Je možné připojit joystick k počítači

Připojení joysticku k počítači nebo notebooku Windows. Nastavení a kalibrace

Ovládání počítače a většiny aplikací pro něj je navrženo pro klávesnici a myši. Některé hry však používají gamepad, takže se doporučuje používat jej výhradně v nich, ale pouze připojte joystick k počítači (PC) nebude fungovat.

Dinput a Xinput jsou rozhraní API, které přenášejí týmy zadané na gamepad do počítače. Mezi nimi existuje velmi velký rozdíl: spočívá v nastavení klíčů. Xinput (Xbox) byl původně vytvořen pro řadiče Xbox, protože spolu s Windows jsou vyvíjeny společností Microsoft, a proto jsou v systému přítomny všechny druhy konfigurací ve výchozím nastavení. Dinput (Direct) se toho nemůže chlubit, protože majitel musí být zřízen. Ale některá zařízení (jako joysticks from Logitech) jsou schopna podporovat oba režimy.

Nejlepší pro Windows jsou vhodné gamepady z konzoly Xbox One nebo jiné Microsoft Console. Tyto joysticks jsou vhodné pro téměř jakoukoli hru. Xbox GamePads mají zjednodušené připojení k PC.

 • Zapněte joystick.
 • Přejděte do nabídky „Parametry.
 • Pak položka „zařízení“.
 • Dále přidejte zařízení a vyberte „Xbox Wireless Controller“.

Poté, co PC najde gamepad, se automaticky připojí k počítači. Nyní při každém zatáčce na gadgetu bude PC Bluetooth okamžitě připojen k PC.

Je však třeba mít na paměti, že funkce připojení gamepadu z Xboxu není ve všech regionech k dispozici. Před propojením joysticku zkontrolujte, zda máte nejnovější aktualizace od společnosti Microsoft a teprve poté připojte gadget k počítači.

Chcete.li připojit další gamepad k PC, použijte následující pokyny (pro kabelové joysticks):

 • Připojte řadič k počítači pomocí potrubí USB a klikněte na tlačítko „Sdílet“.
 • Pokud máte nainstalovány nejnovější aktualizace a ovladače, přeskočte tuto položku. Jinak upgradujte svůj software, abyste zajistili správnou provoz řadiče.
 • S bezdrátovým připojením podnikněte následující kroky:
 • Po stisknutí klíče Shara přejděte do „Oznámení“.
 • Poté klikněte na „zařízení“.
 • Otevřete okno nastavení Bluetooth a zapněte vyhledávání zařízení. Po několika sekundách čekání se váš joystick objeví v okně výběru.
 • Klikněte na „Vytvořit pár“.
možné, připojit, joystick, počítači

Nyní je joystick připojen k počítači.

Metody spojení

Stejně jako v případě jiných typů manipulátorů mají gamepady dvě metody spojení. kabelové a bezdrátové sítě. Hlavní výhodou kabelových ovladačů je úplná absence potřeby nabíjet zařízení. Z minusů stojí za to zdůraznit nemožnost hrát na velké vzdálenosti. Pokud jde o bezdrátové gamepady, jsou mezi hráči populárnější. Koneckonců, toto zařízení bylo vytvořeno pro toto, aby hráči poskytovalo pohodlí hráče, čehož je dosaženo nedostatkem drátů.

možné, připojit, joystick, počítači

Pokud si někdo myslí, že bezdrátové gamepady mají menší dobu odezvy nebo mohou občas zamrznout, pak to tak není. Díky použití technologie Bluetooth nebo Wi-Fi zařízení dokonale interaguje s PC. Chcete.li připojit bezdrátový gamepad k počítači, potřebujete vhodný přijímač, který je zpravidla dodáván v soupravě. Pak bude vyžadován ovladač, aby se zařízení mohlo synchronizovat s PC. Na to veškerá moudrost připojení konce joysticku.

Z PlayStation 3

V tomto případě bude odpověď vyžadovat konkrétní znalosti. Jde o to, že gamepady z herních konzolí mohou být připojeny k počítači. Ale pro jejich normální provoz budete muset vytvořit speciální nastavení.

Následující tipy pomáhají nastavit na PC GamePads Dualshock3, Sinaxis dualshock4. Chcete.li připojit joystick, potřebujete:

možné, připojit, joystick, počítači
 • Stáhněte si do počítače a nainstalujte Microsoft.Net 4.0, Visual C 2013 (balíček), ovladač SCP.
 • Připojte gamepad k počítači. Pokud je použit drát, stačí vložit kabel do USB. V opačném případě musíte k PC připojit bezdrátovou adaptéru (obvykle je připojen k bráně), poté zapnout zařízení, otevřít „Zařízení a tiskárny“ v operačním systému a najít nové zařízení, synchronizovat s ním s ním.
 • Jak nainstalovat joystick na PC? Z diskuse připojeného k gamepadu nebo pomocí oficiálních webových stránek výrobce je nutné instalovat ovladače pro připojenou komponentu.
 • Rozbalte ovladač SCP. Spusťte aplikaci. Pokud má uživatel Windows XP nebo Vista, je nutné si uvědomit položku instalace síly.
 • Klikněte na tlačítko Instalovat.

Po dokončení inicializace bude připojený Gapad uznán jako originální joystick z Xbox 360.

Playstation 4 a PC

Dnes mnoho hráčů hraje PlayStation 4. Tato konzola má své vlastní gamepady. A mohou být také připojeny k počítačům. Hlavní věc. Vědět, jak jednat. Kroky připomínají něco z předchozího algoritmu.

Chcete.li připojit bezdrátový joystick pro PC z PlayStation 4, budete potřebovat:

 • Nainstalujte vstupní mapper.
 • Spusťte odpovídající program.
 • Zapněte gamepad.
 • Zapněte Bluetooth na PC. Je vhodné koupit další USB.
 • Stiskněte tlačítka Share a PS současně.
 • Pusťte, když joystick začne blikat.
 • Přejděte na „bezdrátová zařízení“ na počítači.
 • Rychle vložte USB-Sovista do odpovídajícího hnízda.
 • Vyberte požadovaný gamepad v InputMapper.
 • Klikněte na tlačítko „Připojte“.

Nejlepší je koupit bezdrátový joystick pro PC (síly pro Windows) a pracovat s ním. Například nastavte gamepad pomocí emulátoru pod PlayStation 4.

Řadič Xbox One

Obrovskou výhodou Xbox One GamePad proti pozadí Dualshock 4 je jeho plná kompatibilita s Windows. Chcete.li zařízení připojit k počítači, s největší pravděpodobností nemusíte dělat žádné „tanec s tamburíny“. A pokud musíte, připravíme vás na to. Existuje několik způsobů, jak připojit řadič k PC.

USB kabel. Pokud váš počítač nemá modul Bluetooth, stačí jej připojit k počítači pomocí kabelu USB-jeden na port počítače a druhý v konektoru GamePad. Všechno, nyní můžete bezpečně projít svou oblíbenou hrou.

Bluetooth. Komplexy počítačů s modulem Bluetooth se mohou přehrávat bez drátu, proto proveďte následující:

 • Přejděte na „Parametry“ vašeho počítače.
 • Přejděte do sekce „Zařízení“.
 • Klikněte na „Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení“.
 • Klikněte na „Všechno ostatní“.
 • Vyberte „Bezdrátový Xbox Gampad“.
 • Klikněte na „Ready“.

Mějte však na paměti, že ne všechny verze Xbox GamePad ve výchozím nastavení mají bezdrátové připojení k PC. Chcete.li zjistit, zda váš ovladač může pracovat s počítačem na Bluetooth, pečlivě se podívejte na případ. Pokud je váš gamepad stejný jako ten na levé straně na fotografii níže, funguje to pro bezdrátové spojení s PC, a pokud takové napravo. bohužel, bude možné hrát bez kabelu až po nákupu speciální adaptér.

Adaptér Bluetooth. Pokud máte stejný gamepad jako na obrázku vpravo, můžete jej také připojit k počítači bez zbytečných kabelů, ale pro to budete muset koupit speciální adaptér Bluetooth od společnosti Microsoft. Navenek se podobá malé flash disk. Vložením do konektoru USB PC opakujeme všechny popsané ve druhé metodě akce. Mít pěknou hru!

možné, připojit, joystick, počítači

Jak zkontrolovat a kalibrovat joystick

Chcete.li zkontrolovat výkon gamepadu, musí být připojen k vašemu počítači. Pak potřebujete:

Pokud v seznamu nevidíte svůj gamepad, pak zařízení funguje nesprávně. Zkuste znovu připojit kabel nebo zkontrolovat nabíjení.

Chcete.li kalibrovat joystick, nemusíte stahovat speciální software. Jsou postaveny.v nástrojích v samotném systému Windows. Přejděte na ovládací panel, vyberte zařízení a tiskárny a poté najděte svůj gamepad. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Nastavení ovladače her“.

Otevře se nové okno, kde musíte přejít na kartu „Vlastnosti“ a vybrat „Parametry“. Poté klikněte na tlačítko „Kalibrace“ a před vámi se otevře „Master kalibrace zařízení“.

Chcete.li začít ladit, klikněte na „Další“. Pamatujte, že levý joystick je nejprve vyladěn a pak pravý. Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete kalibraci.

Můžete tedy velmi snadno připojit manipulátor hry s počítačem. k tomu dodržujte doporučení uvedená v tomto článku.

V tomto případě se vezměte v úvahu, který operační systém se v tomto případě používá.

Název gamepad Výhody nevýhody
PS3 Pohodlně leží v ruce, nízká cena Pro připojení k PC jsou povinni další ovladače
Dualshock 4 Lepší shromáždění, nedostatek vůle a vrzání Krátká doba baterie, rušivé osvětlení
Xbox 360 Velmi pohodlné, jednoduché připojení k PC Docela vysoké náklady

Připojení gamepadu s Androidem

Nejprve byste měli zvážit připojení gamepadu z populárních předpon Wii a PlayStation:

 • Můžete tedy připojit manipulátor z jedné z konzolí prostřednictvím USB nebo Bluetooth. Tato metoda vyžaduje speciální program řadiče SixASIX, který lze stáhnout na internetu.
 • Před zahájením načítání použijte další pohodlný program. Díky užitečnosti můžete snadno zkontrolovat kompatibilitu s připojenými zařízeními.
 • Dále stáhněte potřebný program a nainstalujte jej do osobního počítače. Poté spusťte nástroj a uveďte adresu telefonu, kterou najdete v programu. Stisknutím tlačítka aktualizace a GamePad bude svázán s telefonem nebo tabletem. Takto dochází k rychlému připojení prostřednictvím systému

Samostatně stojí za to říci o nastavení prostřednictvím micro USB:

Zařízení používané k provádění manipulací musí podporovat systém hostitelského režimu. Dále nezapomeňte stáhnout emulátor předpony. Po spuštění aplikace připojte herní modul a přiřaďte potřebná nastavení na tlačítkách.

Joystick je podobně propojen prostřednictvím systému Micro USB. Chcete.li používat bezdrátový režim, nezapomeňte si koupit jeden ze speciálních přijímačů.

Mějte na paměti, že herní ovladače nejsou kompatibilní se všemi tabletami. Nebude tedy zbytečné stáhnout aplikaci Willmote Controller.

Nakonec spusťte nástroj a klikněte na Inici a připojte se. V tomto případě budete na gamepadu kliknout na tlačítka 1 a 2. Poté přidání najde modul. Poté stačí položit krabici poblíž ovladače Wii IME.

Tyto metody zjednodušují připojení joysticku s mobilním zařízením založeným na Androidu v jakékoli situaci.

Pokud je to žádoucí, můžete použít řadiče od výrobce třetí strany.

Nezáleží na tom, zda v takovém zařízení existuje bezdrátová funkce. Koneckonců, jsou to stejné.

Uživatel tedy nebude mít problémy s používáním takových modulů ve hrách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS