Která televize je lepší než LCD nebo plazma

Což je lepší. plazma nebo LCD TV: Jak se liší

Svět televize každoročně doplňuje nový vývoj a zlepšuje funkčnost modelů. Plazmové televizory jsou nahrazeny zařízeními na tekutých krystalech a jaký bude další krok, zbývá jen uhodnout. Tento článek dá odpověď na otázku, která je lepší než plazma nebo LCD TV a jaký je rozdíl mezi nimi.

Plazmový panel je miliony buněk naplněných plynem a umístěné mezi dvě skleněné desky. Při dodávce elektrického proudu do plynu začne zářit. Je snazší říci, že plazmový panel je druh matice, z malých zářivkových lamp.

Po propuštění proudu začne plazma vydávat ultrafialové. Minimatizace barev začnou zářit a zároveň je ultrafialové záření zpožděno skleněnými deskami. Elektroda skenuje viditelné světlo do obrazu, který se objeví na obrazovce.

Výhody a nevýhody

Kapalné krystalické televizory

Nyní zařízení s kapalnými krystalickými obrazovkami neustále zůstávají na trhu, tvoří hlavní procento prodeje všech televizorů na světě. Takové statistiky nejsou úžasné. Tato technologie má mnoho výhod, které vám umožňují nastínit televizory plazmovými obrazovkami.

Navíc se technologie neustále vyvíjí a nyní se nachází stále více modelů s použitím ledové a oválné matice. Což vám umožní uzavřít všechny segmenty trhu. Každý bude moci najít model podle svého rozpočtu.

Pronální technologie:

 • Kompaktnost;
 • Správná forma obrazu;
 • Vysoký jas;
 • Nedostatek blikání obrazovky;
 • Spolehlivost;
 • Nízká spotřeba energie;
 • Nedostatek statického napětí z obrazovky;
 • Zvýšená životnost.

Plazmové televizory

Jak jsme již řekli, tato technologie zastavila svůj vývoj v roce 2014. Což není překvapivé, protože se úplně přežila a začala ustupovat modernějším bratrům. Ale stojí za zmínku, že i nyní může v některých parametrech konkurovat kapalným krystalickým displeji. A relativně nízké náklady umožní této technologii existovat několik dalších let. Takové televizory jsou nejčastěji vybírány pro domácí kina kvůli jejich vysokému kontrastu, což zůstane prvními roky provozu.

Pronální technologie:

 • Vysoký kontrast;
 • Maximální úhly pozorování;
 • Cena;
 • Skutečná černá;
 • Měkký obraz;
 • Nasycené barvy;
 • Vysoká rychlost aktualizace obrazu.

Nevýhody technologií:

 • Nemožnost vytvářet modely s malou úhlopříčkou;
 • Vysoká spotřeba energie;
 • Vytápění s prodlouženým používáním;
 • Možné vyhoření obrazovky;
 • Relativně nízký jas.

Jak vybrat plazmovou televizi

Protože plazmové panely poprvé vyhrály ruský trh, uplynulo hodně času. Ale dnes se mnoho lidí ptá: „Jak si vybrat plazmovou televizi?““. Mnoho zástupců mladé generace, kteří vyrostli v moderních televizních formátech, si jen stěží pamatují, na karikatuřech, jakou kvalitu byl obraz vychován v raném dětství. A ještě více se nezajímali o to, jakou technologii byla vytvořena televizní obrazovka, z níž se „promyšlená tvář“ ruské kočky Leopold nebo úsměv zámořského prankstera. Jerry Mouse často vykoukla.

Dobré staré elektronické paprsky prošly minulostí a nyní byly nahrazeny novými plochými obrazovkami, mezi nimiž je tzv. „Plazmový panel“ získal širokou popularitu. Plazma (druhé jméno televize) k nám přišla ze Západu a pevně se usadila v domech a bytech našich lidí, kanceláří, konferenčních místností, malých kina a také slouží jako nádherný reklamní štít na ulicích a fasádách budov a fasády budov a fasády budov.

Takový módní trend ve vývoji televizní technologie byl přirozeně vyzvednut nejen známými společnostmi. předky starých Kinescopes, ale bylo mnoho nových značek, které se snažily zaujmout jejich výklenek ve vývoji a implementaci nových televizních technologií.

Jak si vybrat plazmovou televizi a neudělat chybu? Koneckonců, taková technika se koupí po dlouhou dobu a není to levné. Kritéria, která nemají nic společného s kvalitou zboží, často ovlivňují naše rozhodnutí získat cokoli. Někteří jsou připraveni zaplatit spoustu peněz za dobře známou značku nebo jedinečný televizní design, aby se mohli pochlubit přáteli a známými. Ostatní. nepřipojují k patosu zboží žádný význam a televize pro ně je pouze prostředkem přenosu videa.

Čas je však neúprosně vpřed, technologie se neustále vyvíjejí a zároveň rostou požadavky na kvalitu přenášených video informací. Není divu, že dobrá televize již přestává být luxusem a dokonce tvrdí, že jsme v naší době, abychom se dostali do seznamu zboží téměř první potřeby.

Před konečným výběrem konkrétního modelu byste se však měli rozhodnout. proč potřebujete televizi a jakou cenu jste připraveni za to zaplatit? Fanoušci velkolepých scén a milovníků předpony hry a dokonce i ti, kteří sedí před obrazovkou, budou oceněni pouze obrazem plazmového panelu. Výběr plazmatické televize, kdysi přístupný pouze bohatým lidem, se stal možným téměř každému pracovní osobě.

Jaký je první parametr, ze kterého vždy začneme hledat novou televizi? Toto je samozřejmě velikost obrazovky (diagonální). Plazmový panel byl původně umístěn jako luxusní televize a byl navržen pro velké pokoje a haly. Proto je setkat se plazmou v prodeji s diagonální diagonálem méně než 32 palců je téměř nerealistické. A všechny výhody nové technologie se mohou plně projevit na velké obrazovce. Pokud potřebujete plochou televizi pro malou místnost, měli byste se podívat na modely LCD. Parametry, jako je jas, kontrast a skenování (frekvence obnovy rámečku) v plazmovém panelu vyšší než u matice LCD. V poslední době však někteří výrobci televizorů s tekutým krystalem vyvíjejí obrovské úsilí, aby v těchto ukazacích dohnali plazmu. Konkurence dvou televizních titanů na světovém trhu pouze v plném proudu. Podívejme se, jak nás nový vývoj v nadcházejících letech překvapí.

Co určuje kvalitativní nadřazenost plazmatických panelů? Faktem je, že pixely (bodový prvek obrázku) samotné video matice jsou neinertní zdroje světla. Díky tomu je obrázek jasný a jasný a s rychlou změnou rámů není zcela žádný kabel (zbytkový stín).

O možnostech televizoru lze hodně říci vstupním/výstupním portům v jeho pouzdře. Přestože se plazmatické panely zpočátku zaměřují na hraní nejkvalitnějšího video signálu, měli byste stále prozkoumat zadní stěnu pro přítomnost konektorů. Moderní plazma musí mít integraci nejnovější generace. HDMI (pro propojení formátu digitálního videa s vysokým rozlišením a digitálním zvukovým signálem), podporující protokol HDCP. Může být také přítomen S-Video, RCA, komponenta a kompozitní port. Někdy v plazmatických panelech je možné je připojit k počítačové grafické kartě přes konektory VGA a DVI. Všichni jsou však předchůdci univerzálního portu HDMI a mohou být přítomni v televizi, aby se připojili ke zdrojům video signálu předchozí roky vydání. Pokud se chystáte připojit videokameru nebo jiné přenosné zařízení k televizoru, věnujte pozornost přítomnosti vstupu MINI HDMI. K popisu účelu všech konektorů bude vyžadován celý článek s obrázky. Proto na ně nebudeme podrobně přebývat.

Je však třeba si uvědomit, že monitory a televizory mají nějaký technologický rozdíl. Pokud tedy chcete zakoupit plazmatický panel s vysokou kvalitou, nevyužijte možnost „dva v jednom“. Někteří prodejci, inzerující své zboží, úmyslně zvýrazňují, že jejich televize může být v jednom pohybu přeměněna na monitor. Nespadejte na tento rybářský prut. Téměř všechny ploché televizory mají tuto příležitost. Ale získáte kvalitní televizi a monitor současně je další otázkou. Má smysl propojit plazmu k počítači pouze pro hry nebo sledovat filmy. Úspěšná volba!

LCD TV

Tekutá krystalová televize reprodukuje obraz pomocí technologie založené na fenoménu polarizace světelného toku.

Výhody. Ve srovnání s plazmatickými panely LCD konzumují televizory 2-3krát méně elektřiny a mají malé pixely (méně než 0,5 mm), což poskytuje vynikající jasnost obrázku. Během reprodukce statický obraz nemleká, takže zatížení na očích je minimalizováno. LCD monitor se rozlišuje dokonale rovným povrchem, malá tloušťka pouzdra (až 10 mm) a širokým úhlem pozorování (až 170 °). Vzhledem k nedostatku škodlivého záření LCD nemají televizory negativní dopad na lidské zdraví.

Nevýhody. Navzdory nárůstu objemu výroby LCD TV jsou ceny za ně stále vysoké. Kvůli snížení zdroje zvýrazňovací lampy dochází k postupné ztrátě jasu obrazovky. Existuje pravděpodobnost pixelů „vyhoření“. Stín a jas obrázku závisí na úhlu pozorování.

LCD TV

Pokud bychom řekli, že plazmatické panely byly průkopníky z nových technologií mezi televizory, tekuté krystaly byly na původu celé elektroniky obecně. První LCD displej se objevil v 70. Letech. Pak to byly monochromatické obrazovky na hodinách, kalkulačkách, různá zařízení. O něco později se objevily první notebooky s LCD displejem, ale byly to primitivní vývoj na samém úsvitu LCD.

První LCD televizory se začaly objevovat na začátku a hromadná ocel v polovině roku 2000.

Díky malým úhlopříčkám od 14 do 32 palců a cenově dostupné ceně se rychle stali populární a obešli plazmu pro prodej, i když v té době byli velmi podřadní v kvalitě obrazu.

která, televize, lepší, nebo, plazma

LCD obrazovka je založena na tekutých krystalech, které jsou umístěny mezi vrstvami skleněných nebo polymerních desek. Tato vrstva krystalů tvoří matici s velkým počtem pixelů. Podsvícení je záře a matice RGB poskytuje barvy.

LCD televizory lze plně nazvat důvodem pro odchod z trhu ELT (jedná se o silné krabice s blikajícím Kinescope). A ačkoli Kinescopny byla z hlediska kvality obrazu mnohem lepší, převládaly nové technologie. Od té doby uplynulo hodně času a kvalita LCD byla zpřísněna.

 • Nízká spotřeba energie (vzpomenout na hodiny, které fungují na jedné baterii);
 • Neexistuje žádný statický napětí. nepřitahuje prach a nezasáhne proud;
 • Dokonce i malá obrazovka může být provedena v rozlišení plného HD;
 • Nízká cena;
 • Světlo a dnes. velmi lehké.
 • Kontrast je horší než kontrast plazmy a ledu;
 • Omezený úhel pohledu;
 • Nedostatečná hloubka černé a kontrastu;
 • Jediné rozlišení obrazovky „standardní“;
 • Doba odezvy, to znamená, že doba změny obrazu není nejlepší.

Výhody a nevýhody se samozřejmě liší v závislosti na nákladech na konkrétní model a úrovni výrobce. Například prémiové značky budou vykazovat vynikající kontrast, široký úhel pohledu a všechna ostatní data budou na vysoké úrovni. A nejlevnější modely naopak zhoršují nedostatky několikrát, také čas jejich práce je omezený. Obecně LCD TVS posledních 7-10 let.

Typy panelů LCD

Moderní trh nabízí tři přední technologie. Každý se liší jak jako princip práce, tak hodnoty. Nejnovější vývoj je nejvíce „nejmodernější“, rozpočtové modely jsou nejjednodušší, jsou morálně zastaralé, ale dodnes jsou díky své cenové dostupnosti a praktičnosti velkou poptávku.

Pro úplné porozumění je třeba objasnit, že pouze ty modely televizorů s tekutým krystalem, které se nyní prodávají, budou vystaveny analýze. Významně překračují vzorky raných let uvolňování.

  LCD je první typ panelů LCD, jeho rozdíl v nízkých nákladech, jednoduchá sada funkcí. Dnes jsou takové televizory považovány za morálně zastaralé. Podsvícení v takových zařízeních se provádí pomocí fluorescenčních lamp CCFL.

Stejně jako každá novinka, panel OLED stojí více než předchozí typy a rozdíl může dosáhnout 10 více velikostí. To je kompenzováno vynikajícím obrazem a působivou úhlopříčkou více než 55 palců.

Nevýhody LCD TV

Rozdíl mezi plazmou a TV LCD spočívá v tom, že první má nižší skutečný kontrastní koeficient, nikoli velmi dobrý přenos hlubokých odstínů černé, i když zvýšení používání podsvícení LED snížilo tuto mezeru.

Ne tak dobře monitoruje pohyb (rychle se pohybující předměty mohou mít účinek zpoždění). To je však případ při implementaci frekvence aktualizace obrazovky 120 Hz a zpracování 240 Hz ve většině LCD displejů. To může vést k „efektu mýdlové opery“, ve kterém jsou zdroje filmového obsahu více podobné videokazetě tohoto filmu.

Rozdíl mezi plazmou a LCD také spočívá v tom, že ten má účinný úhel postranního pohledu. Na LCD TV, zpravidla si můžete všimnout fragmentace nebo posunutí barvy, pokud dojde k dalšímu pohybu pozorovacích pozic v libovolném směru od centrálního bodu.

Přestože LCD televizory nejsou ohroženy vyhořením, je docela možné, že jednotlivé pixely LCD televizorů mohou vyhořet, což povede k vzhledu malých, viditelných, černých nebo bílých bodů na obrazovce. Samostatné pixely nelze obnovit, celá obrazovka by měla být vyměněna, pokud vyhoření jednotlivých pixelů kriticky ovlivňuje kvalitu přenosu obrazu.

která, televize, lepší, nebo, plazma

LCD TV je obvykle dražší než plazmatická televize ekvivalentní velikosti, ačkoli to již není rozhodující faktor, protože plazmatické televizory byly vysazeny z výroby.

Největší televizí jsou populární televizory s velkou obrazovkou

Který LG TV je lepší koupit: Nejlepší televizory LG (LG). Top 12

Top 20 televizních hodnocení. Co je dnes nejlepší televize

Co vybrat plazmu nebo LCD TV

Technologie produkce v plazmě, LCD (CCFL LCD) a LED (LED LCD) televizory jsou dnes dobře propracované, takže všechny poskytují poměrně vysokou kvalitu. A přesto, což je lepší než plazma nebo LCD? Existují výhody a nevýhody obou plazmatických panelů a na LCD a LED TVS.

Proč bratři? Protože jsou vyráběny podle jedné technologie a liší se pouze metodou zvedání.

Plazmové panely poskytují poměrně vysoce kvalitní obrázek: skutečná černá barva a obecně realistické vykreslování barev, vysoký kontrast, široké pozorovací úhly a malá doba odezvy.

Nevýhody: Jas není dostatečně velký a v slunné místnosti pro sledování televize nebude tak pohodlná, vysoká spotřeba energie, velké rozměry.

„Boj proti obrazovce“. Toto je proces spalování fosforu v buňce. Výsledkem je, že často zobrazený obrázek, například logo lze zapamatovat na obrazovce. Tento problém má problém v plazmě, ale i první modely byly životnost 30 000 hodin (asi 10 let). A dnes výrobci tvrdí, že životnost panelů srovnatelná s LCD TVS.

Další mínus. Je nemožné vytvořit plazmu s diagonální velikostí menší než 32 palců. Cena velké diagonální plazmy je však nižší než cena stejného LCD nebo LED diagonálu.

LCDS (CCFL LCD) TV je lepší než plazma, spotřeba energie níže. Doba odezvy a úhly sledování ztrácí plazmu, ale stačí pro pohodlné prohlížení. Reprodukce barev a kontrast na úrovni a různí výrobci se liší. I když je třeba poznamenat, že černá barva není skutečná černá, spíše tmavě šedá. Důvodem je vlastnosti technologie.

LED (LED LCD) televizory, také LCD televizory, tenčí CCFL LCD kvůli skutečnosti, že LED se používají k osvětlení panelu kapalného krystalu namísto zářivkových lamp. To zlepšuje vykreslování barev. Mínus lze nazvat cenou. Podle tohoto ukazatele prohrají LCD (CCFL LCD) na televizory a plazmu. Kromě toho mají tyto televizory podsvícení neevenven. Toto jsou rysy technologie LCD. Ale dnes je to nejmodernější technologie hromadné výroby televizorů.

Vědět o výhodách a nevýhodách všech technologií se můžete rozhodnout, co je pro vás nebo LCD TV lepší.

P.S. První LCD televizory s flirtováním z fluorescenčních lamp (CCFL LCD) již opustily televizní trh. Plazma přestala produkovat v roce 2014. LED LCD stále zabírá hlavní televizní trh. Ale nová technologie je již nahrazena. OLED. Deklarované ceny za OLED televizory jsou stále velmi vysoké. Ale jsou již v prodeji. O modelech, které vstupují na trh ve zvláštní pobočce na našem fóru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS