, XS Max a XR vydány již v roce 2018, stále se objevuje dost otázek typu „mám si koupit nový iPhone?“?“. V dnešním článku bychom rádi rozebrali tři nejnovější a především dramaticky odlišné modely iPhonu Apple. Prozradíme vám nejen to, čím jsou vybaveny a co všechno umí (ano, ano, to už jste možná někde četli), ale také to, zda byste měli upgradovat ze svého „staršího“ iPhonu 7, 8 nebo dokonce 10!

Zobrazit

Nic nového. iPhone XS je aktualizovaný iPhone X, a proto si zachovává stejný 5.8palcový panel OLED. Společnosti Apple se loni podařilo nastavit nový standard s OLED displejem iPhonu X a s iPhonem XS se laťka posunula ještě výš.

Stejně jako displej iPhonu X podporuje OLED displej iPhonu XS HDR, True Tone a široký barevný gamut.

Vzhled iPhonu X a XS

Na první pohled se design modernizované Desítky neliší od té, která byla představena v září 2017. Vskutku, je zde stejný výřez v obrazovce, identické rozložení prvků na koncích a zadním krytu, ale jsou zde některé rozdíly. V první řadě je to nová barva pouzdra. Ke stávající vesmírně šedé a stříbrné barvě se přidává zlatá, která vypadá spíše jako béžová, zejména pokud vezmeme v úvahu sklo. Rámeček je lakován lesklou zlatou barvou, která má tmavší odstín než zlatá barva předchozích generací iPhonů. Na krytu každého iPhonu je obvykle uvedeno číslo modelu. Nyní by XS měla mít čísla A1920, A2097, A2098 nebo A2100. Pokud jsou na pouzdru uvedena čísla A1865, A1901 nebo A1902, jedná se o loňský iPhone X.

Kromě barvy a čísla modelu se kryt od svého předchůdce liší ještě několika dalšími prvky. Například asymetrické otvory pro mikrofon a reproduktor na spodní straně. Vyrobeno z nějakého důvodu: rámeček má nyní dvě další plastové distanční podložky pro antény, které tam dříve nebyly. Dalším rozdílem je zvětšená velikost skla kryjícího snímače modulu fotoaparátu. Velikost snímačů se navzdory stejnému rozlišení zvětšila, takže zvětšení modulu je oprávněné. Z tohoto důvodu se pouzdra z iPhonu X nehodí na iPhone XS, který lze také použít ke kontrole.

Jaký je rozdíl mezi iPhonem X a XS, XS max

Různě označené iPhony se od sebe samozřejmě liší, to se nedá jinak obejít. Podrobné srovnání iPhonu X a XS z hlediska klíčových ukazatelů pomůže identifikovat rozdíly a rozhodnout o prioritách.

Datum vydání. Především byste měli mít na paměti, že iPhone X je revoluční vlajkovou lodí roku 2017, zcela novou etapou ve vývoji chytrých telefonů společnosti Apple Corporation. iPhony XS a XS max jsou novou generací, která patří do stejné řady pro rok 2018. Rozdíl mezi iPhonem X a XS je tedy dán skutečností, že se jedná o různé modely, zatímco srovnání iPhonu XS a XS max by mělo být provedeno v rámci velikostního rozsahu jedné řady iPhonů.

Vzhled. Právě z hlediska exteriéru je X prakticky nerozeznatelný od XS, ale rozdíl mezi iPhonem XS a XS max je výrazný nárůst velikosti. Stylový, výkonný, nadměrně velký Max se hodí pro ty, pro které je velikost důležitá. milovníky videa, hráče, uživatele sociálních sítí.

Případ. Výrobce ujišťuje, že tělo řady S je robustnější, instalované skleněné plochy jsou bezpečnější a odolnější proti poškození. Kromě toho je nová generace lépe chráněna proti vlhkosti a prachu. podle vyššího standardu IP 68, což znamená hloubku ponoření až 2 metry, ale není třeba kontrolovat! Řada S dostala navíc zlatou barvu karoserie, což poněkud rozšířilo nabídku.

Modul displeje je téměř identický, vyrobený stejnou technologií. V souladu s tím je rozdíl mezi iPhonem XS a XS max. úhlopříčka 5,8, resp. 6,5 palce. Kvalita barev, kontrast a hloubka barev se u těchto tří smartphonů neliší.

Prakticky totožný je i kamerový systém. Duální 12Mpx přední fotoaparát, tele a širokoúhlý objektiv, 7Mpx přední modul. Řada S má vylepšený portrétní výkon, rozšířené možnosti osvětlení, přidaný stereofonní zvuk při nahrávání videa. Pokud porovnáte fotoaparáty X a 10s, nenajdete žádné zásadní rozdíly.

jaký, rozdíl, mezi, iphonem
 • Až o 50 % vyšší účinnost napájení;
 • Naše rychlost se zvýšila o 15 %;
 • Rychlost zpracování mobilní grafiky je o 50 % vyšší;
 • Optimalizovaná interakce s umělou inteligencí.

Závěry. Rozdíly tu jsou, jsou zřejmé, ale ne tak kritické. Vyberte si, co chcete použít. iPhone 10 nebo XS, jen vy. Nezapomeňte zohlednit rozdíl v ceně. Pokud máte jakékoli dotazy, rádi vám je zodpovíme.

Úložiště

Vlajková loď a dražší iPhone XS logicky získaly více možností ukládání. Jedná se zejména o první iPhone s 512GB interní pamětí. iPhone XR je naopak k dispozici ve třech variantách, z nichž maximální nabízí 256GB úložiště. Pro většinu uživatelů to však bude více než dostačující.

Co se týče paměti RAM, iPhone XR je vybaven 3 GB RAM, zatímco iPhone XS má 4 GB.

Jaký je rozdíl mezi iPhonem XS a 11

Při výběru smartphonu se potenciální majitelé zpravidla zastaví na typických parametrech: význam modelu, jeho technické specifikace, vzhled a náklady, přičemž poslední z nich je nemalý význam. Abychom pochopili skutečný rozdíl mezi iPhonem Xs a 11, analyzujme přesně tyto údaje.

Relevance. Je to jednoduché. iPhone XS byl představen a prodáván v roce 2018, iPhone 11 je novinkou pro rok 2019. To znamená, že v současné době jsou oba modely aktuální, žádané, vyráběné, aktualizace je podporována výrobcem. Je důležité si uvědomit, že zatímco XS je vlajkové zařízení, i když z předchozího roku, iPhone 11 pokračuje v tradici XR, což je cenově příznivější varianta. Právě z těchto pozic vychází srovnání iPhonu XS a modelu 11.

Vzhled obou smartphonů je moderní, mají přední bezrámečkový displej a stylový design. iPhone XR zdědil hliníkový rám a šest barev skla, včetně nové levandulové, zatímco XS se může pochlubit dražším rámem z nerezové oceli a jen třemi klasickými barvami skleněného rámečku.

Modul displeje má řadu rozdílů, zde je rozdíl mezi iPhone 11 a iPhone XS významný. Možná, že iPhone 11 vyhrává pouze v úhlopříčce displeje. 6,1ʺ oproti 5,8ʺ u XS, přičemž si zachovává silnější rámeček a „obočí“ jako XR. Pokud jde o technologii obrazovky (OLED u modelu XS a LCD u modelu 11) a kvalitu obrazu, XS vede díky vyššímu rozlišení a počtu pixelů na palec, takže obraz je mnohem jasnější a barevnější. Extra velikost obrazovky modelu XS však přináší výhodu hráčům a milovníkům videa.

Nastavení fotografování. Při porovnání hlavních fotoaparátů se rozdíl mezi iPhonem XS a iPhonem 11 zvětšuje. Kamery jsou v obou případech duální. Zde si uživatel může vybrat mezi 2x zoomem u modelu XS a ultraširokým objektivem, novým formátem nočního snímání u modelu 11. Bonusem, který novinku odlišuje, je 12Mpx přední fotoaparát oproti 7Mpx u modelu XS. Které srovnání fotoaparátů je v čí prospěch. poměrně komplikované.

Procesor a baterie. Zde iPhone 11 jednoznačně vede. Procesor A13. nová generace, efektivnější a výkonnější než A12, vyšší rychlost a kvalita strojového učení. Výdrž baterie nového smartphonu je také vyšší.

Cena je pravděpodobně nejdůležitějším bodem. Nový přístroj stojí méně než vlajková loď předchozí verze, i když je to samozřejmě logicky vysvětleno některými skromnějšími technickými vlastnostmi. Díky své příznivé ceně a bohaté výbavě je jedním z nejoblíbenějších modelů.

Co si vybrat, je na rozhodnutí každého. Z naší strany nabízíme kompletní řadu iPhonů za přijatelné ceny.

Hlavní rozdíly mezi iPhonem X a XS

Když držíte iPhone x a XS v rukou, je těžké je vizuálně porovnat. Vnější design je velmi podobný, liší se pouze velikostí a hmotností. Nový model 2018 je o 3 g těžší (177 g), zatímco iPhone 10 váží 174 g. Uživatelé si tohoto rozdílu s největší pravděpodobností ani nevšimnou, do očí jim okamžitě padne totožný skleněný panel spojený ocelovým rámem.

Další věc, která vám pomůže rozpoznat iPhone XS, je neobvyklá měděno-zlatá barva, která je k dispozici pouze pro iPhone 10 v šedé nebo stříbrné barvě. Zlatavý odstín s lesklým leskem je výsledkem metody přímé kondenzace páry.

Vizuálně vypadá zařízení větší a výkonnější, další velikost by mohla být výhodou, pokud iPhone používáte k hraní her, lépe se drží oběma rukama.

jaký, rozdíl, mezi, iphonem
 • Stal se majitelem 2, 6GHz procesoru A12 („X“ má 2, 1GHz A11);
 • Bezdrátové nabíjení je u modelu 2018 lepší;
 • Optický stabilizační systém;
 • 4 mikrofony, zvuk na videu je výrazně lepší;
 • Podpora pro Metal 2;
 • Videohovory až pro 30 osob;
 • Osmijádrový procesor je o 15 % rychlejší;
 • Neural Engine 2. generace místo první;
 • Snímač fotoaparátu pokrývá více světla, fotografie jsou jasnější i za slunečného dne.

Jak se iPhone XS liší od XR

Hlavní rozdíl mezi iPhonem XS a XR. smartphony patří do různých tříd. Apple oficiálně nedělí své komunikátory na levné, střední a špičkové varianty. V tomto případě však lze XS podmíněně klasifikovat jako vlajkovou loď, XR jako střední třídu, cenově příznivější verzi, pokud to lze o iPhonu vůbec říci.

Vnější prvky. Při porovnávání iPhonu XS a XR má XS téměř ve všem výhodu, ale ne absolutně. XS má rám z leštěné oceli (stylový, cool), XR má vnější povrch z broušeného hliníku (odolný proti poškrábání). Hlavním materiálem obou smartphonů je tvrzené sklo. XS má vyšší odolnost proti vodě, standard IP68 (XR má. IP67), což zvyšuje hloubku ponoření, ale ani s jedním byste neměli chodit plavat. Velkým bonusem modelu XR je větší výběr barev. Jasné, zářivé a syté barvy rozjasňují svět kolem vás. je o čem přemýšlet, nemyslíte?!

Možnosti obrazovky jsou jednou z hlavních věcí, které je třeba zvážit při rozhodování, který iPhone je lepší než XS nebo XR. Výhodou modelu XS je technologie Super Retina HD, která nabízí lepší a ostřejší obraz. Na druhou stranu XR. Větší úhlopříčka 6,1ʺ (5,8ʺ u XS), ale nižší rozlišení a počet pixelů na palec, žádná technologie 3D Touch, kterou většina uživatelů zná.

jaký, rozdíl, mezi, iphonem

Další možnosti. Před nákupem doporučujeme držet každý smartphone v ruce. Je to příležitost porovnat iPhone Xs a XRs, zjistit, jak se drží v ruce a jaký je to pocit držet ho v ruce. Rámečky budete moci vizuálně porovnat spíše na základě vlastních zkušeností než na základě konvenčních názorů. někomu silnější rámeček a „okraje“ XR vadí více, jinému méně.

Fotoaparáty. Přední fotoaparáty jsou naprosto stejné. Hlavní fotoaparát XS. duální, používá 2x optický zoom, šest možností portrétního osvětlení. XR. pouze jeden širokoúhlý fotoaparát, běžný optický a digitální zoom, osvětlení ve třech variantách. Úprava fotografií pomocí umělé inteligence je k dispozici pro oba modely, takže výsledkem jsou vynikající fotografie. Rozdíly jsou samozřejmě značné, ale je na vás, zda se vám vyplatí si připlatit.

Technické vycpávky. Nejvýraznější rozdíl mezi iPhonem XS a XR je právě ve vzhledu a kvalitě modulu displeje. Mnoho funkcí je však prakticky stejných. Obě zařízení jsou vybavena procesorem řady A12, a proto je jejich výkon shodný. XS nabízí větší možnosti předinstalované paměti. až 512 GB. Výdrž baterie modelu XR je o něco vyšší, ale není rozhodující.

Výsledky srovnání jsou poměrně zřejmé, ale lze vyvodit různé závěry. Záleží na vašich vlastních preferencích a funkcích. Nezapomeňte, že iPhone XS je výrazně dražší než jeho levný protějšek. Rozdíl 15-20 tisíc je poměrně značný, ale stejně tak i možnosti. Rozhodně je na vás, co si vyberete.

Co si vybrat v roce 2019

Pokud máte zařízení se systémem Android nebo Windows Phone

Pokud si kupuješ svůj první iPhone, můžeš si vybrat iPhone XS

V této situaci je telefon vaším prvním zařízením se systémem iOS. Zde je lepší nebýt malicherný a vytvořit si dobrou rezervu do budoucna nákupem novinky, ale jen pokud na ni máte dostatek peněz. Kvůli nákupu telefonu není nutné si brát úvěr. Pokud nemáte dostatek peněz. vezměte si loňskou „desítku“, protože rozdíl ve výkonu je velmi těžko postřehnutelný a vnější rozdíl je dokonce nemožný, s výjimkou nové zlaté barvy. Přechod z jedné platformy na druhou vás v každém ohledu překvapí rychlostí a kvalitou zážitku na jakémkoli telefonu. ať už jde o nový telefon, nebo loňskou vlajkovou loď.

Pokud máte jiný iPhone

Záleží na tom, jaký typ zařízení máte. Pokud máte starý iPhone 5S, 6 nebo 6S, rozhodně se vyplatí přejít na novější vlajkovou loď. Ale opět platí, že pokud to vaše finanční situace dovoluje. Pokud ne. vezměte si „Desítku“, nárůst výkonu je stále obrovský, zařízení vám přinese potěšení.

při přechodu z jednoho iPhonu na druhý se zaměřte na zlepšení výkonu zařízení

Pokud přecházíte z modelu Seven nebo Eight, nemá smysl brát X. zařízení jsou v podstatě stejné generace a výkonově se příliš neliší. Pokud máte peníze. vezměte XS, pokud ne. raději počkejte na další model, který bude novější a rozdíl ve výkonu bude výraznější.

Pokud máte X a rozhodujete se, zda upgradovat, tak to nedělejte. rozdíl nebude velký. Zvažte upgrade, pokud chcete trvalejší paměť nebo opravdu chcete novou barvu. I zde se však řiďte financemi.

Nový iPhone XS se povedl, ale o upgradu by měli přemýšlet jen ti, kdo potřebují status. Běžnému uživateli prozatím postačí loňská „desítka“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS