Kolik megapixelů má iPhone XR

Recenze iPhonu XR, nového smartphonu Apple za 65 tisíc dolarů

Lifehacker zařízení otestoval a vysvětluje, proč je horší než iPhone XS a zda se vyplatí jím nahradit starý iPhone X.

Případ Sklo, hliník
Barvy Černá, bílá, žlutá, modrá, korálová, červená (výrobek Červená)
Rozměry 150,9 × 75,7 × 8,3 mm
Hmotnost 194 г
Zobrazit 6,1″, 1 792 × 828 pixelů, IPS (Liquid Retina HD), 326 ppi
Platforma A12 Bionic
RAM 3 GB
Vestavěná paměť 64/128/256 GB
Fotoaparát 12MP hlavní fotoaparát, 7MP přední fotoaparát
Střelec videa Až 2160p při 60 FPS a slo-mo video až 1080p při 240 FPS
Stupeň ochrany IP67
SIM nanoSIM e-SIM (není k dispozici v Rusku)
Bezdrátová rozhraní Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC
Konektory Blesk
Senzory ID obličeje, akcelerometr, gyroskop, snímač přiblížení, snímač okolního světla, barometr
Odemykání ID obličeje, PIN
Operační systém iOS 12
Baterie 2 942 mAh

Nedávno zobrazená zařízení

Apple iPhone XR

Rozměry: 75.7 x 150.9 x 8.3 mmHmotnost: 194 gC: Apple A12 Bionic APL1W81Procesor: 2x 2.5 GHz Vortex, 4x 1.59 GHz Tempest, počet jader: 6Grafický procesor: 1100MHz RAM: 3GB Interní paměť: 64GB, 128GB, 256GB Obrazovka: 6.1 palec, IPS, 828 x 1792 pixelů, 24 bitůBaterie: 2942 mAh, Li-Ion)Operační systém: iOS 12Kamera: 4032 x 3024 pixelů, 3840 x 2160 pixelů, 60 snímků za sekundu

Obsah stránek je poskytován ve stavu, v jakém je, bez jakékoli záruky. Stránky neodpovídají za opomenutí, nepřesnosti nebo jiné chyby v údajích, které zveřejňují. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována jako celek nebo po částech nebo v jakékoli jiné formě bez našeho předchozího písemného souhlasu. Ochranné známky, loga a loga výrobců mobilních zařízení, hardwaru, softwaru atd. д. patří příslušným vlastníkům.

megapixelů, iphone

Mobilní sítě

Mobilní síť. je rádiový systém, který umožňuje vzájemnou komunikaci více mobilních zařízení.

GSM (Global System for Mobile Communications) má nahradit analogovou mobilní síť (1G). Z tohoto důvodu se GSM velmi často označuje také jako mobilní síť 2G. Je rozšířen o technologie GPRS (General Packet Radio Services) a později EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution).

CDMA (vícenásobný přístup s kódovým dělením). je metoda přístupu ke kanálu používaná při komunikaci v mobilních sítích. V porovnání s ostatními 2G a 2.Standardy 5G, jako jsou GSM a TDMA, nabízejí vyšší rychlost přenosu dat a možnost připojení většího počtu spotřebitelů najednou.

CDMA2000. je skupina standardů mobilních sítí 3G založených na CDMA. Mezi jejich výhody patří silnější signál, méně přerušení a výpadků sítě, podpora analogového signálu, široké spektrální pokrytí atd.

TD-SCDMA (časově synchronní vícenásobný přístup s kódovým dělením). Jedná se o standard 3G pro mobilní sítě. Nazývá se také UTRA/UMTS-TDD LCR. Jako alternativu ke standardu W-CDMA jej v Číně vyvinuly Čínská akademie telekomunikačních technologií, Datang Telecom a Siemens. TD-SCDMA kombinuje TDMA a CDMA.

UMTS. je zkratka pro Universal Mobile Telecommunications System (univerzální mobilní telekomunikační systém). Je založena na standardu GSM a týká se mobilních sítí 3G. Vyvinula ji organizace 3GPP a její největší výhodou je vyšší rychlost a spektrální účinnost díky technologii W-CDMA.

LTE (Long Term Evolution) je definována jako technologie čtvrté generace (4G). Vyvinula ji organizace 3GPP na základě GSM/EDGE a UMTS/HSPA s cílem zvýšit kapacitu a rychlost bezdrátových mobilních sítí. Další vývoj této technologie se nazývá LTE Advanced.

Hlavní fotoaparát

Rozlišení 12 megapixelů
Clona ƒ/1,8
Stabilizace Ano, optické
Zoom Digitální 5×
Flash True Tone Quad-LED s pomalou synchronizací
HDR Podívejte se na
Režim na výšku Ano
Záznam videa 4K při 60 snímcích za sekundu

Navzdory jednomu modulu fotoaparátu dokáže iPhone XR pořizovat stejně skvělé snímky jako starší modely. Smartphone podporuje režim portrétních fotografií s efekty studiového osvětlení a novou funkci hloubky ostrosti, která umožňuje upravovat hloubku ostrosti nejen během fotografování, ale i po něm.

Výkon

iPhone 11 dostane nový čip A13 Bionic založený na polovodičovém procesu a obsahující šest jader s frekvencí až 2,65 GHz. 4 GB RAM. V AnTuTu dosáhl iPhone 11 ještě vyššího skóre než iPhone 11 Pro. 460 777 oproti 454 843. a byl druhý za iPadem Pro 3.

Malá zkušenost s iPhonem 11 potvrzuje, že jde o velmi výkonný smartphone. Můžete snadno hrát hry z katalogu Apple Arcade, zpracovávat portréty a renderovat videa v iMovie a systém ani nenaznačí, že se mu něco nedaří.

Ceny a podmínky

V Rusku stojí iPhone XR 64 GB 64 990, ve srovnání s iPhone XS za 87 990 je rozdíl docela působivý. Příplatek za 128GB variantu je snesitelný. pouze 4 tisíce. Potřebujete 256GB telefon? Pokud nenatáčíte video v rozlišení 4K ve velkých objemech.

Fotoaparát

O předním 7megapixelovém fotoaparátu není co říct, nedělá zvláštní kvalitní fotografie, něco významného nevyčnívá, fotoaparát se naučil rozmazat pozadí, což je dobré. Ale nevytváří nějaké šíleně krásné portréty. Vlajkové lodě jiných společností mají obvykle lepší fotoaparát. Přesně to, co jsem řekl před rokem o iPhonu X, situace v XR se nijak nezměnila.

Na rozdíl od starších modelů a loňského iPhonu X je zde pouze jeden hlavní fotoaparát, který se však naučil Smart HDR (lepení více snímků), rozostření pozadí. Fotoaparát pro tento druh výrobku je velmi jednoduchý, ale pokud pomineme, že podobné smartphony mají dva nebo tři základní moduly fotoaparátu, ukáže se, že mezi řešeními s jedním fotoaparátem je průměrný. Hvězdy z oblohy to nebere, je to poprvé, co jsem se naučil víceméně slušně fotit v noci. Ve skutečnosti máme před sebou iPhone, který dohnal Galaxy S8, jenž vyšel téměř před dvěma lety. Podívejte se na srovnávací fotografie.

Rozhraní fotoaparátu vypadá takto.

Záznam videa není problém, podporuje také 4K, líbila se mi kvalita záznamu, vše je srovnatelné se staršími modely.

Nakonec mohu říci, že fotoaparát je průměrný nebo nadprůměrný. Škoda, že ušetřili peníze a v tomto cenovém segmentu dávají řešení s jedním fotoaparátem, špatnou přední kamerou s velmi špatnými funkcemi. Za srovnatelné peníze můžete od jiných společností získat zásadně odlišná řešení. Je to jakési umělé oddělení od starších modelů iPhonu.

A co kamera nyní?

Zatímco iPhone XR měl jeden fotoaparát, iPhone 11 má dva. K dispozici je další ultraširokoúhlý modul, což je výhoda, ale nefunguje s novým nočním režimem, což je mínus. A bez automatického ostření. to je druhá nevýhoda. Pro efektní fotografie ve tmě je tedy třeba použít hlavní fotoaparát, nikoliv nový přídavný.

Kvalita denních fotografií na tomto přístroji je průměrná. osobně se mi moc nelíbí, ale pro Instagram to stačí.

Nyní porovnejme fotoaparáty. Nejprve vypneme funkci Smart HDR. Barvy jsou velmi podobné, ale co detaily??

Levá fotografie na iPhonu XR, pravá fotografie na iPhonu 11

Přibližme si je. Na iPhonu 11 je sytější zelená a detaily jsou srovnatelné.

Levá fotografie na iPhonu XR, pravá fotografie na iPhonu 11

Co takhle zapnout funkci Smart HDR?? iPhone 11 má sytější barvy: dobře vidíte modrou a zelenou.

Levá fotografie na iPhonu XR, pravá fotografie na iPhonu 11

Velmi se mi líbí nový noční režim, který spočívá v tom, že telefon pořídí sérii snímků a spojí je do jednoho snímku. Škoda, že iPhone XR na to není vycvičený. Mezitím je rozdíl oproti iPhonu 11 velmi znatelný. Zde je fotografie při slabém osvětlení. O vítězství nového telefonu nad starým zde nemůže být řeč: rozdíl je jasně vidět v jemných detailech.

Levá fotografie na iPhonu XR, pravá fotografie na iPhonu 11

Slunce zapadlo před hodinou, ještě není noc, ale osvětlení je špatné.

Levá fotografie na iPhonu XR a pravá fotografie na iPhonu 11

Zvětšit. Zde je rozdíl: zatímco na iPhonu XR vidíte velkou bílou skvrnu, na iPhonu 11 se změní na mapu.

Přední fotoaparát iPhonu XR má 7 Mpx, zatímco iPhone 11 má již 12 Mpx a širokoúhlý modul. Fotografování sebe sama pomocí iPhonu 11 je mnohem zajímavější: nejen vaše hlava, ale i památky v záběru.

Levá fotografie na iPhonu XR, pravá fotografie na iPhonu 11

Pokud chcete, můžete přepnout do režimu na výšku. Telefony si s oblastí kolem hlavy stále poradí docela zhruba a u iPhonu 11 jsem neviděl velkou výhodu oproti iPhonu XR.

Levá fotografie na iPhonu XR, pravá fotografie na iPhonu 11

Také iPhone 11 pořizuje portrétní fotografie, rozmazává pozadí s neživými objekty a zvířaty, což je funkce, kterou iPhone XR nemá, fotoaparát reaguje pouze na lidi.

megapixelů, iphone

Všechny rozdíly ve zkratce

▪️ Tělo a rozměry nového produktu jsou menší (146,7 x 71,5 x 7,4 mm oproti 150,9 x 75,7 x 8,3 mm), zatímco smartphone má nový design, lepší ochranu proti vlhkosti a novou ochranu předního panelu.

▪️ Obrazovka iPhonu 12 je výrazně lepší, velikost zůstává stejná 6.1″, ale přechod na OLED způsobuje, že mezera mezi snímači je prostě kolosální. Rozlišení a kontrast jsou mnohonásobně lepší.

▪️ Novější model je o dvě generace napřed oproti starému iPhonu XR. To se projeví při náročném hraní a za pár let se projeví i při každodenním používání.

▪️ Fotoaparáty nového modelu jsou jen o něco horší než u podzimních vlajkových lodí, zatímco iPhone XR má jen jeden modul, který byl před dvěma lety znatelně horší než u iPhonu XS.

▪️ Ostatní funkce nejsou tak významné a nebudou je potřebovat všichni uživatelé. Podpora 5G, Wi-Fi 6, Galileo, QZSS a BeiDou pro GPS. Nový model funguje také s příslušenstvím MagSafe.

Cenový rozdíl mezi zařízeními není zanedbatelný. Za 32 tisíc si můžete pořídit kompletní sadu veškerého potřebného příslušenství a získat Airpods Pro, na druhou stranu rozdíl mezi modely je obrovský. Je to vidět na každém prvku zařízení: na těle, fotoaparátu, vnitřních součástech a obrazovce.

iPhone XR doporučujeme pouze v případě, že máte minimální rozpočet, ale nechcete si vzít iPhone SE 2020 s jeho zastaralým designem. Získejte pěkný jasný smartphone s normálním výkonem, na dnešní poměry docela průměrnou kvalitou obrazovky a fotoaparátu.

? iPhone 12 se začne prodávat 23. října. od 79 990 Kč

Přidat do záložek

| Denial of responsibility | Contacts |RSS