Co znamenají kontrolky LED na notebooku Acer? Notebook bliká a nezapíná se! Jak rozpoznat závadu
Všichni výrobci vybavují své notebooky kontrolkou. Na každém zařízení se nachází určitý počet LED diod, které uživatele informují o stavu baterie, o tom, zda pracuje procesor a pevné disky, nebo o aktivních klávesách CapsLock či NumLock. Nejvíce informativní je však indikátor baterie. Stav baterie poznáte podle toho, že bliká.
Kontrolka stavu baterie má několik režimů blikání a barev. Podle jejich kombinace můžete určit, co je s baterií v nepořádku. Potíž je v tom, že různé modely notebooků mají zcela odlišné indikace. Obecné body jsou však podobné.
- Kontrolka LED bliká červeně. To je normální. To znamená, že je baterie téměř vybitá a je třeba ji okamžitě nabít. Obvykle je to doprovázeno zprávou operačního systému, která vás upozorní, abyste připojili nabíječku.
- Kontrolka LED bliká zeleně. To znamená, že jste v pohotovostním režimu. K tomu obvykle dochází při zavřeném víku.
- Kontrolka nabíječky baterií svítí trvale zeleně. To znamená, že máte plně nabitou baterii nebo že notebook pracuje ze sítě místo z baterie.
- Kontrolka nabíjení baterie bliká, když je připojena nabíječka. To je špatná zpráva. Je zde problém. Jen není jasné, s čím. Může to být chyba „nabíječky“ nebo samotné baterie.
Barevná indikace baterie a způsob blikání se mohou u jednotlivých výrobců lišit. Jedna věc je však jistá. pokud při připojení nabíječky bliká kontrolka červeně (nebo oranžově), je zjevně problém.
Metody řešení problému
Nejdůležitější je zjistit příčinu blikání kontrolky. Je to velmi snadné. Stačí se podívat na operační systém notebooku. Pokud je problém v baterii, systém Windows vás upozorní, že je baterie poškozená. Tato zpráva se zobrazí v systémové liště na pravé straně. Pokud je baterie v pořádku (podle systému Windows), ale kontrolka nabíjení baterie stále bliká, když je připojena nabíječka baterie, pak je problém v samotné nabíječce baterie.
Pokud je to baterie, nemůžete s tím nic dělat. Budete si muset koupit nový nebo vyměnit i součástky. Informace o tom, jak to udělat, najdete v článku: Oprava baterie notebooku. V případě nabíječky může být jednodušší. Nabíječku je třeba rozebrat a „prozkoumat“ ji zkoušečkou. Pokud se jedná o roztřepené dráty, lze je opravit vlastními silami. Pokud se však některý kondenzátor přepálil, je jednodušší nabíječku vyhodit a koupit novou.
Displej na notebooku je velmi užitečný. Zejména LED dioda baterie je informativní. Pokud bliká nestandardní barvou, připravte se na výdaje za novou baterii nebo nabíječku. Protože toto chování světla je známkou problému.
Rozhodl jsem se připravit samostatný článek s řešením problému, kdy na notebooku nesvítí kontrolka Wi-Fi, která signalizuje činnost bezdrátového modulu v notebooku. Nezáleží na tom, jak jste začali mít tento problém. Těsně po zakoupení notebooku, přeinstalování systému Windows nebo náhlém zhasnutí kontrolky Wi-Fi. Myslím, že tipy v tomto článku vám pomohou problém vyřešit. Podíváme se na řešení na příkladu systému Windows 10. Pokud však máte systém Windows 7 nebo Windows 8, můžete řešení použít sami. Stejné je to i s notebookem. Tipy jsou vhodné pro různé výrobce: Asus, HP, Lenovo, Acer, Packard Bell atd. д.
Nejprve je třeba zjistit, o jaký konkrétní případ se jedná:
- Pokud kontrolka Wi-Fi na notebooku nesvítí, znamená to, že Wi-Fi nefunguje. A to dává smysl. Řešení tohoto konkrétního případu je popsáno dále v tomto článku.
- Stává se také, když se notebook bez problémů připojí k bezdrátovým sítím, vše funguje, ale světlo, které je zodpovědné za indikátor bezdrátového připojení, nesvítí. V tom případě bych vám doporučil, abyste to ignorovali. Funguje to a je to dobré. Pokud to chcete opravit, začněte přeinstalací ovladačů.
Samotný indikátor wifi lze umístit kdekoli na notebooku. Záleží na konkrétním modelu. Nezřídka je zabudován v tlačítku, které je zodpovědné za povolení/vypnutí bezdrátových modulů. Na mém notebooku Asus je tento indikátor na předním panelu.
Na výše uvedené fotografii světlo nesvítí jen proto, že jsem ve Windows 10 povolil letový režim. K zapnutí používám klávesovou zkratku na notebooku. V systému Windows 7 to byl modul Wi-Fi, který ovládal. Po instalaci příslušných ovladačů a nástrojů. Tato kontrolka také pravděpodobně zůstane vypnutá, pokud v notebooku vůbec nemáte nainstalovaný bezdrátový ovladač. Ale popořadě.
Pokud máte po přeinstalování systému Windows tyto problémy s Wi-Fi, můžete přeskočit na část, kde popisuji problémy s ovladači a jejich instalaci.
Pokud Wi-Fi náhle přestane fungovat, zkuste si vzpomenout, co jste dělali předtím. Co by mohlo být příčinou.
Několik článků, které se vám mohou hodit:
Notebook se nezapne, rozsvítí se černá obrazovka
Notebooky se staly nezbytnou součástí moderního života. Stejně jako ostatní hardware se někdy rozbijí. Když se notebook nezapne, neměli byste panikařit, ale hledat příčinu a odstranit ji. Ve většině případů je možné obnovit činnost počítače.
že se počítač nezapne
Velmi často lidé říkají, že se notebook vůbec nespustí, a naznačují, že se systém Windows nespustí. Není to úplně správná úvaha, ale mezi běžnými uživateli je oblíbená. Když vám tedy někdo řekne, že se jeho počítač nechce zapnout, vězte, že touto stížností může majitel myslet následující:
- Počítač se skutečně nezapne: Po stisknutí tlačítka napájení nedojde k žádné reakci.
- Počítač se zapne, ale ne úplně: někdy se omezí na rozsvícení indikátorů na systémové jednotce a klávesnici, někdy se ozve systémový reproduktor, někdy se stisknutím tlačítka napájení spustí ventilátory a dál se nic neděje. Jeden společný detail. obrazovka zůstává černá.
- Počítač se zapne a okamžitě se vypne nebo se nekonečně dlouho restartuje, než se na obrazovce objeví obraz.
- Počítač se spustí a běží, ale operační systém se nespustí.
První tři situace jsou hardwarového původu, tj. způsobené vadným nebo nesprávným připojením hardwaru. Ta je nejčastěji způsobena chybami operačního systému, například v důsledku neúspěšné aktualizace systému Windows 7 na Windows 10, a chybami ovladačů zařízení. Systém Windows se při spuštění obvykle zhroutí modrou obrazovkou smrti. BSOD.
Ve vzácnějších případech je selhání při spouštění operačního systému způsobeno také problémy s hardwarem. obvykle s pamětí RAM nebo pevným diskem.
Důvodů, proč se notebook nezapne, může být skutečně mnoho. Mnohé z nich lze snadno opravit vlastními silami, u některých je však nutné zavolat servisní středisko.
Zde jsou hlavní důvody, proč se mobilní počítač může přestat spouštět
- Výpadek napájení;
- Poruchy spojené s jednotkou pevného disku;
- Porucha grafické karty nebo čipové sady;
- Nesprávné nastavení systému BIOS;
- Porucha paměti RAM
- Přehřátí;
- Poruchy operačního systému;. Výpadky napájení;. Špatné nastavení systému BIOS;. Poruchy pevného disku;. Chyby operačního systému.
Počítač na nic nereaguje
Problémy související s napájením velmi často způsobují selhání spuštění notebooku. Ačkoli se problém může zdát závažný, ve většině případů jej lze poměrně snadno diagnostikovat a vyřešit doma.
- Nefunguje napájení ze sítě (nefunguje síťová zásuvka nebo zařízení, přes které je počítač připojen k napájení. UPS nebo síťový filtr). Jediná příčina, která nesouvisí s poruchou počítače.
- poškozené kabely a konektory.
- Nesprávné připojení adaptéru.
- Napájecí zdroj nedodává potřebné napětí, protože je vadný, nedostatečně výkonný nebo není zapojen kvůli poškozenému elektrickému kabelu.
- špatný kontakt v konektorech zařízení, poškození napájecích kabelů uvnitř systémové jednotky.
- Nízkonapěťová baterie čipu BIOS.
- Zkrat v jednom ze zařízení.
- Vadné prvky napájecího obvodu základní desky.
- Vadná baterie.
- Vadné tlačítko napájení na systémové jednotce.
- Statický náboj blokuje zapnutí napájení.
Při tomto typu problému se kontrolka napájení notebooku často nerozsvítí. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je napájecí zdroj správně připojen a zapojen do zásuvky. Je třeba poznamenat, že i velmi zkušení uživatelé mohou zapomenout připojit počítač k elektrické síti. To má za následek, že se počítač po vybití baterie nespustí.
Další velmi častá závada je v baterii. Pokud nefunguje, notebook se v některých případech nezapne ani po připojení síťového adaptéru. Obvykle při tom po stisknutí tlačítka napájení nefunguje ani chladič. Proto stojí za to zkusit napájet mobilní počítač bez baterie.
Napájecí jednotka se často porouchá u jakéhokoli zařízení. Bez nabíječky se baterie notebooku dříve či později vybije a počítač se přestane zapínat. Je velmi snadné zkontrolovat, zda napájecí adaptér funguje. Jednoduše připojte jinou nabíječku ze známého dobrého počítače.
Mnoho napájecích zdrojů je vybaveno indikátorem. I když kontrolka svítí, nelze zcela vyloučit problémy s napájecím adaptérem. Upozorňujeme, že pro notebooky je k dispozici mnoho napájecích adaptérů. K počítači připojte pouze správný adaptér.
(bez inicializace)
- Komponenty videosystému jsou vadné (grafická karta, monitor, videokabel). Chybějící obraz na monitoru, i když vše kromě videa funguje, vypadá v očích uživatele jako nezapnutý počítač.
- Poškozený systém BIOS (některé notebooky mají poškozený systém BIOS a vůbec nereagují na tlačítko napájení).
- Deska má vadný nebo nepodporovaný procesor.
- Správa napájení procesoru (VRM) je vadná.
- Paměť nebo její baterie jsou vadné.
- U starších základních desek. selhání severního můstku nebo napájecího můstku.
Porucha grafické karty a čipové sady
Selhat mohou také součásti notebooku. To může být způsobeno přehřátím, poškozením v důsledku nárazu apod.
Chování počítače se může lišit. Pokud grafická karta selže, nebude žádný obraz, ale ventilátor bude fungovat a někdy se dokonce spustí systém Windows a vydá odpovídající zvuk. Pokud jeden z můstků selže, počítač se nemusí zapnout vůbec nebo se zastaví před spuštěním.
Systém Windows se nespustí
Nespuštění systému Windows ve většině případů neznamená problém s hardwarem. Můžete jej tedy zkusit přeinstalovat, vrátit se k předchozímu stavu počítače nebo použít nástroje pro obnovení od výrobce.
Ventilátory jsou hlučné, ale obrazovka notebooku nefunguje
Možná se notebook sám zapne, ale obrazovka nefunguje. Podívejte se blíže na monitor, možná tam něco máte, ale nefunguje podsvícení. Identifikujte klávesové zkratky podsvícení na notebooku a stiskněte je. Například na mnoha modelech Lenovo jsou to tlačítka „FnF2“.
Obrazovka skutečně nemusí fungovat a místo obrazu se objevují různé artefakty. Dobrým způsobem, jak zkontrolovat, zda je obrazovka nebo notebook vadný, je použít externí monitor připojený k výstupu VGA/HDMI. Pokud je na něm obrázek, pak se obrazovka notebooku určitě nezapne. Více informací o tomto tématu najdete v článku Pruhy na obrazovce notebooku.
Často může být příčinou poruchy diskrétní grafická karta, zejména u těch, kteří na svých noteboocích rádi hrají hry. Kvůli špatnému chladicímu systému, prašnému/špinavému chladicímu systému nebo nesprávnému používání vašeho „přítele“ se grafické karty přehřívají a rychleji se rozbíjejí. Trpí tím zejména grafické karty nVidia (GeForce 8400M, 8600M, 9300M a další).
S počítačem byste neměli hrát na klíně, na břiše nebo v poloze, která uzavírá větrací otvory. Doporučuje se používat chladicí podložku pod notebook. A obecně, pokud notebook není umístěn výrobcem jako jasná hra, nedoporučuje se na něm hrát dlouho v těžké hře, i když je může vytáhnout. Sledujte teplotu grafické karty.
Pokud je tedy problém v grafické kartě, zkuste ji vyjmout, pokud to konstrukce umožňuje, nebo ji vypnout pomocí přepínače, který je u některých modelů přítomen. Bez diskrétní grafické karty může kniha fungovat, jen si nezahraje náročné hry.
Mohou existovat závažnější důvody: chybějící/nefunkční procesor nebo paměť, nefunkční BIOS, nefunkční severní můstek (problémy se základní deskou).
Notebook se nezapne. Bliká červená kontrolka nabíjení baterie.
Uvolnil se vám napájecí konektor v desce a zdroj byl zapojen, ale nenabíjel se. Takže bliká, nenabíjí se a nezapíná se.
Zkontrolujte vše, zkontrolujte také baterii na základní desce.
odpojte baterii. a zapnout ho bez něj, ale pokud je to XP nebo nižší, může být mrtvý.
No, s takovým popisem je lepší zavolat do servisu a požádat o radu. Například: http://wna-service.Baterie může snadno selhat, ale PSU (téměř) nemůže. Baterie mohla umřít (téměř zkratovat), pokud jste přetížili zdroj nebo nabíjecí obvod no, můžete si představit mnoho věcí, ale nejprve byste to měli zkusit s funkčním zdrojem (bez baterie).
Možné příčiny a řešení problémů
Někdy se stává, že ačkoli kontrolka napájení svítí, notebook se nezapne. Proč se to děje?? Na co si dát pozor? Co může být zapotřebí k nápravě situace? Zjistit, jaké otázky jsou kladeny, není tak snadné, jak se zdá. Počítač je nepředvídatelné zařízení. Poruchy, zejména při spuštění, mohou být důsledkem mnoha selhání. Některé jsou odesílány přímo do servisního střediska. To se nedoporučuje. Doporučujeme nejprve zkusit diagnostikovat problém sami. Možná se vám podaří situaci vyřešit bez pomoci.
V případě notebooků se však budete muset snažit. Pokud máte podezření, že je grafická karta poškozená nebo nefunkční, doporučujeme obrátit se na servisní středisko. Nebo zavolejte nějakého správce systému. Problém můžete také zkusit diagnostikovat sami. Obvykle se notebook zapne sám. chladič je slyšet. Na obrazovce však není žádný obraz. Někdy je dokonce slyšet načítání operačního systému.
Selhání obrazovky
Co dál? Kontrolka napájení se rozsvítí, notebook se nezapne, ale problém s grafickou kartou lze vyloučit? Je pravděpodobné, že zařízení je rozbité nebo je poškozený monitor. Mimořádně vzácný jev, který se v praxi stále vyskytuje.
Pokud je displej poškozený, pravděpodobně se projeví stejné příznaky jako v případě grafické karty. Nebude se zobrazovat žádný displej, ale zároveň se zapne operační systém.
Problém nebudete moci vyřešit sami. Ledaže byste si koupili nový notebook. Pokud k tomu dojde, kontaktujte servisní středisko. Displej lze opravit. Po takových opravách však zařízení obvykle dlouho nefungují. V dlouhodobém horizontu budete muset notebook stejně vyměnit za nový.
Následující závady lze vyřešit bez asistence. Kontrolka napájení se rozsvítí a notebook se nezapne? Hlavní příčinou tohoto jevu je buď havárie, nebo reset.
Je pravděpodobné, že došlo k záměně nastavení systému „BIOS“. To může být příčinou problému ve vašem notebooku. Doporučujeme kompletně resetovat systém BIOS. Po resetování by měl být počítač plně funkční.
Chybějící součásti
Čím jiným by mohl být problém způsoben? Pokud je notebook nový a dříve nefungoval, nevylučujte chybějící součástku. Pokud se počítač sám zapne, ale nic se nezobrazí a klávesy CapsLock a NumLock nezhasnou, je pravděpodobné, že se systém BIOS neinicializuje.
Je pravděpodobné, že notebook nemá procesor ani paměť RAM. Nebo pokud se jedná o funkční zařízení, může příčina souviset s vadou některé z výše uvedených součástí.
Jednotka pevného disku
Někdy se stane, že ačkoli kontrolka napájení svítí, notebook se nezapne, ale dříve fungoval dobře, příčinou problému je pevný disk. Stačí malá závada a počítač se odmítne spustit. Tlačítko napájení však stále svítí. Můžete si také všimnout, že ventilátor pracuje normálně. Tlačítko Nam Lock a další tlačítka se rozsvítí a zhasnou podle očekávání.
Doporučujeme notebook rozebrat a odpojit jednotku pevného disku. V takovém případě zkuste zařízení znovu napájet. To nepomáhá? Součástku můžete opatrně znovu připojit. Pokud byl problém způsoben poruchou, nyní zmizí.
Baterie
Kontrolka napájení se rozsvítí, ale notebook se nezapne? Diagnostika závady vyžaduje určité znalosti uživatele. Ano, počítač byste neměli dávat do opravy okamžitě. Upozorňujeme však, že většinu problémů lze obvykle vyřešit odbornou pomocí.
Pokud je příčinou problému například baterie, můžete situaci vyřešit sami. Je pravděpodobné, že se vyčerpal. Poté stačí připojit napájecí zdroj (drát) k elektrické síti a přístroj. Poté zkuste zařízení znovu zapnout. Před stisknutím tlačítka napájení na notebooku je lepší několik minut počkat. Nechte baterii znovu nabít. Tato technika se ukázala jako poměrně účinná.
Někteří lidé doporučují baterii z notebooku zcela vyjmout a poté znovu připojit napájecí kabel. Poté zapněte počítač a sledujte situaci. Pokud stroj pracuje na plný výkon, není třeba dělat nic dalšího. V opačném případě budete muset hledat zdroj problému jinde.
Problémy s baterií nebo vybitým notebookem jsou ve skutečnosti běžné. Pravděpodobně nejbezpečnější a nejsnáze řešitelný bez pomoci.
Zkraty
Notebook Samsung se nezapne? Kontrolka napájení svítí a chladič je v provozu? Následující scénář je jedním z nejvzácnějších. A je téměř nemožné ji diagnostikovat sám.
K dané závadě může dojít při poškození jižního nebo severního můstku notebooku. Proč se to děje?? Poruchy mostů jsou způsobeny různými způsoby. Například zkratem v důsledku kolísání teploty. Pokud dojde k poškození notebooku, například portu USB, je velmi pravděpodobné, že se daný problém projeví.
Existuje jen jeden způsob, jak s tím bojovat. opravit poškozené komponenty. Nejefektivnějším způsobem je zakoupení nového počítače. Zřídkakdy opravené komponenty v noteboocích fungují ještě dlouho poté. V tomto případě se každý uživatel sám rozhodne, jak bude postupovat.

Notebook se zastaví při autotestu POST
Odpojení externích zařízení od notebooku
Pokud máte problémy se spouštěním počítače, je možné, že externí zařízení mohou způsobit zaseknutí během procedury POST, zejména pokud se v systému BIOS nezobrazí žádné chybové hlášení.
Nápověda! BIOS je sada firmwaru pro aktivaci hardwaru osobního počítače.
Spusťte notebook pouze s hardwarem, který potřebujete k odstranění problému.
Kontrola závad prostřednictvím zpráv POST
Při spuštění může notebook vydávat zvukovou zprávu v podobě speciálního kódu, který se skládá z dlouhých a krátkých pípnutí.
Pokud test POST proběhne úspěšně, uslyšíte obvykle jedno pípnutí, ale pokud se test nezdaří, uslyšíte několik pípnutí v různých sekvencích.
Záznam výstupního signálu při zapnutí notebooku.
Zjistěte v dokumentaci k notebooku nebo na internetu, který systém BIOS váš notebook podporuje.
K rozluštění tónového kódu se podívejte do dokumentace k notebooku nebo použijte internet. Více informací o tom, co znamená pípnutí systému BIOS při spuštění počítače, najdete v našem novém článku na našem portálu.
Viz! Chyby POST jsou poměrně specifické, a pokud má uživatel to štěstí, že se mu taková chyba zobrazí, měli byste se pokusit problém odstranit.
Notebook se však může zapnout, zamrznout nebo restartovat, aniž by dosáhl výsledků POST nebo vykázal nějaké chyby.
Deaktivace nepotřebných velkokapacitních úložných zařízení
Pokud se notebook pokusí spustit systém ze zařízení USB nebo optické jednotky, která neobsahuje žádná zaváděcí data, může během procedury POST zamrznout. Proto byste měli od notebooku odpojit všechna úložná zařízení, pokud jsou nějaká připojena.
Změna pořadí spouštění
Pokud je to možné, nastavte v systému BIOS jako první spouštěcí zařízení pevný disk místo USB, CD/DVD nebo jiného spouštěcího zařízení.
Po zapnutí notebooku opakovaně stiskněte klávesy „Del“, „F2“ (nebo „F1“ s nejprve stisknutou klávesou „Fn“), dokud se nezobrazí nabídka BIOS.
Poznámka! Klávesu nebo kombinaci kláves pro nabídku systému BIOS najdete v dokumentaci k notebooku.
Pomocí kláves se šipkami doleva a doprava na klávesnici vyberte kartu „Boot“.
Přejděte na položku „Boot Device Priority“ pomocí šipek nahoru a dolů, stiskněte klávesu „Enter“.
Pak pomocí šipek nahoru a dolů přejděte na položku „1st Boot Device“. Stiskněte klávesu Enter a v otevřené nabídce vyberte jednotku pevného disku. Stiskněte znovu tlačítko „Enter“.
Přejděte na „Advanced“, rozbalte „SATA Operation“ a vyberte režim kompatibility disku IDE nebo ATA. Stiskněte tlačítko „Enter“.
Přejděte na „Advanced“, vyberte „SATA Operation“, nastavte režim kompatibility IDE nebo ATA a stiskněte „Enter“
Stiskněte klávesu „F10“ na klávesnici a poté „Enter“ pro uložení nastavení a ukončení systému BIOS.
Obnovení výchozích továrních nastavení systému BIOS
Nesprávné nastavení systému BIOS bývá častou příčinou zablokování počítače během testu POST. Je třeba obnovit výchozí tovární nastavení.
Po zapnutí počítače opakovaně stiskněte klávesy „Del“, „F2“ (nebo „F1“ se stisknutou klávesou „Fn“).
Přejděte na „Exit“, vyberte „Load Optimal Defaults“ a stiskněte „Enter“.
Proveďte změny v systému BIOS, např. nastavte datum a čas.
Ujistěte se, že je notebook zcela vypnutý
Existuje běžný problém při načítání osobních počítačů se systémem Windows. někdy mají počítače potíže s přechodem z režimu „Hibernace“ nebo „Hibernace“.
Tento problém vyřešíte úplným vypnutím počítače stisknutím a podržením tlačítka napájení po dobu přibližně 5 sekund.
Po úplném vypnutí notebooku jej zapněte obvyklým způsobem a zkontrolujte, zda se spouští.
Problémy s probuzením z hibernace
Pokud zůstává obrazovka po probuzení z režimu hibernace černá, je třeba nejprve zkontrolovat ovladače grafické karty. Ujistěte se, že je software aktuální a vhodný pro daný systém. Stáhněte si nejnovější ovladače z webové stránky výrobce notebooku.
V některých případech je problém způsoben nesprávnou podporou hibernace systému Windows vstupními zařízeními. Probuzení počítače pomocí touchpadu (myši) nebo klávesnice. Pokud je připojeno externí zařízení, může blokovat probuzení notebooku. Aby bylo možné tuto chybu odstranit:
- Otevřete Správce zařízení. Otevřete sekci „Myši“ nebo „Klávesnice“ podle toho, které zařízení blokuje probuzení.
- Klikněte pravým tlačítkem myši na zařízení a otevřete jeho vlastnosti.
Uložte konfiguraci kliknutím na tlačítko „OK“. Nenechte notebook probudit myší a klávesnicí současně, jinak se vám nepodaří počítač probudit ze spánku. Nastavte zákaz na obou zařízeních postupně a zkontrolujte, zda je efekt pozitivní.
Jak nastavit
Chcete-li změnit operace, které se provedou po kliknutí, musíte provést několik jednoduchých kroků.
- Přejděte na „Start. Ovládací panely. Hardware a zvuk. Napájení. Akce tlačítka napájení“.
- Otevře se okno, ve kterém můžete v případě potřeby upravit 2 nastavení: zapnutí/vypnutí notebooku nebo zavření víka.
Úpravou nastavení notebooku se nastaví nové hodnoty v režimu on line i off line.
Může také upravit postupy a příkazy, které se objeví po kliknutí na tlačítko „Vypnout“. Lze mu přiřadit různé možnosti.
- Otevřete vlastnost hlavního panelu.
- Přejděte na kartu „Nabídka Start“.
- Z navrženého seznamu nastavte parametr.
- Uložení provedených změn, restartování počítače.
Po provedení úprav se téměř okamžitě změní účel a název.
Změna počátečního nastavení počítače nebo notebooku je někdy nutná. Moderní vývojáři softwaru vytvářejí flexibilní a přizpůsobitelné produkty, které umožňují uživateli přizpůsobit funkce počítače.