Jediný způsob, jak sdílet Wi-Fi na povrchu a Windows 10. Wi-Fi Direct Windows 10

jediný, způsob, sdílet, wi-fi, povrchu, windows

Proměňte svůj povrch Microsoft na virtuální hotspot!

Od Windows 10 se společnost Microsoft posunula z hostované sítě, protokolu, který byl původně představen v systému Windows 7, aby umožnil sdílení připojení k internetu na PCS. Hostovaná síť byla nahrazena novou funkcí Wi-Fi Direct, čímž se rozbila téměř všechny aplikace a pokyny pro přeměnu notebooku Windows na Wi-Fi hotspot. Počínaje jejich řadou počítačů a tabletů Surface Pro Microsoft zcela eliminovala funkci hostované sítě.

Vypadá to, že se Microsoft rozhodl tento příběh nevyprávět, ale místo toho jej rozšířil na řadu dokumentů. A dělají to ještě více matoucí voláním staré API „hostované sítě“, „softap“ nebo „rozšiřitelného přístupového bodu (elap)“ v různých dokumentech.

Jaký je tedy dohoda s Connectify Hotspot?

Connectify Hotspot je jediná aplikace, která dokáže úspěšně vytvořit hotspot Wi-Fi na všech počítačích Windows 10, protože podporujeme přímé API Wi-Fi. Když Microsoft začal vývojářům říkat, že hostovaný síťový protokol bude odrazován od Windows 8, začali jsme zkoumat, jak využít novou funkci Wi-Fi Direct, aby vytvořil hotspot na počítačích Windows PCS. Když jsme konečně začali vidět, jak se notebooky rozšiřují bez jakékoli hostované podpory sítě, věděli jsme, že je čas zajistit, aby Connectify hotspot mohl také využít Wi-Fi přímý, aby vytvořil bezdrátový přístupový bod. Dnes je Connectify Hotspot jediným řešením pro přeměnu povrchu nebo Wi-Fi s přímým počítačem Windows 10 na virtuální hotspot!

Už žádná hostovaná síť. je to všechno přímé

Stručně řečeno, od Windows 8.1, Microsoft zastaral funkci hostované sítě (nebo softAP), na které se všechny aplikace virtuálního routeru spoléhají na sdílení připojení k internetu vašeho počítače jako Wi-Fi. To znamená, že říkají vývojářům, aby je nepoužívali v žádných nových aplikacích, a varují, že brzy zmizí. Jejich novým řešením je Wi-Fi Direct API, které umožňuje většinu stejné funkce, standardizovanějším způsobem. Stačí se podívat na tento dokument podpory, kde řeknou vývojářům softwaru, že by měli používat pouze Wi-Fi Direct a ne staré API.

Over, od Windows 10, podpora úrovně řidiče pro tuto funkci přešla od požadovaného k volitelnému. A prodejci Wi-Fi je berou na to, viděli jsme řidiče z Marvell, Realtek a Intel, které nepodporují hostovanou síť, a očekáváme, že tento seznam bude růst.

Povrch a wi-fi přímé

Microsoft s tím prošel celou cestu a spustil Surface Pro 4, bez podpory pro hostovanou síť vůbec. Surface Pro 4 používá síťový ovladač Marvell Avastar Wireless-AC jako svou čipovou sadu Wi-Fi. Chcete.li vidět, že nepodporuje hostovanou síť, otevřete skořápku CMD a spusťte níže uvedený [důraz přidán].

Jak vidíte na obrázku výše, Surface Pro 4 nemá podporu „hostované sítě“. To znamená, že žádné jiné aplikace ani pokyny pro přeměnu notebooku Windows na Wi-Fi hotspot nebudou fungovat (s výjimkou Connectify Hotspot). Zde je to, co se stane, když spustíte příkaz a spustíte hostovanou síť na Surface Pro 4:

Další aplikace sdílení Wi-Fi jsou rozbité

Virtuální router, který byl druhou aplikací Hotspot Router na trhu (po připojení hotspot), v podstatě ukazuje stejnou chybovou zprávu v jeho okně, když se pokusíte spustit hotspot na Surface Pro 4:

V podstatě neexistuje způsob, jak spustit hotspot na vašem Surface Pro 4 pomocí virtuálního routeru a dalších aplikací Wi-Fi sdílení. Connectify hotspot je jediná aplikace, která s tím bezproblémová pracuje. viz. níže.

Connectify Hotspot sdílí Wi-Fi na vašem povrchu

V současné době je jediným způsobem, jak sdílet Wi-Fi na vašem povrchovém zařízení, s Connectify Hotspot. Chcete-li zkontrolovat přímé podpory Wi-Fi na počítači Windows, stačí spustit „IPCONFIG /ALL“ a zkontrolovat položku s názvem „Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter“.

Jak vidíte níže, aplikace inteligentně používá „Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter“, kdykoli je to nejlepší volba.Pokud jste majitelem povrchu nebo máte jakýkoli počítač se systémem Windows 10, je Connectify Hotspot nejlepším (a pouze) řešením pro přeměnu notebooku na hotspot Wi-Fi, protože výrobci bezdrátových karet nadále klesají hostovanou síťovou podporu v houfech.

Získejte svůj vlastní virtuální router do svého povrchového počítače

Connectify Hotspot provádí více než jen sdílení připojení k internetu Wi-Fi prostřednictvím stejného adaptéru; Ve skutečnosti můžete sdílet libovolný typ připojení k internetu (3G/4G/LTE, Ethernet, Wi-Fi dongle, tethered telefon) prostřednictvím Wi-Fi nebo Ethernet. K dispozici jsou také pokročilé nastavení firewall, DHCP a IP, z nichž můžete těžit. Všechna z nich se ujistěte, že se vaše zařízení budou moci hladce spojit mezi nimi a k ​​internetu. Plus. Je to skvělé při cestování, což vám ušetří čas i peníze!

Naše softwarová aplikace k dispozici pro Windows také obsahuje inteligentní blokátor reklamy a možnost nastavení názvu hotspotu Wi-Fi pomocí emodži. Program je k dispozici v 10 mezinárodních jazycích s více přijde.

Přeměňte svůj povrchový počítač na všestranný nástroj a sdílejte internet na všech vašich zařízeních. Začněte zdarma. Není nutné žádné registrace e-mailu!

Přenos souborů přes Wi-Fi z PC na Android

Smartphony nesmírně postupovaly a nyní mohou potenciálně nahradit naše počítače za každodenní úkoly, jako jsou e-mail, streamování médií a prohlížení internetu. Bez ohledu na vaše primární zařízení budete muset sdílet data z mobilního telefonu na počítač nebo naopak. Přenos dat mezi systémy PC a Android je kritické, pokud máte potíže s sledováním všech vašich souborů, obrázků a písní. Proto se v tomto článku podíváme na nejlepší způsoby přenosu souborů přes Wi-Fi z PC na Android.

Kromě toho existuje nějaký vynikající software pro přenos dat, který poskytuje úžasné funkce a rychlý a bezpečný způsob přenosu dat. Začněme.

Část 1: Přenos souborů z PC do Androidu přes Wi-Fi

Potřebujete přenášet soubory do Androidu z PC Wi-Fi? I když nemůžete přenášet soubory přímo mezi počítačem a telefonem prostřednictvím Wi-Fi, několik užitečných aplikací pro Android může odtud pomoci. Zde jsou některé z nejlepších aplikací a také pro pokyny, jak je používat.

Aplikace 1. Pushbullet

Pushbullet je jedním z nejúčinnějších a nejpohodlnějších prostředků pro přesun odkazů, dokumentů, pracovních listů, souborů a kontaktních informací z vašeho stolního počítače na váš mobilní telefon a zpět. To vše lze provést pomocí aplikace Pushbullet na Android, na webových stránkách společnosti nebo dokonce na jednom z pluginů prohlížeče Chrome nebo Firefox.

Krok 1: Přihlaste se do svého počítače

Nainstalujte aplikaci pushbullet do svého počítače a přihlaste se pomocí Google nebo přihlašovacích údajů.

jediný, způsob, sdílet, wi-fi, povrchu, windows

Krok 2: Přihlaste se do svého smartphonu

Nyní se přihlaste s Googlem po stažení aplikace prohnačovacího telefonu na vašem smartphonu.

Poznámka: Přihlaste se se stejným účtem Gmailu na obou stranách a okamžitě propojí zařízení.

jediný, způsob, sdílet, wi-fi, povrchu, windows

Krok 3: Vyberte svůj smartphone

Při spuštění aplikace prohlaného na počítači uvidíte název zařízení na levém panelu.

Krok 4: Navigace souborů

Klikněte na možnost přílohy, která se nachází v pravém dolním rohu, a poté přejděte na soubor z počítače do smartphonu Android.

Poznámka: Chcete.li sdílet soubory, můžete také použít metodu tažení.

Krok 5: Odesláno soubor

Soubor vybraný z vašeho smartphonu Android byl doručen z počítače do telefonu, jak je vidět na obrázku níže.

Aplikace 2. Sdílej to

Všichni jsme slyšeli o aplikaci Shareit pro telefon nebo tablet, což je užitečný a přímý způsob přenosu fotografií nebo souborů z jednoho mobilního do druhého. Jen několik lidí by si však bylo vědomo, že také existuje podíl pro PC. Po instalaci Sdílet na počítači umožňuje uživatelům přenášet soubory z jednoho počítače do druhého a z jednoho počítače na smartphone přes Wi-Fi.

Chcete.li začít používat aplikaci ShareIt, stáhněte a nainstalujte aplikaci ShareIt na zařízení Android a PC. Jakmile si stáhnete aplikaci ShareIt na obou zařízeních, postupujte podle níže uvedených kroků k přenosu souborů přes Wi-Fi PC na Android.

Krok 1: Spusťte Shareit

V první řadě spusťte aplikaci ShareIt na vašem počítači i na zařízení Android.

Poznámka: Ujistěte se, že obě zařízení jsou připojena ke stejnému připojení Wi-Fi.

Krok 2: Připojte se k PC

Poté vyberte tlačítko připojit tlačítko PC a následuje možnost Go. Aplikace rozpozná váš počítač.

Krok 3: Propojte zařízení

Můžete naskenovat QR kód z mobilního zařízení a připojit jej k počítači.

Krok 4: Přenos dat

Як роздати Wi-Fi на Windows 10?

Nyní si můžete vybrat soubor pro přenos do telefonu. Můžete také přetáhnout soubor do aplikace pro stolní počítače pro rychlý a snadný přenos.

Aplikace 3. ZAPYA

Jsou chvíle, kdy musíte posílat velké soubory a dokumenty z vašeho smartphonu do jiných chytrých telefonů nebo počítačů. Problém je v tom, že velké převody souborů přes mobilní data mohou být neúměrně drahé. Můžete začít sdílet a přenášet data pomocí Dropboxu nebo jiné služby online úložiště, ale tato metoda vyžaduje rychlý a konzistentní přístup k internetu.

Tato aplikace vám umožňuje odesílat velké soubory přes bezdrátové připojení bez vzniku poplatků za údaje. Zahrnuje připojení různých zařízení v rozsáhlé síti. Chcete-li přenášet soubory z PC na Android Wi-Fi, stáhněte a nainstalujte aplikaci ZAPEAA na obou zařízeních. Poté postupujte podle níže uvedené techniky:

Krok 1: Spusťte ZAPYA

V první řadě spusťte aplikaci ZAPIEA na počítači i na zařízení Android.

Poznámka: Ujistěte se, že obě zařízení jsou připojena ke stejnému připojení Wi-Fi.

Krok 2: Vytvořte skupinu

Nyní připojte telefon a počítač kliknutím na vytvoření skupiny Hotspot na jednom ze zařízení a připojte se k této skupině od druhého kliknutím na avatar zařízení.

Krok 3: Připojte zařízení

Z mobilní aplikace Zopya klepněte na ikonu připojení v pravém horním rohu na hlavním rozhraní aplikace. Skenujte QR kód pro propojení zařízení.

Krok 4: Přeneste soubory

Nyní najděte soubor z počítače a klikněte na Odeslat možnost přenést jej do zařízení Android. Přenesené soubory se objeví v mobilní aplikaci Zapya, která má být uložena nebo sdílena podle potřeby.

POZNÁMKA: Můžete přetáhnout soubor a také jej odeslat.

Část 2: Přenos souborů přes Wi-Fi-Direct

Wi-Fi Direct je technologie Wi-Fi pro peer-to-peer, která umožňuje vašim počítačům nebo smartphony komunikovat mezi sebou bez potřeby sdílené komunitní sítě.

Protože Wi-Fi Direct vyžaduje použití aplikace třetí strany, je rozhodující výběr správné možnosti. FEEM je softwarový program, který podporuje Wi-Fi Direct na Windows PC a notebooky od dob Windows 7and 8 a 8. FEEM je bezplatná služba s řadou možností prémie

Stáhněte si a nainstalujte aplikaci FEEM do svých zařízení a poté postupujte podle níže uvedených kroků k přenosu souborů z PC na Android Wi-Fi Direct.

Krok 1: Nastavte zařízení Android jako hotspot

Nejprve nastavte zařízení Android jako hotspot prostřednictvím nastavení. Poté připojte počítač ke stejné síti.

Krok 2: Spusťte Feem

Spusťte aplikaci FEEM na zařízeních PC a Android. Uvidíte je již připojené, jakmile otevřete aplikaci.

Krok 3: Odeslat soubory

Nyní vyberte zařízení Android a klikněte na možnost Odeslat soubory. Najděte soubory, které chcete odeslat, a klikněte na Open a přeneste je.

Pokud se stále divíte, který je nejrychlejší způsob přenosu souborů z vašeho počítače do Androidu, stále vás dostaneme.

Část 3: Přenos souborů s MobileTrans

MobileTrans je flexibilní softwarový program, který se daří při přenosu dat z jednoho zařízení do druhého. Navzdory své účinnosti je lehká a snaží se převádět data, zálohovat zařízení a zálohování hračkou.

Schopnost MobileTrans přenášet soubory z jednoho zařízení do druhého s pohodlím je funkcí standout. Software je kompatibilní s zařízeními iOS a zařízeními Android. Nebudete si dělat starosti s problémy s kompatibilitou.

MobileTrans. Přeneste mezi telefonní počítač

Rychle přenos souborů z PC na Android!

 • Přeneste fotografie, hudbu, videa a další mezi telefonem a PC.
 • Záložku 18 typů dat z Androidu a iPhone do počítače.
 • Podporuje přenos 18 typů dat mezi 6000 mobilními zařízeními.
 • Podpora přenosu dat Whatsapp mezi zařízeními Android a iOS.
 • Plně kompatibilní s Windows 11 nebo Mac 12.
 • Plně kompatibilní s iOS 15 a Android 12.

4.5/5 vynikající

Nejprve musíte do počítače stahovat a nainstalovat pouze mobileTrans. Nyní sledujte níže uvedený průvodce pro PC k mobilnímu přenosu.

Krok 1: Spusťte MobileTrans

Nejprve spusťte aplikaci MobileTrans ve vašem počítači.

Krok 2: Připojte telefon

Připojte smartphone k počítači pomocí USB a udržujte zařízení připojená v průběhu procesu přenosu.

Krok 3: Vyberte soubory

Компьютер или Ноутбук не видит сети WiFi в Windows 11/10. Решение

Nyní klikněte na přenos telefonu a poté vyberte možnost Import na telefon. Poté najděte soubory, které chcete odeslat, a klikněte na možnost importu a přidejte do telefonu soubory a složky.

Krok 4: Dokončený přenos souboru

Po dokončení procesu importu můžete soubory procházet v telefonu.

Závěr

Nyní, když jste objevili nejlepší možný způsob přenosu souborů přes Wi-Fi z PC na Android, je čas přesunout data, ať jste kdekoli chcete. Jsme přesvědčeni, že výše popsané metody jsou dokonalým řešením vašich problémů s přenosem dat. Pro nejlepší výsledky bychom důrazně doporučili použití softwaru Wondershare MobileTrans. Je to jedna z nejbezpečnějších a nejlepších metod přenosu dat z jednoho zařízení do druhého a rychlost přenosu souborů by byla mnohem stabilnější než bezdrátový přenos dat. Rozhodnutí je však zcela vaše. Přeneste data přejetím obrazovce!

Co je Wi-Fi přímé ve Windows 10 11?

Zajímá vás, co je Wi-Fi Direct ve Windows? Tato funkce se hodí v některých situacích. Tato příručka vám přesně řekne, co to je a jak ji nastavit.

Tento autor byl prověřen a má potřebné know-how nebo vzdělání, aby mohl psát o tomto tématu. Další informace naleznete na naší stránce.

Technologie se rychle mění a každé nové zařízení, které získáváme, má sadu nových funkcí, které je třeba řádně porozumět.

V této příručce se zaměříme na Wi-Fi Direct, funkci, která může být užitečná v některých situacích, ale zdá se, že mnoho uživatelů přehlíží jeho výhody.

Ochota se dozvědět více o Wi-Fi Direct v Windows 10? Tato příručka vás zakryla.

Wi-Fi Direct vysvětlil

Pokud chcete přenášet soubory do zařízení někoho jiného, ​​ale aniž byste museli procházet postupem registrace účtu pro cloudové úložiště nebo webovou stránku Služby přenosu souborů a potenciálně ohrozit zabezpečení souborů, nejlepší možností by byl přímý převod.

Pro přímý přenos je k dispozici pouze několik možností, například Bluetooth.

Ale pro přenos větších souborů s lepší rychlostí a větší stabilitou by většina souhlasila s tím, že Bluetooth prostě nestačí.

Naštěstí je Wi-Fi Direct vynikající funkcí, která umožňuje dvěma zařízením připojit se prostřednictvím připojení typu peer-to-peer s lepší rychlostí, až 250 Mbps. Na rozdíl od Bluetooth, který má před přerušením připojení poměrně omezený rozsah vzdálenosti, přímý Wi-Fi podporuje připojení v rozsahu až 200 metrů, což znamená, že máte mnohem lepší svobodu pohybu a stále nepřerušuje přenos souborů, screencasst nebo nepřerušování souborů nebo Ať už je to cokoli, pro tuto funkci používáte.

Ačkoli název Wi-Fi Direct je okamžitě spojen s potřebou routeru, měli byste vědět, že tato funkce nevyžaduje žádný bezdrátový směrovač ani přístup k nedalekému připojení k internetu Wi-Fi, protože zařízení, která mají tuto funkci Jiné, bez potřeby internetu nebo přístupového bodu (AP).

Většina moderních zařízení již má přímý funkci Wi-Fi a je pravděpodobné, že jste ji použili, aniž byste to věděli, protože některé z populárních služeb, jako je Miracast, se již na tuto technologii spoléhají, aby uživatelům umožnili obsadit obrazovku na jejich inteligentní televizní obrazovku.

Možnosti jsou ještě širší, pokud používáte Wi-Fi Direct na Windows, takže v další části vám pomůžeme zjistit, zda váš počítač tuto funkci podporuje nebo ne.

Je můj počítač kompatibilní s Wi-Fi Direct?

Pokud si nejste jisti, zda je váš počítač kompatibilní s přímým.

 • Současně stiskněte tlačítka Windows S na klávesnici a vyložte vyhledávací lištu Windows.
 • Zadejte WindowsSpowershell, poté klepněte pravým tlačítkem myši na první výsledek a vyberte běh jako správce.
 • Můžete vidět výzvu, která žádá o povolení k spuštění zvýšené verze aplikace PowerShell. Vyberte ano, udělit povolení.
 • Když je na obrazovce otevřený panel PowerShell, zadejte ipconfig /all a stisknutím klávesy Enter spusťte příkaz.
 • Nyní uvidíte seznam síťových adaptérů a připojení. Pokud na seznamu vidíte Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter, znamená to, že váš počítač tuto funkci podporuje a může navázat přímé připojení Wi-Fi.

Pokud na seznamu nevidíte přímý adaptér Wi-Fi, budete muset získat a zapojit zařízení USB schopné využívat přímé funkci Wi-Fi Direct. Nemůžeme přesně říci, jaký produkt získat, ale na trhu je k dispozici mnoho možností, takže nalezení jednoho by nemělo být obtížné.

Nastavení přímého Wi-Fi na Windows 10

Chcete-li nastavit a začít používat Wi-Fi Direct na počítači se systémem Windows 10, postupujte podle níže uvedených kroků:

 • Současně stiskněte Windows I na klávesnici a otevřete panel nastavení systému Windows.
 • Klikněte na síťový internet a poté vyberte Správa nastavení Wi-Fi.
 • Najděte přímé Wi-Fi v nabídce a poté jej povolte na základě pokynů specifických pro vaše zařízení.
 • Nezapomeňte nebo zapište název sítě a přístupové kódy, protože je potřebujete, aby svůj počítač později připojili.
 • Otevřete vyhledávací lištu Windows, zadejte správu bezdrátových sítí a klikněte na první výsledek. Vyberte Přidat a poté vyberte síť Wi-Fi vašeho přímého zařízení Wi-Fi a zadejte do přístupového kódu jako poslední krok.

Váš počítač je nyní úspěšně připojen k přímé síti Wi-Fi. Neváhejte jej použít jakýmkoli způsobem, jak to považujete za užitečné.

Závěr

Nyní víte více o přímé funkci Wi-Fi a jeho širokém případu použití. Doufejme, že vám to pomůže vylepšit vaše zkušenosti při příštím požadování funkce lepší než Bluetooth, ať už jde o přenos souborů, obsazení obrazovky zařízení na chytrou televizi nebo více.

Pro více informací můžete vždy navštívit oficiální informativní webovou stránku Wi-Fi Direct a dozvědět se více z informací z první ruky poskytnuté organizací.

Související čtení

Bojan je vývojář videoher a technický nadšenec. Kombinace těchto dvou vášní mu umožňuje informovat vás o všem, co je nové v tomto rychle se rozvíjejícím digitálním světě.

Wi-Fi Direct: Wi-Fi bez internetu

Možná si to ani neuvědomíte, ale váš telefon může s největší pravděpodobností komunikovat s mnoha dalšími elektronickými zařízeními přes Wi-Fi bez bezdrátového routeru díky málo známé technologii zvané Wi-Fi Direct.

V tomto článku popisujeme, co je Wi-Fi Direct a co s tím můžete dělat, a také představíme profesionální aplikaci NetSpot pro průzkumy bezdrátových stránek, která vám může pomoci optimalizovat vaše bezdrátové připojení.

Co je Wi-Fi přímé?

Asi za poslední desetiletí získala i nejmenší elektronická zařízení Wi-Fi připojení. To zvýšilo potřebu ad hoc sítí a schopnost spojit dvě zařízení mezi sebou bez bezdrátového routeru a při rychlostech dostatečně rychle k přenosu multimediálních souborů.

Potřeba rychlejšího přenosu dat znamenala, že stávající standardy bezdrátových technologií, jako je Bluetooth. Musel být vyvinut nový standard bezdrátové technologie, který by poskytoval jednoduchá připojení pro jednoduché úkoly, jako je odeslání souboru ze smartphonu do počítače nebo tiskárny.

Aby se světu dalo bezdrátové technologické standardu, která je tak zoufale potřeba, Wi-Fi Alliance, nezisková organizace, která propaguje technologii Wi-Fi a certifikuje produkty Wi-Fi, pokud odpovídají určitým standardům interoperability, vyvinula Wi-Fi, vyvinula Wi-Fi, vyvinula Wi-Fi, Wi-Fi Přímý standard, umožňuje zařízením se snadno spojit mezi sebou, aniž by vyžadoval bezdrátový router.

Jak Wi-Fi přímé funguje?

Wi-Fi Direct je postaven na stejné technologii Wi-Fi, kterou používá většina moderních spotřebitelských elektronických zařízení pro komunikaci s bezdrátovými směrovači. Umožňuje dvě zařízení spolu komunikovat, za předpokladu, že alespoň jeden z nich je v souladu se standardem pro vytvoření připojení peer-to-peer.

Před přímým Wi-Fi bylo možné vytvořit podobné spojení se sítí ad-hoc, decentralizovaného typu bezdrátové sítě, která se nespoléhá na již existující infrastrukturu, ale Wi-Fi Direct zpřístupňuje decentralizované bezdrátové sítě i lidem kteří nejsou technicky nakloněni.

Standard dává kompatibilní zařízení způsob, jak se navzájem objevovat a bezpečně se připojit pomocí Wi-Fi chráněného nastavení a Wi-Fi chráněného přístupu (WPA).

Nastavení chráněné Wi-Fi je standardem zabezpečení sítě vytvořené Wi-Fi aliancí, která umožňuje domácích uživatelů, kteří znají jen málo bezdrátového zabezpečení a mohou být zastrašováni dostupnými možnostmi zabezpečení pro nastavení WPA, protokol a certifikační program zabezpečení vyvinuté Wi-Fi aliance pro zabezpečení bezdrátových počítačových sítí.

Jak používat Wi-Fi Direct?

Wi-Fi Direct je podporován více zařízeními, než si většina lidí uvědomuje. Alliance Digital Living Network Alliance (DLNA) zahrnovala Wi-Fi Direct do svých pokynů pro interoperabilitu v listopadu 2011 a Google podporuje standard ve všech verzích svého operačního systému Android od Android 4.0 zmrzlinový sendvič.

Samsung využívá přímé podpory Wi-Fi v Androidu od Android 2.3 Na Galaxy S2, zatímco uživatelé zařízení Apple si užívali Wi-Fi Direct od iOS 7 ve formě padání vzduchu. Dokonce i BlackBerry podpořila standard, než společnost vybledla do irelevance.

Kromě zařízení Android Wi-Fi přímých přímých možností lze také najít na herních konzolách, jako je nový Xbox nebo Wi-Fi Direct Windows 10 Počítače. Mnoho hardwarových zařízení a periferií, jako jsou přenosné přehrávače médií, bezdrátové náhlavní soupravy, počítačové myši a klávesnice nebo tiskárny, používají Wi-Fi Direct k připojení s jinými zařízeními místo Bluetooth.

To je skvělá zpráva pro koncové uživatele, protože Wi-Fi Direct je jednoduché, protože neexistují žádné nemožné nastavení postupů, které by se měly projít. Například pro připojení dvou smartphonů Android Wi-Fi dohromady, vše, co musíte udělat, je aktivovat Wi-Fi přímo na obou zařízeních, počkejte krátkou dobu, než se obě zařízení navzájem najdou a poté spusťte automatizovaný proces párování.

Smartphony automaticky vyjednávají klíč zabezpečení a můžete být požádáni pouze o stisknutí tlačítka nebo prohledávání kódu QR, abyste potvrdili, že skutečně chcete, aby se zařízení navzájem připojily k sobě.

jediný, způsob, sdílet, wi-fi, povrchu, windows

Párování dalších přímých zařízení Wi-Fi funguje podobně, ale mělo by být zdůrazněno, že síť vytvořená přímým zařízením Wi-Fi se nechová jako standardní bezdrátová síť.

Přímé dálkové ovládání Wi-Fi pro streamovací přehrávač, jako je Roku, se bude pravděpodobně moci připojit pouze k odpovídajícímu přehrávači Roku, digitální obrázek s přímým připojením Wi-Fi může poskytnout pouze nejzákladnější služby potřebné k povolení digitálních fotoaparátů Pro připojení a nahrávání obrázků a chytrých telefonů mohou mít funkčnost dat a další pokročilé funkce.

Jak řešit problémy s přímými problémy s připojením Wi-Fi?

Protože Wi-Fi Direct se spoléhá na stejnou základní technologii, která umožňuje moderní notebooky, chytré telefony, televizory nebo dokonce spotřebiče bezdrátově se připojit k internetu, zařízení s Wi-Fi Direct také trpí stejnými problémy s připojením, jaké to bezdrátové směrovače.

NetSpot je nejjednodušší způsob, jak diagnostikovat a řešit jakékoli problémy související s Wi-Fi. Tato profesionální aplikace pro průzkumy bezdrátových stránek, analýzy Wi-Fi a řešení problémů běží na operačních systémech MacOS a Windows a funguje s jakýmkoli 802.11 Síť.

S NetSpot můžete vizualizovat, spravovat a odstraňovat bezdrátové sítě kliknutím na tlačítko a porozumět příčině bezdrátových trápení přímo na místě. Nezáleží na tom, zda se dítě v sousedství učí, jak hacknout bezdrátové sítě a používat směrovač pro praxi nebo zda mají datové pakety potíže s tím, že se dostanou do cíle kvůli nadměrnému rušení. NetSpot může odhalit problém a poskytnout vám informace, které potřebujete to vyřešit.

Chcete-li vidět, jak funguje NetSpot, nemusíte ani platit žádné peníze, protože tato profesionální aplikace pro odstraňování problémů s Wi-Fi pro MacOS a Windows si můžete stáhnout zdarma.

Závěr

Wi-Fi Direct je velmi podceňovaná technologie, která umožňuje mnoha zařízením hladce se k sobě spojit a vyměňovat si data bez nutnosti, aby centrální bezdrátový router organizoval datové pakety provozu a přenosu. Zejména při optimalizaci pomocí NetSpot, nejjednoduššího softwaru nativního bezdrátového webu pro Mac a Windows, může Wi-Fi Direct učinit mnoho úkolů, které by jinak byly komplikované jednoduché.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS